Σελ. 12 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 328
  1. #166
    Εγγραφή
    18-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα, Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    250/90
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik LTE12
    Η 328 μπήκε σήμερα, ακόμη δεν έχουνε ρίξει το παλιό καφάο, ούτε έχουνε περάσει καλώδια (τηλεφωνικα)
    link Θηβών κ Σολωμού

  2. #167
    Εγγραφή
    27-03-2015
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Cote
    Καλημερα οπως ειπα και στο προηγουμενο ποστ με την υποσημειωση πως τα λαθη ειναι ακομα λιγοτερα αισθητα. Και οτι δεν εχει πολλα πανω κατω η γραμμη, δλδ στο speedtest ειναι σχεδον ευθεια γραμμη αφου πιασει το 7+. Αυτα αν θετε κατι αλλο σε πληροφορια ειμαι διαθεσιμος.

    ΥΓ. Ειδα στην Αγ.βασιλειου το πρωι βανακι της ΔΕΗ και μετα ηρθε η λογικη σιγα μη την ηλεκτροδοτουσαν κ σε 2 μερες ... μη τα θελουμε ολα δικα μας !!

  3. #168
    Εγγραφή
    28-10-2011
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Σήμερα συνδέουν στο δίκτυο του ΟΤΕ την 350 (γωνία Αγ. Δημητρίου και 25ης Μαρτίου). Περνώντας από το σημείο άκουσα τους τεχνικούς να λένε ότι έχουν να συνδέσουν άλλες 26 καμπίνες (27 με την 350). Η διαδικασία θα έχει τελειώσει μέχρι τέλος Απριλίου σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα.

    Άρα λογικά κατά Μάιο θα ξεκινήσει η ΔΕΔΔΗΕ να δίνει ρεύμα στις καμπίνες; Έχετε δει καμιά καμπίνα με ρεύμα;

  4. #169
    Εγγραφή
    13-05-2010
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος Αττικής
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone H300S
    SNR / Attn
    31.5(dB) / 2.5(dB)
    Εγώ δυστυχως μενω στα ορια του DSLAM δαφνης (Κοντα στον Αντεμισάρη). Γνωρίζουμε πότε περίπου θα κινηθούν προς τα εδώ; Η γραμμή μου είναι χαλια και ειλικρινα εχω βαρεθεί

  5. #170
    Εγγραφή
    28-10-2011
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fingolfingr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δυστυχως μενω στα ορια του DSLAM δαφνης (Κοντα στον Αντεμισάρη). Γνωρίζουμε πότε περίπου θα κινηθούν προς τα εδώ; Η γραμμή μου είναι χαλια και ειλικρινα εχω βαρεθεί
    Μπορείς να δεις εδώ στο χάρτη αν η καμπίνα σου συμπεριλαμβάνεται στα σχέδια να αλλάξει.

  6. #171
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    netgear DG834G v4
    SNR / Attn
    11,1(dB) / 40,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosbobos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να δεις εδώ στο χάρτη αν η καμπίνα σου συμπεριλαμβάνεται στα σχέδια να αλλάξει.
    Να ξέραμε να τον διαβάσουμε συμφοριτη καλό θα ήταν ,πάντως εγώ παίρνω από παλιά καμπίνα Γρηγορίου Μουρίκη και Απόστολου Παύλου 342 σε αυτόν τον χάρτη άραγε θα δούμε vdsl?

  7. #172
    Εγγραφή
    18-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα, Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    250/90
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik LTE12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stedes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ξέραμε να τον διαβάσουμε συμφοριτη καλό θα ήταν ,πάντως εγώ παίρνω από παλιά καμπίνα Γρηγορίου Μουρίκη και Απόστολου Παύλου 342 σε αυτόν τον χάρτη άραγε θα δούμε vdsl?
    451-342 451 ΔΑΦΝΗΣ 342 VDSL-VECTORING Q4/2017

    Σύμφωνα με τις καταληκτικές ημερομηνίες ενεργοποίησης, η καμπίνα σου το πολύ μέχρι τελευταίο 3μηνο φέτος θα έχει VDSL-VECTORING. Ίσως και μέχρι το πάσχα VDSL.
    Η καμπίνα σου 342 είναι στο τωρίνό πρόγραμμα του Δεκεμβρίου 2016 να αλλαχτεί με καινούργια 2φυλλη, υπόψιν ακόμη τα έργα δεν έχουν τελειώσει με το ΑΚ ΔΑΦΝΗΣ

  8. #173
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    netgear DG834G v4
    SNR / Attn
    11,1(dB) / 40,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lghikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    451-342 451 ΔΑΦΝΗΣ 342 VDSL-VECTORING Q4/2017

    Σύμφωνα με τις καταληκτικές ημερομηνίες ενεργοποίησης, η καμπίνα σου το πολύ μέχρι τελευταίο 3μηνο φέτος θα έχει VDSL-VECTORING. Ίσως και μέχρι το πάσχα VDSL.
    Η καμπίνα σου 342 είναι στο τωρίνό πρόγραμμα του Δεκεμβρίου 2016 να αλλαχτεί με καινούργια 2φυλλη, υπόψιν ακόμη τα έργα δεν έχουν τελειώσει με το ΑΚ ΔΑΦΝΗΣ
    Ευχαριστώ συμφοριτη Καλή σαρακοστή

  9. #174
    Εγγραφή
    13-05-2010
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος Αττικής
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone H300S
    SNR / Attn
    31.5(dB) / 2.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosbobos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να δεις εδώ στο χάρτη αν η καμπίνα σου συμπεριλαμβάνεται στα σχέδια να αλλάξει.
    Από το αρχείο καταλαβαίνω (εντελως μπακαλίστικα) ότι οι κοκκινες γραμμες είναι η διαδρομή που θα σκαψουν ενώ τα σπιτάκια είναι οι καμπίνες που θα μπούν. Αν είναι ετσι τότε εγώ είμαι δίπλα στην πιο νότια καμπίνα του αρχείου (το πολύ 50 μετρα αποσταση στην ευθεία). Στην 399. Μπορούμε από καπου να δουμε πότε σχεδιαζουν να την αλλαξουν;

  10. #175
    Εγγραφή
    18-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα, Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    250/90
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik LTE12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fingolfingr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το αρχείο καταλαβαίνω (εντελως μπακαλίστικα) ότι οι κοκκινες γραμμες είναι η διαδρομή που θα σκαψουν ενώ τα σπιτάκια είναι οι καμπίνες που θα μπούν. Αν είναι ετσι τότε εγώ είμαι δίπλα στην πιο νότια καμπίνα του αρχείου (το πολύ 50 μετρα αποσταση στην ευθεία). Στην 399. Μπορούμε από καπου να δουμε πότε σχεδιαζουν να την αλλαξουν;
    Έτσι είναι. Το για το πότε δεν το ξέρουμε, αλλά υπάρχει η πιθανότητα μέχρι το Πάσχα να έχουν γίνει όλα. Ακόμα είναι σε εξέλιξη τα έργα στην περιοχή, απλά δεν έχουνε φτάσει σε σένα ακόμα... υπομονή. είναι στο πρόγραμμα πάντως

  11. #176
    Εγγραφή
    13-05-2010
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος Αττικής
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone H300S
    SNR / Attn
    31.5(dB) / 2.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lghikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι είναι. Το για το πότε δεν το ξέρουμε, αλλά υπάρχει η πιθανότητα μέχρι το Πάσχα να έχουν γίνει όλα. Ακόμα είναι σε εξέλιξη τα έργα στην περιοχή, απλά δεν έχουνε φτάσει σε σένα ακόμα... υπομονή. είναι στο πρόγραμμα πάντως
    Ευχαριστώ για το αμεσο. Και το καλοκαίρι να είναι ετοιμο, προσωπικά θα είμαι ευχαριστημένος.

    - - - Updated - - -

    Σήμερα είδα κορδελες για εργασίες και στην αρχή της Παπαγου. Βλέπω προχωράνε γρήγορα οι εργασίες. Τουλαχιστον το σκάψιμο δηλαδή.

  12. #177
    Εγγραφή
    18-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα, Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    250/90
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik LTE12
    Μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους, (γιατί η 328 ένα μήνα+ κάθεται όρθια χωρίς να έχουνε περάσει τα καλώδια της παλιάς)
    Ήρθαν οι ίδιοι σε επικοινωνία μαζί μου και με ενημέρωσαν ότι η 328 θα ενεργοποιηθεί για VDSL το πρώτο εξάμηνο του 2017, που σημαίνει μέχρι Ιούνιο.

    Αυτά...

  13. #178
    Εγγραφή
    13-05-2010
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος Αττικής
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone H300S
    SNR / Attn
    31.5(dB) / 2.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lghikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους, (γιατί η 328 ένα μήνα+ κάθεται όρθια χωρίς να έχουνε περάσει τα καλώδια της παλιάς)
    Ήρθαν οι ίδιοι σε επικοινωνία μαζί μου και με ενημέρωσαν ότι η 328 θα ενεργοποιηθεί για VDSL το πρώτο εξάμηνο του 2017, που σημαίνει μέχρι Ιούνιο.

    Αυτά...
    Εμενα προχθες από καταστημα Cosmote μου είπαν ότι η ενημερωση που εχουν είναι ότι όλες θα εχουν συνδεθεί μεχρι τέλος Απριλίου.

    Το περίεργο είναι ότι χθες δεχθηκα τηλεφωνο από την Cosmote (13888) για προσφορα στο σταθερό μου (είμαι cyta τωρα) μιας και το κινητό είναι στην cosmote. Τους είπα ότι με ενδιαφέρει μόνο VDSL και ότι δεν εχει νοημα να αλλαξω εταιρία για να μείνω στην ίδια ταχύτητα. Και επίσης τους είπα ότι η καμπίνα 399 που είναι δίπλα στο σπίτι δεν εχει αλλαχθεί ακομα. Λίγη ώρα αργότερα, με καλέσαν πίσω και μου είπαν ότι επικοινωνήσαν με το τμήμα του VDSL και τους ενημερωσαν ότι, αν και δεν το εμφανίζει ο ελεγχος διαθεσιμότητας του Site, μπορώ να παρω κανονικά 50αρα μιας και είδαν ότι γείτονας μου εχει ήδη 50αρα από ΟΤΕ.

    Υπάρχει περίπτωση να ισχύει κατι τέτοιο; Η πλησιεστερη καμπίνα που εχει τοποθετηθεί (χωρίς να ξερω αν δουλευει) είναι στις αρχές της Παπαγου δίπλα στο φαναρι

  14. #179
    Εγγραφή
    28-10-2011
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fingolfingr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα προχθες από καταστημα Cosmote μου είπαν ότι η ενημερωση που εχουν είναι ότι όλες θα εχουν συνδεθεί μεχρι τέλος Απριλίου.

    Το περίεργο είναι ότι χθες δεχθηκα τηλεφωνο από την Cosmote (13888) για προσφορα στο σταθερό μου (είμαι cyta τωρα) μιας και το κινητό είναι στην cosmote. Τους είπα ότι με ενδιαφέρει μόνο VDSL και ότι δεν εχει νοημα να αλλαξω εταιρία για να μείνω στην ίδια ταχύτητα. Και επίσης τους είπα ότι η καμπίνα 399 που είναι δίπλα στο σπίτι δεν εχει αλλαχθεί ακομα. Λίγη ώρα αργότερα, με καλέσαν πίσω και μου είπαν ότι επικοινωνήσαν με το τμήμα του VDSL και τους ενημερωσαν ότι, αν και δεν το εμφανίζει ο ελεγχος διαθεσιμότητας του Site, μπορώ να παρω κανονικά 50αρα μιας και είδαν ότι γείτονας μου εχει ήδη 50αρα από ΟΤΕ.

    Υπάρχει περίπτωση να ισχύει κατι τέτοιο; Η πλησιεστερη καμπίνα που εχει τοποθετηθεί (χωρίς να ξερω αν δουλευει) είναι στις αρχές της Παπαγου δίπλα στο φαναρι
    Η καμπίνα σου 399, είναι στα σχέδια να αλλαχτεί και λογικά θα γίνει μέχρι τέλος Απριλίου. Αν παίρνεις από εκείνη, δύσκολα να μπορούν να σου δώσουν από τώρα (μιας και δεν έχει αλλαχτεί). Το πιο πιθανό είναι να κάνουν λάθος, αφού είσαι στα όρια του Α/Κ Δάφνης. Κάποιος γείτονάς σου ίσως να παίρνει από το Α/Κ Καλαμακίου (ή κάποιο άλλο).

    Αυτά στα λέω με κάθε επιφύλαξη, και ίσως θα έπρεπε να τους βάλεις να το ψάξουν καλύτερα... Το "έχει και ένας γείτονάς σου 50άρα γραμμή" δεν είναι κριτήριο σωστό νομίζω....
    Όπως και να'χει, ακόμα και αν είσαι στην 399, θα γίνει πολύ σύντομα η μετάβαση... Υπομονή!

  15. #180
    Εγγραφή
    05-09-2003
    Περιοχή
    Αγίος Δημήτριος
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 30.9(dB)
    Την 328 θα την μεταφέρουν την Κυριακή από την μία γωνία στην άλλη. Αυτό τουλάχιστον μου είπαν κάτι παλικάρια που σκάβανε την Τετάρτη.

    Όσοι παίρνετε από εκείνη την καμπίνα κοιτάξτε από Κυριακή απόγευμα μήπως είναι πιο σταθερή η γραμμή σας και δώσει κάτι παραπάνω σε ταχύτητα.

Σελ. 12 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  2. Μηνύματα: 134
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-13, 18:34
  3. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-13, 16:52
  5. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 18:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας