Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    467
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Draytek Vigor 2710n
    Παιδια καλησπερα.

    Υπαρχουν μαγαζια(clubs-μπαρακια-οτιδηποτε) στην Αθηνα(οπουδηποτε) που να παιζουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ House μουσικη καθε ειδους(deep-tech κλπ).Δεν αντεχεται αλλο αυτο το παντρεμα house και ελληνικων και τουμπαλιν.Απλα το σιχαθηκα!Oi 'ομοιδεατες' με καταλαβαινουν απολυτα!!

    Μπορειτε να με βοηθησετε??Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη!!

  2. #2
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #3
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Να σου εξηγήσω τι συμβαίνει στην Ελληνική νυχτερινή ζωή. Όπως σε όλα, ακόμα και εκεί υπάρχει κρίση. Άρα τα πράγματα είναι δύσκολα από μόνα τους. Εκτός αυτών όμως, τα τελευταία χρόνια "μας" έχει πιάσει σαν λαό το Ελληνικό μας στοιχείο, το οποίο δεν είναι κακό, αλλά το βλάχικο (με την κακή έννοια, χωρίς παρεξήγηση στους γνήσιους βλάχους) είναι κακό και αποτυπώνεται και στη μουσική. Οι ελληνικές παραγωγές που ανέκαθεν ήταν φτηνιάρικες (με ελάχιστες εξαιρέσεις), έχουν πλυθήνει τόσο που προκαλούν πλύση εγκεφάλου στα "άγραφα" ακόμα μυαλά της νεολαίας. Όταν λέω φτηνιάρικες εννοώ από κάθε άποψη, από ποιότητα ήχου, που αν κάτσεις πάνω από μια ώρα σε κλάμπ πας το πρωί σπίτι σου και ΔΕΝ ακούς, μέχρι την ποιότητα στοίχων και φωνής των επίδοξων λαικών αηδών.
    Δυστυχώς η μπουζουκοκατάσταση και μπουζουκοβλαχιά έχει ανθίσει απίστευτα, και τώρα με την κρίση όλοι αναζητούν φτηνή μπουζουκοκατάσταση και μπουζουκοβλαχιά που θα την βρούν στα κλαμπ (ο θεός να τα κάνει).
    Βλέποντας το αυτό οι φοβεροί και τρομεροί επιχειρηματίες της νύχτας (πιο αρπακώλες παθαίνουν), προσαρμόζουν τα μαγαζιά τους στην σημερινή πραγματικότητα. Μαγαζιά όπως το mamacas κλείνουν γιατί οι επιχειρηματίες τους δε ξέρουν ή δεν τα "τρέχουν" πια όπως παλιά. Γίνονται λοιπόν σύγχρονα σκυλάδικα, νομίζοντας ότι έτσι θα φτάσουν στο γρήγορο χρήμα, πράγμα που έχουν συνηθίσει. Φυσικά αυτό δε συμβαίνει ποτέ. Επιχειρηματίες λοιπόν απλά δεν υπάρχουν πλέον. Αν επιχειρηματίας είναι αυτός που "ανοίγει" ένα μαγαζί κάνοντας μια ψευτοανακαίνιση και μετά ψάχνει "ομάδες" pr να "τρέξουν" το μαγαζί τους, τότε κατά τη γνώμη μου απλά ανοίγουν μια αίθουσα εκδηλώσεων και τη νοικιάζουν στα εκάστοτε "πάρτι".
    Από την άλλη υπάρχουν κάποια σύγχρονα houseάδικα τα οποία παίζουν ότι house είναι στη μόδα και λειτουργούν ως κέντρα όπου μπορείς να προμηθευτείς "διάφορα".. Εκεί είναι η κύρια πηγή των χρημάτων τους και ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην χώρα μας ακόμα και το 2013 η μουσική αυτή καταρακώνεται από αυτό το γεγονός. Οι γνωστοί μοδάτοι deep houseάδες dj που μόνο γέλιο μου προκαλούν με αλλάγές που μπορεί να κάνει το winamp μου με ένα και μόνο plug in, κάθε 5 λεπτά φυσικά για να μη κουράζονται και να μπορεί ο φτιαγμένος πελάτης τους να απολάυσει ολόκληρο το κομμάτι που τόσο πολύ έψαξε για να το παίξει, κομμάτι που με την deep house λίγη σχέση έχει καθότι είναι φτηνό ρεμίξ από κάποιο 80's αριστούργημα, ή φτηνό ρεμίξ του justin timberlake σε deep ρυθμό.
    Δυστυχώς είμαι μέσα στον κύκλο της νύχτας και παρόλο που σε καταλαβαίνω, δε γίνεται αλλιώς. Θα πρέπει να ψαχτείς λίγο για να ακούσεις, πραγματικά να ακούσεις λίγο καλή μουσική, οποιουδήποτε είδους. Και αυτό θα το ακούσεις με δόσεις. Προσωπικά όταν δουλέυω προσπαθώ τουλάχιστον να είμαι αξιοπρεπής. Την μισή ώρα παίζω house την υπόλοιπη ανακατέυω 80's,90's,pop,rock και ελληνικά αξιοπρεπή κομμάτια, χωρίς την κακή βλαχιά.
    Δεν σου έγραψα εδώ για να κάνω οποιαδήποτε διαφήμιση γιατί δεν με ενδιαφέρει.
    Συνοπτικά για την κατάντια αυτή φταίνε: επιχειρηματίες, pr, facebook (έχω βαρεθεί να διαβάζω για άλλη μια greek night όπου θα "το κάψουμε"), κρίση-μόδα.

    Με αφορμή το post σου τα έβγαλα επιτέλους από μέσα μου

  4. #4
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή έγραψα "Νοιώθω τον πόνο σου" σαν απάντηση και το post μου έφαγε delete από τον Pop Maniac, όπως φαίνεται ο γραπτός λόγος έχει τις αδυναμίες του.

    Είναι όντως legitimate το θέμα που άνοιξε ο φίλος red revolution και αυτό που ήθελα να πω είναι πως τον καταλαβαίνω απόλυτα και τον νοιώθω όταν λέει πως σιχάθηκε τη μίξη Πάολας με Van Buren.

    Το θέμα είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον και θα το παρακολουθώ για να δω προτάσεις.

    Ντάξει Pop;

    ΟΚ, τρολάρω μερικές φορές στις πολιτικές συζητήσεις αλλά όχι με τόση αγένεια.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  5. #5
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    467
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Draytek Vigor 2710n
    Πραγματικα παιδες δεν υπαρχει αυτο το πραγμα.Νομιζω οτι ο a5m5g με εχει καλυψει απολυτα.Ειναι τετοιο το επιπεδο μας που οπου σχεδον και να πας,το παντρεμα house και καθε λογης Παντελιδη,Παολα,Καρρα,Μαζωνακη,Ρεμο ειναι το κατι αλλο..Δυστυχως..

    Γι αυτο απευθυνθηκα στο φορουμ,μπας και μπορεσουμε να διασωθουμε,αλλα δεν το βλεπω..

    Τιποα αλλες σοβαρες προτασεις;

  6. #6
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Κάπου κάτω προς Γκάζι έχει νομίζω 2-3 μαγαζιά που παίζουν house και είναι και το Villa Mercedes αν και νομίζω πως μαζεύει πολλή πιτσιρικαρία
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #7
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Καμία σχέση το villa με το παλιό που ήξερες. Όταν θα ανοίξει το βλέπουμε. Προς το παρόν το διπλανό la bell ή κάπως έτσι που άνοιξε είναι μια από τα ίδια με 70% ελληνικό.

  8. #8
    Εγγραφή
    08-11-2005
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet με δίκτυο πΟΤΕ
    Αυτή τη περίοδο νομίζω τα περισσότερα είναι κλειστά μέχρι να ξεκινήσει η χειμερινή (?) σεζόν (?) αλλά anyway:
    Dybbuk (top για εμένα, ειδικά αν πετύχεις και καλή βραδιά)
    Sixx (φαίρνει και πολύ καλούς από το εξωτερικό)
    Στο Dybbuk πήγαινε μετά τις 2-3 και κατά προτίμηση συνοδευόμενος (μόλις έδωσα τροφή για trolls????).
    Επειδή αλλάζει το σκηνικό κάθε χρόνο (το Γκάζι δεν νομίζω να λέει φέτος) παρακολούθησε DJ να δεις που παίζουν όπως CJ Jeff κτλ
    Στο Villa Mercedes πάλι μαζεύει όντος λίγο πιτσιρικαρία αλλά αυτό δεν λέει κάτι αν είναι οκ η βραδιά. πχ πέρυσι είχα παει μια μέρα όταν έπαιζε o γνωστός DJ Tsilixristos (μου φαίνεται φοβερό ότι παίζει τόσα χρόνια) και ήταν πολύ καλά. Α και Solomun στο Villa Mercedes πάλι ήταν πολύ καλά.

    Happy clubbing!!

  9. #9
    Εγγραφή
    23-07-2013
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παίζουν συνέχεια παρτάκια.
    Δες τα events που διοργανώνουν Εvolution και Blend.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-13, 10:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας