Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περιοχή
    αλιμος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24548/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    SNR / Attn
    30(dB) / 5,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα. Σκευτομαι να μετακομισω στο Ελληνικο και θελω να βαλω τηλεφωνο και ιντερνετ. Ψαχνωντας αρκετα βρηκα οτι η cyta εχει τις καλυτερες τιμες και σκευτηκα να βαλω το double play με τα 8 mbps. Καθως το εξαχνα μεσα απο το σαιτ της για διαθεσιμοτητα βαζωντας οδο μου βγαζει αποσταση απο το αστικο κεντρο 5500 μετρα. Τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το τμημα πωλησεων μου ειπανε οτι περνω μεσα απο το κεντρο της ηλιουπολης το οποιο 5,5χλμ και τους λεω οτι ειναι λαθος αυτο γιατι οτε,hol,forthnet και ontelecoms μου λενε οτι περνω απο το αστικο κεντρο ελληνικου(τερψιθεας) το οποιο να ειναι max 0,8 με 1χλμ. Επισης με γειτονες που μιλησα η απεναντι γειτονισα με οτε πιανη 14mbps ενας αλλος γειτονας με hol διπλα μου ακριβως πιανει 12mbps με αρκετα καλο att 20-25 και snr margin 6-10.Η οδος που μενω ειναι ροδοπολεως 8 Ελληνικο τ.κ 16777. Θελω να μαθω ποιο απο τα δυο ισχιη για το αστικο κεντρο και ποσο περιπου θα πιανω ιντερνετ? Επισης υπαρχει τροπος να δω αν ερθει κανενας τεχνικος να μετρηση την γραμμη να δει ποσο θα πιανω ? Υποψην δεν εχω νουμερο βαλει εκει περα και θα γινει αιτηση για νεα παροχη pstn.

    Ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyo64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα. Σκευτομαι να μετακομισω στο Ελληνικο και θελω να βαλω τηλεφωνο και ιντερνετ. Ψαχνωντας αρκετα βρηκα οτι η cyta εχει τις καλυτερες τιμες και σκευτηκα να βαλω το double play με τα 8 mbps. Καθως το εξαχνα μεσα απο το σαιτ της για διαθεσιμοτητα βαζωντας οδο μου βγαζει αποσταση απο το αστικο κεντρο 5500 μετρα. Τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το τμημα πωλησεων μου ειπανε οτι περνω μεσα απο το κεντρο της ηλιουπολης το οποιο 5,5χλμ και τους λεω οτι ειναι λαθος αυτο γιατι οτε,hol,forthnet και ontelecoms μου λενε οτι περνω απο το αστικο κεντρο ελληνικου(τερψιθεας) το οποιο να ειναι max 0,8 με 1χλμ. Επισης με γειτονες που μιλησα η απεναντι γειτονισα με οτε πιανη 14mbps ενας αλλος γειτονας με hol διπλα μου ακριβως πιανει 12mbps με αρκετα καλο att 20-25 και snr margin 6-10.Η οδος που μενω ειναι ροδοπολεως 8 Ελληνικο τ.κ 16777. Θελω να μαθω ποιο απο τα δυο ισχιη για το αστικο κεντρο και ποσο περιπου θα πιανω ιντερνετ? Επισης υπαρχει τροπος να δω αν ερθει κανενας τεχνικος να μετρηση την γραμμη να δει ποσο θα πιανω ? Υποψην δεν εχω νουμερο βαλει εκει περα και θα γινει αιτηση για νεα παροχη pstn.

    Ευχαριστω
    Αγαπητέ Πελάτη,

    Θα θέλαμε αρχικά να σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον προς τις υπηρεσίες μας και θα χαρούμε να σας καλωσορίσουμε στην οικογένεια της Cyta.

    Παρακαλούμε εάν είναι εφικτό, να μας στείλετε κάποιο γειτονικό τηλεφωνικό αριθμό της ίδιας ή διπλανής οικοδομής μέσω προσωπικού μηνύματος, προκειμένου να προβούμε στον απαραίτητο έλεγχο.

    Αναφορικά με το ερώτημά σας για με τις μέγιστες τιμές συγχρονισμού της γραμμής σας, για να σας απαντήσουμε με ακρίβεια, θα πρέπει να είστε ήδη συνδρομητής μας, καθώς αυτή τη στιγμή δεν έχουμε τη δυνατότητα των απαραίτητων μετρήσεων.
    Σε γενικές γραμμές, η ταχύτητα της εκάστοτε σύνδεσης επηρεάζεται από παράγοντες όπως η απόσταση από το οικείο αστικό κέντρο, η ποιότητα της γραμμής, οι παρεμβολές από άλλα δίκτυα ή η εσωτερική καλωδίωση.

    Παραμένουμε στη διάθεση σας.

  3. #3
    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περιοχή
    αλιμος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24548/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    SNR / Attn
    30(dB) / 5,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    5 μερες και δεν εχετε απαντηση στο προσωπικο μηνυμα!!!!!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyo64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    5 μερες και δεν εχετε απαντηση στο προσωπικο μηνυμα!!!!!!!
    Αγαπητέ Κύριε/ Κυρία,

    Σας ενημερώνουμε ότι μετά από έλεγχο που πραγματοποιήσαμε σύμφωνα με τον τηλεφωνικό αριθμό που μας δηλώσατε διαπιστώθηκε ότι λαμβάνετε υπηρεσίες από το Α/Κ (Αστικό Κέντρο) Τερψιθέας, όπως σωστά μας επισημαίνετε.
    Η σύγχυση οφείλεται σε πιθανές ανακατευθύνσεις οδών, για τις οποίες αναμένουμε ενημέρωση από τον αρμόδιο φορέα, ώστε να γίνουν και οι απαραίτητες αλλαγές στα συστήματα χαρτογράφησης της εταιρείας μας.

    Παραμένουμε στη διάθεση σας

Παρόμοια Θέματα

  1. Cyta Ελληνικο ερωτηση
    Από nyo64 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-13, 11:13
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-13, 14:43
  3. Πρόβλημα με νέα συνδεση vdsl cyta 30/3
    Από Darth Revan στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-13, 17:17
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-12, 02:23
  5. Σύνδεση στη CYTA;
    Από A_gamer στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 17:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας