Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    05-08-2013
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα,
    πριν 2+ εβδομαδες εκανε κατι ο οτε εξω απο το σπιτι και μαλλον στο κατανεμητη για να βαλει αλλη γραμμη του γειτονα λογικα.
    απο τοτε σταματησε να λειτουργει το ιντερνετ και το τηλεφωνο.Ελειπα και δε το ειχα παρει χαμπαρι..αλλα εδω και μια βδομαδα που ειμαι σπιτι δεν εχει τπτ..εχω παρει απο τη προηγουμενη δευτερα..ειχε δηλωθει ως βλαβη και ειπαν σε 3 εργασιμες οτι θα ερθουν να το δουνε..ηρθε ενας τη παρασκευη αλλα δεν ηξερε που ειναι τα καλωδια και απο που παιρνω ιντερνετ..
    Ειπε οτι θα ξαναερθει απο δευτερα-τριτη με τον οτε να το ξαναδει..
    Σημερα δεν ηρθε..θα δουμε αυριο..

    Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τα λεφτα τοσο καιρο που δεν εχω ιντερνετ-τηλεφωνο τα πληρωνω?
    καπου ειχα δει μια ειδηση που ελεγε οτι οσο καιρο εισαι χωρις ιντερνετ δε το πληρωνεις..πως βλεπω ποσο καιρο δε δουλευει η γραμμη? θα υπαρχει αυτοματα στο νεο λογαριασμο?

  2. #2
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jockae Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,
    πριν 2+ εβδομαδες εκανε κατι ο οτε εξω απο το σπιτι και μαλλον στο κατανεμητη για να βαλει αλλη γραμμη του γειτονα λογικα.
    απο τοτε σταματησε να λειτουργει το ιντερνετ και το τηλεφωνο.Ελειπα και δε το ειχα παρει χαμπαρι..αλλα εδω και μια βδομαδα που ειμαι σπιτι δεν εχει τπτ..εχω παρει απο τη προηγουμενη δευτερα..ειχε δηλωθει ως βλαβη και ειπαν σε 3 εργασιμες οτι θα ερθουν να το δουνε..ηρθε ενας τη παρασκευη αλλα δεν ηξερε που ειναι τα καλωδια και απο που παιρνω ιντερνετ..
    Ειπε οτι θα ξαναερθει απο δευτερα-τριτη με τον οτε να το ξαναδει..
    Σημερα δεν ηρθε..θα δουμε αυριο..

    Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τα λεφτα τοσο καιρο που δεν εχω ιντερνετ-τηλεφωνο τα πληρωνω?
    καπου ειχα δει μια ειδηση που ελεγε οτι οσο καιρο εισαι χωρις ιντερνετ δε το πληρωνεις..πως βλεπω ποσο καιρο δε δουλευει η γραμμη? θα υπαρχει αυτοματα στο νεο λογαριασμο?
    Όταν κλείσει η βλάβη πάρε και ζήτα πίστωση.
    Λόγω της φύσης της βλάβης καθώς δεν έχεις καθόλου υπηρεσία η επιστροφή είναι στο 100% αναλογικά των ημερών. (Από τη μέρα που το δήλωσες μέχρι και την ήμερα αποκατάστασης)

  3. #3
    Εγγραφή
    05-08-2013
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    απο τη μερα που το δηλωσα?
    δλδ αν το βλεπα μετα απο 1 μηνα τι παει να πει..
    απο τη μερα που εχει χαλασει δε θα επρεπε?

  4. #4
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jockae Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τη μερα που το δηλωσα?
    δλδ αν το βλεπα μετα απο 1 μηνα τι παει να πει..
    απο τη μερα που εχει χαλασει δε θα επρεπε?
    Εγώ σου έγραψα τι ισχύει.
    Το τι θα έπρεπε είναι άλλη κουβέντα.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ σου έγραψα τι ισχύει.
    Το τι θα έπρεπε είναι άλλη κουβέντα.
    Αυτο που σου λεει ο μανιακος. Εγω απο το Σεπτεμβρη εχω σχεδον καθε μερα αποσυνδεσεις, χωρις φυσικα το "τεχνικο" τμημα της εταιριας να μπορεσει να το διορθωσει. Σε μια απο τις πολλες τηλεφωνικες συνδιαλεξεις με εκπροσωπο της εταιριας, αναφερθηκε πως καταμετρωνται ΜΟΝΟ ως βλαβες αυτες που εχω αναφερει τηλεφωνικα, και οτι οι 20 αποσυνδεσεις παραδειγματος χαριν που βλεπει στην καρτελα μου δεν υπολογιζονται διοτι δεν τις ανεφερα...
    Με απλα λογια, το οτι δεν καθομαι σε ανοιχτη γραμμη με το 13831 σημαινει οτι ολα βαινουν καλως..
    Παντως πιστωση θα σου κανουν, εγω πιστωθηκα 1.5 μηνα με ενα προχειρο αθροιστικο υπολογισμο των μη παρεχομενων υπηρεσιων.

  6. #6
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Περιστερι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8188/828
    ISP
    HOL - VODAFONE
    Router
    Fritzbox 7140
    SNR / Attn
    11(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παντως στη Hol που ειμαι παντα εξαιρουνται οι μερες που ειχα βλαβη, ασχετως ποτε το δηλωσα..

    Δεν ειναι χαζοι, ολα τα βλεπουν και για ολα υπαρχει αρχειο.. Μην μασησεις, επεμενε..

    Λαθος τους ειναι εξ'αλλου

  7. #7
    Εγγραφή
    22-04-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εννοείτε, να το ζητήσεις, θα σου βγάλουν πιστωτικό.
    Το κουλό είναι πως πλέον δεν μας κάνει καμία αίσθηση όταν κάποιος παθαίνει βλάβη, επειδή ο οτε ενεργοποίησε κάποιον άλλο στο κουτί του.

  8. #8
    Εγγραφή
    05-08-2013
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ισχυει για τον αμεσως επομενο λογαριασμο ή γινεται και για οποιονδηποτε γιατι δεν εχω παρει ακομα τηλεφωνο να το πω..

  9. #9
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Αυτό με τον ΟΤΕ δεν γίνεται τώρα ενεργοποιούσαν πριν 2 εβδομάδες τους γείτονα το τηλεφωνώ και μου έκαναν για δεύτερη συνεχόμενη φόρα αντίστροφη, πέρα από την πλάκα όποτε βάζουν μια νέα γραμμή θα χαλάνε μια άλλη.Άλλα να ζητήσεις μια πίστωση

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jockae Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισχυει για τον αμεσως επομενο λογαριασμο ή γινεται και για οποιονδηποτε γιατι δεν εχω παρει ακομα τηλεφωνο να το πω..
    Ισχύει μονάχα για τον επόμενο λογαριασμο φυσικα

Παρόμοια Θέματα

  1. Καλωδιακη βλαβη του ΟΤΕ-forthnet
    Από george86 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-13, 13:11
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-13, 14:43
  3. Βλάβη ΟΤΕ
    Από graal στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-13, 17:01
  4. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-12, 20:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας