Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 182
  1. #31
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το φθηνότερο. Είναι και πολύ πιθανό να μην του αρέσει.

    Έχεις καμμιά παλιά βαλίτσα;
    Αν ναι, βάλε του μια φλις κουβερτούλα μέσα, και παρουσίασέ του την.

  2. #32
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πέρισυ είχα πάρει για τον δικό μου απο τα Jumbo με 20 ευρώ το μεγαλύτερο μέγεθος. Το αντίστοιχο σε pet shop είχε 80-100 ευρώ. Το αγάπησε αμέσως...βγάλαμε όλο τον χειμώνα και μόλις μπήκε η άνοιξη το δίελυσε... Anyway, για μικρότερα σκυλάκια οι τιμές φυσικά είναι χαμηλότερες.

  3. #33
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    το καλύτερο κρεβάτι για το σκύλο είναι το κρεβάτι του αφεντικού του
    και τσάμπα ζεστασιά για τον χειμώνα

  4. #34
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Α ναι...ξέχασα να το αναφέρω αυτό...όταν του δινόταν η επιλογή το καλαθάκι ήταν σαν να μην υπάρχει...σωστός ο no_logo...

  5. #35
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    το καλύτερο κρεβάτι για το σκύλο είναι το κρεβάτι του αφεντικού του
    και τσάμπα ζεστασιά για τον χειμώνα
    Συμφωνώ, αλλά μάκρυνε το τρίχωμα του κερατά και μαδάει κάπως εκεί που πριν δεν μαδούσε σχεδόν καθόλου (η δε χτένα που του πήρα για να βγάζει το "νεκρό" τρίχωμα λες και τον μαδάει...όσο και να του κάνω βγάζει) και σήμερα πρώτη φορά του βρήκα ένα ψύλλο παρόλο που πριν 10 μέρες του είχα βάλει μια αμπούλα Frontline Combo (η αλήθεια είναι ότι όπου και να τον πάω συναντούμε και παίζουμε με σκυλάκια -βγαίνει και 3 φορές την ημέρα- οπότε η "περιβαλλοντική πρόκληση" είναι υψηλή) οπότε δεν θέλω να κοιμάται πάντα στο κρεβάτι, παρά μόνο όταν τον φωνάζω εγώ...

    Επίσης όταν λείπω από το σπίτι δεν αφήνω ανοιχτή τη πόρτα στη κρεβατοκάμαρα (αν κατουρήσει στο μπαλκόνι και πατήσει τα τσίσα του και μετά την αράξει στο κρεβάτι, μπορεί να μου αφήσει σημάδια και μυρωδιά στο πάπλωμα)...θέλω λοιπόν να είναι κάπου ζεστά και κατά το δυνατόν προφυλαγμένα, χωρίς να ανησυχώ για βρωμιά ή για ψύλλους αν τύχει και εξασθενίσει η δράση του αντιπαρασιτικού...
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

  6. #36
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    για την τρίχα furminator
    http://www.furminator.com/

    ότι καλύτερο, αγόρασε το αν είναι διαδικτυακά, για φθηνότερα
    το είχα πάρει για τον σκύλο μου (Ρόζα) και τελικά το κράτησα και για το γάτο μου

    οι αμπούλες, αντιπαρασιτικά κολάρα κοκ δεν εμποδίζουν τα παράσιτα να ανέβουν στο ζώο. Εγγυώνται πως τα σκοτώνουν μετά απο κάποιο χρόνο παραμονής στο σώμα τους

  7. #37
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    για την τρίχα furminator
    http://www.furminator.com/

    ότι καλύτερο, αγόρασε το αν είναι διαδικτυακά, για φθηνότερα
    το είχα πάρει για τον σκύλο μου (Ρόζα) και τελικά το κράτησα και για το γάτο μου

    οι αμπούλες, αντιπαρασιτικά κολάρα κοκ δεν εμποδίζουν τα παράσιτα να ανέβουν στο ζώο. Εγγυώνται πως τα σκοτώνουν μετά απο κάποιο χρόνο παραμονής στο σώμα τους
    Πήρα μια αντιγραφή του furminator, στη μισή περίπου τιμή του αυθεντικού...ποιός δίνει 30-35€ για χτένα σκύλου; (βάζω άλλα δέκα και παίρνω ένα ZTE V889S λολ)

    Βασικά τα αντιπαρασιτικά σκοτώνουν τα υπάρχοντα εντός 24-72 ωρών και κάποια απ'΄αυτά σκοτώνουν και τα αυγά των ψύλλων, αλλά αν ο σκύλος εκτίθεται συχνά σε "μολυσμένα" περιβάλλοντα ή δεν καταπολεμηθούν και τυχόν φωλιές στο χώρο διαβίωσης του σκύλου, δεν αποκλείεται να ξαναπιάσει...
    Υποτίθεται πως διαρκούν για 3-5 βδομάδες, αλλά παπάρια...

    Με το spray, παρόλο που η εφαρμογή είναι πιο δύσκολη, νομίζω πως προφυλάσσονται καλύτερα τελικά...απ' όταν του έβαλα την αμπούλα στη λαιμό και λίγο χαμηλότερα στη ράχη, είδα να δαγκανίζει τα άκρα του...οπότε σκέφτομαι μήπως τελικά χρειάζεται συνδυαστική λύση...αμπούλα για το κορμό και σπρέϋ για τα πόδια και το κεφάλι...


    Όπως και νά'χει για τις ώρες εκτός ύπνου και τις ώρες που λείπω από το σπίτι θέλω να έχει ένα δικό του ζεστό χώρο...
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

  8. #38
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vgiozo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα μια αντιγραφή του furminator, στη μισή περίπου τιμή του αυθεντικού...ποιός δίνει 30-35€ για χτένα σκύλου; (βάζω άλλα δέκα και παίρνω ένα ZTE V889S λολ)
    εγώ

    είδα να δαγκανίζει τα άκρα του...
    εννοείς τα πόδια του;
    το κάνουν από αμηχανία
    μην σε προβληματίζει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vgiozo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως και νά'χει για τις ώρες εκτός ύπνου και τις ώρες που λείπω από το σπίτι θέλω να έχει ένα δικό του ζεστό χώρο...
    σεβαστό
    και γω της είχα πάρει κρεβάτι
    πάντα στο δικό μου όμως κοιμόταν. Όταν προσπάθησα να της το κόψω για αντίδραση κατούρησε κανονικότατα το στρώμα μου μέσα στην μέση ακριβώς. Ούτε με χάρακα να το υπολόγιζε
    Και από τότε εγκατέλειψα κάθε προσπάθεια
    Κρεβάτι μαζί μου και όταν έλειπα στους καναπέδες στο σαλόνι

  9. #39
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ



    εννοείς τα πόδια του;
    το κάνουν από αμηχανία
    μην σε προβληματίζει
    Εγώ πήγα και ρώτησα για χτένα και κρεβατάκι...ε, όταν η χτένα κάνει όσο περίπου το κρεβάτι, διαολίζεσαι λίγο...τί στα διάλα χρειάζομαι αυτό το ειδικά διαμορφωμένο πλαστικό στη λαβή, κάνω καμιά βαριά εργασία και φοβάμαι μην μου γλυστρίσει; Και το κουμπί που αφαιρεί τις μαζεμένες τρίχες, φοβερή ευρεσιτεχνία, σίγουρα θα το έχουν πατεντάρει...

    Όταν γύρισα σπίτι το έψαξα και πάλι η χαμηλότερη τιμή που βρήκα για αγορά στο διαδίκτυο είναι γύρω στα 25€...
    ...την απομίμηση την πήρα στα 18€, που είναι ήδη ακριβά δλδ, αλλά δεν πειράζει...

    Μπα, αυτά τα ξαφνικά δαγκανίσματα μου έδιναν άλλη εντύπωση...και όντως βρέθηκε τελικά ο ύποπτος

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    σεβαστό
    και γω της είχα πάρει κρεβάτι
    πάντα στο δικό μου όμως κοιμόταν. Όταν προσπάθησα να της το κόψω για αντίδραση κατούρησε κανονικότατα το στρώμα μου μέσα στην μέση ακριβώς. Ούτε με χάρακα να το υπολόγιζε
    Και από τότε εγκατέλειψα κάθε προσπάθεια
    Κρεβάτι μαζί μου και όταν έλειπα στους καναπέδες στο σαλόνι
    Εγώ έχω στρώσει υποσέντονα κάτω από το σεντόνι του καναπέ και του κρεβατιού...
    ...το μάθημα που το έδωσε η Σπίθα που σηκώθηκα αξημέρωτα να κατουρήσω και τη βρήκα μέσα στα σκεπάσματα...κι εκεί που της άρχισα τα γλυκόλογα και τα χάδια, από τη χαρά της τσιρρρρρρρρρρ
    ...και με έστειλε στον καναπέ για το υπόλοιπο της νύχτας...

    Μέχρι πρόσφατα είχα ένα ντιβάνι δίπλα στο κρεβάτι μου και κοιμόμουν με το ένα χέρι απλωμένο για να το μυρίζουν ή να ξαπλώνουν πάνω του το βράδυ...
    ...όταν ήταν να φύγει η μικρούλα άρχισα να τα αφήνω να κοιμούνται μαζί μου και τώρα είναι η αγαπημένη δραστηριότητα του Ερμή, εκτός της βόλτας...τις τελευταίες δύο μέρες έμαθε και τη χάρη του μαξιλαριού...εκεί που βάζω το κεφάλι μου, εκεί θέλει κιαυτός...χτες το βράδυ στριφογύριζε-στριφογύριζε μέχρι που βολεύτηκε διπλα στο κεφάλι μου με τα μπροστινά του πόδια πάνω στη μούρη μου...
    πολύ bully θα μας βγει αυτός ο σκύλος κι ας είναι μπουνταλάς τώρα
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

  10. #40
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μην τα αφηνετε καλε να κοιμουνται στο κρεβατι σας. Θα εχετε προβλημα με ατομα που θελετε να βαλετε διπλα σας, γιατι το σκυλι θα νιωσει παραγκωνισμενο και μπορει να αγριεψει αν εχει συνηθισει οτι αυτη ειναι η θεση του. +Οτι δεν ξερει κανεις τι κουβαλανε πανω τους. Αν θελετε σωνει και ντε αγκαλιτσα, αν εχετε ξενωνα εκει η αλλιως στον καναπε.

  11. #41
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην τα αφηνετε καλε να κοιμουνται στο κρεβατι σας. Θα εχετε προβλημα με ατομα που θελετε να βαλετε διπλα σας, γιατι το σκυλι θα νιωσει παραγκωνισμενο και μπορει να αγριεψει αν εχει συνηθισει οτι αυτη ειναι η θεση του. +Οτι δεν ξερει κανεις τι κουβαλανε πανω τους. Αν θελετε σωνει και ντε αγκαλιτσα, αν εχετε ξενωνα εκει η αλλιως στον καναπε.
    Για το σκυλί λες τώρα ή για τα άτομα που θέλουμε να βάλουμε δίπλα μας;
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

  12. #42
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.879
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η αλήθεια είναι ότι αυτό που σε εσάς του ακραιφνείς φιλόζωους φαίνεται φυσιολογικό, εμάς τους πιο μετριοπαθείς μας φρικάρει! Τρελλαίνομαι στην ιδέα να έχω το σκυλί στο κρεβάτι, πόσο μάλλον να μου το κατουρήσει

  13. #43
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι ότι αυτό που σε εσάς του ακραιφνείς φιλόζωους φαίνεται φυσιολογικό, εμάς τους πιο μετριοπαθείς μας φρικάρει! Τρελλαίνομαι στην ιδέα να έχω το σκυλί στο κρεβάτι, πόσο μάλλον να μου το κατουρήσει
    Εφόσον βάζεις ένα σκέπασμα από πάνω που μπορείς να το πλένεις (δεν λέμε μέσα στα σκεπάσματα) κι εφόσον το σκυλί είναι εκπαιδευμένο, δεν καταλαβαίνω την αντίληψη της ακρότητας...

    Μιλάς λες και καλωσορίζουμε το κατούρημα του κρεβατιού...αναφορές για ατυχήματα έγιναν
    στην περίπτωση του no_logo δεν έτυχε, πέτυχε (για να μάθει να μας στερεί το κρεβάτι)
    στη δική μου, της μικράς από τη χαρά της τής έφυγαν λίγα τσίσα...

    Φυσιολογικό δεν είναι αυτό καθόλου ούτε για "ακραιφνείς φιλόζωους", μόνο για παθολογικές περιπτώσεις ίσως...
    Απλώς το ζώο είναι εν γένει σαν μωρό (πέραν του ότι είναι μωρό για ένα μέρος της ζωής του)...

    ....όπως και το 3 χρονο παιδάκι που θα κατουρήσει στο κρεβάτι του δεν ειναι διόλου ευχάριστο ή σκοπούμενο, έτσι και με ένα 4-5 μηνών σκυλάκι μόνο ως ατύχημα θα συμβεί, αλλά δεν πετάξουμε και το σκύλο από το παράθυρο...
    απλώς συνέβη...
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

  14. #44
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    προσυπογράφω με χέρια και πόδια

  15. #45
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Μα δεν χρειάζεται να είσαι ούτε καν φιλόζωος, είναι τόσο έξυπνα τα άτιμα που έχουν χίλιους και δυο τρόπους να διεκδικούν και να κερδίζουν την θέση τους στην "αγέλη".

    Έχω πάρει ένα θηλυκό μαλτέζακι για την κόρη μου, στην αρχή όποτε έκανε καμιά ζημιά κρυβόταν κάτω από καναπέδες, τώρα έχει ανακαλύψει ότι το δυνατό της σημείο είναι τα μάτια της. Όποτε πας να το μαλώσεις ξαπλώνει ανάσκελα,κουνάει την ουρά της και σε κοιτάει με ένα ύφος σα να σου λέει .....σε έμενα βρε θα βγάλεις όλη την οργή σου;

    Πάντως δεν υπάρχει εύκολος τρόπος να το μάθεις να μην κοιμάται στα κρεβάτια, ειδικά όταν είναι μικρόσωμο. Στην αρχή το προσπαθήσαμε, αλλά με τρία κρεβάτια στο σπίτι .... περίμενε να κοιμηθούμε και μετά διάλεγε με την ησυχία της.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eqvus : 01-11-13 στις 11:30.

Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7340
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-24, 12:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας