Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 42
  1. #1
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου.
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Έχω το πακέτο jetpack 1024 αορίστου χρόνου
    . Ο λογαριασμός μου μέχρι τον προηγούμενο μήνα ήταν 29,90 ευρώ (5,23 ευρώ για την εταιρεία + 19,90 ευρώ για την πρόσβαση Α.ΡΥ.Σ. + Φ.Π.Α. 19%).
    Στον τελευταίο λογαριασμό όμως που ήρθε είδα μια αύξηση στο ποσό συνδρομής της εταιρείας και το τελικό ποσό πληρωμής έγινε 34,51 ευρώ (9,10 ευρώ για την εταιρεία + 19,90 ευρώ για την πρόσβαση Α.ΡΥ.Σ. + Φ.Π.Α.). Όσο δηλαδή πλήρωνα από τον Απρίλιο του 2006 έως και τον Αύγουστο του 2006.

    Κάλεσα το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μετά από 35 περίπου λεπτά που ο ένας με έστελνε στον άλλο γιατί "δεν ξέρω" μου είπαν ότι η χρέωση των 5,23 ευρώ που πλήρωνα μέχρι τον περασμένο μήνα ήταν σε κάποιο πακέτο προσφοράς που δεν ισχύει πλέον και ξαναμπήκα στο παλαιό τιμολόγιο.

    Με λίγα λόγια ενώ όλοι ρίχνουν τις τιμές για να προσελκύσουν πελάτες η συγκεκριμένη εταιρεία βαδίζει στο δικό της δρόμο. "Ότι φάμε ότι πιούμε κι ότι αρπάξει ο ... μας".

    Θα κάνω, σε πρώτη ευκαιρία και μια επίσκεψη από τα γραφεία της εταιρείας για να επιβεβαιώσω ότι όντως έχει γίνει αύξηση στον τιμοκατάλογο, μιας και από το τηλέφωνο είναι αδύνατο να βγάλω άκρη γιατί ναι μεν οι υπάλληλοι είναι πρόθυμοι αλλά ελλιπώς ενημερωμένοι με αποτέλεσμα να μπερδεύομαι περισσότερο και αν όντως είναι πραγματική η αύξηση τότε αντίο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tazio : 14-02-07 στις 19:56.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    ποιο ρίχνουν; για δες ξανά τις τιμές αοριστου των αλλων παρόχων (για ΑΡΥΣ πάντα)

  3. #3
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Σήμερα παρατήρησα και εγώ την αύξηση. Τι έγινε; Μήπως ήταν λόγω jetpack; Είμαι συνδρομητής πάνω από χρόνο και ενώ μου είχαν αναφέρει κάποια "ειδική" προσφορά για όσους έκαναν ενεργοποίηση με jetpack, δε μου είχαν αναφέρει απολύτως τίποτα για "ημερομηνία λήξης" της προσφοράς αυτής.

    Και είχα γλυκαθεί με τα 30 ευρώ που έδινα.
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  4. #4
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    35€/μήνα δηλαδή θα είναι και η δική μου χρέωση; Eίναι πολλά, παρα πολλά...

    Εγώ θα κάνω downgrade σε 768 μόλις τελειώσει το προπληρωμένο. Δεν έχουμε και ports εδώ.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    34€/μήνα είναι πολλά για αορίστου 1024, τόσο ο ανταγωνισμός έχει την αορίστου 2048 και 25€ την 1024. Αν τους στείλεις ένα e-mail και τους ενημερώσεις για την διαφορά τιμών από τους άλλους ISPs, νομίζω θα κάνουν μια εξαίρεση και θα σκεφτούν να αναθεωρήσουν τον τιμοκατάλογό τους

    Edit: [ Επανέρχομαι.. πολλά είπα τα 25€ για 1024, 22€ είναι η αορίστου 1024αρα στην Vivodi, 23.5€ στην Otenet, 25€ στην Forthnet. Πες τους να κάνουν μια βόλτα από το http://www.adslgr.com/features/ispsd...y/ispindex.php και από σελίδες των ISPs ]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 15-02-07 στις 22:35.

  6. #6
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τους να κάνουν μια βόλτα από το http://www.adslgr.com/features/ispsd...y/ispindex.php και από σελίδες των ISPs[/edit]
    Μήπως αυτό το τιμολόγιο είναι κάπως παλιό; Βλέπω τιμή altec 39,22 ευρώ στα 1024.
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    34€/μήνα είναι πολλά για αορίστου 1024, τόσο ο ανταγωνισμός έχει την αορίστου 2048 και 25€ την 1024. Αν τους στείλεις ένα e-mail και τους ενημερώσεις για την διαφορά τιμών από τους άλλους ISPs, νομίζω θα κάνουν μια εξαίρεση και θα σκεφτούν να αναθεωρήσουν τον τιμοκατάλογό τους

    Edit: [ Επανέρχομαι.. πολλά είπα τα 25€ για 1024, 22€ είναι η αορίστου 1024αρα στην Vivodi, 23.5€ στην Otenet, 25€ στην Forthnet. Πες τους να κάνουν μια βόλτα από το http://www.adslgr.com/features/ispsd...y/ispindex.php και από σελίδες των ISPs ]
    Δες λιγάκι και το πόσους μήνες πρέπει να παραμείνεις

  8. #8
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Μηνύματα
    503
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Απλα οι λαμογιες δεν παιρνουν αλλο. Το ειχαν ξανακανει στο παρελθον με τετοιο ποσο εφαγαν κραξιμο και το συνεχιζουν. Απλα εγω ακυρωνω την συνδεση. Δεν μπορω αλλο λαμογιες. Ειχα 20 λεπτα στο τηλεφωνο ζητωντας εξηγησεις και με μεταφεραν σε 5 ατομα. Ακομα εξηγηση δεν μου εδωσε κανεις γιατι εγινε η αυξηση.

    Πολυ απλα, χασανε εναν πελατη.

    Χαιρεται και αντιο!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JOEBOO : 16-02-07 στις 14:55.

  9. #9
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    29.90 θα επρεπε να πληρωνετε http://jetpack.altectelecoms.gr/homepage.html .

  10. #10
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    804
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    ποιο ρίχνουν; για δες ξανά τις τιμές αοριστου των αλλων παρόχων (για ΑΡΥΣ πάντα)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    Δες λιγάκι και το πόσους μήνες πρέπει να παραμείνεις
    Απ' ότι βλέπω με μια πρόχειρη ματιά, για αορίστου 1024 ΑΡΥΣ χωρίς δέσμευση (μετά το αρχικό διάστημα του πακέτου - όπως και η Altec), άλλοι ISPs ζητούν:
    Vivodi: 22€
    Conn-X: 23,50€
    Forthnet: 25€

    Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε sdikr;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ssonic : 16-02-07 στις 15:10.

  11. #11
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Μηνύματα
    503
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πηρα απαντηση...Εληξε λεει η προσφορα που ειχε το jetpack και επανηλθε η κανονικη τιμη. Οπως και να εχει εγω την κανω οχι με ελαφρια αλλα με βαρεα πηδηματακια!!Εχει και αλλου προσφορες καλυτερες!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JOEBOO : 16-02-07 στις 15:25.

  12. #12
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου.
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    34€/μήνα είναι πολλά για αορίστου 1024, τόσο ο ανταγωνισμός έχει την αορίστου 2048 και 25€ την 1024. Αν τους στείλεις ένα e-mail και τους ενημερώσεις για την διαφορά τιμών από τους άλλους ISPs, νομίζω θα κάνουν μια εξαίρεση και θα σκεφτούν να αναθεωρήσουν τον τιμοκατάλογό τους

    Edit: [ Επανέρχομαι.. πολλά είπα τα 25€ για 1024, 22€ είναι η αορίστου 1024αρα στην Vivodi, 23.5€ στην Otenet, 25€ στην Forthnet. Πες τους να κάνουν μια βόλτα από το http://www.adslgr.com/features/ispsd...y/ispindex.php και από σελίδες των ISPs ]

    Εξαιρέσεις δε γίνονται.
    Απ ότι κατάλαβα και μετά την επίσκεψή μου στα γραφεία τους ("ίδια γεύση" με το τηλέφωνο. Από κτήριο σε κτήριο για να βρω κάποιον υπεύθυνο) προτιμούν πελάτες του τριμήνου.
    Τους το είπα όταν ανέφερα ότι, τουλάχιστον με τη δική μου απλοϊκή λογική, θα πρόσεχα περισσότερο τους παλιούς πελάτες, αυτούς που συντηρούν την εταιρεία κι όχι τους πελάτες που έρχονται για λίγους μήνες παίρνουν τον εξοπλισμό και μετά πάνε σε άλλη εταιρεία που προσφέρει καλύτερη τιμή.

    Γενικά πάντως μου έδωσαν την εντύπωση μικρομεσαίου "μπακάλικου".
    Στην αρχή μου είπαν ότι επειδή είμαι πάνω από ένα χρόνο συνδρομητής (στην dsl γιατί στην συγκεκριμένη εταιρεία είμαι πελάτης από τότε που λεγόταν Aias net) αλλάζει το πακέτο (Με/μας τιμωρούν δηλαδή γιατί δεν έφυγα/φύγαμε νωρίτερα). Αυτό που έγραψα παραπάνω ότι προτιμούν τους πελάτες τριμήνου.

    Μετά μου είπαν ότι η προσφορά των 29,90 ίσχυε για 6 μήνες και τώρα έληξε. Στην παρατήρησή μου ότι δεν ήταν για έξι μήνες αλλά για λιγότερο στη δική μου περίπτωση (πέντε μήνες) μου απάντησαν για όσους μήνες ήταν η προσφορά τέλος πάντων.

    Όλες αυτές οι απαντήσεις δινόντουσαν αφού η κοπέλα που απευθύνθηκα σηκωνόταν από το γραφείο της και πήγαινε σε κάποιο άλλο γραφείο πιθανόν κάποιου προϊσταμένου της για να ρωτήσει μιας και ήταν φανερό ότι δεν ήταν ενημερωμένη.

    Απορία. Όταν αλλάζουν τιμές δε πρέπει να ενημερώνουν πριν απ΄όλους το ίδιο το προσωπικό το οποίο με τη σειρά του θα ενημερώνει τους πελάτες; Και φυσικά την ιστοσελίδα τους;

    Το θέμα για εμένα δεν είναι τόσο τα ούτε πέντε ευρώ της αύξησης (κι όταν έγινε η μείωση στις τιμές πριν πέντε μήνες τους κάλεσα και τους ρώτησα γιατί έγινε η αλλαγή) αλλά η αντιμετώπισή τους. Σαφώς όταν λέω αντιμετώπιση δεν εννοώ τους ευγενέστατους υπαλλήλους.

  13. #13
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου.
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JOEBOO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα οι λαμογιες δεν παιρνουν αλλο. Το ειχαν ξανακανει στο παρελθον με τετοιο ποσο εφαγαν κραξιμο και το συνεχιζουν. Απλα εγω ακυρωνω την συνδεση. Δεν μπορω αλλο λαμογιες. Ειχα 20 λεπτα στο τηλεφωνο ζητωντας εξηγησεις και με μεταφεραν σε 5 ατομα. Ακομα εξηγηση δεν μου εδωσε κανεις γιατι εγινε η αυξηση.

    Πολυ απλα, χασανε εναν πελατη.

    Χαιρεται και αντιο!!

    Τυχερός είσαι. 34 λεπτά τη πρώτη φορά κράτησε το τηλεφώνημα (ούτε θυμάμαι με πόσους μίλησα) και τελικά μόνο αφού πήγα εκεί κάπως κατάφερα να ξεμπερδέψω τη κατάσταση.

  14. #14
    Εγγραφή
    20-09-2006
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Altec Telecoms
    To jetpack (με το fritz μέσα) είναι για 6 μήνες στα 106 ευρώ.

    Από κει κ πέρα αν θέλει ο πελάτης, δεν το σταματάει οπότε γυρνάει αυτόματα σε αορίστου χρόνου. Για τους επόμενους 6 μήνες από τη στιγμή αυτή, θα χρεώνεται 29,90 το μήνα για να διατηρεί τη σύνδεσή του. Για τους επόμενους 6 μήνες, όχι για πάντα.

    http://jetpack.altectelecoms.gr/homepage.html


    διαβάσατε τα κόκκινα γραμματάκια;

    Μετά υποθέτω από τα λεγόμενά σας ότι γυρνάει σε αορίστου με τα εκάστοτε τιμολόγια. Στη προκειμένη 30τόσα ευρώ.

  15. #15
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου.
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet



    Χθες το βράδυ αυτή η μέτρηση




    και σήμερα το μεσημέρι αυτή.

    Είδατε τι παίρνει κανείς με αντάλλαγμα 35 ευρώ το μήνα. Πετάει λέμε η altec.
    Μπράβο παιδιά και εις ανώτερα, δώστε κι άλλες δωρεάν συνδέσεις με κάθε υπολογιστή.
    Αλλά προς Θεού μη κάνετε τίποτα δια το δίκτυό σας, αφήστε το ρημάδι.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-07, 15:23
  2. Τι γινεται με τις τιμες ???
    Από e_akis στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-07, 20:30
  3. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-07, 11:38
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-06, 23:59
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-05, 19:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας