Σελ. 9 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 2106
  1. #121
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Η αναπτυξη νεου δικτου απαιτει εκδοση αδειας εκσκαφης και εκδοσης αποφασης περιοριστικων μετρων κυκλοφορίας ακομα και για τα στενα. Οι διαδικασίες αυτες ειναι χρονοβορες και δε μπορει να ειναι εγγυημενος ο χρόνος εκδοσης (στην Σουηδια ισως και να μπορει - εδω ΟΧΙ). Επειτα ακολουθει ο προγραμματισμός του εργολαβου οπου εννοηται οτι θα ομαδοποιησει τις συνδεσεις και δε θα τρεχει απο τη μια πλευρα της πόλης στην αλλη. Επειτα καθυστερισεις υπάρχουν και λόγω καιρου, απεργιων, εορταστικών εκδηλώσεων αβαριων κ.α.
    Απο την αλλη μπορει να εισαι και τυχερός και η προγραμματισμενη οδευση να συμπεσει να περναει απο το σπίτι σου και να συνδεθείς εντος εβδομαδος (εχει συμβει και αυτο).

    Οποιος δε μπορει να περιμενει παραμενει σε xdsl τεχνολογία ή κανει αιτηση και αφου ενεργοποιηθει και δοκιμασει δωρεαν τον 1ο μηνα, παγωνει προσωρινα τη συνδεση στην HCN μεχρις οτου να λήξει η δεσμευση απο τον xdsl πάροχο του.

    Λιγο προσοχη στους χαρακτηρισμους, λοιπον. Ειναι απο τις λιγες εταιρειες που εξακολοθουν και επενδυουν σε υποδομές στην Ελλαδα εν μεσω κρίσης σε μια ακρως ανταγωνιστικη αγορα.

  2. #122
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Για εμάς που μένουμε δυτική Θεσσαλονίκη μάλλον δεν υπάρχει σωτηρία να υποθέσω ε; Τουλάχιστον όχι στο άμεσο μέλλον αν κρίνω από το που βρίσκεται τώρα η κάλυψη και με τι ρυθμούς επεκτέινεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jim Black : 15-10-16 στις 00:34.

  3. #123
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Αν κρινω οτι τωρα ειναι κοντα στη Γιαννιτσων, δεν ειναι απιθανο μεσα στο 2017 να γινονται συνδεσεις στο Ευοσμο.

  4. #124
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antipages Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κρινω οτι τωρα ειναι κοντα στη Γιαννιτσων, δεν ειναι απιθανο μεσα στο 2017 να γινονται συνδεσεις στο Ευοσμο.
    Αυτό το συμπέρασμα από που το έβγαλες; Εγώ μπαίνοντας στο site τους βλέπω ότι ακόμα στα μισά της Αγίου Δημητρίου είναι.

  5. #125
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antipages Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποιο όριο αναφερεσαι;
    Σε βλεπω καπως αρνητικα προκατειλημενο και μάλλον για κατι που δε γνωριζεις.

    Είμαι αρκετο καιρο πελάτης στην HCN με πακέτο 10 & 20 mbps καθως και 30vdsl στον ΟΤΕ. Επισης εχω περασει στο παρελθον κι απο αλλες εταιρειες (Forthnet-nova,HOL/Vodafone) ετσι ειμαι σε θεση να πω οτι στην HCN δεν ειναι λιγοτερο επαγγελματιες απο τους υπολοιπους. Υπάρχει ενα θεμα με την επικοινωνια αλλα σε γενικες γραμμες μπορεις να συνεννοηθεις αν εχεις τη διαθεση. Αλλωστε ειναι δυνατη και η προσωπική επαφη.
    Σχετικα με τα παραπονα στο facebook εχω μεγαλες ενστασεις το κατα ποσο ειναι ικανα για αξιολογηση. Αν θες το συζηταμε αλλου αυτο.

    Ειναι σημαντικο το οτι δεν υπάρχει δεσμευση ή καποια ποινη για σπασιμο του συμβολαιου. Πρεπει να γίνει σαφες οτι ειναι διαφορετικο να πληρωνεις 30€/μηνα και διαφορετικο 540€ σε 18 δόσεις.

    Στα αρνητικα βάζω μόνο την ποιοτητα κωδικοποιησης της voip τηλεφωνίας χωρις να ειναι ομως προβλημα (ειναι εφαμιλλη με κινητης τηλεφωνιας). Αν ησουν πιο ψιλιασμενος αυτο επρεπε να σχολιασεις πρώτο.
    Λίγο περισσότερη φειδώ με την καχυποψία γίνεται να έχουμε; Δεν είμαι ούτε κακοπροαίρετος ούτε έχω τίποτα να μοιράσω με τους ανθρώπους. Στο συμβόλαιο που μου έστειλαν μετά την πρώτη επικοινωνία υπήρχε μια αόριστη αναφορά σε "πολιτική ορθής χρήσης" (όρος 11.1 "Σε περίπτωση που ο πελάτης χρησιμοποιήσει 50% επιπλέον κίνηση από τον Μ.Ο της
    μηνιαίας κίνησης του συνολικού δικτύου της HCN, τότε η εταιρία διατηρεί το δικαίωμα να μειώσει την ταχύτητα του πελάτη για την εύρυθμη λειτουργία του συνολικού δικτύου").

    Ζήτησα διευκρίνιση αν αφορά και τους οικιακούς πελάτες (που μάλλον δεν τους αφορά) και δεν μου απάντησαν καθόλου. Αυτό μου δημιούργησε κακή εντύπωση , και αυτό μοιράστηκα με το φόρουμ. Ούτε ρίχνω την πέτρα του αναθέματος στην εταιρία ούτε εχθρός της είμαι. Ίσα ίσα αν διάβαζες προσεκτικά το μήνυμά μου θα έβλεπες ότι , εκτός από αυτά για τα οποία έκανα κριτική, τους αναγνωρίζω την πολύ θετική πολιτική να μην έχουν ρήτρες διακοπής ή συμβόλαια ελάχιστης παραμονής. Δεν τα γράφω με διάθεση αντιπαράθεσης, αλλά μην σπεύδεις να θεωρήσεις ότι έχω κάποια προκατάληψη ...

    Όταν δεν σου απαντούν σε μια απλή ερώτηση, από το email με το οποίο επικοινώνησαν μαζί σου για το συμβόλαιο, ε όπως και να το κάνουμε το πρώτο που σκέφτεσαι είναι τί θα γινόταν αν τους χρειαστείς για τεχνική υποστήριξη.

  6. #126
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο περισσότερη φειδώ με την καχυποψία γίνεται να έχουμε; Δεν είμαι ούτε κακοπροαίρετος ούτε έχω τίποτα να μοιράσω με τους ανθρώπους. Στο συμβόλαιο που μου έστειλαν μετά την πρώτη επικοινωνία υπήρχε μια αόριστη αναφορά σε "πολιτική ορθής χρήσης" (όρος 11.1 "Σε περίπτωση που ο πελάτης χρησιμοποιήσει 50% επιπλέον κίνηση από τον Μ.Ο της
    μηνιαίας κίνησης του συνολικού δικτύου της HCN, τότε η εταιρία διατηρεί το δικαίωμα να μειώσει την ταχύτητα του πελάτη για την εύρυθμη λειτουργία του συνολικού δικτύου").

    Ζήτησα διευκρίνιση αν αφορά και τους οικιακούς πελάτες (που μάλλον δεν τους αφορά) και δεν μου απάντησαν καθόλου. Αυτό μου δημιούργησε κακή εντύπωση , και αυτό μοιράστηκα με το φόρουμ. Ούτε ρίχνω την πέτρα του αναθέματος στην εταιρία ούτε εχθρός της είμαι. Ίσα ίσα αν διάβαζες προσεκτικά το μήνυμά μου θα έβλεπες ότι , εκτός από αυτά για τα οποία έκανα κριτική, τους αναγνωρίζω την πολύ θετική πολιτική να μην έχουν ρήτρες διακοπής ή συμβόλαια ελάχιστης παραμονής. Δεν τα γράφω με διάθεση αντιπαράθεσης, αλλά μην σπεύδεις να θεωρήσεις ότι έχω κάποια προκατάληψη ...
    Καλά κάνεις και το λές, έχουν ενα θέμα με την επικοινωνία τους, θα πρέπει να το κοιτάξουνε

  7. #127
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο περισσότερη φειδώ με την καχυποψία γίνεται να έχουμε; Δεν είμαι ούτε κακοπροαίρετος ούτε έχω τίποτα να μοιράσω με τους ανθρώπους. Στο συμβόλαιο που μου έστειλαν μετά την πρώτη επικοινωνία υπήρχε μια αόριστη αναφορά σε "πολιτική ορθής χρήσης" (όρος 11.1 "Σε περίπτωση που ο πελάτης χρησιμοποιήσει 50% επιπλέον κίνηση από τον Μ.Ο της
    μηνιαίας κίνησης του συνολικού δικτύου της HCN, τότε η εταιρία διατηρεί το δικαίωμα να μειώσει την ταχύτητα του πελάτη για την εύρυθμη λειτουργία του συνολικού δικτύου").

    Ζήτησα διευκρίνιση αν αφορά και τους οικιακούς πελάτες (που μάλλον δεν τους αφορά) και δεν μου απάντησαν καθόλου. Αυτό μου δημιούργησε κακή εντύπωση , και αυτό μοιράστηκα με το φόρουμ. Ούτε ρίχνω την πέτρα του αναθέματος στην εταιρία ούτε εχθρός της είμαι. Ίσα ίσα αν διάβαζες προσεκτικά το μήνυμά μου θα έβλεπες ότι , εκτός από αυτά για τα οποία έκανα κριτική, τους αναγνωρίζω την πολύ θετική πολιτική να μην έχουν ρήτρες διακοπής ή συμβόλαια ελάχιστης παραμονής. Δεν τα γράφω με διάθεση αντιπαράθεσης, αλλά μην σπεύδεις να θεωρήσεις ότι έχω κάποια προκατάληψη ...

    Όταν δεν σου απαντούν σε μια απλή ερώτηση, από το email με το οποίο επικοινώνησαν μαζί σου για το συμβόλαιο, ε όπως και να το κάνουμε το πρώτο που σκέφτεσαι είναι τί θα γινόταν αν τους χρειαστείς για τεχνική υποστήριξη.
    Αν κάνεις 50% μεγαλύτερη κατανάλωση από το μέσο όρο του δικτύου σημαίνει οτι είσαι με διάφορα ο ποιο "βαρύς" χρήστης του δικτύου και είναι πιθανό να δημιουργείς πρόβλημα στους υπολοίπους και γι αυτό το λόγο διατηρεί το δικαίωμα να σου μειώσει την ταχύτητα ώστε να μπορέσει να διαχειριστεί την κατάσταση.

    Ας είμαστε όμως λίγο ρεαλιστές. Με ποια γραμμή θα καταφέρεις να κάνεις τόσο μεγάλη κίνηση με 10αρα και 20αρα; Προφανώς όχι ακόμα και αν κατεβάζεις 24ωρες το 24ωρο γιατί απλός στο μ.ο. δικτύου συμμετέχουν και τα μεγαλύτερα πακέτα. Άρα για να το καταφέρεις χρειάζεσαι και εσύ μεγαλύτερο πακέτο, ίσως κάποιο επαγγελματικό.
    Αν ανήκεις σε αυτή τη περίπτωση και εκτός από μεγάλες ταχύτητες έχεις απαιτήσεις από μεγάλο όγκο δεδομένων π.χ. είσαι internet cafe κλείνεις ραντεβού και συζητάς εξ αρχής μια custom λύση, δε στέλνεις email ζητώντας στατιστικά του δικτύου που μεταβάλλονται χρόνο με το χρόνο.

    Σε κάθε περίπτωση όμως συμφωνώ μαζί σου ότι θα αρκούσε μια απάντηση - διαβεβαίωση ότι δεν άφορα τους οικιακούς χρήστες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antipages : 15-10-16 στις 10:44.

  8. #128
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    900 / 900
    ISP
    HCN
    Για όσους κάνουν τώρα νέα αίτηση, από την δική μου εμπειρία και ασχέτως τι τους λένε στο τηλέφωνο, θα πρέπει να υπολογίζετε σύνδεση σε περίπου 6 μήνες.

    Στο θέμα επικοινωνίας μέσω mail υπάρχει όντως ζήτημα - την μία φορά που τους έστειλα μήνυμα πέρασαν μερικές εργάσιμες για να μου απαντήσουν. Από την άλλη, όσες φορές μίλησα μαζί τους στο τηλέφωνο ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

    Είμαι συνδρομητής εδώ και μισό χρόνο στην μέγιστη ταχύτητα που προσφέρουν για ιδιώτες (120/8) και την μόνη φορά που υπήρξε σοβαρό πρόβλημα με την γραμμή ήταν μία Κυριακή, όπου χρειάστηκε να περιμένω μέχρι Δευτέρα πρωί για να αποκατασταθεί η βλάβη.

    Διαβάζω κατά καιρούς τα σχόλια στο facebook με πολλά άτομα να αντιμετωπίζουν προβλήματα. Δεν ξέρω αν είναι θέμα εξοπλισμού ή είμαι τυχερός, αλλά πέρα από την περίπτωση που ανέφερα δεν είχα άλλα θέματα ούτε με τηλεφωνία ούτε με το Internet (μέχρι στιγμής!).

    Κατά τα άλλα, είμαι πολύ ικανοποιημένος με τις (πραγματικές) ταχύτητες που προσφέρουν. Είμαι και εγώ εμφατικά υπέρ της άποψης ότι πρέπει να στηρίζουμε τέτοιες επενδύσεις, ειδικά όταν αυτές γίνονται στην πόλη μας η οποία (και) σε θέματα υποδομών είναι ιδιαίτερα παραμελημένη.

    Σίγουρα η τιμολογιακή τους πολιτική θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Δεν χαίρομαι ιδιαίτερα να πληρώνω 73 Ευρώ τον μήνα όταν πχ. στην Αθήνα η τιμή είναι σχεδόν στο 1/3 (Inalan με 27 Ευρώ και με θεωρητική ταχύτητα 100/100). Οι τιμές όμως θα πέσουν αναγκαστικά, ειδικά όταν εμφανιστούν και άλλες εταιρίες FTTH/FTTB στην Θεσσαλονίκη (όπως ισχυρίζεται ότι θα πράξει συντόμως η Inalan σε διπλανό topic).

    Για μένα, αυτή τη στιγμή, η υπηρεσία που προσφέρει η HCN σαν bandwidth / απόκριση αξίζει τα χρήματα της δεδομένου ότι χρησιμοποιώ πολύ και καθημερινά το Internet (Amazon - Netflix 4k streaming και μέσω πολλαπλών VPNs / πολυ μεγάλα torrents και btsync transfers / gaming κ.α.).

    Ολα αυτά, με την 15άρα DSL της Forthnet που είχα πριν, απλά ήταν όνειρα θερινής νυκτός.

    Αναφορικά με την υποτιθέμενη έλλειψη επαγγελματισμού της HCN, προσωπικά περισσότερο μου είχε σπάσει τα νεύρα το customer support της "μεγάλης" Forthnet, με τα απανωτά τηλέφωνα σε κοπέλες οι οποίες τις μισές φορές δεν καταλάβαιναν τι τους έλεγα .

  9. #129
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    900 / 900
    ISP
    HCN
    Επειδή έχει καιρό να υπάρξει post στο συγκεκριμένο θέμα, είπα να προσθέσω ένα update από την δική μου εμπειρία.

    Υπήρξαν μερικά μικροπροβλήματα (παροδικές πτώσεις ταχύτητας, ιδίως τα απογεύματα μεταξύ 17:00 και 20:00) αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι εδώ και κάποιες μέρες η διασύνδεση με το εξωτερικό γίνεται μέσω Cogent και όχι μέσω Cyta. Αν δεν κάνω λάθος τον ίδιο upstream provider χρησιμοποιεί και η Inalan στην Αθήνα.

    Η διαφορά στις ταχύτητες, ειδικά πχ. με sites της δυτικής ακτή των ΗΠΑ (San Francisco) είναι κυριολεκτικά τεράστια. Πριν δύο μήνες, πάντα σε γραμμή 120 Mbit, έπιανα στις 2 τα ξημερώματα μέσω speedtest το πολύ 15 Mb/s. Τώρα την ίδια ώρα πιάνω γύρω στα .. 100 .

    Δοκίμασα αυτή τη στιγμή που γράφω το μήνυμα και πιάνω 99.88 Mb/s - link από το speedtest ). Από περιέργεια, δοκίμασα ταυτόχρονα το ίδιο speedtest από μηχάνημα στο ΕΔΕΤ, σε dedicated άδειο gigabit link, και έπιασε μόλις .. 14.29 Mb/s (αλλά upload 395.90 Mbps - προφανώς κάνουν throttling στο download από πλευράς ΕΔΕΤ / GÉANT).

    Πολλά μπράβο από μένα στην HCN . Αντιλαμβάνομαι από posts στο facebook ότι κάποιοι αντιμετωπίζουν προβλήματα, αλλά με την συγκεκριμένη αναβάθμιση η εταιρία δείχνει έμπρακτα την προσπάθεια που καταβάλει για συνεχή βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών.

  10. #130
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    20480/2048
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το ταξίδι κάπου εδώ τελειώνει...
    Έβαλα πριν 2 χρόνια HCN στην περιοχή της καλαμαριάς.

    Είχαμε καλές και κακές μέρες αλλά κυρίως κακές με αποτέλεσμα όλο φασαρίες και κακομούτσουνες τηλεφωνήτριες.
    Τα παιδιά από το τεχνικό τμήμα είναι ήρωες γιατί και προσπαθούν με περιορισμένα μέσα και προσωπικό. Όσες φόρες κατάφερα να τους βρω με εξυπηρέτησαν όσο μπορούσαν.
    Συμπεράσματα :

    Για απλή χρήση ίντερνετ είναι μια καλή λύση λόγω οικονομικού και ειδικά στην ταχύτητα των 10Mbit.
    Αν δεν θες συμβόλαια είναι για σένα.
    Αν θες δωρεάν κανάλια είναι για σένα.

    Αν όμως ζητας σταθερότητα και επιδόσεις μάλλον δεν είναι για σένα.
    Αν θέλεις τηλέφωνο σταθερό με δωρεάν χρόνο μαζί με ίντερνετ σε καλή τιμή δεν είναι για σένα.(χάνονται και κλήσεις κάποιες φορές επειδή είναι με προώθηση)
    Αν εισαι χρήστης με απαιτησεις (Streaming,Skype,Remote management) δεν ειναι για σενα.
    Αν εχεις Cosmote τελειο σημα , Vodafon full σήμα δεν ειναι για σένα .

    θα μπορούσα να γράφω ατελείωτες ώρες για παράπονα αλλά θα τους δώσω τον χρόνο τους να αναπτύξουν την εταιρία και να βελτιώσουν τα λάθη τους.
    Μεγαλύτερο πρόβλημα παραμένει η σταθερότητα της γραμης και τα Timeouts ειδικά τα πρωινά και τα ΣΚ για μένα που ειμαι advance user δεν δέχομαι
    τέτοια θέματα και ειδικά να χάνω κλήσεις λόγω αποσυνδέσεων στο COSMOTE Τέλειο σήμα.

    Έκανα αίτηση στον ΟΤΕ με την νέα προσφορά τους στα 27.90 VDSL 30Mbit με 250 σταθερά και 30 κινητά.
    θα τους κρατήσω για την ομαλή μετάβαση.

    Στο μέλλον επιφυλάσσομαι να τσεκάρω την εξέλιξη.

  11. #131
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    900 / 900
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim788e Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ταξίδι κάπου εδώ τελειώνει...
    Έβαλα πριν 2 χρόνια HCN στην περιοχή της καλαμαριάς.
    [..]
    Αν όμως ζητας σταθερότητα και επιδόσεις μάλλον δεν είναι για σένα.
    Αν εισαι χρήστης με απαιτησεις (Streaming,Skype,Remote management) δεν ειναι για σενα.
    Αν εχεις Cosmote τελειο σημα , Vodafon full σήμα δεν ειναι για σένα .
    Μου φαίνεται ότι το θέμα της σύνδεσης HCN είναι λίγο σαν να παίζεις ρουλέτα, αν θα έχεις προβλήματα ή όχι.

    Εγώ αντιθέτως, ειδικά από τότε που αλλάξαν το link με εξωτερικό τον Ιανουάριο, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Εχω και σταθερότητα και επιδόσεις, με πολύ απαιτητική χρήση της γραμμής (120/8) και λόγω δουλειάς.

    Θεωρώ αστείο το ότι χρησιμοποιώ πια την γραμμή στο σπίτι για να κατεβάσω γρήγορα αρχεία, ενώ στην δουλειά έχω .. συμμετρική gigabit γραμμή μέσω ΕΔΕΤ. Κι'όμως, στο downstream με εξωτερικό, η HCN σε σχέση με το ΕΔΕΤ πετάει (κυριολεκτικά πολλαπλάσιες ταχύτητες download, με χρήση download manager και στις δύο γραμμές).

    Επίσης, από τότε που έβαλα HCN (πριν περίπου ένα έτος) χρησιμοποιώ Vodafone full σήμα, μέχρι στιγμής χωρίς προβλήματα.

    Αντιλαμβάνομαι πόσο σπαστικό είναι να έχει κανείς γραμμή που να του παρουσιάζει διαρκώς θέματα - και εγώ θα έφευγα στον OTE αν αντιμετώπιζα αντίστοιχη κατάσταση/αντιμετώπιση (και αν φυσικά υπήρχε καμπίνα VDSL εδώ κοντά). Εύχομαι τα πράγματα σύντομα να βελτιωθούν για όλους όσους ταλαιπωρούνται.

  12. #132
    Εγγραφή
    11-11-2003
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    481
    Downloads
    61
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport plus
    Απορία. Είμαι στη νόβα με υποτιθέμενο vdsl έως 50.Συγχρονιζω στα 25.ας υποθέσουμε ότι βάζω hcn 40αρα.θα μπορώ να χρησιμοποιώ και τις 2συνδεσεις ταυτόχρονα για κατέβασμα π. χ. αρχείων;

  13. #133
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pantelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορία. Είμαι στη νόβα με υποτιθέμενο vdsl έως 50.Συγχρονιζω στα 25.ας υποθέσουμε ότι βάζω hcn 40αρα.θα μπορώ να χρησιμοποιώ και τις 2συνδεσεις ταυτόχρονα για κατέβασμα π. χ. αρχείων;
    Με προϋποθέσεις ναι, θα πρέπει να έχεις router το όποιο να μπορεί να δεχτεί δυο wan, και θα σου δουλεύει σε προγράμματα με πολλαπλές συνδέσεις, πχ p2p, download manager, αλλά όχι σε streaming ή κλασικό serfαρισμα

  14. #134
    Εγγραφή
    11-11-2003
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    481
    Downloads
    61
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport plus
    Πες ένα τέτοιο μόντεμ. Υπάρχει πιθανότητα να υποστηρίζεται από το μόντεμ της νόβα; η από αυτό που θα δώσει η hcn;

  15. #135
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pantelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες ένα τέτοιο μόντεμ. Υπάρχει πιθανότητα να υποστηρίζεται από το μόντεμ της νόβα; η από αυτό που θα δώσει η hcn;
    Οχι δεν δίνει κάποιος πάροχος τέτοιο Modem, προσωπικά έχω δοκιμάσει vigor 28xx και asus n17 με ΟΤΕ και HCN

Σελ. 9 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 325
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-20, 12:13
  2. VDSL στην Θεσσαλονίκη?
    Από DANNYGR στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 486
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 00:00
  3. World of Warcraft και HCN στη Θεσσαλονίκη
    Από Cyriano στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-13, 18:07
  4. Αναζήτηση φοιτητικής στέγης στην Θεσσαλονίκη.
    Από satcur στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-13, 22:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας