Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 63
  1. #46
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmiskor1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλικά πάντα οι απόψεις μου, δικό σας forum είναι και ότι θέλετε μπορείτε να λέτε και να πιστεύετε..
    Το forum ανήκει σε όλους τους χρήστες του. Όλοι παίρνουν κάτι από αυτό και όλοι δίνουν. Σίγουρα χρειάζονται φιλτράρισμα κάποια από αυτά που γράφονται, αλλά μέσα από τις ευγενικές διαφωνίες προκύπτει η γνώση.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  2. #47
    Εγγραφή
    08-01-2009
    Περιοχή
    Πελοπόννησος
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    949
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Τελικά να μην ασχοληθούμε καθόλου με τους νέους όρους χρήσης δίνοντας το οκ?

  3. #48
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmiskor1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε τα μας;
    Έκανα εγραφή μόνο και μόνο για να τονίσω ότι κάνεις μπαμ ότι είσαι fanboy. Χιλιόμετρα μακριά όμως.
    To "σε τα μας" πήγαινε καθαρά στον χρήστη που έκανα quote και αφορούσε το "όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται" μιας και όταν του πέταξα παλιότερα επίτηδες κάτι για τον Αλέξη τσίμπησε και έκανε "σοβαρό" σχολιασμό.

    Όσο για το αν είμαι fanboy η απάντηση είναι ναι, είμαι fanboy της Nintendo χρόνια τώρα.

    Οι σχέσεις μου με την Google (και την Microsoft) είναι τυπικές για χρήστη που δουλεύει καμιά δεκαετία τα προϊόντα τους και έχει μάθει λίγο-πολύ τα υπέρ και τα κατά. Δεν με απασχολεί αν δουλεύω ανοιχτό η κλειστό, επί πληρωμή ή δωρεάν λειτουργικό αρκεί να κάνω την δουλειά μου όσο πιο φθηνά και εύκολα γίνεται. Μέχρι τώρα η Microsoft και η Google το έχουν καταφέρει αυτό αρκετά καλά οπότε είμαι ευχαριστημένος. Όσο για τα παρατράγουδα, εδώ είμαστε και τα σχολιάζουμε.

    Και μια σύντομη αναδρομή στο γιατί κατέληξα στο Android:

    Spoiler:
    Ξεκίνησα το 2004 περίπου με ένα Siemens C65 το οποίο σκαλίζοντας το ανακάλυψα ότι το "λειτουργικό" του προσέφερε πρόσβαση στα ενδότερα του κινητού και έτσι είχα απευθείας πρόσβαση σε διάφορα αρχεία (πχ μπορούσα να δω τις διάφορες java εφαρμογές που ήταν εγκατεστημένες και να τις στείλω σε άλλο κινητό) με το σημαντικότερο ατού να είναι η πρόσβαση σε αρχειοθετημένα SMS το οποίο μου επέτρεπε να έχω χιλιάδες αποθηκευμένα στο κινητό σε μια εποχή που όλοι ήταν σβήσε-γράψε.

    Λίγο καιρό μετά πέρασα σε Siemens S65 για τον ίδιο λόγο. Μετά απ' αυτό πήγα σε ένα Qtek 8310 όπου και λάτρεψε τις δυνατότητες των WM ,την παραμετροποίηση που μπορούσαν να δεχτούν και τις εφαρμογές που δεν έβρισκες πουθενά αλλού.

    Για τους ίδιους λόγους πέρασα σε HTC Tytn II (αφού έκανα μια μικρή μετάβαση σε HTC Artemis) το οποίο ήταν πραγματικό θηρίο (είχα λατρέψει το πλήθος των κουμπιών στην πρόσοψη καθώς, το qwerty πληκτρολόγιο και την κλίση της οθόνης).

    Επόμενο ήταν το HTC Touch Pro με απίστευτη εμφάνιση και δυνατότητες.

    Κάπου εκεί το Android ωρίμασε σε χαρακτηριστικά και τιμές και πήρα ένα ZTE Blade οπότε και επέλεξα ένα λειτουργικό που μπορούσε να μου προσφέρει αντίστοιχη ελευθερία χωρίς πολλά μειονεκτήματα (δυστυχώς το pcword.gr δεν υπάρχει πια για να σου δείξω την κριτική που του έκανα τότε στις αρχές).

    Τελευταία συσκευή την οποία και δουλεύω ακόμα είναι το Samsung Galaxy S2.


    Αν δεν σε κάλυψα ξαναγράψου και μιλάμε αναλυτικότερα.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από serfistas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά να μην ασχοληθούμε καθόλου με τους νέους όρους χρήσης δίνοντας το οκ?
    Αν δεν έχεις Google+ ή έχεις αλλά δεν το δουλεύεις τότε δεν σε επηρεάζει σε τίποτα η αλλαγή.

    Βέβαια οι όροι έχουν και 1-2 άλλα πραγματάκια οπότε δεν θα έβλαπτε να τους ρίξεις μια ματιά ή να διαβάσεις κάποιο σχετικό άρθρο.

  4. #49
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    τι σας ειχα πει ? οτι στο μελλον η google θα κανει οτι θελει με τα δεδομενα σας.
    Το μελλον δεν εχει ερθει ακομα το παει λιγο λιγο και ακολουθουνε πολυ χειροτερα..

  5. #50
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    mpetou δεν αντιλέγω ότι δικαιώθηκες σε πολλά που ισχυρίστηκες, έχω όμως μια ερώτηση για 'σένα... χαίρεσαι όταν δικαιώνεσαι σε περιπτώσεις όπως αυτές;

  6. #51
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι σας ειχα πει ? οτι στο μελλον η google θα κανει οτι θελει με τα δεδομενα σας.
    Το μελλον δεν εχει ερθει ακομα το παει λιγο λιγο και ακολουθουνε πολυ χειροτερα..
    Sorry αλλά εδώ κάνεις λάθος. Τα recommendations στις διαφημίσεις δεν έχουν καμία σχέση με την συλλογή δεδομένων που κάνει η Google. Αν ξαφνικά σβήσεις το προφίλ σου, τους φίλους σου ή τα review σου είσαι ουσιαστικά ανεπηρέαστος από την εν λόγω πρακτική. Τα δεδομένα σου όμως θα έχουν παραμείνει στο προφίλ σου στην Google προς επεξεργασία ασχέτως του τι θα επιλέξεις καθώς τα έχεις ήδη δώσει.

  7. #52
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.037
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Υπάρχει τρόπος να ξεφορτωθούμε τελείως το G+, κρατώντας όμως τα υπόλοιπα google accounts μας (gmail, youtube κλπ);
    Η όλη φάση σύνδεσης youtube με G+ έχει καταντήσει πόλεμος νεύρων.

  8. #53
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Εγω καθε φορα παταω ΑΠΟΡΡΙΨΗ και καθε φορα μου βγαζει μηνυμα

  9. #54
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Το Google+ είναι καταδικασμένο να πετύχει. Η Google βασίζει λίγο πολύ τα πάντα πάνω σε αυτό οπότε όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται όλο και πιο πιεστική.

    Προσωπικά θα πρότεινα να κάνετε ένα προφίλ αλλά να μην βάλετε τίποτα μέσα. Αν δεν σας κάνει αυτή η λύση ίσως θα πρέπει να σκεφτείτε την πλήρη κατάργηση του λογαριασμού στην Google γιατί μόνο σπάσιμο νεύρων θα προκαλεί η όλη κατάσταση με τις συνεχείς απορρίψεις.

  10. #55
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Google+ είναι καταδικασμένο να πετύχει. Η Google βασίζει λίγο πολύ τα πάντα πάνω σε αυτό οπότε όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται όλο και πιο πιεστική.

    Προσωπικά θα πρότεινα να κάνετε ένα προφίλ αλλά να μην βάλετε τίποτα μέσα. Αν δεν σας κάνει αυτή η λύση ίσως θα πρέπει να σκεφτείτε την πλήρη κατάργηση του λογαριασμού στην Google γιατί μόνο σπάσιμο νεύρων θα προκαλεί η όλη κατάσταση με τις συνεχείς απορρίψεις.
    Ποε δεν μ'αρεσε η Google και οσο και να λενε οι φιλοι μου οτι προτιμανε να εχουνε δουλεια εκει προτιμω χιλιες φορες μια εταιρια οπως την Mozilla

  11. #56
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeoMint Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω καθε φορα παταω ΑΠΟΡΡΙΨΗ και καθε φορα μου βγαζει μηνυμα
    To εκνευριστικό είναι ότι λες ΟΧΙ, και σου γράφει "OK we will ask again". Εγώ πάντως σκέφτομαι να κάνω forward στο outlook.com που έχω το άλλο μου mail και να μη χρησιμοποιώ πλέον gmail.

  12. #57
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    To εκνευριστικό είναι ότι λες ΟΧΙ, και σου γράφει "OK we will ask again". Εγώ πάντως σκέφτομαι να κάνω forward στο outlook.com που έχω το άλλο μου mail και να μη χρησιμοποιώ πλέον gmail.

    ναι αξιζει φιλε outlook εχω

  13. #58
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.037
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τ

    Προσωπικά θα πρότεινα να κάνετε ένα προφίλ αλλά να μην βάλετε τίποτα μέσα. Αν δεν σας κάνει αυτή η λύση ίσως θα πρέπει να σκεφτείτε την πλήρη κατάργηση του λογαριασμού στην Google γιατί μόνο σπάσιμο νεύρων θα προκαλεί η όλη κατάσταση με τις συνεχείς απορρίψεις.
    To προφίλ αυτό όμως θα είναι συνδεδεμένο με τα πραγματικά gmail/youtube profiles.
    Εγώ θέλω να κρατήσω το youtube account μου ανώνυμο. Το να φτιάξω καινούριο gmail για να κάνω καινούριο youtube, να περάσω πάλι συνδρομές κλπ ώστε όλα αυτά να είναι σε νέο "ανώνυμο" G+ είναι τρελό μανίκι.

  14. #59
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Ζηλεψε και το facebook
    αλλαγες και στο fb

  15. #60
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    To προφίλ αυτό όμως θα είναι συνδεδεμένο με τα πραγματικά gmail/youtube profiles.
    Δεν έχει σημασία γιατί από την στιγμή που δεν κάνεις χρήση η Google δεν το εμφανίζει πουθενά (πέρα από τα στατιστικά για τον συνολικό αριθμό μελών).

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-13, 15:50
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-13, 14:10
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-13, 10:01
  4. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-13, 11:15
  5. Μηνύματα: 2626
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-13, 18:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας