Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 60
  1. #31
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Περιοχή
    Στο κέντρο του κόσμου..
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18656/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τί να σου πω, έχω το ipad2 από όταν βγήκε. Από όταν έδωσε τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν μου κατέβασε καμία αναβάθμιση από μόνο του. Άλλωστε αν του πεις να κατεβάσει την αναβάθμιση δεν έχεις επιλογή να μην την εγκαταστήσεις. Από itunes δεν ξέρω τι ισχύει μιας και ποτέ δεν το συνδέω.
    Που πας καραβάκι με τέτοιον καιρό;

  2. #32
    Εγγραφή
    05-10-2004
    Περιοχή
    Santa Clara, CA, USA
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.307
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    200/5 Mbps
    ISP
    Comcast
    Router
    Netgear C7000v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος έχει τη μύγα..
    Δεν ξέρω για ποια μύγα μιλάς. Τα πρόβατα τα ανέφερε ο ludist και του απάντησα ότι ουδέποτε έκανα αναφορά σε πρόβατα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Πύρρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή σε κάθε περίπτωση δυσαρεστημένου χρήστη απλά του λέμε "ας πρόσεχες" και προσπερνάμε. Δεν είναι προφανές ακόμα και με μια αξιοπρεπή έρευνα αγοράς* ότι το walled garden της Apple σημαίνει installers του 1GB που δε σβύνουν, όσο δεν είναι προφανές πχ ότι αν η Χ εταιρία που βγάζει android phones version N με υπόσχεση N+1 δε θα πει "φτούκα μου, upgrade γιοκ".

    *Αυτός που αγόρασε 3 χρόνια πριν ένα iPhone 4 με iOS 4 θα έπρεπε να μυρίσει τα νύχια του ότι από το iOS 5 θα έχει OTA updates, ότι θα έχει ΟΤΑ updates *και* για major versions, και ότι δε θα υπάρχει UI ούτε για disable ούτε για skip. Και θα έπρεπε επιπλέον να μυρίσει να νύχια του ότι το iOS 7 είτε δε θα του άρεσε στο μάτι είτε ότι δε θα είχε καλό performance στο 4.
    Κάποια πράγματα είναι προφανή ακόμα και με ελάχιστη έρευνα αγοράς. Μέχρι και οι πέτρες ξέρουν ότι με την Apple δεν έχεις πολλά περιθώρια επιλογής. Όπως επίσης μέχρι και οι πέτρες ξέρουν ότι το Android είναι κατακερματισμένο, ότι μπορεί η σημερινή ναυαρχίδα να μην πάρει πάνω από 1-2 updates ή ότι το play store έχει πολλές κακόβουλες εφαρμογές.

    Όσο για αυτόν που αγόρασε πριν 3 χρόνια iPhone, τίποτα δεν έπρεπε να μυρίσει. Έπρεπε να ξέρει ότι μπαίνει στο οικοσύστημα "αποφασίζω εγώ πριν από σένα για σένα", με ό,τι καλά και ό,τι κακά συνεπάγεται αυτή η νοοτροπία.

    Επίσης, τι λογική είναι αυτή με τις μηνύσεις; Παραβιάζει πουθενά η Apple τους όρους χρήσης; Έχει νομική υπόσταση το αίτημα του Mark Menacher; Δεν λέω ότι δεν είναι δίκαιο αίτημα από ένα χρήστη, απλά από το να ζητάς μια λειτουργικότητα ή ένα χαρακτηριστικό ή μία ευκολία μέχρι το να κάνεις μήνυση για να την αποκτήσεις απέχει πάρα πολύ, πόσο μάλλον όταν κανείς δεν σου υποσχέθηκε ότι θα σου παρέχει κάτι τέτοιο. Ξέρω ότι η HTC δεν πρόκειται να βγάλει αναβάθμιση για το One X στην 4.3, όπως δεν έβγαλε αναβάθμιση για ICS στο Desire HD (και τα δύο κινητά ήταν ναυαρχίδες στην εποχή τους). Φαντάζεσαι να της κάνω μήνυση ότι έσκασα τόσα χρήματα για δύο κινητά-ναυαρχίδες και η HTC με έχει αφήσει outdated;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος murray : 21-10-13 στις 22:38.

  3. #33
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    "ενώ απαιτεί αποζημίωση 50 δολλαρίων"

    Αχαχαχχα, ε τον τσίπη..

  4. #34
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από murray Εμφάνιση μηνυμάτων

    Όσο για αυτόν που αγόρασε πριν 3 χρόνια iPhone, τίποτα δεν έπρεπε να μυρίσει. Έπρεπε να ξέρει ότι μπαίνει στο οικοσύστημα "αποφασίζω εγώ πριν από σένα για σένα", με ό,τι καλά και ό,τι κακά συνεπάγεται αυτή η νοοτροπία.
    Αν πράγματι οι καταναλωτές χρειαζότανε να φτάνουν σε τέτοια επίπεδα παράνοιας για κάθε προιόν ή δε θα γινόταν καμία συναλλαγή ή θα είχαμε τόσο regulation που τις συσκευές που σχεδιάζανε το 2013 θα τις αγοράζαν τα εγγόνια μας. Το "ελέγχω απόλυτα (ως υπερβολικά) το ecosystem μου" δεν δίνει ελευθέρας στο να $%#%#@% αναδρομικά προηγούμενα προιόντα. Από εκεί και πέρα, αν δε βλέπεις διαφορά ανάμεσα στο "δεν έχει sideloading" και "τρώμε το δίσκο σου χωρίς τρόπο να αδειασει", απλά συμφωνούμε οτι διαφωνούμε.

    Επειδή ξερωγώ το ADSL μου (και φαντάζομαι και το δικό σου) είναι best effort αγοράζοντας το να αναμένουμε ξερωγώ ταχύτητα 9600bps και οτιδήποτε παραπάνω θα το θεωρούμε ευχάριστη συγκυρία; Γιατί εκτός αν έχει αλλάξει κάτι, σίγουρα στη σύμβαση δεν δεσμεύονται παραπάνω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από murray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, τι λογική είναι αυτή με τις μηνύσεις; Παραβιάζει πουθενά η Apple τους όρους χρήσης; Έχει νομική υπόσταση το αίτημα του Mark Menacher; Δεν λέω ότι δεν είναι δίκαιο αίτημα από ένα χρήστη, απλά από το να ζητάς μια λειτουργικότητα ή ένα χαρακτηριστικό ή μία ευκολία μέχρι το να κάνεις μήνυση για να την αποκτήσεις απέχει πάρα πολύ, πόσο μάλλον όταν κανείς δεν σου υποσχέθηκε ότι θα σου παρέχει κάτι τέτοιο.
    Νομίζω το small claims court στις ΗΠΑ υπάρχει ακριβώς για "ψιλικά". Από εκεί και πέρα δε μου μοιάζει παλαβή μια γραμμή "όταν πήρα το 8GB iPhone μου είχε 5μιση GB διαθέσιμα, και πλέον με υπαιτιότητα της Apple έχω 4μιση". Θα δούμε τι θα γίνει. Από την άλλη μεριά, σε άλλα forum διαβάζω ότι κακώς κάνει μήνυση στον Tim Cook αλλά θα έπρεπε να κάνει μήνυση στην Apple (δηλαδή ότι ο Tim δεν έχει νομικά ευθύνη για πράξεις της εταιρίας πέρα από πολύ συγκεκριμένες παρανομίες).
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

  5. #35
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από murray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ξεκινάς flame [...]
    Συγγνώμη παρεξήγηση.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πρόσεχες φίλε. Κλειδωμένη πλατφόρμα δεν ήθελες; Τη μαμα apple να σου κρατάει το χεράκι και να σου λέει τι επιτρέπεται να κάνεις και τι οχι δεν ήθελες;
    (ενώ οι «ανοιχτές» πλατφόρμες δεν σου κρατάνε το χεράκι και σου επιτρέπουν re-partition και να εγκαταστήσεις ό,τι θες κ.ο.κ.)

    «Πρόβατα», «παιδάκια», στις λέξεις κολλήσατε; Ολόκληρη αύρα αναδύεται.

    Τώρα στα σοβαρά, τί να σχολιάσω στο γελοιότατο θέμα;

    Λέμε (φαντάζομαι όλοι συμφωνούν) να έχουμε ενημερωμένα συστήματα και ο άλλος ουρλιάζει να το έχει ανενημέρωτο. Στην βλακεία δεν υπάρχει απάντηση, μόνο χαβαλές. Βέβαια οι εταιρίες (και ο νομοθέτης) πρέπει να προβλέπει και για τους βλάκες. Πρέπει όλοι μαζί να συνυπάρξουμε

    Άντε, αύριο 22 Οκτωβρίου. Η κορυφή θα απομακρυνθεί πάλι. Ξεσπάστε στο παρόν.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  6. #36
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Λέμε (φαντάζομαι όλοι συμφωνούν) να έχουμε ενημερωμένα συστήματα και ο άλλος ουρλιάζει να το έχει ανενημέρωτο. Στην βλακεία δεν υπάρχει απάντηση, μόνο χαβαλές. Βέβαια οι εταιρίες (και ο νομοθέτης) πρέπει να προβλέπει και για τους βλάκες. Πρέπει όλοι μαζί να συνυπάρξουμε
    Όχι δε συμφωνούν όλοι, μπορεί ο άλλος να μη γουστάρει για τον Χ Υ λόγο και έχει κάθε δικαίωμα στη συσκευή που πλήρωσε για να έχει και δε του τη δώσανε με χρησιδάνειο. Θα τον πεις χαζό εσύ επειδή στη λέξη Apple ανάβεις κεριά και κάνεις 10 μετάνοιες? Σώπα, φτου κακά.

  7. #37
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δε συμφωνούν όλοι, μπορεί ο άλλος να μη γουστάρει για τον Χ Υ λόγο και έχει κάθε δικαίωμα στη συσκευή που πλήρωσε για να έχει και δε του τη δώσανε με χρησιδάνειο. Θα τον πεις χαζό εσύ επειδή στη λέξη Apple ανάβεις κεριά και κάνεις 10 μετάνοιες? Σώπα, φτου κακά.
    X, Y λόγος. Αυτά είναι επιχειρήματα.

    (ο άλλος έγραψε «θύμα του marketing», άλλος γράφει για «μετάνοιες» και τους πείραξε το «πρόβατα» Τελικά είναι ιδεοληψία το open source, όπως η οικολογία. Αγοράζει ο άλλος οικολογικό αυτοκίνητο και πάει με 120km/h )
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  8. #38
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    X, Y λόγος. Αυτά είναι επιχειρήματα.
    Λυπάμαι, επιφυλάσσομαι όμως για όταν θα γίνω πρόεδρος του συλλόγου "Δεν θέλουμε την αναβάθμιση της Apple, δώστε μας πίσω το GB, να μπορέσω να σου απαντήσω".

    Για την ώρα Χ Υ λόγοι = προσωπικοί λόγοι του κάθε ιδιοκτήτη που ΔΕΝ θέλει.

  9. #39
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Α, μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις. Ok.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  10. #40
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις. Ok.
    Κατάλαβες πολύ καλά τι λέω, απλώς όπως πάντα τρολάρεις προσπαθώντας να δικαιολογήσεις πράγματα που απλώς δε δικαιολογούνται

  11. #41
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Ναι, διάβασα τα τεχνικά σου επιχειρήματα και μου άνοιξε πεδίο δυνατοτήτων.

    Βασικά θα κάνω και εγώ μήνυση, δεν μου αρέσουν τα εικονίδια. Πρέπει να έχω δικαιώματα να βάζω ό,τι εικονίδια θέλω.

    - - - Updated - - -

    Windows 98 φαντάζομαι; (ξέρεις, για ταχύτητα, low space reservation κ.ο.κ.)
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  12. #42
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, διάβασα τα τεχνικά σου επιχειρήματα και μου άνοιξε πεδίο δυνατοτήτων.

    Βασικά θα κάνω και εγώ μήνυση, δεν μου αρέσουν τα εικονίδια. Πρέπει να έχω δικαιώματα να βάζω ό,τι εικονίδια θέλω.
    Καλά τώρα σοβαρολογείς? Έχει σχέση το Customization του λειτουργικού με τη μη δυνατότητα να διαγράψεις ένα τόσο μεγάλο αρχείο απ τη συσκευή σου που σου δεσμεύει μνήμη την οποία χρειάζεσαι επειδή για τους προσωπικούς σου λόγους δεν θέλεις να προχωρήσεις σε αναβάθμιση του iOS τη δεδομένη στιγμή?

  13. #43
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Εσύ σοβαρολογείς να έχεις διαδικτυακή συσκευή ΑΝΕΝΗΜΕΡΩΤΗ;
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  14. #44
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ σοβαρολογείς να έχεις διαδικτυακή συσκευή ΑΝΕΝΗΜΕΡΩΤΗ;
    Αμα θέλω ναι.
    Δικό μου πρόβλημα, δείξε μου ένα σχετικό warning (security issues blah blah), διέγραψε το αρχείο και σταμάτα να μου τρως μνήμη θέλω να βάλω mp3.

  15. #45
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Μπράβο, αυτό να προτείνεις, το σωστό είναι. (και τώρα δεν τρολλάρεις ε; )
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-13, 21:19
  2. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-13, 11:24
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-13, 15:55
  4. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-13, 10:11
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-12, 17:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας