Σελ. 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 199
  1. #31
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παρά το ό,τι στην ανακοίνωση το λέει, δεν βλέπω κάποια αναφορά εδώ για δωρεά που δίνει αυξημένη προσβασιμότητα στη σελίδα (άρα έμμεσος εξαναγκασμός για πληρωμή). Μιλά απλά για δωρεά (πόσοι θα έδωσαν τώρα, 1 στους τόσους...)

    https://web.archive.org/web/20130805...ogspotcom.html

    Γενικά δεν φαίνεται να διαφέρει από εκατοντάδες ή και χιλιάδες παρόμοια blog, με ίδιο περιεχόμενο...

    ΥΓ. Άτιμο web.archive, τι κακό συνήθειο κι αυτό, να θυμάσαι!
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  2. #32
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερεις πολλα torrent sites που να ζητανε λεφτα? Ή εστω να μπορεις να εχεις καλυτερη μεταχειρηση αν πληρωνεις?

    Γιατι ο τυπος που επιασαν αυτο εκανε....! Συμφωνω στο οτι επρεπε να κλεισει συμφωνα με το νομο αν τα τσεπωνε.
    Oλα εχουν διαφημισεις και πολλα εχουν και vip, δεν εχω δει Ελληνικο να μην εχει και vip.

  3. #33
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Δες τη σελίδα που έβαλα πάνω, κι αν βρεις vip σφύρα. Ούτε καν torrentάδiko δεν ήταν βέβαια...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  4. #34
    Εγγραφή
    27-07-2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    878
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300S
    Κριμα το παλικαρι απο την αλλη. Ειχε μια γυναικα και ενα παιδι... Υπαρχουν τοσα αλλα sites, μονο αυτο εκλεισαν? Ενα στο τοσο θα κλεινουν? Οτι να ναι...

  5. #35
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Καλα ειναι για γελια και για κλαματα η αστυνομια...

    Απο ποτε υπαρχει παρανομος συνδεσμος (link) ? Απο ποτε ειναι παρανομες οι δωρεες ?

    Δηλαδη αν υπαρχουνε σοβαροι δικαστες πρεπει να βαλουνε φυλακη τους ηλιθιους που τον πιασανε για ψυχικη ταλαιπωρια γιατι η σελιδα που ειχε απλα
    ΔΕΝ ειτανε παρανομη.
    Ποινικοποιουνε το link το link ? παμε καλα ? ουτε στη σαουδικη αραβια δεν συμβαινουνε αυτα...
    Να σοβαρευτουνε λιγο οι μπατσοι και αν δεν εχουνε δουλεια να δηλωσουνε παραιτηση και να πανε να βρουνε μια πραγματικη δουλεια...
    Δεν δεχομαι να τους πληρωνω χωρις να κανουνε δουλεια ή να κανουνε ηλιθιοτητες. Αν ειτανε στον ιδιωτικο τομεα θα ειχανε φαει απολυση..

  6. #36
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σοβαρευτουνε λιγο οι μπατσοι και αν δεν εχουνε δουλεια να δηλωσουνε παραιτηση και να πανε να βρουνε μια πραγματικη δουλεια...
    Δεν δεχομαι να τους πληρωνω χωρις να κανουνε δουλεια ή να κανουνε ηλιθιοτητες. Αν ειτανε στον ιδιωτικο τομεα θα ειχανε φαει απολυση..
    Θα το ξαναπώ άλλη μία. Ούτε ο Σφακιανάκης ούτε η υπηρεσία του είχε καμία όρεξη να κυνηγάει τέτοιες υποθέσεις. Η εταιρία που διαχειρίζεται τα πνευματικά δικαιώματα κινήθηκε νομικά επειδή της το επιτρέπει ο νόμος και ο δικαστής εξέδωσε τα σχετικά εντάλματα.

    Μάθετε επιτέλους να αποδίδετε τις ευθύνες εκεί που πρέπει και όχι εκεί που επιτάσσει η μόδα.

  7. #37
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Ωραία, όποιος έχει εναλλακτικές λύσεις για να βλέπει τα τούρκικα η γυναικά μου .... προώθηση με πμ.
    Ψυχικό θα κάνετε παιδιά. Ήδη έχει ξεκινήσει μια ψιλομουρμούρα .

  8. #38
    Εγγραφή
    27-07-2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    878
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το ξαναπώ άλλη μία. Ούτε ο Σφακιανάκης ούτε η υπηρεσία του είχε καμία όρεξη να κυνηγάει τέτοιες υποθέσεις. Η εταιρία που διαχειρίζεται τα πνευματικά δικαιώματα κινήθηκε νομικά επειδή της το επιτρέπει ο νόμος και ο δικαστής εξέδωσε τα σχετικά εντάλματα.

    Μάθετε επιτέλους να αποδίδετε τις ευθύνες εκεί που πρέπει και όχι εκεί που επιτάσσει η μόδα.
    Πιο ολοκληρωμενη απαντηση δεν υπαρχει. Να ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι. Αυτο θα το κανε οποιαδηποτε χωρα τι λεμε τωρα. Δεν ειναι το link παρανομο αλλα το περιεχομενο μεσα του. Εχω ενα ντουλαπακι με 5 κιλα ναρκωτικα,και εχω βαλει απ'εξω ενα αυτοκολλητο που λεει "Ναρκωτικα". Δεν θα με πιασουν για το ντουλαπακι, αλλα για το περιεχομενο του *JohnPro προσπαθει να δωσει ενα παραδειγματακι.*

    Α και η "δωρεα" σου δινε περισσοτερα προνομια πανω στα παρανομα υλικα, τι λες ρε φιλε τωρα, εβγαζε κερδος απο την παρανομια ουσιαστικα.

    Δικη μου γνωμη: Αν δεν εκανε αυτο με τις πληρωμες, δεν νομιζω να γινοταν αυτη η βαβουρα, και δεν θα διαβαζαμε αυτο το αρθρο. Ειδικα αν θα ειχε αποκρυψει την ταυτοτητα του (aka ανωνυμια). Ετσι πανε αυτα, τα ευκολα πουλια πιανονται.

  9. #39
    Εγγραφή
    12-05-2005
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    PSI
    Υπάρχει κάποιος με νομικές γνώσεις επί του θέματος να μας εξηγήσει (βάσει των δεδομένων πληροφοριών) γιατί/πως γίνεται η διαδικασία της σύλληψης σε τέτοια περίπτωση; Από καταγγελία εταιρείας που "θίγονται τα πνευματικά της δικαιώματα" βγαίνει ένταλμα σύλληψης; Καταλαβαίνω πως ο δίσκος που βρέθηκε περιείχε υλικό που μπορεί να οδηγήσει σε σύλληψη αλλά δεν υπήρχε τρόπος να το γνωρίζουν αυτό πριν εισέλθουν στον χώρο του. Πώς έβγαλαν ένταλμα έρευνας και σύλληψης;
    Από το νόμο 2121/1993 κάτι προσπαθώ να καταλάβω στο άρθρο 66 αλλά δεν είμαι νομικός και δεν ξέρω αν αυτό είναι που καλύπτει την παρούσα περίπτωση που από όσα (δε)λένε είναι η δημοσίευση συνδέσμων.
    Ή δεν μας τα λέει καλά -και όλα- η αστυνομία ως συνήθως, ή έχασα τις τελευταίες εξελίξης περί άρσης απορρήτου τηλεπικοινωνιών και όλα τα σχετικά.
    Κάποιος να διαφωτίσει;

    ΥΓ. Επειδή διαβάζω διάφορα εδώ και αλλού από θεωρίες/υποθέσεις/κριτικές/κατακραυγές/επευφημίες, σκεφτείτε την εξής περίπτωση που μπορεί να φαίνεται τραβηγμένη αλλά πιθανή: Έχει ο Α ιστοσελίδα με «αθώο» (έτσι απλά) περιεχόμενο και σύνδεσμο για δωρέες. Για τον x,y,z λόγο, ο Β παραποιεί τη σελίδα του Α και βάζει μέσα συνδέσμους ενοχοποιητικούς και τον καταγγέλει.. ενώ αυτός λείπει ταξίδι διάρκειας μηνός, χωρίς πρόσβαση στο διαδίκτυο.. Και για όσουν δεν έχουν αρκετή φαντασία, ο Β δε χρειάζεται να είναι μόνο ιδιώτης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iznogoud : 24-10-13 στις 01:46.

  10. #40
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iznogoud Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάποιος με νομικές γνώσεις επί του θέματος να μας εξηγήσει (βάσει των δεδομένων πληροφοριών) γιατί/πως γίνεται η διαδικασία της σύλληψης σε τέτοια περίπτωση; Από καταγγελία εταιρείας που "θίγονται τα πνευματικά της δικαιώματα" βγαίνει ένταλμα σύλληψης; Καταλαβαίνω πως ο δίσκος που βρέθηκε περιείχε υλικό που μπορεί να οδηγήσει σε σύλληψη αλλά δεν υπήρχε τρόπος να το γνωρίζουν αυτό πριν εισέλθουν στον χώρο του. Πώς έβγαλαν ένταλμα έρευνας και σύλληψης;
    Από το νόμο 2121/1993 κάτι προσπαθώ να καταλάβω στο άρθρο 66 αλλά δεν είμαι νομικός και δεν ξέρω αν αυτό είναι που καλύπτει την παρούσα περίπτωση που από όσα (δε)λένε είναι η δημοσίευση συνδέσμων.
    Ή δεν μας τα λέει καλά -και όλα- η αστυνομία ως συνήθως, ή έχασα τις τελευταίες εξελίξης περί άρσης απορρήτου τηλεπικοινωνιών και όλα τα σχετικά.
    Κάποιος να διαφωτίσει;
    Ενταλματα ερευνων οικιας βγαινουν οταν υπαρχουν σοβαρες ενδειξεις....ή "σοβαρες" ενδειξεις. Δε ξερω αν με πιανεις.

    Εδω εγινε αρση απορρητου για τον Παστιτσιο,τι να λεμε τωρα....

  11. #41
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iznogoud Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή δεν μας τα λέει καλά -και όλα- η αστυνομία ως συνήθως, ή έχασα τις τελευταίες εξελίξης περί άρσης απορρήτου τηλεπικοινωνιών και όλα τα σχετικά.
    Κάποιος να διαφωτίσει;
    Ως συνήθως αρκεί ένας εισαγγελέας που θα πεισθεί ότι χρειάζεται να γίνει άρση απορρήτου οπότε και εκδίδει το σχετικό ένταλμα. Μετά είναι ρουτίνα για την αστυνομία να βρεις ποιος και πότε συνδέθηκε που.

    Το πρόβλημα, όπως προείπα, είναι ο νόμος που ταιριάζει γάντι στα συμφέροντα των εταιριών διαχείρισης πνευματικών δικαιωμάτων. Ο δικαστής είναι ο μεσάζοντας και η ΔΗΕ βγάζει το φίδι από την τρύπα.

  12. #42
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    χωρις να ειμαι νομικος - δικηγορος θεωρω οτι οι αρμοδιες αρχες δεν ειχαν δικαιωμα να κανουν κατι τετοιο

    δηλάδη να βγει ενταλμα ερευνας σε οικια αφου πρωτα γινει ΑΡΣΗ ΑΠΟΡΡΗΤΟΥ - ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ (χωρις να εχουν ενδειξη οτι υπαρχει εγκληματικη πραξη και φυσικα την κατασχεση.

    σαφως ο κυριος αυτος επεσε στο γνωστο σφαλμα που κανουν ολοι οι διαχειριστες τετοιων ιστοσελιδων και τους πιανουν για "ανυπαρκτα διαφυγοντα κερδη" που βγαζουν απο δωρεες (που δεν αναγκαζουν κανεναν αν θες) η συνδρομες.

    ο νομος περι πνευματικης ιδιοκτησιας 2121/1993 λεει για αδικημα το οποιο ειναι αστικο κοινως πλημμελημα δεν ειναι κακουργημα το οποιο δικαιολογει την αρση προσωπικου απορρητου - ταυτοποιηση κατοχου IP κτλ

    η ΕΠΟΕ η το αδερφακι της η ΑΕΠΙ εχει το δικαιωμα να κανει μηνυση εναντιων καποιας ιστοσελιδας αλλα πρεπει να εχει στοιχεια που να δικαιολογουν ΑΡΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΠΟΡΡΗΤΟΥ - ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΙΑ IP ADDRESS κτλ

    και δυστυχως για αυτους ο νομος 2121/1993 δεν δικαιολογει κατι τετοιο....καθως θεωρειτε ΑΣΤΙΚΗ ΥΠΟΘΕΣΗ η αλλιως ΠΛΗΜΜΕΛΗΜΑ.

    δεν ειναι ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑ η αλλιως ΠΟΙΝΙΚΟ ΑΔΙΚΗΜΑ οπως ειναι η ΚΛΟΠΗ η ο ΦΟΝΟΣ

    σε αυτη την κατηγορια ειναι η ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ ΠΟΡΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ (ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΙΑ) , ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ , ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΖΩΗΣ , ΟΠΛΑ κτλ

    (φυσικα δεν τους πιστευω ουτε θελω να κλεισει καμια ιστοσελιδα) επισης θα πιστεψω την ΕΛ.ΑΣ και τις αρμοδιες δικαστικες αρχες οταν κλεισουν ολες αυτες τις ελληνικες ιστοσελιδες (εχουν αναφερθει καποια) και τα τορρεντ που εχουν θεμα την πειρατεια υλικου (ταινιες-μουσικη-προγραμματα-παιχνιδια) και κυριως σελιδες που ζητανε ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ η ΔΩΡΕΑ (αυτο δεν εχει αναφερθει πουθενα) για να σε αφησουν να κατεβασεις κατι που εχουν και ισως δεν το βρισκεις αλλου.

    σαφως και ολες οι ιστοσελιδες εχουν εξοδα για τους ιδιοκτητες τους για αυτο υπαρχουν αλλωστε οι διαφημισεις GOOGLE η παρομοιες (υπηρχαν και οι διαφημισεις με καζινο και στοιχημα αλλα μας τα εκοψαν...ας ειναι καλα οι ανθρωποι που νοιαζονται για τον ΟΠΑΠ)

    σαφως υπαρχει και η ΔΩΡΕΑ για οποιον μπορει και θελει να βοηθησει οικονομικα καποια σελιδα

    (χλωμο το κοβω να γινει καθως τοτε θα πρεπει να πανε στην φυλακη) οπως θα τους πιστεψω οταν το ΣΔΟΕ κανει ελεγχο στην ΕΠΟΕ και στην ΑΕΠΙ για το που πανε τα χρηματα....

    γιατι τετοιοι οργανισμοι που θυμιζουν τους Μη Κερδοσκοπικους Οργανισμους που παιρνουν επιχορηγησεις...και πανε στην τσεπη καποιων

    ελπιζω απλα καποτε να ξυπνησετε ΕΣΕΙΣ οι καταναλωτες-πελατες-κοροιδα και να σταματησετε να γεμιζετε τις τσεπες τους με ΕΥΡΩ (το πως θα το κανετε ειναι δικαιωμα του καθενος) αλλα οταν αρχισουν να χανουν χρηματα τοτε θα νοιαζονται για σενα

    αλλιως θα σε εχουν γραμμενο...και θα σε βλεπουν ως ΕΥΡΩ και θα συνεχισουν να σου δινουν "σκουπιδια".

    εγω προσωπικα δεν δινω ουτε ενα σεντ σε αυτους τους κυριους

    αγοραζω οτι θελω εγω και φυσικα εγω αποφασιζω που θα δωσω τα χρηματα μου κανενας απο αυτους τους κυριους δεν μπορει να μου υποδειξει.

    κινηματογραφο-μπουζουκια-κλαμπ-δισκοπωλεια και καταστηματα ενοικιασης VIDEO/CD/DVD CLUB εχουν να με δουν χρονιααααααααααα και θα κανουν αλλο τοσο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 24-10-13 στις 02:13.

  13. #43
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eqvus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία, όποιος έχει εναλλακτικές λύσεις για να βλέπει τα τούρκικα η γυναικά μου .... προώθηση με πμ.
    Ψυχικό θα κάνετε παιδιά. Ήδη έχει ξεκινήσει μια ψιλομουρμούρα .
    να της τα κοψεις κ να διαβασει κανενα βιβλιο με ελληνικη ιστορια
    VAMOS ARIS

  14. #44
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eqvus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία, όποιος έχει εναλλακτικές λύσεις για να βλέπει τα τούρκικα η γυναικά μου .... προώθηση με πμ.
    Ψυχικό θα κάνετε παιδιά. Ήδη έχει ξεκινήσει μια ψιλομουρμούρα .
    να τα δει στην ψηφιακη τηλεοραση

    η να αγορασει τα περιοδικα/εφημεριδες που δινουν τετοιου ειδους σειρες

    προσωπικα δεν μου αρεσουν τετοιου ειδους σειρες (υπαρχουν πολλες καλυτερες) απο αυτες τις "φτηνες παραγωγες"

    τετοιες σειρες ειναι σαν να παρακολουθεις τις "τσοντες" που πουλαει η "τσοντοεταιρεια" που προσφατα εγινε και καναλι στην OTE TV.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnPro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κριμα το παλικαρι απο την αλλη. Ειχε μια γυναικα και ενα παιδι... Υπαρχουν τοσα αλλα sites, μονο αυτο εκλεισαν? Ενα στο τοσο θα κλεινουν? Οτι να ναι...
    "καποια" ουτε να τα αγγιξουν δεν μπορουν....

    καποιοι φουκαραδες που νομιζαν οτι θα βγαλουν κερδος την πατανε...

  15. #45
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Πριν κάποιο καιρό έπιασαν εναν άλλο διαχειριστή επειδή ουσιαστικά έλεγε ποιός ήταν στο facebook. Άτιμο πράγμα η ματαιοδοξία. Δεν ξέρω αν αυτός έκανε το ίδιο ή ήταν πιο προσεκτικός, αλλά συνήθως για κάποιο λάθος την πατάνε.
    Εντύπωση μου κάνει πάντως που λεει οτι βρήκαν ενα σκληρό. Τίποτα άλλο δεν είχε;

    Επι της ουσίας κάποτε που είχα ανταλλάξει email με τον υπεύθυνο προγράμματος του star (πριν γίνει lifestyle-ο-κάναλο) μου είχε πει οτι αγοράζουν 1-2 επαναλήψεις και παίζουν όσες να ναι. Τι διαφορά έχει αυτό απο το να ανεβάσεις μια σειρά στο internet;

Σελ. 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας