Σελ. 34 από 79 ΠρώτηΠρώτη ... 1424293233343536394454 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 496-510 από 1174
  1. #496
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Για ενεργοποιήσεις από 25/02 κι έπειτα.

  2. #497
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προστεθηκαν τα: fox life , E Entertainment , Motorvision , Luxe

    και η τιμη της τιβι πηγε στα 9,90 ευρω

    Δεν πάνε καλά οι άνθρωποι... Εδώ άλλοι το σκέφτονταν εκατό φορές, να δώσουν 4€ το μήνα για να βάλουν τη σαβούρα της HOL TV, τώρα που πήγε στα 10(!) ποιος θα τη βάλει?? Αφήστε που θα χρειαστεί να δώσει άλλα 11€ (σύνολο 21), για να έχει όλα τα κανάλια!

    Καλύτερα είναι να πάει η Vodafone ν' αγοράσει τη Nova και να μας δώσει το Full Pack με 20€ (σαν 3Play)! Όσο για τα κανάλια με τις "ωραίες κυρίες", σιγά μην τα πληρώσουμε 8€ έξτρα, από τη στιγμή που υπάρχουν τόσα εξειδικευμένα site ελεύθερα...

  3. #498
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Ευτυχώς. Με έβγαλαν από το δίλημμα ανανέωση Netflix ή Voda TV...

  4. #499
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Στήνεται το Vodafone TV

    http://www.typologies.gr/2016/03/04/...o-vodafone-tv/

    Τηλεοπτικές υπηρεσίες με το λογότυπό της θα προσφέρει έως το τέλος του 2016 η Vodafone, αξιοποιώντας την IPTV πλατφόρμα που είχε δημιουργήσει η εξαγορασθείσα HOL TV.

    Αραγε ποιο θα ειναι το περιεχομενο??Αθλητικα μηπως??
    Αν ισχυει θα ειναι πολυ καλα νεα ειδικα αν προκειται για αθλητικα.

  5. #500
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στήνεται το Vodafone TV

    http://www.typologies.gr/2016/03/04/...o-vodafone-tv/

    Τηλεοπτικές υπηρεσίες με το λογότυπό της θα προσφέρει έως το τέλος του 2016 η Vodafone, αξιοποιώντας την IPTV πλατφόρμα που είχε δημιουργήσει η εξαγορασθείσα HOL TV.

    Αραγε ποιο θα ειναι το περιεχομενο??Αθλητικα μηπως??
    Αν ισχυει θα ειναι πολυ καλα νεα ειδικα αν προκειται για αθλητικα.
    Μάλλον εννοεί το HOL TV που μετονομάστηκε σε Vodafone TV και τέλος...

  6. #501
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον εννοεί το HOL TV που μετονομάστηκε σε Vodafone TV και τέλος...
    αχαχα λες να εννοει αυτο??ειναι προσφατη η ειδηση...

  7. #502
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Το έβαλα κι εγώ. Δυστυχώς σήμερα άλλαξα και έβαλα πάλι το TP-LINK 8970 που έχω και δε δουλεύει. Στην αρχή έπαιζε η τηλεόραση αλλά μετά από λίγο σταμάτησε και αυτή. Βρήκα κάτι ρυθμίσεις από το insomnia αλλά δεν μπορώ να τις κάνω να μου δουλέψουν. Παραμένει κολλημένο στην αρχική οθόνη "Παρακαλώ περιμένετε". Έπαιξα με τα virtual interfaces, τους DNS και διάφορες άλλες ρυθμίσεις αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο.

    Στο μεταξύ έχω και περίεργο setup στο σπίτι. Έχω το router σε ένα δωμάτιο με τον υπολογιστή μου. Από εκεί μοιράζω μέσω powerlines στο υπόλοιπο σπίτι. Έχω ένα στην κουζίνα ώστε να παίρνει η τηλεόραση και ένα άλλο στον πάνω όροφο που μένει η αδερφή μου. Bridge μεταξύ των routers το αποκλείω καθώς θέλω το άψογο QoS του TP-LINK. Το βράδυ πχ εγώ θα κατεβάζω updates στο linux, ο πατέρας μου θα βλέπει κάτι στο Youtube, η αδερφή μου θα μιλάει στο skype και ο γαμπρός μου θα streamάρει από το plex χωρίς να ιδρώσει τίποτα στο δίκτυο.

    Αν έχετε κάποια ιδέα ρίξτε τη. Πήρα στην εξυπηρέτηση αλλά αρνήθηκαν να με βοηθήσουν.

  8. #503
    Εγγραφή
    10-01-2011
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο TP-Link κάνε τι παρακάτω ρυθμίσεις:

    http://www.tp-link.com/en/faq-445.html

    (Λογικά αυτές βρήκες και στο insomnia οπότε τις έχεις κάνει ήδη).

    Στη LAN4 του TP-Link (σε ρόλο modem/router) σύνδεσε τον router της HOL (πχ από τι LAN1 του HOL-router στη LAN4 του TP-Link) και στον HOL router σύνδεσε τον αποκωδικοποιητή.

    Έχω το W8980 με τον παραπάνω τρόπο και δουλεύει.

  9. #504
    Εγγραφή
    30-04-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    209
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    TG585v8
    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Έχει κανείς από Γέρακα εμπειρία με Vodafone TV? Έχω το πακέτο της Vodafone αλλά χωρίς την TV, πιάνω με το ζόρι ταχύτητα 6 maximum, μου έκαναν μια πολύ καλή τιμή για το TV αλλά το σκέφτομαι διότι φοβάμαι ότι θα κάνουν party τα pixels από την αδύναμη σύνδεση.

  10. #505
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SpyDerMan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Έχει κανείς από Γέρακα εμπειρία με Vodafone TV? Έχω το πακέτο της Vodafone αλλά χωρίς την TV, πιάνω με το ζόρι ταχύτητα 6 maximum, μου έκαναν μια πολύ καλή τιμή για το TV αλλά το σκέφτομαι διότι φοβάμαι ότι θα κάνουν party τα pixels από την αδύναμη σύνδεση.
    Απο 4-5mbps και πανω δεν υπαρχει προβλημα,το εχει γνωστος μου που πιανει με το ζορι 4 και ολα ειναι οκ.

  11. #506
    Εγγραφή
    30-04-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    209
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    TG585v8
    Ευχαριστώ πολύ!

  12. #507
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN H108N
    Εγω συγχρονίζω με 7 και το TV παιζει καμπανα κανενα προβλημα.
    Τα Windows ειναι μια 32-bit επεκταση ενος 16-bit γραφικου κελυφους για ενα 8-bit λειτουργικο συστημα εξαρχης σχεδιασμενο για ενα 4-bit μικροεπεξεργαστη απο μια 2-bit εταιρια που δεν ανεχεται 1 bit συναγωνισμου!

  13. #508
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    H εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από 1/7/2016: • Το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο της υπηρεσίας Vodafone TV για συνδρομητές Vodafone Home double play μεταβάλλεται από €8,00 σε €9,90. Τυχόν αποδιδόμενες μηνιαίες εκπτώσεις επί του παγίου της υπηρεσίας, υπολογίζονται επί της ανωτέρω νέας ονομαστικής τιμής. Ειδικά για τους συνδρομητές που λαμβάνουν 100% έκπτωση στην υπηρεσία Vodafone TV, το μηνιαίο πάγιο διαμορφώνεται σε €4,00. Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές της υπηρεσίας Vodafone TV έχουν το δικαίωμα κατάργησης της συγκεκριμένης υπηρεσίας αζημίως, εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση. Εναλλακτικά, έχουν το δικαίωμα ατελούς μεταβολής του προγράμματός τους από Vodafone Home double play σε Vodafone Home triple play. Στις ανωτέρω χρεώσεις συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 23%. Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το www.vodafone.gr/home .



    Βρε καλώς τα παιδιά...

  14. #509
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosnikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    H εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από 1/7/2016: • Το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο της υπηρεσίας Vodafone TV για συνδρομητές Vodafone Home double play μεταβάλλεται από €8,00 σε €9,90. Τυχόν αποδιδόμενες μηνιαίες εκπτώσεις επί του παγίου της υπηρεσίας, υπολογίζονται επί της ανωτέρω νέας ονομαστικής τιμής. Ειδικά για τους συνδρομητές που λαμβάνουν 100% έκπτωση στην υπηρεσία Vodafone TV, το μηνιαίο πάγιο διαμορφώνεται σε €4,00. Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές της υπηρεσίας Vodafone TV έχουν το δικαίωμα κατάργησης της συγκεκριμένης υπηρεσίας αζημίως, εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση. Εναλλακτικά, έχουν το δικαίωμα ατελούς μεταβολής του προγράμματός τους από Vodafone Home double play σε Vodafone Home triple play. Στις ανωτέρω χρεώσεις συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 23%. Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το www.vodafone.gr/home .



    Βρε καλώς τα παιδιά...
    Την τιμη(9.90 ευρω) την ξεραμε απο καιρο απλα τωρα μας λεει οτι ολοι θα τιμολογειστε με βαση αυτην τιμη...
    Εμενα η αυξηση θα ειναι 0,95 ευρω δηλαδη 11,40 ευρω τον χρονο ε???ενταξει,αλλον του φαινονται πολλα αλλον λιγα...

  15. #510
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Άργησα να απαντήσω καθώς δεν ασχολήθηκα πολύ. Πήρα για δεύτερη φορά τηλέφωνο στη HOL και πάλι τα ίδια. Ενώ σε bridge mode δούλευε κανονικά το Internet πάλι δεν είχα TV. Ο υπάλληλος ήταν εξυπηρετικότατος αυτή τη φορά και έκανε και τις δοκιμές του αλλά πάλι δεν μπορέσαμε να το λύσουμε. Σε μια κουβέντα με τους εδώ τεχνικούς της HOL μου είπαν να βάλω ένα Microtik και να τελειώνω. Το θέμα είναι πως έχω θέμα με το QoS. Ακόμη και με κλειστό το router του TV η ταχύτητα είναι τραγική. Πλέον δεν ξεπερνάω το 1MBps εκεί που πριν είχα 1,5ΜBps. Και δεν είναι δουλειά να βάζω και να βγάζω καλώδια στα router για να κατεβάζω όταν θέλω.

    Και το κακό ένα μήνα τώρα πως καλοάρεσε το TV στους γονείς μου. Βλέπουν ντοκιμαντέρ φουλ και δωρεάν ταινίες. Οπότε δε λέει να το κόψω τώρα. Και το γαμώτο είναι πως δεν έχουμε VDSL στην Άμφισσα και δεν προβλέπετε για το άμεσο μέλλον.

Σελ. 34 από 79 ΠρώτηΠρώτη ... 1424293233343536394454 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέες ταινίες στο hol video club της hellas online
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-13, 14:59
  2. hellas online: Επτά νέα δωρεάν κανάλια στο hol my tv
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-13, 22:30
  3. Hol + hol my tv + wifi προβληματα
    Από vstratis στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-13, 11:03
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-12, 10:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας