Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567
Εμφάνιση 91-102 από 102
  1. #91
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και κάτι σχετικό με τη ρίψη φυλλαδίων, αν δεν θέλετε να λαμβάνεται διαφημιστικά φυλλάδια στο σπίτι σας απλά τοιχοκολλήστε ένα χαρτί που να λέει απαγορεύεται η ρίψη διαφημιστικών φυλλαδίων.
    Δούλεψα παλιά σε φυλλάδια και δεν ρίχναμε εκεί που έλεγε αυτό που είπα προηγουμένως

  2. #92
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι σχετικό με τη ρίψη φυλλαδίων, αν δεν θέλετε να λαμβάνεται διαφημιστικά φυλλάδια στο σπίτι σας απλά τοιχοκολλήστε ένα χαρτί που να λέει απαγορεύεται η ρίψη διαφημιστικών φυλλαδίων.
    Δούλεψα παλιά σε φυλλάδια και δεν ρίχναμε εκεί που έλεγε αυτό που είπα προηγουμένως
    δυστυχώς θα σε απογοητεύσω φίλε μου
    στην περιοχή μου δεν σέβονται ούτε την υπολογίζουν αυτή την σήμανση που λες την οποία έβαλα σε μορφή πινακίδας και λέει αυτό το πράγμα
    εδώ δεν σέβονται το ειδικό κουτί που έβαλα εκτός εισόδου για να βάζουν τα διαφημιστικά φυλλάδια και χτυπάνε τα κουδούνια ότι ώρα και να είναι
    βέβαια η λύση βρέθηκε όταν τοποθετήσαμε κεντρική πόρτα εισόδου (πόρτα ασφαλείας) η οποία κλειδώνει αυτόματα και μόνο ένοικοι μπορούν να την ξεκλειδώσουν ανά πάσα ώρα και στιγμή ή επισκέπτες που γνωρίζουν και βάλαμε κάμερες ασφαλείας στους κοινόχρηστους χώρους με την σχετική σήμανση οι οποίες καταγράφουν 24/7

  3. #93
    Εγγραφή
    12-02-2003
    Περιοχή
    Συκιές - Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Mikrotik RB5009US
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχώς θα σε απογοητεύσω φίλε μου
    στην περιοχή μου δεν σέβονται ούτε την υπολογίζουν αυτή την σήμανση που λες την οποία έβαλα σε μορφή πινακίδας και λέει αυτό το πράγμα
    εδώ δεν σέβονται το ειδικό κουτί που έβαλα εκτός εισόδου για να βάζουν τα διαφημιστικά φυλλάδια και χτυπάνε τα κουδούνια ότι ώρα και να είναι
    βέβαια η λύση βρέθηκε όταν τοποθετήσαμε κεντρική πόρτα εισόδου (πόρτα ασφαλείας) η οποία κλειδώνει αυτόματα και μόνο ένοικοι μπορούν να την ξεκλειδώσουν ανά πάσα ώρα και στιγμή ή επισκέπτες που γνωρίζουν και βάλαμε κάμερες ασφαλείας στους κοινόχρηστους χώρους με την σχετική σήμανση οι οποίες καταγράφουν 24/7
    Για την οποία θέλω να πιστεύω ότι πήρες άδεια από την αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων (η οποία θα σε ενημερώσει ότι δεν μπορεί να καταγράψει πρόσωπα στο πεζοδρόμιο παρα μόνο αν βρεθούν μπροστά ακριβώς από την πόρτα σου), καθως αν δεν το έκανες, ένας από αυτούς που μοιράζει φυλλάδια να σας κάνει καταγγελία, θα τρέχετε περισσότερο από τον ίδιο.
    Τέλος το αρχείο καταγραφής για τις πολυκατοικίες πρέπει να διατηρείται το πολύ για 48 ώρες

    Όσο για το δεν δεχόμαστε φυλλάδια, θα συμφωνήσω και εγώ, δεν το τηρεί κανένας. Και το χειρότερο απ' ολα είναι ότι επειδή δεν χωράνε τα φυλλάδια μέσα και τα αφήνουν μισά έξω, όταν βρέχει γλύφουν και κάνουν μούσκεμα και τους λογαριασμούς. Είναι μέχρι να πιάσω έναν να βάζει φυλλάδιο, αγνοώντας μπροστά μου την ένδειξη.


    Για για να μην φύγω και πολύ εκτός topic, έχουν ηρεμήσει τώρα τελευταία ή τηρούν λίγο καλύτερα το μητρώο; Έχω να δεχτώ κλήση κανα διμηνο, φτου φτου μην το ματιάξω...
    Working from home

  4. #94
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iLLiCiT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την οποία θέλω να πιστεύω ότι πήρες άδεια από την αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων (η οποία θα σε ενημερώσει ότι δεν μπορεί να καταγράψει πρόσωπα στο πεζοδρόμιο παρα μόνο αν βρεθούν μπροστά ακριβώς από την πόρτα σου), καθως αν δεν το έκανες, ένας από αυτούς που μοιράζει φυλλάδια να σας κάνει καταγγελία, θα τρέχετε περισσότερο από τον ίδιο.
    Τέλος το αρχείο καταγραφής για τις πολυκατοικίες πρέπει να διατηρείται το πολύ για 48 ώρες

    Όσο για το δεν δεχόμαστε φυλλάδια, θα συμφωνήσω και εγώ, δεν το τηρεί κανένας. Και το χειρότερο απ' ολα είναι ότι επειδή δεν χωράνε τα φυλλάδια μέσα και τα αφήνουν μισά έξω, όταν βρέχει γλύφουν και κάνουν μούσκεμα και τους λογαριασμούς. Είναι μέχρι να πιάσω έναν να βάζει φυλλάδιο, αγνοώντας μπροστά μου την ένδειξη.


    Για για να μην φύγω και πολύ εκτός topic, έχουν ηρεμήσει τώρα τελευταία ή τηρούν λίγο καλύτερα το μητρώο; Έχω να δεχτώ κλήση κανα διμηνο, φτου φτου μην το ματιάξω...
    το μητρώο του άρθρου 11 του οποιαδήποτε παρόχου ή το μητρώο του άρθρου 13 της ΑΠΠΔΧ με συγχωρείς αλλά το έχουν γραμμένο στα παλιά τους τα υποδήματα αφού ΕΜΕΙΣ οι πελάτες/καταναλωτές με κάθε ενόχληση που δεχόμαστε δεν τους κάνουμε καταγγελία για τον οποιοδήποτε λόγο (μιας και δεν καταλαβαίνουν οι περισσότεροι από μας ότι όσο περισσότερες καταγγελίες γίνουν τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες είναι να μπουν μεγαλύτερα πρόστιμα που να τους πονέσουν) καθώς αν τρώνε πρόστιμα σαν αυτά που έδωσε η ΑΠΠΔΧ το 2016 σε κάποιες εταιρείες όπως η VODAFONE , NOVA , WIND , CYTA να με συγχωρείτε αλλά αυτά τα βγάζουν σε λίγες ώρες....

    Ως διαχειριστής της πολυκατοικίας πως με κόβεις? να είμαι ανεύθυνος και να τρέχω στα δικαστήρια ή στα αστυνομικά τμήματα?

    Εφόσον πατήσεις το πόδι σου στην είσοδο της πολυκατοικίας έχεις καταγραφεί κανονικά αν μπεις και μέσα τότε σε κάθε κοινόχρηστο χώρο της πολυκατοικίας έχεις καταγραφεί είτε είναι η είσοδος είτε το ασανσέρ είτε το κλιμακοστάσιο είτε το λεβητοστάσιο είτε η ταράτσα είτε οι διάδρομοι των ορόφων.

    Για τις κάμερες ασφαλείας υπάρχει η σχετική άδεια από την ΑΠΠΔΧ καθώς είναι ενημερωμένοι το τι καταγράφουν , το πώς καταγράφουν και το πόσο καταγράφουν
    για λόγους ασφαλείας (με την σύμφωνη γνώμη της ΑΠΠΔΧ - ΔΙΚΑΣΤΙΚΩΝ/ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΑΡΧΩΝ) η καταγραφή του υλικού μοιράζεται 48 ώρες - 14 μέρες - 30 μέρες) για τον εντοπισμό αξιόποινων πράξεων
    καθώς οι κάμερες ασφαλείας που είναι στην είσοδο τις πολυκατοικίας στάθηκαν αφορμή για τον εντοπισμό ληστών μου μάστιζε την περιοχή και έκλεβαν κυρίως καταστήματα.

    Εγώ προσωπικά δεν διαχειρίζομαι ούτε το τι καταγράφουν ούτε βλέπω

    για την μόνη κάμερα που με νοιάζει είναι αυτή που έχω έξω από το διαμέρισμα μου και μέσα.

    Αρμόδιοι είναι οι ΔΙΚΑΣΤΙΚΕΣ/ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ και η ΑΠΠΔΧ όλα τα συστήματα καταγραφής/παρακολούθησης του υλικού από τις κάμερες είναι σε ξεχωριστό χώρο με πόρτα ασφαλείας κλειδωμένο και το κλειδί δίνεται μόνο στις αρμόδιες αρχές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 31-05-17 στις 19:39.

  5. #95
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Ξεθάβω το τόπικ.....

    Σήμερα μαθαίνω από την Cosmote πως το κινητό μου τηλέφωνο από τον Σεπτέμβριο του 2016 βγήκε από το Μητρώο του άρθρου 11 (η ένταξή του ήταν από τα μέσα του 2015) γιατί λένεν τον Σεπτέβριο του 2016 είχαν στείλει sms για το αν θέλω να συνεχίσω να είμαι κι εγώ δεν τους απάντησα καταφατικά, οπότε με έβγαλαν. Απίστευτα πράγματα!

    Εν τω μεταξύ το τελευταίο χρονικό δάστημα μου τα έχουν πρήξει, εγώ έχω κάνει καταγγελίες και ο φταίχτης είναι ο ίδιος μου ο πάροχος....έχει πολύ ψωμί η υπόθεση και δεν πρόκειται να το αφήσω να περάσει έτσι.

  6. #96
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεθάβω το τόπικ.....

    Σήμερα μαθαίνω από την Cosmote πως το κινητό μου τηλέφωνο από τον Σεπτέμβριο του 2016 βγήκε από το Μητρώο του άρθρου 11 (η ένταξή του ήταν από τα μέσα του 2015) γιατί λένεν τον Σεπτέβριο του 2016 είχαν στείλει sms για το αν θέλω να συνεχίσω να είμαι κι εγώ δεν τους απάντησα καταφατικά, οπότε με έβγαλαν. Απίστευτα πράγματα!

    Εν τω μεταξύ το τελευταίο χρονικό δάστημα μου τα έχουν πρήξει, εγώ έχω κάνει καταγγελίες και ο φταίχτης είναι ο ίδιος μου ο πάροχος....έχει πολύ ψωμί η υπόθεση και δεν πρόκειται να το αφήσω να περάσει έτσι.
    Εγώ είχα κάνει αίτηση στη wind και με έπαιρναν πάλι συχνά τηλέφωνο. Και λέω τι στοιχεία καλό γίνετε. Και ξανά δοκιμάζω να κάνω και μου έβγαλε ότι ξανά έκανα εγγραφή και παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω και μου λένε ότι σήμερα έκανα εγγραφή. Πραγματικά ότι να ναι. Μετά από 6 μήνες δοκίμασα το ίδιο και ξανά πήρα τηλέφωνο και μου λένε πάλι ότι σήμερα έκανα εγγραφή. Αχχαχαχα
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  7. #97
    Εγγραφή
    01-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Ύστερα από πααααααρα πολύ πρήξιμο απο εταιρία-συνεργάτες της WIND και αφού τους είχα απειλήσει μέχρι ότι θα πάω από τα γραφεία τους και θα τα κάψω (τηλέφωνα από τις 8μιση το πρωί μέχρι τις 9 το βράδυ, ακόμα και Κυριακές), ζητάω από τον πάροχό μου CYTA έγγραφη βεβαίωση ότι είμαι στο μητρώο του άρθρου 11. Μου έρχεται, το προωθώ σε WIND και στον συνεργάτη τους με την σημείωση ότι ΑΝ συνεχίσουν, θα τους κυνηγήσω μέχρι να βγούμε από τα μνημόνια.

    Το τελευταίο δίμηνο έχω 60 μέρες ηρεμίας...
    "Μόνο το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα δεν έχουν όρια. Και για το σύμπαν δεν είμαι απολύτως πεπεισμένος."
    Albert Einstein

  8. #98
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    παιδια ηρεμια
    μην ξεχνατε οτι τωρα ψηφιστηκε το GDPR σε συνδιασμο με το μητρωο του αρθρου 11
    οι πελατες/καταναλωτες εχουμε ενα πολυ δυνατο οπλο στην τσεπη μας

    οι εταιρειες πρεπει να ειναι πιο προσεκτικες τωρα

    καθως η ΑΠΠΔΧ πλεον βαση νομοθεσιας μπορει να ριξει παρα πολυ υψηλα προστιμα και δεν συμφερει τις εταιρειες να μην συμμορφωθουν

  9. #99
    Εγγραφή
    01-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ηρεμια
    μην ξεχνατε οτι τωρα ψηφιστηκε το GDPR σε συνδιασμο με το μητρωο του αρθρου 11
    οι πελατες/καταναλωτες εχουμε ενα πολυ δυνατο οπλο στην τσεπη μας

    οι εταιρειες πρεπει να ειναι πιο προσεκτικες τωρα

    καθως η ΑΠΠΔΧ πλεον βαση νομοθεσιας μπορει να ριξει παρα πολυ υψηλα προστιμα και δεν συμφερει τις εταιρειες να μην συμμορφωθουν
    Δλδ μέχρι τώρα δεν μπορούσε να ρίξει πρόστιμα? Ή απλά οι εταιρίες τα έγραφαν στα φρύδια τους??? Σόρρυ αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος ότι θα αποθαρρυνθούν από το GDPR
    "Μόνο το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα δεν έχουν όρια. Και για το σύμπαν δεν είμαι απολύτως πεπεισμένος."
    Albert Einstein

  10. #100
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gio Alex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ μέχρι τώρα δεν μπορούσε να ρίξει πρόστιμα? Ή απλά οι εταιρίες τα έγραφαν στα φρύδια τους??? Σόρρυ αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος ότι θα αποθαρρυνθούν από το GDPR
    Σαφώς είσαι ελεύθερος να πιστέψεις ότι θες

    εγώ σου είπα πως έχουν τα πράγματα

    καθώς λόγω της εργασίας μου έχω επαγγελματική σχέση με αυτές τις εταιρείες

    πιθανόν και λόγω αυτής της σχέσης να έχουν ενημερώσει τους συνεργάτες τους να μην με ενοχλούν

    Πάντως το GDPR σε συνδυασμό με τοE-Privacy δεν είναι καθόλου αστείο

  11. #101
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ηρεμια
    μην ξεχνατε οτι τωρα ψηφιστηκε το GDPR σε συνδιασμο με το μητρωο του αρθρου 11
    οι πελατες/καταναλωτες εχουμε ενα πολυ δυνατο οπλο στην τσεπη μας

    οι εταιρειες πρεπει να ειναι πιο προσεκτικες τωρα

    καθως η ΑΠΠΔΧ πλεον βαση νομοθεσιας μπορει να ριξει παρα πολυ υψηλα προστιμα και δεν συμφερει τις εταιρειες να μην συμμορφωθουν
    Αν θυμάσαι τα λέγαμε όταν είχε βγει η απόφαση πριν κανά 2 χρόνια. Όταν σήμερα στην δουλειά είπα την ιστορία που παραθέτω παραπάνω, για το τι μου είπε χθες η cosmote και διαπιστώνει πως κι αυτόν τον αφαίρεσε η cosmote χωρίς να έχουν περαιτέρω στοιχεία, όταν έχω κάνει καταγγελία από τα μέσα Νοέμβρη στην vodafone με στοιχεία, για προσωπικά μου δεδομένα που δόθηκαν σε τρίτους χωρίς την δική μου συναίνεση και ακόμα δεν την έχει αναλάβει υπάλληλος, υπάρχει προκοπή; Το site της ΔΠΑ ακόμα δε λειτουργεί, παίρνεις τηλέφωνο δεν απαντά κανείς, πας από εκεί και μόνο που δεν σε πετάνε έξω, υπάρχει προκοπή; Δυστυχώς δε λειτουργεί τίποτα.

    Πολλές φορές νιώθω σαν τον mr K του Κάφκα....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vforvendetta85 : 07-06-18 στις 10:10.

  12. #102
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    CCR
    Σας παίρνουν από αριθμούς με την παρακάτω αριθμοδοτικη σειρά;

    Αν πάρεις πίσω λέει φραγή ή δεν υπαρχει
    +306944259348‬
    +306944259768


Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-16, 00:32
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-13, 22:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας