Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    05-02-2013
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Εαν είναι δυνατόν τεχνικά, θα ήθελα να ενεργοποιηθεί δυνατότητα του χρήστη να μπορεί να αλλάξει τους DNS servers στο router.

    Στη δική μου περίπτωση θέλω, για την περιήγηση στο διαδίκτυο, όλη η κυκλοφορία να περνά και να φιλτράρεται από το OPENDNS.
    Προς το παρόν το έχω κάνει εκτός router, ξεχωριστά σε κάθε ένα υπολογιστή, αλλά δεν μπορώ να το ελέγχω εφόσον επιτρέπω (επιλεκτικά) ασύρματη πρόσβαση και σε άλλους υπολογιστές.

    Στη χειρότερη περίπτωση θέλω να το πράξει η τεχνική σας υποστήριξη, κατόπιν συνεννόησης μαζί μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΔΑΙΔΑΛΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν είναι δυνατόν τεχνικά, θα ήθελα να ενεργοποιηθεί δυνατότητα του χρήστη να μπορεί να αλλάξει τους DNS servers στο router.

    Στη δική μου περίπτωση θέλω, για την περιήγηση στο διαδίκτυο, όλη η κυκλοφορία να περνά και να φιλτράρεται από το OPENDNS.
    Προς το παρόν το έχω κάνει εκτός router, ξεχωριστά σε κάθε ένα υπολογιστή, αλλά δεν μπορώ να το ελέγχω εφόσον επιτρέπω (επιλεκτικά) ασύρματη πρόσβαση και σε άλλους υπολογιστές.

    Στη χειρότερη περίπτωση θέλω να το πράξει η τεχνική σας υποστήριξη, κατόπιν συνεννόησης μαζί μου.
    Αγαπητέ Πελάτη,

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τέτοιου είδους αλλαγές δυστυχώς δεν προβλέπονται από την πολιτική της εταιρείας μας, καθώς σε περίπτωση κάποιας βλάβης δεν θα μπορέσουμε να σας υποστηρίξουμε ολοκληρωμένα. Εφόσον το επιθυμείτε, έχετε την δυνατότητα να προβείτε στην αλλαγή, γνωρίζοντας όμως ότι η εταιρεία μας δεν θα φέρει ευθύνη για την ενδεχόμενη μη ομαλή λειτουργία της υπηρεσίας.

    Για να μπορέσουμε να σας δώσουμε ακριβείς οδηγίες σχετικά με τον τρόπο με τον οποίο μπορείτε να προβείτε σε οποιαδήποτε αλλαγή, θα χρειαστούμε τα προσωπικά σας στοιχεία προκειμένου να τα προωθήσουμε στο αρμόδιο τμήμα και να ενημερωθείτε αναλυτικά. Ως εκ τούτου, παρακαλούμε όπως μας τα αποστείλετε μέσω προσωπικού μηνύματος.

    Παραμένουμε στη διάθεση σας

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα στους DNS servers του ΟΤΕ...
    Από petasis στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-13, 16:24
  2. Ερωτηση σχετικα με dns servers
    Από SotSirx στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-13, 11:20
  3. Πρόβλημα με τους DNS servers της Forthnet
    Από balander στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-13, 14:18
  4. GR domain DNS servers priority
    Από Kapnos στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-13, 11:55
  5. Vigor 2710ne dns servers και άλλες απορίες
    Από Spyrious στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-12, 00:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας