Σελ. 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 189
  1. #16
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    τουλαχιστον αυτοι εχουν θαρρος και το δημοσιευουν σε δελτιο τυπου και ριχνουν την ευθυνη στο φορεα.

    ουτε εγω ασχολουμε με τον διαδικτυακο τζογο (ποτε δεν ειχα ενδιαφερων) απλα τσαντιζομαι καθως αυτο επηρεαζει την ουδετεροτητα του διαδικτυου ειναι λογοκρισια και φυσικα αυριο μεθαυριο αν κατι δεν τους αρεσει θα το απαγορευουν ετσι απλα.

    οτι αφορα τον ΟΤΕ τουλαχιστον σε εμενα που εχω VDSL δεν μπαινει σε κανενα της λιστας.

  2. #17
    Εγγραφή
    30-03-2008
    Περιοχή
    Munich
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    100Mbps / 6Mbps
    ISP
    Kabel Deutschland
    Router
    Hitron CVE-30360
    [irony mode]
    Ε ας απαγορέψουν τότε και το υπόλοιπο 99.9% των ιστοσελίδων αφού και αυτές "λειτουργούν χωρίς την απαιτούμενη με βάση την Ελληνική νομοθεσία άδεια." Να κρατήσουν μόνο τις κρατικές, αυτές που εξυπηρετούν αποκλειστικά τα συμφέροντα τους και πολύ είναι. Γιατί δηλαδή το Ιραν και η Κίνα να λογοκρίνουν μόνο αυτές? Η Ελλάδα γιατί όχι?
    [/irony mode]

  3. #18
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Το ειπα και σε αλλο σχετικο θεμα, η ουσια ειναι το net neutrality και η ελευθερια προσβασης στην πληροφορια. Κι αυτο διοτι με το επισκευητης μια ιστοσελιδα τζογου δεν σημαινει οτι παιζει απαραιτητα. Η ελευθερια των πολιτων εχει παει περιπατο και η χωρα μας καταντησε ΙΡΑΝ και ΚΙΝΑ. Αλλωστε πρεπει να πηρε και μαθηματα απο τους Κινεζους ο Σαμαρας στην προσφατη επισκεψη του εκει. Αλιμονο μας.

  4. #19
    Εγγραφή
    15-04-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ/ΝΕΑ ΧΩΡΑ
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99976/9998 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    Η εε δεν είναι κατά των μονοπωλίων; πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα γίνουμε Κίνα και Αμερική.

  5. #20
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Σελίδες που δεν σέβονται την νομοθεσία και υπάρχουν για το ξαλάφρωμα της τσέπης θυμάτων, καλά κάνουν και τις μπανάρουν

    Υπάρχει και σχετική whitelist με σελίδες που έχουν συμορφωθεί με την ελληνική νομοθεσία

    http://www.minfin.gr/portal/el/resou...4-42ca230af81f

    - - - Updated - - -

    όσοι φωνάζετε γράφοντας γραφικότητες για μονοπώλια, λογοκρισίες και άλλα αστεία, μην σας δω να σκούζετε αν σας πιάσουν κορόιδα τίποτα αεριτζήδες απατεώνες
    Αντίστοιχο είναι ακριβώς

  6. #21
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ειπα και σε αλλο σχετικο θεμα, η ουσια ειναι το net neutrality και η ελευθερια προσβασης στην πληροφορια.
    Eίναι άλλο πράγμα η ελευθερία πρόσβασης στην πληροφορία και άλλο πράγμα ο διαδικτυακός τζόγος.
    Μη τα συγχέεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ελευθερια των πολιτων εχει παει περιπατο και η χωρα μας καταντησε ΙΡΑΝ και ΚΙΝΑ. Αλλωστε πρεπει να πηρε και μαθηματα απο τους Κινεζους ο Σαμαρας στην προσφατη επισκεψη του εκει. Αλιμονο μας.
    Αν η ελευθερία είχε πάει περίπατο και η χώρα μας είχε καταντήσει Ιράν και Κίνα, τότε εσύ δεν θα έγραφες τώρα εδώ.

  7. #22
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    μπορει να ειναι οπως λετε "απατεωνες η αλλιως φοροφυγαδες" οι εταιρειες που ειναι στην μαυρη λιστα αν και κραταω επιφυλαξεις καθως μεγαλες εταιρειες απο αυτες ειναι χορηγοι σε ομαδες κολοσσους οπως η REAL MADRID FC , BARCELONA κτλ

    μπορει να ειναι τζογος που στην ουσια περισσοτερα χανεις απο οσα κερδιζεις (ο νομος των πιθανοτητων)

    προσωπικα πιστευω οτι δεν υπαρχει ουτε ουδετεροτητα του διαδικτυου ουτε ελευθερια η χωρα μας εχει καταντησει χειροτερη απο ΙΡΑΝ και ΚΙΝΑ απλα δεν το εχετε καταλαβει οι περισσοτεροι...θα το καταλαβετε συντομα ομως που θα εφαρμοστουν καποια πραγματα που λεει το μνημονιο-δανειακη συμβαση και θα εχετε μισθο-συνταξη απο 150-300 ευρω , δεν θα εχετε σπιτι γιατι θα σας το κατασχεσει η τραπεζα για το καταναλωτικο-στεγαστικο-διακοποδανειο...

    πιστευω οτι ειστε εξυπνοι οι περισσοτεροι για να καταλαβετε οτι η απαγορευση μπορει να ανοιξει ορεξεις και για αλλα πραγματα...

  8. #23
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Κουκάκι, Αθήνα
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15054/1021 Kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eίναι άλλο πράγμα η ελευθερία πρόσβασης στην πληροφορία και άλλο πράγμα ο διαδικτυακός τζόγος.
    Και πού ξέρεις τι πάω να κάνω εγώ όταν μπαίνω σε αυτά τα sites; Θυμίζω πως το ζητήμα δεν έχει τεθεί στη βάση της πνευματικής υγείας του ατόμου (όπως, αντίστοιχα, τα ναρκωτικά ή η παιδική πορνογραφεία) αλλά σε φορολογική βάση (και τεχνητή αύξηση της αξίας του ΟΠΑΠ προ ιδιωτικοποίησης του με την επιθετική προάσπιση του μονοπωλίου του).

    Ο περιορισμός της ελευθερίας μου π.χ. να μπω να δω πως είναι ένα τέτοιο site ή να κάνω μια εργασία για το πανεπιστήμιο μου για τον ηλεκτρονικό τζόγο επειδή το κράτος θέλει να βγάλει περισσότερα λεφτά, είναι απαράδεκτος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η ελευθερία είχε πάει περίπατο και η χώρα μας είχε καταντήσει Ιράν και Κίνα, τότε εσύ δεν θα έγραφες τώρα εδώ.
    Μπα, και στο Ιράν και στην Κίνα πολλοί γράφουν για διάφορα, δεν κόβονται όλα τα sites -- κάποια από τα μεγαλύτερα forum του κόσμου είναι Κινέζικα. Η λογοκρισία είναι σπάνια μαύρη/άσπρη· το κάθε καθεστώς μπλοκάρει αυτά που εκείνο θεωρεί επίκινδυνα (π.χ. σε κάποιες χώρες της Μέσης Ανατολής, η προβολή «προκλητικών» γυναικών στο Internet, π.χ. ακάλυπτα πρόσωπα…).

    Από τη στιγμή που κάποιος υπάλληλος κάθεται στο γραφείο του καλοκαιριάτικα με το φραπέ του και αποφασίζει τι θα βλέπω και τι δεν θα βλέπω εγώ, το θέμα έχει τελειώσει για μένα. Δεν βλέπω απολύτως καμία διαφορά με αντίστοιχες τακτικές ολοκληρωτικών καθεστώτων.

  9. #24
    Εγγραφή
    26-07-2007
    Περιοχή
    Καβάλα - Σέρρες
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys DSL-G624T
    SNR / Attn
    (dB) / 7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eίναι άλλο πράγμα η ελευθερία πρόσβασης στην πληροφορία και άλλο πράγμα ο διαδικτυακός τζόγος.
    Μη τα συγχέεις.



    Αν η ελευθερία είχε πάει περίπατο και η χώρα μας είχε καταντήσει Ιράν και Κίνα, τότε εσύ δεν θα έγραφες τώρα εδώ.
    Αλλού το youtube (βλέπε ιραν κ.ο.κ)
    Αλλού το TPB (βλέπε Αγγλία κ ΣΙΑ)
    Αλλού το 90% του ιντερνετ (βλεπε Κινα)
    Αλλού ο τζόγος.***

    Μην βλέπεις το στόχο, δες το μέσο.

    Κοινώς βλέπουμε το δέντρο ξεχνάμε το δάσος.

    Ναι από τη μία καλά έκαναν μπλα μπλα μπλα κακοί φοροφυγάδες/εγκληματίες/απατεώνες.
    Από την άλλη το net neutrality πάει περίπατο όλο και πιο πολύ. Το ίδιο και η ελευθερία σου άσχετα που πιστεύεις το αντίθετο.

    ***εκτός από το τζόγο μη ξεχνάς πριν χρόνια την περίπτωση του whatsup.gr -ψάξε σε αυτό το φορουμ-
    τη περίπτωση του nerit.gr (για ποιο λόγο το κλείνουν τη στιγμή που ούτε σύσταση εταιρίας Α.Ε δεν έκαναν με αυτό το όνομα, πόσο μάλλον δικαίωμα για trademark)
    Και άλλα παλαβά που τα ξεχνάω.

    Σήμερα τους "βόλεψε" να κλείσουν τον τζόγο. Αύριο τι;

  10. #25
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Δεν συγχεω τιποτε. Αλωστε το οτι επισκεπτεσαι μια ιστοσελιδα δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα τζογαρεις.
    Επιπλεον για να τζογαρεις στο ιντερνετ δεν το κανεις ανεξελεγκτα, οπως σε ενα καταστημε με φρουτακια ή ενα καζινο, αλλα το κανεις μεσο τραπεζας με καποια καρτα. Εχεις δηλαδη εκει ελενχο στο ποσα χρηματα θα χαλασεις. Κι εξαλου δικα μου ειναι τα λεφτα οτι θελω τα κανω.
    Το θεμα ειναι πως με αφορμη την νομιμοτητα , αυριο θα σου σταματησουν την προσβαση στα τορρεντ γιατι ετσι χανει το κρατος λεφτα απο φορους γιατι δεν αγοραζεις ή νοικιαζεις ταινειες και μουσικη, μευαυριο θα σου κοψουν το youtube γιατι δεν βλεπεις τηλεοραση και χανει το κρατος λεφτα απο τους φορους για τις διαφημισεις που θα πουλαγε το καναλι, κι επειτα να καταργησουμε και το εμαιλ γιατι πανε να κλησουν τα ΕΛΤΑ αφου πλεον το κρατος χανει χρηματα απο τα γραμματοσημα που δεν αγοραζεις.
    Για ποια ελευθερια μου μιλας δεν καταλαβαινω.......μηπως για αυτη που σβηνει καταχωρημενες ιστοσελιδες και domain names σε μια νυχτα γιατι δεν συμφαιρει το δημοσιο (βλεπε nerit.gr), μηπως γι' αυτη που σε απωλυει απο την δουλεια σου διχως αποζημιωση και κυριως διχως προοπτικη γιατι καποιος καραγκιοζης πολιτικαντης βολεψε μερικους ημετερους ????? (αν εισαι ενας απο αυτους καλα να παθεις παντως....).
    Και ποσα ακομη καθημερινα τραγελαφικα να αναφερω, θα κανω τρολινγκ εδω .........
    Και στην τελικη αν το κρατος ηθελε και νοιαζοταν πραγματικα να μας προστατεψει απο απατεωνες οπως λεει και ο φιλος παραπανω, τοτε θα ειχε σταματησει πολλες αλλες υποπτες δραστηριοτητες προσωπων υπερανω υποψιας και ο νοων νοειτω.........

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismfz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλού το youtube (βλέπε ιραν κ.ο.κ)
    Αλλού το TPB (βλέπε Αγγλία κ ΣΙΑ)
    Αλλού το 90% του ιντερνετ (βλεπε Κινα)
    Αλλού ο τζόγος.***

    Μην βλέπεις το στόχο, δες το μέσο.

    Κοινώς βλέπουμε το δέντρο ξεχνάμε το δάσος.

    Ναι από τη μία καλά έκαναν μπλα μπλα μπλα κακοί φοροφυγάδες/εγκληματίες/απατεώνες.
    Από την άλλη το net neutrality πάει περίπατο όλο και πιο πολύ. Το ίδιο και η ελευθερία σου άσχετα που πιστεύεις το αντίθετο.

    ***εκτός από το τζόγο μη ξεχνάς πριν χρόνια την περίπτωση του whatsup.gr -ψάξε σε αυτό το φορουμ-
    τη περίπτωση του nerit.gr (για ποιο λόγο το κλείνουν τη στιγμή που ούτε σύσταση εταιρίας Α.Ε δεν έκαναν με αυτό το όνομα, πόσο μάλλον δικαίωμα για trademark)
    Και άλλα παλαβά που τα ξεχνάω.

    Σήμερα τους "βόλεψε" να κλείσουν τον τζόγο. Αύριο τι;

    Με προλαβες, ακριβως τα ιδια πανω κατω ειπα κι εγω

  11. #26
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είπα πουθενά ότι δεν υποστηρίζω το net neutrality.

    Που κολλάνε τώρα η νεριτ, το whatsup (την γνωρίζω την υπόθεση και εκτός adslgr), το blogme (τσιπρόπουλος) κλπ;

    Το "δικά μου είναι τα λεφτά, ό,τι θέλω τα κάνω", καταλαβαίνεις από μόνος σου πως δε στέκει.
    Και εγώ έχω δικά μου λεφτά και λέω να πάρω όπλα, ελπίζω να μην υπάρχει θέμα

    Eάν κόψουν τα torrents, το youtube κλπ τότε θα το συζητήσουμε εκ νέου μα αυτή τη στιγμή μιλάμε για το διαδικτυακό τζόγο και ας εστιάσουμε σε αυτό.

    Και ξαναλέω, εάν είμασταν στην Κίνα, και έγραφες τέτοια πράγματα, αυτή τη στιγμή θα είχαν μπουκάρει σπίτι σου και θα σε είχαν πάρει χειροπόδαρα.

    Γνωρίζω πως έχουμε πολλά κουσούρια εδώ στην Ελλάδα αλλά η υπερβολή δεν βοηθάει. Το αντίθετο μάλιστα.. Και όσα διαβάζω περιέχουν πολλές υπερβολές.

  12. #27
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα πουθενά ότι δεν υποστηρίζω το net neutrality.

    Που κολλάνε τώρα η νεριτ, το whatsup (την γνωρίζω την υπόθεση και εκτός adslgr), το blogme (τσιπρόπουλος) κλπ;

    Το "δικά μου είναι τα λεφτά, ό,τι θέλω τα κάνω", καταλαβαίνεις από μόνος σου πως δε στέκει.
    Και εγώ έχω δικά μου λεφτά και λέω να πάρω όπλα, ελπίζω να μην υπάρχει θέμα

    Eάν κόψουν τα torrents, το youtube κλπ τότε θα το συζητήσουμε εκ νέου μα αυτή τη στιγμή μιλάμε για το διαδικτυακό τζόγο και ας εστιάσουμε σε αυτό.

    Και ξαναλέω, εάν είμασταν στην Κίνα, και έγραφες τέτοια πράγματα, αυτή τη στιγμή θα είχαν μπουκάρει σπίτι σου και θα σε είχαν πάρει χειροπόδαρα.

    Γνωρίζω πως έχουμε πολλά κουσούρια εδώ στην Ελλάδα αλλά η υπερβολή δεν βοηθάει. Το αντίθετο μάλιστα.. Και όσα διαβάζω περιέχουν πολλές υπερβολές.

    Η nerit κτλπ κολανε στο γεγονος οτι οταν συμφερι το κρατος, αυτο μπορει ν' αυθαιρετει χωρις ο πολιτης να μπορει ν' αντιδρασει κι αν μπορει, τοτε αυτο γινεται μεσα απο χρονοβορες και δαπανειρες διαδικασιες.
    Οσον αφορα τα "λεφτα", και γενικοτερα ολα τα νομιμως αποκτηθεντα αγαθα , ειναι δικαιομα μας να τα διαχειριζομαστε οπως θελουμε και να τα διαθετουμε μεσα στα νομιμα πλαισια. Ετσι αν θες ν' αγορασεις οπλα δεν στο απαγορευει κανενας, ουτε καν ο νομος.
    Εμεις εδω ομως δεν αναφερομαστε στο παρανομο παιγνιο, το οποιο κατα αλλες οπτικες, κακως εχει θεωρηθει παρανομο (εκει θα μπουμε σε φιλοσοφια παγκοσμιοποιησης, αλλα κι ευρωπαικων κεκτημενων, ευρωπαικης εναρμονησης, δικαιου κτλπ...αστα λοιπον αυτα), αλλα αναφερομαστε στο δικαιομα ελευθερης προσβασης στην πληροφορια.
    Και σου ξαναλεω, το οτι επισκεπτομαι μια σελιδα δεν σημαινει οτι παιζω κιολας. Αν ηθελε το κρατος να σε προστατεψει θα εκοβε απλα τις τραπεζικες ή οποιουδηποτε αλλου ειδους συναλαγες, ωστε να μην μπορεις να πονταρεις και να πληρωθεις απο ή μεσω οποιασδηποτε τραπεζας η εταιρειας μεταφορων χρηματων στην Ελλαδα. Διοτι αν εγω εχω νομιμες καταθεσεις πχ στις ΗΠΑ και θελω να στοιχιματισω πχ σε ενα σιτε απο αυτα (εστω κι αν με κλεβουν και δεν κερδιζω - δικια μου επιλογη) και βρισκομαι στην Ελλαδα με ελληνικη συνδεση, γιατι να μην μπορω να το κανω ????? Δηλαδη αν ταξιδεψω στο Las Vegas και ξεσκιστω στα εκει καζινο, θα ερθει το ελληνικο κρατος να μου ζητησει το λογο ????? Ας μην με αφηνε να βγαλω εξω τοσα χρηματα, αλλα αν το κανω με χρηματα που ουτως η αλλως εχω εκτος ελλαδος τι το νοιαζει ???? ΕΙναι εμφανες νομιζω οτι ειναι προσχηματικου χαρακτηρα ολα αυτα, αλλα στο ξαναλεω το θεμα ειναι η ελευθερια λογου κι εμεις εδω καναμε την αρχη για να γινουμε οπως τα καθεστωτα που αναφερεις.
    Το οτι μπορουμε να γραφουμε ελευθερα δεν σημαινει οτι καποια στιγμη κι αυτο δεν θ' απαγορευτει αν αντικειται στα συμφεροντα της οποιασδηποτε κυβερνησης. Κι αυτο εχει μαθηματικη ακριβεια αν λιγο λιγο κανουμε υποχωρησεις, εστω και τετοιες.

  13. #28
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζω πως έχουμε πολλά κουσούρια εδώ στην Ελλάδα αλλά η υπερβολή δεν βοηθάει. Το αντίθετο μάλιστα.. Και όσα διαβάζω περιέχουν πολλές υπερβολές.
    Η Ελλαδα μολις μπηκε στη λιστα των χωρων που επιβαλλουν δικτυακη λογοκρισια / "προληπτικο" μπλοκαρισμα a la Κινα / Ιραν κτλ. Αυτη η μεταβολη δεν ειναι υπερβολη - ειναι πραγματικοτητα. Ανηκουμε πλεον σ'αυτο το γκρουπ των χωρων που με πολιτικες αποφασεις επηρεαζεται η προσβαση στο διαδικτυο. Το οτι η Κινα ή το Ιραν εχουν διαφορετικο modus operandi στα υπολοιπα ζητηματα της καθημερινοτητας τους δε μας απασχολει στο πλαισιο αυτης της συζητησης. Αυτο που μας ενδιαφερει ειναι οτι γιναμε Κινα, και με τη βουλα, οσον αφορα το Ιντερνετ.

  14. #29
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ το έχει κάνει κι αυτός ; Ρωτώ από περιέργεια και μόνο, δεν πιστεύω στο τζόγο και δεν μπαίνω σε αυτά τα sites.
    Δοκιμάζοντας με adsl γραμμή του ΟΤΕ, κόβει περίπου το 60% των sites της λίστας, από 20 τυχαία site που δοκίμασα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σελίδες που δεν σέβονται την νομοθεσία και υπάρχουν για το ξαλάφρωμα της τσέπης θυμάτων, καλά κάνουν και τις μπανάρουν

    Υπάρχει και σχετική whitelist με σελίδες που έχουν συμορφωθεί με την ελληνική νομοθεσία

    http://www.minfin.gr/portal/el/resou...4-42ca230af81f

    - - - Updated - - -

    όσοι φωνάζετε γράφοντας γραφικότητες για μονοπώλια, λογοκρισίες και άλλα αστεία, μην σας δω να σκούζετε αν σας πιάσουν κορόιδα τίποτα αεριτζήδες απατεώνες
    Αντίστοιχο είναι ακριβώς
    +1
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tiatrou : 16-08-13 στις 23:31.

  15. #30
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σελίδες που δεν σέβονται την νομοθεσία και υπάρχουν για το ξαλάφρωμα της τσέπης θυμάτων, καλά κάνουν και τις μπανάρουν

    Υπάρχει και σχετική whitelist με σελίδες που έχουν συμορφωθεί με την ελληνική νομοθεσία

    http://www.minfin.gr/portal/el/resou...4-42ca230af81f

    - - - Updated - - -

    όσοι φωνάζετε γράφοντας γραφικότητες για μονοπώλια, λογοκρισίες και άλλα αστεία, μην σας δω να σκούζετε αν σας πιάσουν κορόιδα τίποτα αεριτζήδες απατεώνες
    Αντίστοιχο είναι ακριβώς
    Το arbitrage και το trading αποδόσεων δεν είναι τζόγος αλλά ένα κανονικό full time επάγγελμα το οποίο δεν έχει καμία σχέση με τον τζόγο.
    Ο ΟΠΑΠ για μένα είναι μεγαλύτερος απατεώνας και δεν έχω προσωπικά τη διάθεσή να σεβαστώ καμία νομοθεσία κουρελού η οποία αλλάζει ανάλογα με τις διαθέσεις των πολιτικών.
    Φίλος ο οποίος ασχολέιται πάνω από 4 χρόνια με το trading είναι ήδη μόνιμα στην Αγγλία απαλλαγμένος από τα αίσχη που συμβαίνουν στην μπανανία.

    Το δημόσιο χρέος μέσω της υπερφορολόγησης των Ελλήνων πολιτών θα γίνει αργά και σταθερά ιδιωτικό χρέος εφόσον το κράτος φορτώνει τους πολίτες με φόρους οι οποίοι γνωρίζει ότι δεν είναι δυνατό να πληρωθούν αλλά λογιστικά θα υπολογίζονται ως προσδοκόμενα έσοδα...

    Όσοι δεν βλέπουν την καταιγίδα που θα ξεσπάσει εντός ολίγου απλά εθελοτυφλούν..

    Αυτά τα θέματα που συζητάμε θα είναι πραγματικά αστεία μπροστά σε όσα πλησιάζουν...
    Are you with Us?

Σελ. 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-14, 20:33
  2. Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-13, 13:48
  3. απαγορευση προσβασης
    Από THANASIS_GREVENA στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-12, 23:30
  4. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-12, 13:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας