Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Κ. Σχολάρι Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΚΩΜΑ
    Router
    3com OfficeConnect
    SNR / Attn
    9-12(dB) / 20(dB)
    Καλησπέρα σε όλους!

    είμαι στον ΟΤΕ, 24άρα και πάντα σχεδόν καμπάνα. κλειδώνω στα 16-18mbps και γενικά είχα ελάχιστα προβλήματα όλα αυτά τα χρόνια.

    προχθες όμως(!!) μετά από μια καταιγίδα ήρθε και έγινε η γραμμή σαν τρανζιστοράκι του 60 χωρίς κεραία... ακόμα περιμένω να έρθει το συνεργείο του ΟΤΕ. (είναι να μην τους χρειαστείς!)
    περιμένοντας λοιπόν άνοιξα το F2Go μου στο android, έκανα enable το hotspot tethering και μπήκα με το 1GB που έχω, για να κάνω τη δουλειά μου από το desktop. Επειδή η δουλειά μου εχει να κάνει με ιστοσελίδες σερφάρω χρόνια όλη μέρα. Δεδομένου ότι η γραμμή μου ήταν καλή (torrent downloading μέχρι 1.8mb/sec)είχα πάρει απόφαση mερικά πράγματα σχετικά με ιστοσελίδες. πχ ότι το admin panel του joomla (CMS εργαλείο)είναι αργό σε όλους τους σέρβερ.
    Μπαίνω λοιπόν με το f2g με 3G και κατεβαίνουν όλα σαν στόρια καταστημάτων πριν από διαδήλωση! προσοχή μιλάω για ιστοσελίδες. εδώ δεν ξέρω τι παίζει ρόλο, αλλά σίγουρα δεν είναι η μέγιστη ταχύτητα το βασικότερο μιας και μιλάμε για πάρα πολλά ελάχιστα σε όγκο πακέτα.

    Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς αν είναι φυσιολογικό το 3G να σερφάρει πιο γρήγορα από την 24άρα adsl2 , ή μπορεί να έχει πρόβλημα η γραμμή μου? ή είμαι κόπανος που πληρώνω τον ΟΤΕ κοντά 100 € το δίμηνο και η wind με 5 ευρουλάκια δίνει ταχύτητες σε μένα και γυαλιά στον ΟΤΕ....


    ευχαριστώ προκαταβολικά!

  2. #2
    Εγγραφή
    01-06-2005
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Speedport 2i
    Πολύ καλή ταχύτητα αλλά σε 10 λεπτά θα σου έχουν τελιώσει τα 1GB ....Αυτό το υπολόγισες;

  3. #3
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Κ. Σχολάρι Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΚΩΜΑ
    Router
    3com OfficeConnect
    SNR / Attn
    9-12(dB) / 20(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasileios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλή ταχύτητα αλλά σε 10 λεπτά θα σου έχουν τελιώσει τα 1GB ....Αυτό το υπολόγισες;
    ναι εννοείται, δεν τα έφερα σε απευθείας σύγκριση απλά αναρωτιέμαι μήπως υπάρχουν τεχνικοί λόγοι πίσω από το αργό σερφάρισμά μου (συγκριτικά με το 3G) η απλά έτσι είναι τα πράγματα
    -η αλήθεια είναι ότι 2 μέρες τώρα, κλείνοντας κοντά στις 16 ώρες στο ιντερνετ χωρίς τόρρεντ βέβαια και youtube έχω καταναλώσει 300 mb...!

Παρόμοια Θέματα

  1. Web Browsing Interception
    Από dimlocogr στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-14, 08:20
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-13, 06:18
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-13, 04:31
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-12, 01:29
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-12, 10:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας