Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    22-08-2013
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17203/1023
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα!
    Ο Κωτσοβολος το τελευταιο διαστημα εχει μια προσφορα που λεει οτι με καθε νεα συνδεση Cyta Double Play δωρο ενα tablet αξιας 100€(αυτο συγκεκριμενα http://www.kotsovolos.gr/site/comput...-f&u-etb7441-7 ).
    Επειδη μου λειπει ενα tablet πηγα να ρωτησω. Η υπαλληλος ηταν ξεκαθαρη μαζι μου εκει αφου ηταν και το πρωτο πραγμα που ρωτησα, οτι αυτη την προσφορα μπορω να την συνδιασω με τη φοιτητικη προσφορα της Cyta(23/μηνας για 24αρα αλλα οι 3 πρωτοι μηνες δωρο).
    Επειδη δεν ηταν σιγουρη για τα τελη ενεργοποιησης ειπα να παρω κι ενα τηλεφωνο, πριν προχωρησω, στα κεντρικα της Cyta να σιγουρευτω.
    Η κυρια απο το τηλεφωνο αφου μου ανελυσε τι γινεται με το φοιτητικο, οταν με ρωτησε τη διευθυνση για να μου στειλει τις αιτησεις της ειπα οτι θελω να το κανω στον Κωτσοβολο για να παρω το tablet. Μου ειπε οτι δεν γινεται να το παρω με φοιτητικο προγραμμα, της ειπα οτι απο τον Κωτσοβολο μου ειπαν οτι γινεται και τοτε με εβαλε σε αναμονη για 1 λεπτο. Στη συνεχεια ξεκιναει να μου λεει "φουριοζα" οτι δεν συνδιαζονται οι προσφορες και οτι ο Κωτσοβολος μου το ειπε απλα για να με δελεασει. Θα επαιρνα λεει το tablet κανονικα, αλλα οι λογαριασμοι θα μου ερχονταν απο την Cyta κανονικα απο τον πρωτο μηνα. Και μετα αντε να βρισκα εγω το δικιο μου.

    Οποτε προσοχη οσοι ενδιαφερθουν, δεν συνδιαζονται οι προσφορες απο τον Κωτσοβολο!

  2. #2
    Εγγραφή
    22-04-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Χμμμ, τρέχα γύρευε. Ναι μεν αλλά και δεν ξέρω γω. Βγάλε άκρη. Thanks για την ενημέρωση.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    χρήσιμη πληροφορία
    ευχαριστούμε φίλε Πέτρο
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  4. #4
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με το απλό 2play 4mbit στα 16€ / μηνα το δίνουν το ταμπλετ δώρο ή το δίνουν μονο σε ποιο μεγάλα προγράμματα; Ρωτήσες μήπως λεπτομέρειες; Δηλ. το δώρο το δίνουν αφου υποβαλεις την αίτηση ή με την ενεργοποίηση (πχ μετα απο 3-4 εβδομάδες);
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  5. #5
    Εγγραφή
    22-08-2013
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17203/1023
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ρωτησα περισσοτερα γιατι το μονο που με ενδιεφερε ηταν το φοιτητικο 24αρι. Τωρα, απο τη στιγμη που λενε με καθε νεα συνδεση Cyta Double Play, λογικα θα το δινουν και για τα 4mbit. Οσο για το ποτε στο δινουν, οχι δεν γνωριζω καθολου :/

  6. #6
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Cosmote Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Αυτή ειναι μια τακτική που δυστυχώς αρκετοί πωλητές ακολουθούν για να προσελκύσουν πελάτες.
    Πέρα απο το προφορικό όμως, που μπορεί να πει κανεις ό,τι θέλει, στο γραπτό (συμβόλαια) που υπογράφεις θα αναφέρεται το πακέτο και όλα αυτά που θα πληρώνεις κάθε μήνα.
    Μια καλή πρακτική, που ελάχιστοι κάνουν μιας κ εμπιστεύονται (βλέπε καλή πίστη) τον πωλητή, ειναι να διαβάζουμε πριν υπογράφουμε.
    Έτσι κανεις δεν θα μπορεί να μας ξεγελάσει ή εξαπατήσει.

  7. #7
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ! δεν θα πιστευετε πωλητη, οτι και να λεει, οι μισοι ειναι ασχετοι, οι αλλοι μισοι επιτηδειοι!!
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  8. #8
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήγα ρώτησα τελικα, το ταμπλετ το δίνουν με την ενεργοποίηση της γραμμής.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  9. #9
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    1.Ο κωτσοβολοσ θελει να πουλησει κ ισως πει και καποια βλακεια για να το κανει. Λεω ισως δε λεω οτι το εκανε.
    2. Η κυρια που βγηκε στο τηλ επισης θελει να πουλησει, αλλα επισης δε ξερει και ακριβως τις προσφορες του κωτσοοβολου. Επισης μπορει να ειπε αρλουμπα απλα για να πουλησει η να μην εχει ενημερωση.

    Μπορεις να ζητησεις γραπτα στον κωτσο αυτο που λενε για να σε σιγουρος παντως..

  10. #10
    Εγγραφή
    22-08-2013
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17203/1023
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    H κυρια στο τηλ μου ειπε κατι που ειχε βαση. Οτι ο Κωτσοβολος μπορει να μου λεει ο,τι θελει, αλλα οι αιτησεις στο τελος θα πανε στην Cyta. Στην Cyta ξερουν το φοιτητικο δεν συνδιαζεται με καμια αλλη προσφορα (οπως και ολες τους οι προσφορες, το λεει στα ψιλα γραμματα καθε προσφορας οτι δεν συνδιαζεται με καμια αλλη), και οταν δουν οτι πηρα προσφορα tablet στο συστημα τους θα περασουν αυτο και οχι το φοιτητικο. Τους λογαριασμους τους εκδιδει η Cyta και οχι ο Κωτσοβολος οποτε θα χρεωνομουν κανονικα τους πρωτους μηνες εφοσον πηρα το tablet.
    Επισης, στην εξυπηρετηση πελατων οφειλουν να γνωριζουν τις προσφορες του Κωτσοβολου γιατι ειναι επισημος συνεργατης της Cyta. Και στην τελικη ειτε το παρω απο το τηλ, ειτε απο τον Κωτσοβολο, στην Cyta θα παω ολοι κερδισμενοι βγαινουν :P (ενταξει ισως απο το τηλ να παιρνουν ποσοστα απο τις πωλησεις, αλλα δεν νομιζω να της ελεγα οτι θελω να το κανω στον Κωτσοβολο και να μου ελεγε οχι δεν ειναι αξιοπιστος καντο σε μενα, απο την στιγμη που ειναι επισημος συνεργατης).

  11. #11
    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    657
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1020 / 16184
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Petros444 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα!
    Ο Κωτσοβολος το τελευταιο διαστημα εχει μια προσφορα που λεει οτι με καθε νεα συνδεση Cyta Double Play δωρο ενα tablet αξιας 100€(αυτο συγκεκριμενα http://www.kotsovolos.gr/site/comput...-f&u-etb7441-7 ).
    Επειδη μου λειπει ενα tablet πηγα να ρωτησω. Η υπαλληλος ηταν ξεκαθαρη μαζι μου εκει αφου ηταν και το πρωτο πραγμα που ρωτησα, οτι αυτη την προσφορα μπορω να την συνδιασω με τη φοιτητικη προσφορα της Cyta(23/μηνας για 24αρα αλλα οι 3 πρωτοι μηνες δωρο).
    Επειδη δεν ηταν σιγουρη για τα τελη ενεργοποιησης ειπα να παρω κι ενα τηλεφωνο, πριν προχωρησω, στα κεντρικα της Cyta να σιγουρευτω.
    Η κυρια απο το τηλεφωνο αφου μου ανελυσε τι γινεται με το φοιτητικο, οταν με ρωτησε τη διευθυνση για να μου στειλει τις αιτησεις της ειπα οτι θελω να το κανω στον Κωτσοβολο για να παρω το tablet. Μου ειπε οτι δεν γινεται να το παρω με φοιτητικο προγραμμα, της ειπα οτι απο τον Κωτσοβολο μου ειπαν οτι γινεται και τοτε με εβαλε σε αναμονη για 1 λεπτο. Στη συνεχεια ξεκιναει να μου λεει "φουριοζα" οτι δεν συνδιαζονται οι προσφορες και οτι ο Κωτσοβολος μου το ειπε απλα για να με δελεασει. Θα επαιρνα λεει το tablet κανονικα, αλλα οι λογαριασμοι θα μου ερχονταν απο την Cyta κανονικα απο τον πρωτο μηνα. Και μετα αντε να βρισκα εγω το δικιο μου.

    Οποτε προσοχη οσοι ενδιαφερθουν, δεν συνδιαζονται οι προσφορες απο τον Κωτσοβολο!
    Παιδιά το γράφει ξεκάθαρα στο φυλλάδιο που έχουν στα καταστήματα ... Η προσφορά με το tablet δεν συνδυάζεται με καμία άλλη προσφορά της cyta . Πιστεύω πως δεν ήταν σωστά ενημερωμένη η πωλήτρια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stevenik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το απλό 2play 4mbit στα 16€ / μηνα το δίνουν το ταμπλετ δώρο ή το δίνουν μονο σε ποιο μεγάλα προγράμματα; Ρωτήσες μήπως λεπτομέρειες; Δηλ. το δώρο το δίνουν αφου υποβαλεις την αίτηση ή με την ενεργοποίηση (πχ μετα απο 3-4 εβδομάδες);
    Το tablet το δίνουν σε όποιο πρόγραμμα ίντερνετ και τηλεφωνίας επιλέξει ο πελάτης είτε αυτό είναι 4-8-24 mbps ή vdsl - το ξανά λέω δεν συνδυάζεται με καμία άλλη προσφορά που τρέχει από το δίκτυο της cyta ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stevenik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το απλό 2play 4mbit στα 16€ / μηνα το δίνουν το ταμπλετ δώρο ή το δίνουν μονο σε ποιο μεγάλα προγράμματα; Ρωτήσες μήπως λεπτομέρειες; Δηλ. το δώρο το δίνουν αφου υποβαλεις την αίτηση ή με την ενεργοποίηση (πχ μετα απο 3-4 εβδομάδες);
    14 Μέρες μετά την ενεργοποίηση δίνεται το tablet , για να διαφυλαχτούν ότι ο πελάτης δεν θα ακυρώσει στις πρώτες 14 μέρες χωρίς να πληρώσει το τέλος αποσύνδεσης
    Δες τι κατασκευή μπορεί να κάνει ο άλλος για free internet

  12. #12
    Εγγραφή
    01-03-2010
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πολυ σωστος ο φιλος Μακης. Δεν συνδυαζεται προσφορα κωτσοβολου, με οποιαδηποτε αλλη προσφορα της cyta.
    Οποτε ηταν καθαρα λαθος του πωλητη (ηθελημενο η οχι), του Κωτσοβολου.
    Επισης, οντως το ταμπλετ ερχεται μετα απο 14 ημερες, ωστε να περασει η ημερομηνια πιθανης υπαναχωρησης του πελατη, χωρις χρεωση (τελη ενεργοποιησης / προωρης απενεργοποιησης).

  13. #13
    Εγγραφή
    17-08-2009
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    το φυλαδιο το γραφει ξεκαθαρα... οτι ΔΕΝ συνδιαζεται με αλλη προσφορα!
    Δεν μπορει να μπει μεσα ρε παιδια για εμας η CYTA ή ο κωτσοβολος.
    ή ταμπλετα διαλεγεις ή φοιτητικο.
    Επισης γιατι ο τιτλος του Topic μου δειχνει κατι σαν "ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ!".

  14. #14
    Εγγραφή
    22-08-2013
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17203/1023
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φιλε μου ειδα τι εγραφε το φυλλαδιο, αλλα οταν ερχεται ενας εξουσιοδοτημενος αντιπροσωπος και σου λεει οτι μπορεις να το παρεις συνδιαζοντας το με την προσφορα για φοιτητες, τι θα του πεις? Οχι δεν τα ξερεις καλα και δεν σε πιστευω?
    Τελος, το τι φαινεται να λεει ο τιτλος και τι οχι δεν το γνωριζω. Εγω εγραψα απλα προσοχη γιατι οπως πηγα να την πατησω κι εγω σιγουρα θα μπορουσαν να την πατησουν κι αλλοι.

  15. #15
    Εγγραφή
    23-08-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Να ρωτήσω κι εγώ κάτι για την προσφορά του Κωτσόβολου.
    Αν κάνουμε σύνδεση από τον Κωτσόβολο (για να πάρουμε το tablet εννοείται) δεν ισχύει η προσφορά 1+απεριόριστα;
    Θεωρείται 2η προσφορά;
    Γιατί θέλω να κάνω το 1+απεριόριστα και αν μπορώ να τσιμπήσω και την ταμπλέτα...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-14, 21:13
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 14:55
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 22:38
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 21:40
  5. Νέο Αndroid tablet 10.1 ιντσών από την Toshiba
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-12, 20:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας