Σελ. 56 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 36465154555657586166 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 826-840 από 1120
  1. #826
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trellos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος και απο μένα έφτασε ο κόμπος στο χτένι ,έκανα κάτι που έπρεπε να κάνω καιρό τώρα έστειλα το fax ακύρωσης ,δεν θα μείνω όμως εκεί θα πάω και απο τα γραφεία τους να πάρω αποδεικτικό οτι το έλαβαν (τους εχει φοβηθεί το μάτι μου)
    καλό κουράγιο στους υπόλοιπους και καλή λευτεριά σε όσους έστειλαν ανάλογο fax.
    Ή περίμενε μία εβδομάδα να σε πάρουν τηλέφωνο όπως έκαναν με μένα.
    Τελικά όπως είπα με πήραν τηλέφωνο και τους είπα ότι έχω κάνει αίτηση σ΄άλλο provider και μου το πρότειναν και οι ί διοι να κάνω ακύρωση και την έκανα.Ελπίζω να μην ξανασχοληθώ μαζί τους ούτε τώρα ούτε στο μέλλον. Είχα μετανειώσει που έφυγα από τον οτε.Καλλύτερα με τον οτε παρά με την tellas.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chrismasgr : 19-06-07 στις 20:40.

  2. #827
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Wind
    Router
    thomson v8
    SNR / Attn
    8(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλλύτερα με τον οτε παρά με την tellas.

    πωπω, μεγάλη κουβέντα.... Αυτό και μόνο είναι κατάντια της...
    Zoom! Zoom!

  3. #828
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giavel Εμφάνιση μηνυμάτων
    πωπω, μεγάλη κουβέντα.... Αυτό και μόνο είναι κατάντια της...
    Πράγματι, είναι φοβερό το κατόρθωμα αυτό της Tellas.
    Σαν δε ντρέπονται!
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  4. #829
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Ρε παιδιά δεν ξέρω τι να κάνω . Να κλάψω ή να γελάσω . Μετά από αυτά που τράβηξα είπα να το ακυρώσω το zisto. Την προηγούμενη Δευτέρα 11/6 έστειλα το fax αυτή την Δευτέρα με πήρανε τηλέφωνο από το τμήμα τερματισμού και συνενωήθηκα να το διακόψω χωρίς να πληρώσω και να γυρίσω πίσω το modem/router .Σήμερα με παίρνουν τηλέφωνο να ξανάρθουν για μεικτονόμηση. Καλά αυτοί μεταξύ τους δεν συνενωούνται; Τους είπα ότι έχω κάνει ακύρωση και το έκλεισα. Αλλά σε μένα όταν κανόνισα να κάνω διακοπή μου είπανε θα με πάρουν τηλέφωνο για να έρθουν να πάρουν το εξοπλισμό και νόμιζα ότι ήταν αυτοί. Που να φανταστώ ότι ακόμα δεν έχω ξεμπλέξει μαζί τους .

  5. #830
    Εγγραφή
    18-07-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5503
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Tp-Link Archer VR600v v.1
    SNR / Attn
    25,1(dB) / 6,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με πήραν τηλέφωνο απο tellas η πρώτη φορά απο τη μέρα που έκανα αίτηση (15/12/06),φυσικά με πήραν για το fax ακύρωσης........
    Ξέρετε τι μου είπε η κοπέλα????
    Οτι η αίτηση μου δεν πήγε ποτέ στον Οτέ δεν είχε προχωρήσει καθόλου απο tellas και τόσο καιρό μου λένε ψέματα 7 μήνες τώρα για πόρτες και κουραφέξαλα...σε όσους απο σας λένε για πόρτες κλπ. είναι ψέματα έχουν χάσει τις αιτήσεις ή δεν της έχουν προωθήσει ακόμα!!!!!!!!
    η κοπέλα μου είπε οτι υπάρχουν πόρτες και οτι ο Οτέ δίνει κανονικά,αλλά για λόγο που δεν ήξερε η αίτηση έμενε σε συρτάρι......
    Μου είπε αν θέλω να προωθήσει η ίδια την αίτηση μου,φυσικά αρνήθηκα ,αυτά για όλους εσάς που είστε στην αναμονή
    Είμαστε όμηροι των άσχετων
    ARIS Vre!!!!

  6. #831
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Περισσός - Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    605
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK AC750
    Kαλησπερα και απο μενα παιδια.Επειδη το σκεφτομαι σοβαρα για να βαλω Zisto τηλεφωνια και ιντερνετ αλλα το καθυστερουσα γιατι ακουγα πολυ χρονο αναμονης (οπως διαβαζα και απο εδω απο εσας) αλλα το σημαντικοτερο οτι μεχρι να ενεργοποιηθει η υπηρεσια δεν θα ειχα και ιντερνετ (Αυτο που εχω τωρα απο Τελλας 1ΜΒ).Τελος παντων μετα απο καποια πραγματα που ακουσα πηρα χθες τηλεφωνο την Τελλας και μιλησα με μια κοπελα που μου με βεβαιοτητα μου ειπε οτι το ιντερνετ που εχω δεν θα μου κοπει για πανω απο 5 εργασιμες.Μεχρι να ενεργοποιηθει η υπηρεσια μου ειπαν οτι θα εχω κανονικα ιντερνετ.Εσεις ρε παιδια τι λετε?Καλα μου τα λεει αυτη η παλι κουραφεξαλα μου λενε? (Οπως και αλλες φορες...)Εμενα αυτο που με καιει ειναι να μην μεινω χωρις ιντερνετ πανω απο μια εβδομαδα γιατι το εχω και για την δουλεια μου.Ας περιμενω οσο να ναι απλα να εχω το ιντερνετ που εχω τωρα.Αρα ισχυει αυτο?

  7. #832
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Περισσός - Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    605
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK AC750
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Redbill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπερα και απο μενα παιδια.Επειδη το σκεφτομαι σοβαρα για να βαλω Zisto τηλεφωνια και ιντερνετ αλλα το καθυστερουσα γιατι ακουγα πολυ χρονο αναμονης (οπως διαβαζα και απο εδω απο εσας) αλλα το σημαντικοτερο οτι μεχρι να ενεργοποιηθει η υπηρεσια δεν θα ειχα και ιντερνετ (Αυτο που εχω τωρα απο Τελλας 1ΜΒ).Τελος παντων μετα απο καποια πραγματα που ακουσα πηρα χθες τηλεφωνο την Τελλας και μιλησα με μια κοπελα που μου με βεβαιοτητα μου ειπε οτι το ιντερνετ που εχω δεν θα μου κοπει για πανω απο 5 εργασιμες.Μεχρι να ενεργοποιηθει η υπηρεσια μου ειπαν οτι θα εχω κανονικα ιντερνετ.Εσεις ρε παιδια τι λετε?Καλα μου τα λεει αυτη η παλι κουραφεξαλα μου λενε? (Οπως και αλλες φορες...)Εμενα αυτο που με καιει ειναι να μην μεινω χωρις ιντερνετ πανω απο μια εβδομαδα γιατι το εχω και για την δουλεια μου.Ας περιμενω οσο να ναι απλα να εχω το ιντερνετ που εχω τωρα.Αρα ισχυει αυτο?
    Λοιπον καποιος??
    Για να ξερω σιγουρα γιατι δεν τους πολυεμπιστευομαι αυτους...

  8. #833
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Redbill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον καποιος??
    Για να ξερω σιγουρα γιατι δεν τους πολυεμπιστευομαι αυτους...
    Κοιτα, το να βαλεις τελλας αυτη την εποχη ειναι (χωρις παρεξηγηση) χαζομαρα, το λιγοτερο.

    Πληρωνεις το πιο ακριβο παγιο, εχεις την μικροτερη ταχυτητα και αν (δεν σου το ευχομαι) εχεις καποιο προβλημα....τον ηπιες αφου το τμημα εξυπηρετησης πελατων ειναι Γ.Τ.Π.

    Αν μετα απ' αυτα εξακολουθεις να θες να βαλεις ζιστο, ε εισαι μαζοχας!!!
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  9. #834
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Sagem 1500WG
    Thumbs down
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Redbill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον καποιος??
    Για να ξερω σιγουρα γιατι δεν τους πολυεμπιστευομαι αυτους...
    Το σίγουρο είναι ότι ποτέ δε θα ξέρεις κάτι σίγουρα με δαύτους..
    Μην μπλέξεις άδικα, σε λυπάμαι ειλικρινά.. Εχεις διαβάσει να δεις τί έχει τραβήξει τόσος κόσμος ?
    5 μέρες ??? Εγώ φίλε μου ήμουνα 25 μέρες χωρίς ιντερνετ και χωρίς τηλέφωνο !!!! Και κανείς
    δε μπόρεσε να μου εγγυηθεί ΠΟΤΕ σε πόσες μέρες θα είχα αποκατάσταση..
    Καταλαβαίνεις για τι δράματα μιλάμε..

  10. #835
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Περισσός - Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    605
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK AC750
    Ναι εχω διαβασει εδω και εχω τρομαξει..Απλα ειπα μηπως κατι αλλαξε τον τελευταιο καιρο προς το καλυτερο..Επειδη εχω ηδη Τελλας ιντερνετ και τηλεφωνο (δικτυο ΟΤΕ) και ελεγα να μπω στο Ζιστο να μην πληρωνω και το κολοπαγιο του ΟΤΕ.Αλλα δεν ξερω τι να κανω τωρα.Στο 1mbps που ειμαι τωρα δεν εχω προβληματα με αποσυνδεσεις (εκτος απο μια περιοδο 1 μηνα που γινονταν αποσυνδεσεις αλλα το περισσοτερο 1 μερα,Τα αλλα ηταν για λεπτα)Μαλλον θα μεινω στα σιγουρα οπως το βλεπω και μετα το καλοκαιρι θα κοιταξω παλι.

  11. #836
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Sagem 1500WG
    Post
    Γι αυτό το κ@λοπάγιο του ΟΤΕ γίνεται όλη η φασαρία. Κι εγώ γι αυτό προσπάθησα να αλλάξω πάροχο. Τώρα που το ξαναπληρώνω το βλέπω σαν "εγγύηση καλύτερης και αδιάλειπτης λειτουργίας". Ακριβό μεν αλλά δεν παίζουνε με αυτά τα πράγματα σήμερα. Βασικά αγαθά : τηλέφωνο + internet. Θα άλλαζες τη ΔΕΗ πχ για άλλο πάροχο με κίνδυνο να μένει το σπίτι σου χωρίς ρεύμα κάθε τόσο ή να μείνεις 10 μέρες χωρίς ρεύμα ? Και όταν παίρνεις τηλέφωνο για να δηλώσεις βλάβη να σου απαντάνε μετά από 20 λεπτά αναμονής για να σου πούνε ότι "καταχωρήθηκε η βλάβη σαν επείγουσα αλλά δεν ξέρουμε πότε θα αποκατασταθεί ούτε τι φταίει"?
    Ε σκέψου να τα πάθεις όλα αυτά και να είναι καλοκαίρι με καύσωνα καλή ώρα..
    (Δεν έχω καμμιά ιδιαίτερη εκτίμηση στον ΟΤΕ ούτε με πληρώνει, απλά αναφέρω τις προσωπικές μου σκέψεις. Αν οι πάροχοι γίνουν κάποτε ΚΑΙ αξιόπιστοι με αυτές τις τιμές που πουλάνε τώρα τότε θα πάω κι εγώ. Μέχρι τότε - που το βλέπω πολύ μακρινό - θα είμαι στον ΟΤΕ).

  12. #837
    Εγγραφή
    29-04-2006
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Thomasbor
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Crypto f200
    Path Level
    Fastpath
    τι έγινε ρε παιδιά; Πέθανε το topic? Ενεργοποιηθηκατε όλοι και την κάνατε ;;
    Τουλάχιστον να λέτε ποιοι έχουν ενεργοποιηθει να βλέπουμε και την πορεία της Tellas

    Απο τη μεριά μου, ακόμα περιμένω .. Περιμένω την έγγριση του ΟΤΕ από 4ο του 2007 (αίτηση από 2/2007)
    Ευτυχώς με αναβάθμισαν στα 4Mbs μετά τις μεγάλες διακοπές adsl που είχε πριν 1 μηνα, αλλά απο ότι κατάλαβα, αυτή η αναβάθμιση ήταν σε όλους τους συνδρομητές !!!! ανεξάρτητα με το αν ήταν σε pro-Zisto ¨η όχι

    Περιμένουμε ..

  13. #838
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    UK/GR
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.711
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArXoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι έγινε ρε παιδιά; Πέθανε το topic? Ενεργοποιηθηκατε όλοι και την κάνατε ;;
    Τουλάχιστον να λέτε ποιοι έχουν ενεργοποιηθει να βλέπουμε και την πορεία της Tellas

    Απο τη μεριά μου, ακόμα περιμένω .. Περιμένω την έγγριση του ΟΤΕ από 4ο του 2007 (αίτηση από 2/2007)
    Ευτυχώς με αναβάθμισαν στα 4Mbs μετά τις μεγάλες διακοπές adsl που είχε πριν 1 μηνα, αλλά απο ότι κατάλαβα, αυτή η αναβάθμιση ήταν σε όλους τους συνδρομητές !!!! ανεξάρτητα με το αν ήταν σε pro-Zisto ¨η όχι

    Περιμένουμε ..
    Οι pro-Zisto συνδρομητές δεν περνάνε στα 4Mbps!

    Πάρε από το σταθερό σου 134 και πες μας τι σου λέει!

  14. #839
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Mια ερώτηση και απο μένα.
    Τι ενοούν όταν λένε ότι περιμένουν να τους δώσει πόρτα ο ΟΤΕ?

  15. #840
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ζεύγη καλωδίων εννοούν.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 56 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 36465154555657586166 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1155
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-07, 17:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας