Σελ. 53 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 3343485152535455586373 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 781-795 από 2108
  1. #781
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε να κάνουμε όλοι αιτήσεις, άσχετα αν μετά βάλουμε ή όχι, μετά θέλω να δω που θα πάνε τα delays
    Κοίτα εγώ δεν γκρινιάζω, εφόσον έβαλε η Wind 100άρι VDSL στην περιοχή ας μην έρθει και ποτέ οπτική
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  2. #782
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλακα πλάκα μήπως όταν έκανα την αίτηση υπέγραψα τίποτα που να λεει πως δεσμεύομαι να κανω τη σύνδεση όταν γίνει διαθέσιμο στην περιοχή μου;;
    Όχι δεν σε δεσμεύει κάτι...με τέτοια αναμονή και τόσους που αλλάζουν γνώμη, θα ήταν παράδοξο για την εταιρεία να εισαγάγει τέτοιο όρο στο συμβόλαιο...

    ...στη περίπτωση που είχαν έρθει κι είχαν κάνει την εγκατάσταση της καλωδίωσης στο διαμέρισμα πριν τη σύνδεση - όπως γινόταν συχνά για τα πακέτα DOCSIS - τότε κάτι θα έπρεπε να εξοφλήσεις, υποθέτω...
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

  3. #783
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλακα πλάκα μήπως όταν έκανα την αίτηση υπέγραψα τίποτα που να λεει πως δεσμεύομαι να κανω τη σύνδεση όταν γίνει διαθέσιμο στην περιοχή μου;;
    Λίγο καιρό πριν ξεκινήσουν τα έργα και ολοκληρώνονται οι αδεείς σε ειδοποιούν, για να κάνουν/ολοκληρώσουν την εγκατάσταση εάν δεν την έχουν κάνει ήδη. Τώρα εάν έχουν κάνει 12+ μήνες δεν θα σου πουν γιατί δεν μας θες άλλο (ως και μετακόμιση προλαβαίνει να κάνει κάποιος)

    Πάντως με βάση την τελευταία τιμολογιακή πολιτική τους έχουν «σκοτώσει» τον OTE και τους άλλους. Ακόμα και στο download να δίνουν ανάλογες τιμές (δεν υπάρχει περίπτωση) το upload δεν το φτάνουν εάν συνεχίσουν την λογική 1 προς 10.

    Πραγματικά ήμουν από τους τυχερούς διότι αν και μέσα τον ακάλυπτο πήρα την ίνα από την διπλανή πολυκατοικία (μου πήρε 3-4 μέρες), και από την ίδια γραμμή μπόρεσε να γίνει split και να πάρει πρόσφατα και άλλος γείτονας μου μέσα σε μια μέρα. Δεν είναι θέμα του ότι δεν θέλουν, είναι ότι δυστυχώς στο Ελλαδιστάν οι διαδικασίες είναι πάρα μα πάρα πολύ αργές, νομίζω ότι εάν ήταν στο χέρι τους δεν θα προλαβαίναν να ενεργοποιούν γραμμές την μια πίσω από την άλλη.

  4. #784
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vgiozo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν σε δεσμεύει κάτι...με τέτοια αναμονή και τόσους που αλλάζουν γνώμη, θα ήταν παράδοξο για την εταιρεία να εισαγάγει τέτοιο όρο στο συμβόλαιο...

    ...στη περίπτωση που είχαν έρθει κι είχαν κάνει την εγκατάσταση της καλωδίωσης στο διαμέρισμα πριν τη σύνδεση - όπως γινόταν συχνά για τα πακέτα DOCSIS - τότε κάτι θα έπρεπε να εξοφλήσεις, υποθέτω...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntonyT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο καιρό πριν ξεκινήσουν τα έργα και ολοκληρώνονται οι αδεείς σε ειδοποιούν, για να κάνουν/ολοκληρώσουν την εγκατάσταση εάν δεν την έχουν κάνει ήδη. Τώρα εάν έχουν κάνει 12+ μήνες δεν θα σου πουν γιατί δεν μας θες άλλο (ως και μετακόμιση προλαβαίνει να κάνει κάποιος)

    Πάντως με βάση την τελευταία τιμολογιακή πολιτική τους έχουν «σκοτώσει» τον OTE και τους άλλους. Ακόμα και στο download να δίνουν ανάλογες τιμές (δεν υπάρχει περίπτωση) το upload δεν το φτάνουν εάν συνεχίσουν την λογική 1 προς 10.

    Πραγματικά ήμουν από τους τυχερούς διότι αν και μέσα τον ακάλυπτο πήρα την ίνα από την διπλανή πολυκατοικία (μου πήρε 3-4 μέρες), και από την ίδια γραμμή μπόρεσε να γίνει split και να πάρει πρόσφατα και άλλος γείτονας μου μέσα σε μια μέρα. Δεν είναι θέμα του ότι δεν θέλουν, είναι ότι δυστυχώς στο Ελλαδιστάν οι διαδικασίες είναι πάρα μα πάρα πολύ αργές, νομίζω ότι εάν ήταν στο χέρι τους δεν θα προλαβαίναν να ενεργοποιούν γραμμές την μια πίσω από την άλλη.
    Όχι εντάξει, δεν μπορώ να γκρινιάξω. Ξέρω ότι δεν είναι χαζοί να καθυστερούν επίτηδες για κάτι τέτοιο, ειδικά με την ποσότητα αιτήσεων που θα έχουν λάβει - πιστεύω πως όλοι οι Θεσσαλονικιείς τους έχουν στείλει και από μια αίτηση
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  5. #785
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων



    Όχι εντάξει, δεν μπορώ να γκρινιάξω. Ξέρω ότι δεν είναι χαζοί να καθυστερούν επίτηδες για κάτι τέτοιο, ειδικά με την ποσότητα αιτήσεων που θα έχουν λάβει - πιστεύω πως όλοι οι Θεσσαλονικιείς τους έχουν στείλει και από μια αίτηση
    Δεν είναι η ποσότητα των αιτήσεων, δυστυχώς για να γίνει η όδευση μιας οπτικής ίνας πέρανε από πάρα πολλές υπηρεσίες για να δώσουν την έγκριση και φυσικά αυτό "ηθελημένα" ή μη καθυστερεί. Γενικά τα συμφέροντα είναι πολλά και πολλοί δήμοι είναι αρνητικοί σε εταιρίες όπως η HCN (εάν ήταν ο OTE την επόμενη μέρα που λέμε θα τα είχαν έτοιμα τα σχέδια).

    Αλλά είπαμε ελλαδιστάν (προσβάλλοντας τις "...σταν" χωρες) αντί να καθοριστεί με νόμο το ανώτερο χρονικό διάστημα εξυπηρέτησης μια αίτησης, το αφήνουμε στον υπάλληλο για το πότε θα το «θυμηθεί». Δεν λέω υπάρχουν και υπηρεσίες που τρέχουν και δεν φτάνουν αλλά σε αυτό το θέμα δεν το πιστεύω, ένας υπεύθυνος δήμος που πιστεύει στην εξέλιξη θα έπρεπε να είχε ειδικό τμήμα μόνο για αυτού του τύπου τις αιτήσεις. Αλλά… συμφέροντα τι να πούμε.

  6. #786
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    γενικα σε ειδοποιουν καθολου για την πορεια της αιτησης?αν φτασουν στο σημειο του σκαψιματος,πιστευω εχεις ιντερνετ σε πολυ λιγες μερες

    εγω πρεπει να ειμαι ατυχος,βρισκομαι ντεπω και δεν εχω δει τιποτα τριγυρω
    VAMOS ARIS

  7. #787
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικα σε ειδοποιουν καθολου για την πορεια της αιτησης?αν φτασουν στο σημειο του σκαψιματος,πιστευω εχεις ιντερνετ σε πολυ λιγες μερες

    εγω πρεπει να ειμαι ατυχος,βρισκομαι ντεπω και δεν εχω δει τιποτα τριγυρω
    Προσωπικά δεν με ειδοποίησαν ποτέ για τη πρόοδο της αίτησης fiber, μια-δυο φορές είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ποιό νούμερο είχα στη σειρά αναμονής...παλιότερα με τη σύνδεση DOCSIS πάλι δεν είχα καμία ενημέρωση, παρά μόνο αφού έγιναν τα απαραίτητα έργα για τη σύνδεσή μου στο δρόμο.

    Νομίζω πως κατά καιρούς εγκρίνονται πολλές αιτήσεις μαζί απο΄τον δήμο, και μετά η HCN κανονίζει τη δική της προτεραιότητα στη σύνδεση πελατών, αναλόγως το όφελός της (πχ αν σε ένα δρόμο έχουν κάνει 3 πελάτες αίτηση και σε έναν άλλο έχουν 1 μόνο αίτηση, ενώ μπορεί να χρειάζεται και περισσότερο σκάψιμο, δεν νομίζω ότι θα τηρήσουν αυστηρή προτεραιότητα βάσει της ημερομηνίας υποβολής αίτησης σύνδεσης).
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

  8. #788
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    αυτο εκανα και για το αεριο στη γειτονια...πηρα εργολαβια ολες τις οικοδομες μαζεψα υπογραφες και συντομα ηρθε το αεριο

    λες να κανω καμια ενεργεια στη γειτονια να μαζεψω κοσμο?

    ειναι και λιγο αμπαλοι οι της HCN και δεν κανουν καμια προσπαθεια
    VAMOS ARIS

  9. #789
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο εκανα και για το αεριο στη γειτονια...πηρα εργολαβια ολες τις οικοδομες μαζεψα υπογραφες και συντομα ηρθε το αεριο

    λες να κανω καμια ενεργεια στη γειτονια να μαζεψω κοσμο?

    ειναι και λιγο αμπαλοι οι της HCN και δεν κανουν καμια προσπαθεια
    Η μόνη διαφήμιση που είδα στην HCN είναι πριν από κάποια χρόνια με κάτι φυλλάδια όταν αρχίσαν να σκάβουν την γειτονιά μου τις κεντρικές αρτηρίες, φυσικά τότε οι τιμές ήταν όχι μόνο απαγορευτικές…. απλά απλησίαστες. Όταν πέρυσι αποφάσισα ως εδώ και μην παρέκει με τον ΟΤΕ τότε είδα ότι οι τιμές ήταν οι σημερινές και φυσικά πολύ καλύτερες, δηλαδή εάν δεν το έψαχνα γιατί είχα πρόβλημα ακόμα στον ΟΤΕ θα ήμουν.

    Βγάλαν πρόσφατα ένα promo τον Ιανουάριο για να δώσουν «δώρο» στους υπάρχοντες πελάτες εάν πείσουν του γείτονες τους το 1ο πάγιο τους. Δεν ξέρω κατά ποσό έπιασε αλλά δεν το θεωρώ σοβαρό γιατί δεν έχουμε όλοι οι γείτονες την ιδιά σχέση (είμαστε λίγο καχύποπτοι). Ίσως ένα promo με τις σημερινές αναβαθμισμένες τιμές και φυλλάδια στις πολυκατοικίες που έχουν άμεση σύνδεση (ενημερώνοντας τους ότι δεν υπάρχει αναμονή) να το πετυχαίναν καλυτέρα. Και αν υπάρχει πρόβλημα εύρεσης σε ποιες πολυκατοικίες να αφήσουν φυλλάδια, θα μπορούσαν να το κάνουν αυτό όταν πάνε για επισκευές ή εγκαταστάσεις. Γενικά στην διαφήμιση πάσχουν λίγο.

    blade_ πάνε σε κάνα κατάστημα της HCN και πάρε καμία 100αρια φυλλάδια, δες που είναι η όδευση σου και πάνε άσε τα φυλλάδια στις πολυκατοικίες που μεσολαβούν. Εάν σε ρωτήσουν τι τα θες πες τους για να φέρετε την ίνα πιο γρήγορα χαχαχα

  10. #790
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntonyT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μόνη διαφήμιση που είδα στην HCN είναι πριν από κάποια χρόνια με κάτι φυλλάδια όταν αρχίσαν να σκάβουν την γειτονιά μου τις κεντρικές αρτηρίες, φυσικά τότε οι τιμές ήταν όχι μόνο απαγορευτικές…. απλά απλησίαστες. Όταν πέρυσι αποφάσισα ως εδώ και μην παρέκει με τον ΟΤΕ τότε είδα ότι οι τιμές ήταν οι σημερινές και φυσικά πολύ καλύτερες, δηλαδή εάν δεν το έψαχνα γιατί είχα πρόβλημα ακόμα στον ΟΤΕ θα ήμουν.

    Βγάλαν πρόσφατα ένα promo τον Ιανουάριο για να δώσουν «δώρο» στους υπάρχοντες πελάτες εάν πείσουν του γείτονες τους το 1ο πάγιο τους. Δεν ξέρω κατά ποσό έπιασε αλλά δεν το θεωρώ σοβαρό γιατί δεν έχουμε όλοι οι γείτονες την ιδιά σχέση (είμαστε λίγο καχύποπτοι). Ίσως ένα promo με τις σημερινές αναβαθμισμένες τιμές και φυλλάδια στις πολυκατοικίες που έχουν άμεση σύνδεση (ενημερώνοντας τους ότι δεν υπάρχει αναμονή) να το πετυχαίναν καλυτέρα. Και αν υπάρχει πρόβλημα εύρεσης σε ποιες πολυκατοικίες να αφήσουν φυλλάδια, θα μπορούσαν να το κάνουν αυτό όταν πάνε για επισκευές ή εγκαταστάσεις. Γενικά στην διαφήμιση πάσχουν λίγο.

    blade_ πάνε σε κάνα κατάστημα της HCN και πάρε καμία 100αρια φυλλάδια, δες που είναι η όδευση σου και πάνε άσε τα φυλλάδια στις πολυκατοικίες που μεσολαβούν. Εάν σε ρωτήσουν τι τα θες πες τους για να φέρετε την ίνα πιο γρήγορα χαχαχα
    κατι τετοιο σκεφτομουν..εκτος αν με πληρωσουν παω και πορτα πορτα
    VAMOS ARIS

  11. #791
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntonyT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μόνη διαφήμιση που είδα στην HCN είναι πριν από κάποια χρόνια με κάτι φυλλάδια όταν αρχίσαν να σκάβουν την γειτονιά μου τις κεντρικές αρτηρίες, φυσικά τότε οι τιμές ήταν όχι μόνο απαγορευτικές…. απλά απλησίαστες. Όταν πέρυσι αποφάσισα ως εδώ και μην παρέκει με τον ΟΤΕ τότε είδα ότι οι τιμές ήταν οι σημερινές και φυσικά πολύ καλύτερες, δηλαδή εάν δεν το έψαχνα γιατί είχα πρόβλημα ακόμα στον ΟΤΕ θα ήμουν.

    Βγάλαν πρόσφατα ένα promo τον Ιανουάριο για να δώσουν «δώρο» στους υπάρχοντες πελάτες εάν πείσουν του γείτονες τους το 1ο πάγιο τους. Δεν ξέρω κατά ποσό έπιασε αλλά δεν το θεωρώ σοβαρό γιατί δεν έχουμε όλοι οι γείτονες την ιδιά σχέση (είμαστε λίγο καχύποπτοι). Ίσως ένα promo με τις σημερινές αναβαθμισμένες τιμές και φυλλάδια στις πολυκατοικίες που έχουν άμεση σύνδεση (ενημερώνοντας τους ότι δεν υπάρχει αναμονή) να το πετυχαίναν καλυτέρα. Και αν υπάρχει πρόβλημα εύρεσης σε ποιες πολυκατοικίες να αφήσουν φυλλάδια, θα μπορούσαν να το κάνουν αυτό όταν πάνε για επισκευές ή εγκαταστάσεις. Γενικά στην διαφήμιση πάσχουν λίγο.

    blade_ πάνε σε κάνα κατάστημα της HCN και πάρε καμία 100αρια φυλλάδια, δες που είναι η όδευση σου και πάνε άσε τα φυλλάδια στις πολυκατοικίες που μεσολαβούν. Εάν σε ρωτήσουν τι τα θες πες τους για να φέρετε την ίνα πιο γρήγορα χαχαχα
    Απλησίαστες πότε ήταν οι τιμές τους; Είμαι κάποια χρόνια συνδρομητής, πρέπει να μιλάς για πολύ πρώιμες φάσεις, ενόσω ακόμη περιορίζονταν στη Καλαμαριά.

    Μου είχαν δώσει κι εμένα αυτό το προωθητικό έντυπο, αλλά δεν επεδίωξα να τη διαφημίσω, γιατί τότε είχε ακόμη εκνευριστικά θέματα με διακοπές σύνδεσης, πάντα έχει λειψή τηλεφωνική υποστήριξη, και βέβαια ακριβά σταθερά, ενώ πολλοί είναι μαθημένοι να συνδέουν το τηλέφωνο σε οποιαδήποτε πρίζα, κι όχι μόνο στο μόντεμ, ενώ θα έχαναν το τηλέφωνο αν υπήρχε και διακοπή ρεύματος κοκ.

    Σε οικοδομή με ηλικιωμένους, δεν πήρα ποτέ το ρίσκο να τους υποβάλω σε δοκιμασία για να κερδίσω κανά μήνα εδώ κι εκεί...
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

  12. #792
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατι τετοιο σκεφτομουν..εκτος αν με πληρωσουν παω και πορτα πορτα
    Καπελάκι HCN να μην ξεχάσουν να σου δώσουν

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vgiozo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλησίαστες πότε ήταν οι τιμές τους; Είμαι κάποια χρόνια συνδρομητής, πρέπει να μιλάς για πολύ πρώιμες φάσεις, ενόσω ακόμη περιορίζονταν στη Καλαμαριά.
    Είμαι συνδρομητής 1 χρόνο όποτε σίγουρα τουλάχιστον 3 χρόνια πριν όταν είχαν μόνο DOCSIS πακέτα, τότε είχαν αρχίσει να σκάβουν στην Τούμπα. Πάντως απορώ γιατί α κρατάνε ακόμα, πλέον οι διάφορες ει να τεράστιες με τα Fiber 10/1 με 15,76 και 120/120 με 26,5 με λιγότερο από 10€ παραπάνω εκτοξεύσετε (φυσικά τα Speedy Plus/Warpspeed είναι εδώ και καιρό χωρίς έννοια)

  13. #793
    Εγγραφή
    02-06-2006
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    120 Mbps/120 Mbps
    ISP
    HCN
    Μάλλον κάτι τέτοιο χρειάζεται https://www.skroutz.gr/s/12013870/TP...A901ND-v5.html, για να έχουμε ανάλογες με το wired, ταχύτητες στο wireless, ετσι δεν είναι;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος αθεόφοβος : 08-02-19 στις 14:14.

  14. #794
    Εγγραφή
    11-11-2003
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    481
    Downloads
    61
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport plus
    Έτσι ενημερωτικά. Κάποιος που να έκανε αίτηση το καλοκαίρι του18 και να το έχουν καλέσει για το ραντεβού της εγκατάστασης;

  15. #795
    Εγγραφή
    12-12-2005
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    900 / 900
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αθεόφοβος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον κάτι τέτοιο χρειάζεται https://www.skroutz.gr/s/12013870/TP...A901ND-v5.html, για να έχουμε ανάλογες με το wired, ταχύτητες στο wireless, ετσι δεν είναι;
    Αυτό δεν έχει 1000άρα θύρα δικτύου αλλά 100άρα, είναι και single band. Καλύτερα να δώσεις λίγα λεφτά παραπάνω και να πάρεις αυτό .

    Θα σου πουν και άλλα άτομα εδώ - υπάρχουν πολλές προτάσεις. Oπωσδήποτε πάντως να αγοράσεις router dual band, σε περίπτωση που μελλοντικά μεταβείς σε πρόγραμμα με μεγαλύτερες ταχύτητες, καθώς και να έχει θύρες δικτύου gigabit.

Σελ. 53 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 3343485152535455586373 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 325
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-20, 12:13
  2. VDSL στην Θεσσαλονίκη?
    Από DANNYGR στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 486
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 00:00
  3. World of Warcraft και HCN στη Θεσσαλονίκη
    Από Cyriano στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-13, 18:07
  4. Αναζήτηση φοιτητικής στέγης στην Θεσσαλονίκη.
    Από satcur στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-13, 22:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας