Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    02-07-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μόλις άλλαξα σε Forthnet λόγο 3play. Πριν ήμουν σε Cyta και λειτουργούσα τους DNS από Unblock Us για να βλέπω Netflix και να ακούω Pandora και γενικά κάτι αμερικανιές. Τώρα πλέον δεν λειτουργούν καν. Τους είχα περάσει στο pc μου, στο android μου και στο WD media box μου. Έχω το Technicolor της forthnet για ρούτερ. Τι μπορεί να παίζει; Προσπάθησα να μπω στο router για να αλλάξω από εκεί τους DNS αλλά δεν υπάρχει κάποια επιλογή. Ούτε με telnet μπόρεσα. Πήρα τηλ την τεχνική εξυπυρέτηση αλλά μου δεν έβγαλαν άκρη. Μου λένε ότι τα όταν σετάρω τους DNS στο pc μου ή στο κινητό μου υπερέχουν από αυτούς που δίνει η Forthnet αυτόματα. Επικοινώνησα με το Support τou Unblock-Us --πολύ καλύτερο από αυτό της 4νετ-- και μου είπαν το εξής :

    There's a possibility that your new ISP has imposed some restriction with our service however I would need to ask you to perform some test so I could verify it.

    Please send us a screenshot of where you typed our DNS in your device so we could investigate further. Also, type this command on the command line followed by the enter key and then reply back with a screenshot taken so I could investigate further.

    Run the command prompt if you use windows and type this command.
    Nslookup[space]check.unblock-us.com[space]xxx.xxx.xx.xx


    και κάτι άλλα τεστς. Δεν μπορεί να τα πάρει απλώς. Τι κάνω τώρα; Έχω αγοράσει και ολόκληρο εξοπλισμό για netflix (roku box κτλ). Να κάνω αίτηση υπαναχώρησης στην CYTA? 1 αυγούστου έγινε η ενεργοποίηση, και από ότι ξέρω μέχρι 14 μέρες μετά μπορείς να κάνεις άιτηση αλλά χτες ήταν αργία οπότε έχω δικαίωμα να το κάνω αν δεν λυθεί σήμερα το πρόβλημα;

  2. #2
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εδω το Manual του κατασκευαστή και θα δεις ότι μπορείς να ορίσεις εσύ τους DNS Servers σελ.39 Γενικά δεν έχει αναφερθεί κανενός είδους "restriction" με Forthnet.

Παρόμοια Θέματα

  1. Amazon
    Από ariadgr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3842
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-23, 22:18
  2. Οι υπερ-συνδέσεις δεν λειτουργούν στο Outlook
    Από hellenicsun στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-13, 16:35
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-13, 22:10
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-13, 09:28
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-13, 21:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας