Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-48 από 48
  1. #46
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    τα χει παιξει το σκαιπ.με δειχνει ολη μερα ονλαιν
    VAMOS ARIS

  2. #47
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα δεν είναι δεδομένο στον κόσμο της τεχνολογίας όσο μεγάλος κολοσσός και αν είσαι. Έχουν υπάρξει πολύ πιο ιστορικοί κολοσσοί από την MS (π.χ. Kodak) που με τις αστοχίες τους όχι απλά φαλήρισαν, αλλά μείναν με τις πατέντες στο χέρι. Αντιθέτως "θεωρώ δεδομένο" = "κρατάω υπεροπτική στάση" και όσες εταιρείες επέδειξαν μέχρι τώρα τέτοια στάση τιμωρούνται με ποικίλους τρόπους απ' τους καταναλωτές ("δεν αγοράζω τα προϊόντα της εταιρείας σου", "σου κάνω δυσφήμιση" κλπ.).
    Πολύ σωστά εγώ σταμάτησα να χρησιμοποιώ το hangouts και σε λίγο ακολουθεί το skype

  3. #48
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.039
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tazman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, είμαι κολλημένος με το Linux, το ομολογώ. Αλλά βρε παιδί μου μία φορά κάθε 3 μήνες περίπου προκύπτει η ανάγκη να κάνω μια ρύθμιση σε ένα Windows 8 μηχάνημα. Και επειδή δε θυμάμαι απ' έξω κανένα συνδυασμό πλήκτρων ή περιοχών οθόνης, χρειάζομαι έναν άλλο υπολογιστή, κανονικό, για να μπω στο Internet και να δω πως θα πάω πχ στο Control Panel. Για κάτι τύπους με έμμενταλ σαν κι εμένα, αυτό το Start ήταν μια κάποια λύσις. Στα Windows 8 έχω κουτάκια στην οθόνη και κανένα δεν αφορά αυτό που ψάχνω...
    Για απλούς χρήστες που μαθαίνουν τώρα τη χρήση υπολογιστή, τα Windows 8 με το metro UI είναι ό,τι πιο εύχρηστο και διαισθητικό έχει φτιάξει η Microsoft μέχρι στιγμής. Έχω δει αρκετούς να μαθαίνουν Windows εξ αρχής και βλέπω ότι τα Windows 8 διευκολύνουν τα πρώτα βήματα.

    Εννοείται ότι οι πελάτες της εταιρείας που έχουν συνηθίσει σε windows XP/Vista/7, θα δυσκολευτούν στην αρχή. Οι μεν power users διότι θα πρέπει να μάθουν ξανά να κάνουν γρήγορα τη δουλειά τους, που ξέρουν απ' έξω και ανακατωτά με τα Windows 7/Vista/XP. Οι δε απλοί χρήστες, διότι θα ψάχνουν για start menu και δε θα βρίσκουν (ή πώς να κλείσουν τον υπολογιστή).

    Προτιμώ τα Windows 7, διότι εργάζομαι που λέει ο λόγος με τα μάτια κλειστά μετά από χρόνια χρήσης, αλλά αναγνωρίζω τη φιλικότητα στο χρήστη που έχουν τα Windows 8. Φυσικά και χρειάστηκε googling στην αρχή για να μάθω τις συντομεύσεις, αλλά όσοι ασχολούμαστε με υπολογιστές έχουμε πάρει απόφαση και απολαμβάνουμε τη συνεχή εξέλιξη, που απαιτεί διάβασμα από μέρους μας. Τα ίδια λέγαμε και όταν πήγαμε από τα XP στα Vista.

    Ως προς τον Πίνακα Ελέγχου, αρκεί να πατήσεις το "π" και το Enter στην αρχική οθόνη (για ελληνικά Windows 8) ή να κάνεις δεξί click στην κάτω αριστερή γωνία.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 112
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-14, 13:42
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-13, 16:25
  3. Μηνύματα: 135
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-13, 12:12
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-13, 21:33

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας