Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    07-02-2010
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Καλημερα σε ολους.Πηγα σε καταστημα vodafone εχθες και μου εδωσαν προσφορα για double play απεριοριστα σταθερα και υπεραστικα και 24 γραμμη με 17ευρω μαζι με φπα συν 10% εκπτωση στο κινητο. Τωρα ειμαι σε ιδιο προγραμμα στη forthnet με 25ευρω, να την κανω? Δεν ειχα προβλημα με forthnet αλλα ειναι πιο οικονομικο και δεν μου δινουν καλυτερη τιμη.Ειμαι περιοχη σεπολια εαν αυτο παιζει ρολο.

  2. #2
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η τιμή είναι άψογη. Εγώ στο lite δίνω 15€, βέβαια μου δίνουν δώρο την τηλεόραση πάνω απο ενα χρόνο

  3. #3
    Εγγραφή
    01-10-2005
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σου δίνουν δλδ το HOL Double Play GR. Σαν τιμή συμφέρει πολύ (γενικά η HOL είναι πιο φθηνή από οποιονδήποτε άλλον πάροχο). Τώρα το πως πάει η HOL στην περιοχή σου δεν το ξέρω. Αυτό το ψάχνεις εσύ.

    Αυτό το πακέτο έχω κι εγώ (18 ευρώ/μήνα δίνω, τόσο ήταν η τιμή όταν έκανα αίτηση στη HOL) και μάλιστα μέχρι πρόσφατα δε συνέφερε να το κάνεις από κατάστημα Vodafone αλλά να κάνεις αίτηση από τη HOL κατευθείαν. Αλλά πριν κάτι μέρες ρίξαν τις τιμές από τη Vodafone, οπότε πλέον συμφέρει να κάνεις αίτηση από κατάστημα Vodafone. Αυτές είναι οι νέες τιμές τους για όλα τα πακέτα:
    http://www.vodafone.gr/portal/client...5&menuId=11140

  4. #4
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvstrom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σε ολους.Πηγα σε καταστημα vodafone εχθες και μου εδωσαν προσφορα για double play απεριοριστα σταθερα και υπεραστικα και 24 γραμμη με 17ευρω μαζι με φπα συν 10% εκπτωση στο κινητο. Τωρα ειμαι σε ιδιο προγραμμα στη forthnet με 25ευρω, να την κανω? Δεν ειχα προβλημα με forthnet αλλα ειναι πιο οικονομικο και δεν μου δινουν καλυτερη τιμη.Ειμαι περιοχη σεπολια εαν αυτο παιζει ρολο.
    και ακομα καθεσαι???πολυ καλη προσφορα....

  5. #5
    Εγγραφή
    23-07-2013
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Όντως πολύ καλή.. Το πακέτο είναι ήδη σε προσφορά στα 24 ευρώ για Online αίτηση..

    Η έκπτωση όταν είσαι συνδρομητής vodafone ισχύει και για καρτοκινητό;

  6. #6
    Εγγραφή
    10-08-2009
    Περιοχή
    Patra
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΛΕΥΚΑ
    Router
    ZTE H267A
    SNR / Attn
    16,8(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mesmer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως πολύ καλή.. Το πακέτο είναι ήδη σε προσφορά στα 24 ευρώ για Online αίτηση..

    Η έκπτωση όταν είσαι συνδρομητής vodafone ισχύει και για καρτοκινητό;
    οχι..μονο για συνδρομητες συμβολαιου

  7. #7
    Εγγραφή
    16-04-2009
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Εντωμεταξύ παρατηρείτε ότι το doubleplay gr το έχει δυο φορές; Την πρώτη με την προσφορά που λέει ο gvstrom και λίγο πιο κάτω 3€ ακριβότερο

  8. #8
    Εγγραφή
    01-10-2005
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bang Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντωμεταξύ παρατηρείτε ότι το doubleplay gr το έχει δυο φορές; Την πρώτη με την προσφορά που λέει ο gvstrom και λίγο πιο κάτω 3€ ακριβότερο
    Ναι. Προφανώς πρόκειται περί λάθους. Κι απ' ό,τι καταλαβαίνω, μάλλον ήθελαν να βάλουν το HOL Telephony GR.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    738
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Καλημέρα!
    Με έχουν βομβαρδίσει κι εμενα με την συγκεκριμένη προσφορά και σκευτομαι να την κάνω, εχω 2-3 ερωτήσεις:

    1) Πως ειναι ποιοτικα οι γραμμές της HOL τοσο απο ιντερνετ οσο κυρίως και απο κλησεις τηλεφ???
    Η HOL εχει περασει δικια της οπτικη ινα?? ξερει κανεις?? Ολα voip ειναι??
    Μενω Βουλα, δεν ξερω αν μενει κανεις κοντα για να με ενημερώσει πιο συγκειρμενα.

    2) Υπαρχει δυνατότητα άμεσης διακοπης εντος λιγων ημερών εάν δεν ειμαι ευχαριστημένος απο την ταχητητα του ιντερνετ ή/και των κλησεων?? Χρεόνομαι κατι??

    3) Σε περίπτωση μετακόμισης μεσα στους πρωτους 12 μηνες σε νέο σπιτι - νεα διευθυνση τι γινεται??? (υπαρχει αυτο το σεναριο)
    Μεταφερεται ανετα η γραμμη με μια αιτηση?? Πληρωνω κατι??

  10. #10
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    155
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvstrom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σε ολους.Πηγα σε καταστημα vodafone εχθες και μου εδωσαν προσφορα για double play απεριοριστα σταθερα και υπεραστικα και 24 γραμμη με 17ευρω μαζι με φπα συν 10% εκπτωση στο κινητο. Τωρα ειμαι σε ιδιο προγραμμα στη forthnet με 25ευρω, να την κανω? Δεν ειχα προβλημα με forthnet αλλα ειναι πιο οικονομικο και δεν μου δινουν καλυτερη τιμη.Ειμαι περιοχη σεπολια εαν αυτο παιζει ρολο.
    Γενικά μένεις στην ίδια γραμμή όταν αλλάζεις πάροχο, αλλά επίσης όταν έχεις κάτι που δεν σου δημιουργεί πρόβλημα καλό είναι να μην το ρισκάρεις.
    Γιατί δεν πας στο προπληρωμένο της forthnet που βγαίνει πολύ χαμηλή η τιμή;
    Αν η γραμμή σου είναι καλή, θα μειωθεί η ταχύτητά σου, λόγω του margin που χρησιμοποιεί η hol ως ελάχιστο.
    Αν πας δηλαδή από το 6 της forthnet στο 9 της hol κατεβαίνει η ταχύτητά σου και όσο πιο καλή είναι η γραμμή σου τόσο μεγαλύτερη θα είναι η πτώση.

  11. #11
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα!
    Με έχουν βομβαρδίσει κι εμενα με την συγκεκριμένη προσφορά και σκευτομαι να την κάνω, εχω 2-3 ερωτήσεις:

    1) Πως ειναι ποιοτικα οι γραμμές της HOL τοσο απο ιντερνετ οσο κυρίως και απο κλησεις τηλεφ???
    Η HOL εχει περασει δικια της οπτικη ινα?? ξερει κανεις?? Ολα voip ειναι??
    Μενω Βουλα, δεν ξερω αν μενει κανεις κοντα για να με ενημερώσει πιο συγκειρμενα.

    2) Υπαρχει δυνατότητα άμεσης διακοπης εντος λιγων ημερών εάν δεν ειμαι ευχαριστημένος απο την ταχητητα του ιντερνετ ή/και των κλησεων?? Χρεόνομαι κατι??

    3) Σε περίπτωση μετακόμισης μεσα στους πρωτους 12 μηνες σε νέο σπιτι - νεα διευθυνση τι γινεται??? (υπαρχει αυτο το σεναριο)
    Μεταφερεται ανετα η γραμμη με μια αιτηση?? Πληρωνω κατι??
    Η HOL, οπως και οι υπόλοιποι εναλλακτικοί πάροχοι, παίρνουν την γραμμη σου όπως είναι απο τον ΟΤΕ και τη συνδέουν στο μηχανημά τους, στο Κέντρο που έχει εγκαταστησει στην περιοχή σου. Απο εκεί και πέρα, τα κέντρα της είναι συνδεδεμένα με οπτικές ίνες ώς τις κεντρικές εγκαταστάσεις της. Τόσο το ίντερνετ, όσο και η τηλεφωνία της είναι πολύ καλά ποιοτικά. Έχω voip, ως παλιός συνδρομητης της, τοτε που η τηλεφωνία στη HOL ήταν καθολικά voip. Πλέον σπάνια δίνει voip, μόνο σε περίπτωση που δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή σου. Πάντως προσωπικά προτιμάω την voip τηλεφωνία απο την παραδοσιακη του ΟΤΕ. Εχει αψογο ηχο χωρις βρασιματα και πολλή καλή ένταση ηχου.

    Υπαναχώρηση μπορείς να κάνεις εντός 14ημερών χωρις να χρεωθείς κάτι.

    Σε περίπτωση μετακόμισης ισχύει ο,τι ισχύει για όλους τους παρόχους- αναλαμβάνει ο ΟΤΕ, με ο,τι αυτό μπορεί να συνεπαγεται απο πλευράς καθυστέρησης, βλαβών, λαθών, κτλ... Η μεταφορά της γραμμής κοστίζει €50 γενικά....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πας δηλαδή από το 6 της forthnet στο 9 της hol κατεβαίνει η ταχύτητά σου και όσο πιο καλή είναι η γραμμή σου τόσο μεγαλύτερη θα είναι η πτώση.

    Αυτό απο πού προκύπτει;;;!! Ισα ίσα η hol με το 9 margin προσφέρει πιο σταθερές γραμμες απο τη forthnet που αναφέρεις....

  12. #12
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    738
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η HOL, οπως και οι υπόλοιποι εναλλακτικοί πάροχοι, παίρνουν την γραμμη σου όπως είναι απο τον ΟΤΕ και τη συνδέουν στο μηχανημά τους, στο Κέντρο που έχει εγκαταστησει στην περιοχή σου. Απο εκεί και πέρα, τα κέντρα της είναι συνδεδεμένα με οπτικές ίνες ώς τις κεντρικές εγκαταστάσεις της. Τόσο το ίντερνετ, όσο και η τηλεφωνία της είναι πολύ καλά ποιοτικά. Έχω voip, ως παλιός συνδρομητης της, τοτε που η τηλεφωνία στη HOL ήταν καθολικά voip. Πλέον σπάνια δίνει voip, μόνο σε περίπτωση που δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή σου. Πάντως προσωπικά προτιμάω την voip τηλεφωνία απο την παραδοσιακη του ΟΤΕ. Εχει αψογο ηχο χωρις βρασιματα και πολλή καλή ένταση ηχου.

    Υπαναχώρηση μπορείς να κάνεις εντός 14ημερών χωρις να χρεωθείς κάτι.

    Σε περίπτωση μετακόμισης ισχύει ο,τι ισχύει για όλους τους παρόχους- αναλαμβάνει ο ΟΤΕ, με ο,τι αυτό μπορεί να συνεπαγεται απο πλευράς καθυστέρησης, βλαβών, λαθών, κτλ... Η μεταφορά της γραμμής κοστίζει €50 γενικά....

    - - - Updated - - -


    Αυτό απο πού προκύπτει;;;!! Ισα ίσα η hol με το 9 margin προσφέρει πιο σταθερές γραμμες απο τη forthnet που αναφέρεις....
    Vitruvian78 Σε ευχαριστω πολύ για την αναλυτική σου απαντηση!
    Τωρα εχω ΟΤΕ, αντικειμενικα - κατα μεσο ορο, οι ταχυτητες της HOL ειναι καλυτερες ή χειροτερες απο του ΟΤΕ.
    Δεν ξερω ποιος αλλος εχει εδω στη περιοχη-γειτονια για να ρωτησω...

  13. #13
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα εχεις ακριβώς την ίδια ταχύτητα που έχεις και στον ΟΤΕ, μια και χρησιμοποιούνε τις ίδιες ρυθμισεις

  14. #14
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα εχεις ακριβώς την ίδια ταχύτητα που έχεις και στον ΟΤΕ, μια και χρησιμοποιούνε τις ίδιες ρυθμισεις
    Εκτός κι αν του αλλάξουν ζευγάρι. Μικρή η πιθανότητα αλλά όχι ανύπαρκτη πρακτική.

  15. #15
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvstrom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σε ολους.Πηγα σε καταστημα vodafone εχθες και μου εδωσαν προσφορα για double play απεριοριστα σταθερα και υπεραστικα και 24 γραμμη με 17ευρω μαζι με φπα συν 10% εκπτωση στο κινητο. Τωρα ειμαι σε ιδιο προγραμμα στη forthnet με 25ευρω, να την κανω? Δεν ειχα προβλημα με forthnet αλλα ειναι πιο οικονομικο και δεν μου δινουν καλυτερη τιμη.Ειμαι περιοχη σεπολια εαν αυτο παιζει ρολο.
    Αν δεν εχεις κινητό στη Vodafone ισχύει ακομα το 17€;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 89
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-13, 16:34
  2. ΟΤΕ double play και LINKSYS
    Από Miranth στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 10:51
  3. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-12, 00:06
  4. Νέες τιμές Double play OTE
    Από nikgl στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 144
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-12, 22:46
  5. Μηνύματα: 133
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-12, 20:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας