Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 114
  1. #16
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι αν ο χρήστης επιθυμεί να μπουτάρει αποκλειστικά σε Android με το στανιό θα του πουλήσουν κινητό που θα κάνει dual boot σε Android και WP;
    Η απάντηση είναι απλή... πολύ απλή.
    xda-developers
    και voila... έχουμε ένα dual boot κινητό απο την "μαμά" του που θα έχουμε την δυνατότητα να μπουταρουμε σε custom ρομ android χωρίς να πειράξουμε την στοκ

    Μ' αρέσει

  2. #17
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Eνδιαφέρουσα ακούγεται σαν είδηση αλλά μου φαίνεται πρακτικά λίγο κουλό να συμβεί κάτι τέτοιο. Οκ σίγουρα θα βοηθήσει μερικοί ξεροκέφαλοι να δοκιμάσουν και λίγο τα WP αλλά για πιο λόγο να το επιτρέψει αυτό η google και στο κάτω κάτω για ποιο λόγο να υπάρχει dual boot σε ένα κινητό;

  3. #18
    Το avatar του μέλους ditsikts
    ditsikts Guest
    και αυτοί που δε θα θέλουν τα wp, γιατί να τα πληρώνουν;
    Η HTC καλά θα κάνει να ρίξει τις τιμές της(το desire το 2010 που ήταν ναυαρχίδα είχε 500 ευρώ) και να δίνει τουλάχιστον 2-3 major updates.

  4. #19
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Δηλαδή δυνατότητα εναλλαγής μεταξύ dumbphone και σχεδόν smartphone, πολύ ενδιαφέρον.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Simpleton : 04-10-13 στις 14:24.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  5. #20
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Το dual boot ειναι απιστευτα αχρηστο. Δεν μας χρειαζεται, και μας προκαλει μπελαδες, (πχ sync μεταξυ των δυο OS).

    Αν θελει να ειναι γαματη η HTC, και να αυξησει το μεριδιο της η Microsoft μπορουν να κανουν το εξης :

    πχ ενα HTC ερχεται με Android. Η HTC σε συνεργασια με την MS, δινουν διαθεσιμο για download Windows Phone Rom, σε μορφη RUU (αυτοματοποιημενη εγκατασταση firmware της HTC).

    Αυτο θα ειναι σιγουρα απο τα πιο σοβαρα spec, που θα δωσει σημερινο smartphone. Αλλα δυστυχως θελουν οπωσδηποτε τα Windows Phone να ειναι preinstalled, ωστε να τα γνωρισει ακομα περισσοτερος κοσμος, και οχι geeks με καλωδιακια και firmware downloads.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  6. #21
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    H HTC πάντως έχει και μια μικρούλα προιστορία με 2-σε-1 λειτουργικά.

    Είχε βγάλει το απίστευτο γκατζετάκι HTC Shift παλιότερα.

  7. #22
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το dual boot ειναι απιστευτα αχρηστο. Δεν μας χρειαζεται, και μας προκαλει μπελαδες, (πχ sync μεταξυ των δυο OS).

    Αν θελει να ειναι γαματη η HTC, και να αυξησει το μεριδιο της η Microsoft μπορουν να κανουν το εξης :

    πχ ενα HTC ερχεται με Android. Η HTC σε συνεργασια με την MS, δινουν διαθεσιμο για download Windows Phone Rom, σε μορφη RUU (αυτοματοποιημενη εγκατασταση firmware της HTC).

    Αυτο θα ειναι σιγουρα απο τα πιο σοβαρα spec, που θα δωσει σημερινο smartphone. Αλλα δυστυχως θελουν οπωσδηποτε τα Windows Phone να ειναι preinstalled, ωστε να τα γνωρισει ακομα περισσοτερος κοσμος, και οχι geeks με καλωδιακια και firmware downloads.
    Πολύ σωστός.

  8. #23
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Νομίζω κανείς δεν έχει αντίρρηση να βγεί το ίδιο μοντέλο ΚΑΙ με WP. Η λύση του dual boot όμως είναι ματσακονιά, δηλαδή αν εγώ ήθελα π.χ. ένα κινητό με Android θα έπαιρνα κατευθείαν κινητό με Android παρά μία... τραβεστί λύση όπως αυτή.

  9. #24
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eνδιαφέρουσα ακούγεται σαν είδηση αλλά μου φαίνεται πρακτικά λίγο κουλό να συμβεί κάτι τέτοιο. Οκ σίγουρα θα βοηθήσει μερικοί ξεροκέφαλοι να δοκιμάσουν και λίγο τα WP αλλά για πιο λόγο να το επιτρέψει αυτό η google και στο κάτω κάτω για ποιο λόγο να υπάρχει dual boot σε ένα κινητό;
    Δε νομίζω ότι της πέφτει λόγος της google, εφόσον υποτίθεται ότι κάνει διαθέσιμο το android σε κατασκευαστές χωρίς περιορισμούς.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ditsikts Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αυτοί που δε θα θέλουν τα wp, γιατί να τα πληρώνουν;
    Η HTC καλά θα κάνει να ρίξει τις τιμές της(το desire το 2010 που ήταν ναυαρχίδα είχε 500 ευρώ) και να δίνει τουλάχιστον 2-3 major updates.
    Ίσα ίσα, η Microsoft λογικά θα σταματήσει να χρεώνει τόσο την άδεια για τα WP όσο και τα royalties που παίρνει για κάθε android συσκευή από πολλές εταιρίες (εφόσον είναι dual boot).

  10. #25
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω κανείς δεν έχει αντίρρηση να βγεί το ίδιο μοντέλο ΚΑΙ με WP. Η λύση του dual boot όμως είναι ματσακονιά, δηλαδή αν εγώ ήθελα π.χ. ένα κινητό με Android θα έπαιρνα κατευθείαν κινητό με Android παρά μία... τραβεστί λύση όπως αυτή.
    Aκριβώς. Αυτό που σκέφτομαι είναι πως η M$ θέλει να χωθεί σαν την σφινό... στα android μπας και πιάσει κανένα ακόμα πελάτη ενώ η HTC θέλει να βάλει WP8 και να εκμεταλλευτεί την άνοδο τους αλλά φοβάται προφανώς να στηριχτεί αποκλειστικά σε αυτά, το οποίο είναι απολύτως λογικό. Όπως και να έχει το dual boot smartphone είναι άχρηστο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω ότι της πέφτει λόγος της google, εφόσον υποτίθεται ότι κάνει διαθέσιμο το android σε κατασκευαστές χωρίς περιορισμούς.
    Δεν ξέρω τι ακριβώς έχει συμφωνηθεί μεταξύ HTC & gogle αλλά δεν νομίζω να πετάξει και από την χαρά της η δεύτερη όταν το κάνει αυτό ένας συνεργάτης της.

  11. #26
    Εγγραφή
    01-06-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά το πρώτο ερώτημα, ακόμα κι έτσι να είναι, γιατί να υποβληθώ με το ζόρι σε μια τέτοια διαδικασία για να έχω ένα κινητό που μπουτάρει αποκλειστικά σε Android; Όσον αφορά το δεύτερο, ίδωμεν...
    Και γιατι να στερηθω εγω τα wp που θελω, επειδη εσυ βαριεσαι να τα βγαλεις ωστε να μη σου πιανουν χωρο;(και σου μιαινουν και τη συσκευη)

  12. #27
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ενδιαφερουσα ιδεα.

    Αν ηταν τα WP σαν το Android, θα ειχε εδνιαφερον να ειχαμε στο τηλεφωνο 2 εταιριες που να φτιαχνουν software για αυτο.

    Αλλα επειδη ειναι Microsoft θα παει απατο.

  13. #28
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Βασικά το βλέπω σαν κίνηση πανικού της M$ μετά την απόφαση της HTC να σταματήσει την διάθεση μοντέλων με WP, οπότε σου λέει από το τίποτα καλύτερα έτσι... Μην ξεχνάμε ότι η HTC έβγαζε μέχρι πρότεινος μερικά απ' τα πιο "κράχτες" κινητά με WP

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c.pollatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατι να στερηθω εγω τα wp που θελω, επειδη εσυ βαριεσαι να τα βγαλεις ωστε να μη σου πιανουν χωρο;(και σου μιαινουν και τη συσκευη)
    Εάν θέλεις κινητό με WP, τα πράγματα είνσι απλά... αγόρασε κινητό που τρέχει αποκλειστικά WP. Εγώ, σαν χρήστης Android, δεν θα αγόραζα ποτέ Lumia (που παραδοσιακά έρχεται με WP) αν ερχόταν με dual boot WP-Android μόνο και μόνο για να τρέξω Android σε Lumia

  14. #29
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όσοι δεν θέλετε μην αγοράσετε βρε παιδιά, τόσες άλλες εταιρίες υπάρχουν, εγώ που με ενδιαφέρει αν βγει σε λογική τιμή θα το τιμήσω, όπως και άλλοι σαν εμένα, μην είσαστε με χρωματιστά γυαλιά.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #30
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι δεν θέλετε μην αγοράσετε βρε παιδιά, τόσες άλλες εταιρίες υπάρχουν, εγώ που με ενδιαφέρει αν βγει σε λογική τιμή θα το τιμήσω, όπως και άλλοι σαν εμένα, μην είσαστε με χρωματιστά γυαλιά.
    Σώπα καλέ. Εδώ μέσα; Καλύτερα να τους βρίσουν την μάνα το πατέρα και το αγέννητο παιδί μερικών, παρά τα iPhone, linux & android τους.

Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-13, 19:09
  2. Dual Boot με Windows 8
    Από nikoslykos στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-12, 23:15
  3. Εγκατάσταση openSuse dual boot με win7
    Από 21706 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-12, 14:35
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-12, 14:08
  5. windows dual boot με linux σε SSD και HD
    Από xpan στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-12, 14:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας