Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 102
  1. #31
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νόημα ένταξης είναι ότι είναι δωρεάν, κάτι γλυτώνεις κι έχεις πάτημα στη καραμέλα "εγγραφείτε στο μητρώο".
    Εντάξει ναι .....

  2. #32
    Εγγραφή
    05-09-2004
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    SpeedTouch 585(i)
    Έχω εδώ και πολλά χρόνια γραφτεί στην ίδια λίστα στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα και από την εμπειρία μου είναι μία μ@λ@κι@ και μισή, συνεχίζουν οι τηλεφωνικές διαφημίσεις και ας έχω κάνει άπειρες καταγγελίες

    http://www.dpa.gr/

  3. #33
    Εγγραφή
    27-08-2005
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δυστηχώς όπως τα λέει και ο ahepa είναι. Οι περισσότερες εταιρείες αδιαφορούν και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να ελένξουν αν είμαστε σε κάποια λίστα...Αν δεν υπάρξουν κυρώσεις ο Έλληνας δεν μαθαίνει

  4. #34
    Εγγραφή
    30-04-2005
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999/4998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    SNR / Attn
    24,7(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αρα τωρα να γραφτούμε η να μη γραφτούμε....
    ικανούς τους έχω να δεινει κανεις την λίστα με οσους ειναι στο μητρώο 11 σε περισσοτερες διαφημιστικές εταιριες...Lol
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος afterglow : 29-12-13 στις 21:40.

  5. #35
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγω εχω γραφτει και στο μητρωο του αρθρου 11 στον τηλεπικοινωνιακο παροχο και στο μητρωο του αρθρου 13 της ΑΠΠΔ αλλα συνεχιζουν και ενοχλουν με κλησεις διαφημιστικου-εμπορικου περιεχομενου σε οτι ωρες να ειναι.

    τα συμπερασματα δικα σας

    εχω κανει γραπτη καταγγελια και στον παροχο και στην ΑΠΠΔ απο τον παροχο μου απαντησαν οτι προφανως λεει οι εταιρειες που με καλουν δεν εχουν ενημερωσει το μητρωο τους.... η ΑΠΠΔ καμια απαντηση μεχρι τωρα.

  6. #36
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εχω γραφτει και στο μητρωο του αρθρου 11 στον τηλεπικοινωνιακο παροχο και στο μητρωο του αρθρου 13 της ΑΠΠΔ αλλα συνεχιζουν και ενοχλουν με κλησεις διαφημιστικου-εμπορικου περιεχομενου σε οτι ωρες να ειναι.

    τα συμπερασματα δικα σας

    εχω κανει γραπτη καταγγελια και στον παροχο και στην ΑΠΠΔ απο τον παροχο μου απαντησαν οτι προφανως λεει οι εταιρειες που με καλουν δεν εχουν ενημερωσει το μητρωο τους.... η ΑΠΠΔ καμια απαντηση μεχρι τωρα.
    Ούτε θα πάρεις ...

  7. #37
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    απαντηση θα παρω απο την ΑΠΠΔ οπως ειχα παρει και στην πρωτη καταγγελια που με ρωταγαν να τους πω τις εταιρειες που με καλουν και ξαναεκανα δευτερη καταγγελια με επωνυμιες και τηλεφωνα αυτων που καλουν και τι εκπροσωπουν φυσικα.

    απλα δεν βλεπω να γινεται τιποτα στο να μην με ενοχλουν σε ακαταλληλες ωρες για αυτο το θεωρω αχρηστο το μητρωο

  8. #38
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    απαντηση θα παρω απο την ΑΠΠΔ οπως ειχα παρει και στην πρωτη καταγγελια που με ρωταγαν να τους πω τις εταιρειες που με καλουν και ξαναεκανα δευτερη καταγγελια με επωνυμιες και τηλεφωνα αυτων που καλουν και τι εκπροσωπουν φυσικα.

    απλα δεν βλεπω να γινεται τιποτα στο να μην με ενοχλουν σε ακαταλληλες ωρες για αυτο το θεωρω αχρηστο το μητρωο
    E..To ίδιο λέμε ! Ακρη δεν θα βγάλεις πάντως !

  9. #39
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    το γιατι ομως το ξερεις?

    γιατι αυτες οι εταιρειες που καλουν ειναι τηλεπωλησης/τηλεπροωθησης και εκπροσωπουν τους τηλεπικοινωνιακους παροχους που υποτιθεται γραφεσαι στο μητρωο τους

    και οι παροχοι τουλαχιστον που εμενα με ενοχλουν μεχρι τωρα ειναι η FORTHNET/NOVA , HOL/VODAFONE , CYTA , WIND και μερικες ασχετες.

    απο κει καταλαβαινεις και υποψην η ΑΠΠΔ και ο ΠΑΡΟΧΟΣ εχουν τα τηλεφωνα και τις επωνυμιες αυτων που με ενοχλουν.

  10. #40
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    το γιατι ομως το ξερεις?

    γιατι αυτες οι εταιρειες που καλουν ειναι τηλεπωλησης/τηλεπροωθησης και εκπροσωπουν τους τηλεπικοινωνιακους παροχους που υποτιθεται γραφεσαι στο μητρωο τους

    και οι παροχοι τουλαχιστον που εμενα με ενοχλουν μεχρι τωρα ειναι η FORTHNET/NOVA , HOL/VODAFONE , CYTA , WIND και μερικες ασχετες.

    απο κει καταλαβαινεις και υποψην η ΑΠΠΔ και ο ΠΑΡΟΧΟΣ εχουν τα τηλεφωνα και τις επωνυμιες αυτων που με ενοχλουν.
    Φαύλος κύκλος .... και η ΑΠΠΔ....

  11. #41
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Ο μόνος τρόπος είναι να έχει ο τελικός χρήστης τη δυνατότητα φιλτραρίσματος των κλήσεων. Όπως μπορεί να κάνει ένα fritzbox ή ένας ΗΥ με modem που υποστηρίζει αναγνώριση κλήσης ή ακόμα και ένα android ασύρματο τηλέφωνο με κάποια εφαρμογή blacklist!! Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο

    Με τόση εξέλιξη στα κινητά τηλέφωνα, θα ήταν ωραίο να βλέπαμε προσιτές τηλεφωνικές smart συσκευές πλήρως παραμετροποιήσιμες!!

  12. #42
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα καλά μοντέλα της panasonic έχουν blacklist. Ήδη έχω προσθέσει τα τηλέφωνα που αναφέρονται στο νήμα.
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  13. #43
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mouse Potato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα καλά μοντέλα της panasonic έχουν blacklist. Ήδη έχω προσθέσει τα τηλέφωνα που αναφέρονται στο νήμα.
    Ποια μοντέλα λες δηλαδή; Έχεις κάποιο να προτείνεις; Και πόσες μνήμες πρέπει να έχουν όμως για να βάλουμε όλους όσους μας έχουν ενοχλήσει κατά καιρούς;

  14. #44
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια μοντέλα λες δηλαδή; Έχεις κάποιο να προτείνεις; Και πόσες μνήμες πρέπει να έχουν όμως για να βάλουμε όλους όσους μας έχουν ενοχλήσει κατά καιρούς;
    Αυτό έχω. Το είχα πάρει κάπου στα 65€ πριν κανένα 10μηνο. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει παραπονεθεί για μνήμη. 500 θέσεις γράφει αλλά για επαφές υποθέτω.

    Τελικά παραπονέθηκε στις 30 θέσεις. Είχα περάσει μόνο τα τελευταία που είχαν αναφερθεί και όπως φαίνεται παίρνει μόνο 30.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mouse Potato : 31-12-13 στις 16:18. Αιτία: update
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  15. #45
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mouse Potato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό έχω. Το είχα πάρει κάπου στα 65€ πριν κανένα 10μηνο. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει παραπονεθεί για μνήμη. 500 θέσεις γράφει αλλά για επαφές υποθέτω.
    Τώρα έχει από 94€, οπότε μου πέφτει λίγο ακριβό
    Ίσως απλά έχει κάποιο tag σε κάθε επαφή και τη χαρακτηρίζει ανεπιθύμητη. Αν είναι έτσι μπορείς να βάλεις όσους θέλεις από τους 500 και τότε είναι αρκετό!!!

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-16, 00:32
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-13, 22:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας