Σελ. 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 100
  1. #46
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης αυτό με την εξαγορά της Forthnet, κάτσε να γίνει πρώτα...Ετσι κι αλλιώς, διαβάζω συστηματικά στα φόρα οτί είναι αναξιόπιστη, έτσι κι αλλιώς...
    Για την wind η την Forthnet λες ότι είναι αναξιόπιστη

    - - - Updated - - -

    δηλαδή τους ελεγες στη wind να πληρώσεις και σου έλεγαν όχι?
    όσο και να σου φαίνεται περίεργο ναι

  2. #47
    Εγγραφή
    09-10-2005
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Οι τυποι ειναι τραγικοι. Εμενα ο γολγοθας μου ηταν για να συνδεθω φαντασου. Μου ακυρωσανε την αιτηση απο δικο τους λαθος. Την ξαναενεργοποιησαν μονοι τους αφου τους εχω εξηγησει τηλεφωνικα οτι δεν θελω γιατι σκοπευα να παω να την κανω σε καταστημα. Φυσικα οι μερες κανανε ρισετ. Αντε παλι απο την αρχη το 20ημερο. Μην τα πολυλογω μου στελνουν τεχνικο μια ωραια Παρασκευη για να μου βαλουν την Νοβα και πιο μετα θα ερχοταν και για το ιντερνετ. Ο τεχνικος της Νοβα δεν χρειαστηκε να κανει τιποτα παρα να βαλει το μηχανημα στην πριζα στον τοιχο γιατι εχουμε προεγκατασταση στην πολυκατοικια. Στελνει εκει τα σμσ του για ενεργοποιηση και μου λεει κανονικα ενεργοποιειται αυτοματα αλλα λογω φορτου θα αργησει.

    Περναει 1 ωρα και 45 λεπτα και φυσικα δεν ειχε ενεργοποιηθει. Τηλεφωνω στην τεχνικη υποστηριξη. Πρωτη ενεργεια, βγαλτε την καρτα και ξαναβαλτε την. Απο τοτε δεν την ξαναδιαβασε το μηχανημα. Καναμε ολες τις ενεργειες και μου λεει ο υπαλληλος που μενετε. Του λεω και μου δινει μια κοντινη διευθυνση να το παω για ελεγχο. Εγω με σπασμενο αυχενα και κολλαρο ετσι; Λεω αντε ας παω..ηταν και τριημερο.

    Παιρνω τηλεφωνο να ερθουν να με παρουν να με πανε μιας και δεν μπορουσα να οδηγησω. Παμε στο μαγαζακι. Το κοιτανε εκει κανα μισαωρο το μηχανημα μου λεει να ειναι χαλασμενο αλλα δεν μπορω να στο αλλαξω πρεπει να πας απο εκει που το πηρες. Λεω μου το εφερε ο τεχνικος δεν το πηρα απο πουθενα. Για να μην τα πολυλογω μου ειχαν στειλει ενα τεχνικο απο το καταστημα Ζωγραφου ενω εγω μενω Γαλατσι και μου λεγανε στο τηλεφωνο οτι ειμαι υποχρεωμενος να παω στο καταστημα να παρω αλλο. Τραγικες καταστασεις. Αμα δεν εστελνα καποιον να κανει την τραμπα θα ειχα την υπηρεσια μετα απο 10 μερες.

    Να τρεχω εγω για δικα τους λαθη. Απλα προσευχομαι να μην χρειαστει να μπλεξω παλι με την εξυπηρετηση πελατων τους.

  3. #48
    Εγγραφή
    18-04-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσο και να σου φαίνεται περίεργο ναι
    έλεος; για ποιο λόγο; μήπως πήγες με πλαστά;

  4. #49
    Εγγραφή
    23-04-2013
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    έλεος; για ποιο λόγο; μήπως πήγες με πλαστά;
    Δεν χρειάζεται συγκεκριμένος λόγος.. Έτσι τους ήρθε μάλλον. Εδώ εμένα με πήραν από την wind και τους ρωτάω, τι ταχύτητα θα πιάνω στην περιοχή μου και μου λένε: 24.. Τους λέω ξέρω πως το πακέτο λέει ότι είναι 24αρι, αλλά δεν γίνεται να πιάνω 24, ούτε τώρα πιάνω 24 και μου λένε όχι κύριε θα πιάνεται 24..

  5. #50
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Με πλαστά δεν πήγα μέχρι και την ποινή είχα για ακύρωση του συμβολαίου για την μετατροπή σε κάρτα άλλα όταν σου λένε οι γραμμές δεν ενεργοποιούνται για ποίο λόγω να χαλάσω 140euro τσάμπα,εδώ την ταχύτητα δεν ξέρουνε internet πόσο πιάνει σε μια περιοχή. Εμένα πάντως μου έχει φερθεί καλά η forthnet, τώρα είχα μια αντιστροφή από χαζομάρα του Ο.Τ.Ε και μου λύσανε το πρόβλημα σε 1 εβδομάδα και θα έχω πιστώσει στον επόμενο λογαριασμό.

  6. #51
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την wind η την Forthnet λες ότι είναι αναξιόπιστη


    - - - Updated - - -

    όσο και να σου φαίνεται περίεργο ναι
    για τη forthnet-από ότι διαβάζω. Οχι ότι δεν σουρνουν και στη wind, αλλά από προσωπική εμπειρία είμαι ικανοποιημένη, οπότε έχω τη δική μου γνώμη...


    Μα χαζοι είναι? αυτό είναι όντως πρωτάκουστο!

  7. #52
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τη forthnet-από ότι διαβάζω. Οχι ότι δεν σουρνουν και στη wind, αλλά από προσωπική εμπειρία είμαι ικανοποιημένη, οπότε έχω τη δική μου γνώμη...


    Μα χαζοι είναι? αυτό είναι όντως πρωτάκουστο!
    Εγώ δύστυχος με wind,δεν έχω την ίδια προσωπική εμπειρία όποτε πότε ξανά και είχα κινητό wind πάνω από 10 χρόνια, με έκαναν και άλλαξα εταιρία και εάν αγοράσει την Forthnet πήγα ΟΤΕ με χίλια και ίσως να είναι χαζοί

  8. #53
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δύστυχος με wind,δεν έχω την ίδια προσωπική εμπειρία όποτε πότε ξανά και είχα κινητό wind πάνω από 10 χρόνια, με έκαναν και άλλαξα εταιρία και εάν αγοράσει την Forthnet πήγα ΟΤΕ με χίλια
    Οχι μην το κάνεις αυτό!!!

  9. #54
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι μην το κάνεις αυτό!!!
    Για ποίο λόγο το λες αυτο

  10. #55
    Εγγραφή
    17-05-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19600/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΡΗΣ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ως τεχνικός, παθαίνω μικρά εγκεφαλικά με την "τεχνική" υποστήριξη της WIND, αλλά... όσο η ρημαδογραμμή μου δουλεύει όπως πρέπει και δεν έχω πρόβληματα, ποσώς με απασχολεί. Και μετά το αρχικό χάλι με το 12.5 SNR, μέσα σε μια μέρα είχε κατέβει στο 6 (οκ χρειάστηκε 2 τηλέφωνα αλλά έγινε), βλέπω 19.600. Μέχρι στιγμής λοιπόν έχω την ίδια ταχύτητα, δεν έχω αναμονές και πληρώνω τα μισά.

    Δεν ξέρω αν ρωτούσε κάποιος εμένα, αλλά εγώ ανανέωσα μέσω τηλεφώνου όταν με πήραν για την ψευτοπροσφορά οπότε δεν ήξερα πότε λήγει. Θα μπορούσα υποθέτω να πάρω τηλέφωνο και να μάθω αλλά προφανώς έχασα την αίσθηση του χρόνου. Δεν κοστίζει κάτι ένα αυτοματοποιημένο σύστημα με SMS ή email. Ούτε να προσπαθείς να κρατάς τον πελάτη και να μην τον κοροϊδεύεις κοστίζει.

    ΟΤΕ μπορεί να πάω.... ΝΕΚΡΗ... όταν βάλουν ADSL στο νεκροταφείο. Γενικά έχω τη χειρότερη γνώμη για τους ISP στην Ελλάδα και είχα την Forthnet σε ελαφρώς καλύτερη μοίρα (έως ένα σημείο). Βοήθεια μας. Ας ζητάμε καλύτερες υπηρεσίες. Ακόμα και από τον ΟΤΕ. Ας τους αναγκάσουμε με τον τρόπο μας να μας τις δώσουν.

  11. #56
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από joannaex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως τεχνικός, παθαίνω μικρά εγκεφαλικά με την "τεχνική" υποστήριξη της WIND, αλλά... όσο η ρημαδογραμμή μου δουλεύει όπως πρέπει και δεν έχω πρόβληματα, ποσώς με απασχολεί. Και μετά το αρχικό χάλι με το 12.5 SNR, μέσα σε μια μέρα είχε κατέβει στο 6 (οκ χρειάστηκε 2 τηλέφωνα αλλά έγινε), βλέπω 19.600. Μέχρι στιγμής λοιπόν έχω την ίδια ταχύτητα, δεν έχω αναμονές και πληρώνω τα μισά.

    Δεν ξέρω αν ρωτούσε κάποιος εμένα, αλλά εγώ ανανέωσα μέσω τηλεφώνου όταν με πήραν για την ψευτοπροσφορά οπότε δεν ήξερα πότε λήγει. Θα μπορούσα υποθέτω να πάρω τηλέφωνο και να μάθω αλλά προφανώς έχασα την αίσθηση του χρόνου. Δεν κοστίζει κάτι ένα αυτοματοποιημένο σύστημα με SMS ή email. Ούτε να προσπαθείς να κρατάς τον πελάτη και να μην τον κοροϊδεύεις κοστίζει.

    ΟΤΕ μπορεί να πάω.... ΝΕΚΡΗ... όταν βάλουν ADSL στο νεκροταφείο. Γενικά έχω τη χειρότερη γνώμη για τους ISP στην Ελλάδα και είχα την Forthnet σε ελαφρώς καλύτερη μοίρα (έως ένα σημείο). Βοήθεια μας. Ας ζητάμε καλύτερες υπηρεσίες. Ακόμα και από τον ΟΤΕ. Ας τους αναγκάσουμε με τον τρόπο μας να μας τις δώσουν.
    πολλοί σωστά τα γράφεις και τα λες αυτό πρέπει να το ζητήσουμε όλοι μας και μπορούμε να το κάνουμε με διαφόρους τρόπους από εμάς παίρνουν τα λεφτά να μάθουν να μας σέβονται

  12. #57
    Εγγραφή
    22-04-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από joannaex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως τεχνικός, παθαίνω μικρά εγκεφαλικά με την "τεχνική" υποστήριξη της WIND, αλλά... όσο η ρημαδογραμμή μου δουλεύει όπως πρέπει και δεν έχω πρόβληματα, ποσώς με απασχολεί. Και μετά το αρχικό χάλι με το 12.5 SNR, μέσα σε μια μέρα είχε κατέβει στο 6 (οκ χρειάστηκε 2 τηλέφωνα αλλά έγινε), βλέπω 19.600. Μέχρι στιγμής λοιπόν έχω την ίδια ταχύτητα, δεν έχω αναμονές και πληρώνω τα μισά.

    Δεν ξέρω αν ρωτούσε κάποιος εμένα, αλλά εγώ ανανέωσα μέσω τηλεφώνου όταν με πήραν για την ψευτοπροσφορά οπότε δεν ήξερα πότε λήγει. Θα μπορούσα υποθέτω να πάρω τηλέφωνο και να μάθω αλλά προφανώς έχασα την αίσθηση του χρόνου. Δεν κοστίζει κάτι ένα αυτοματοποιημένο σύστημα με SMS ή email. Ούτε να προσπαθείς να κρατάς τον πελάτη και να μην τον κοροϊδεύεις κοστίζει.

    ΟΤΕ μπορεί να πάω.... ΝΕΚΡΗ... όταν βάλουν ADSL στο νεκροταφείο. Γενικά έχω τη χειρότερη γνώμη για τους ISP στην Ελλάδα και είχα την Forthnet σε ελαφρώς καλύτερη μοίρα (έως ένα σημείο). Βοήθεια μας. Ας ζητάμε καλύτερες υπηρεσίες. Ακόμα και από τον ΟΤΕ. Ας τους αναγκάσουμε με τον τρόπο μας να μας τις δώσουν.
    Είσαι πολύ τυχερός που πάει καλά η γραμμή σου με wind. όλος ο κόσμος έχει προβλήματα με τις αποσυνδέσεις στη wind και καλό κουράγιο και υπομονή με την τεχνική υποστήριξη της wind γιατί δυστυχώς θα την χρειαστείς αρκετές φορές

  13. #58
    Εγγραφή
    17-05-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19600/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΡΗΣ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είμαι τυχερή γιατί είμαι κοντά στον ΟΤΕ και γενικά έχω καλή γραμμή. Αν στο μέλλον έχω προβλήματα και αποσυνδέσεις θα προσπαθήσω να τα λύσω με την τεχνική υποστήριξη. Αν δεν βγάζω άκρη, θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ, θα καταγγείλω και την σύμβαση και απλά θα φύγω. Την υπομονή που είχα με την Forthnet κάτι χρόνια με αποσυνδέσεις, χαμηλωμένα προφίλ και πολλά άλλα, τέλειωσαν. Benefit of the doubt δεν υπάρχει, κατανόηση δεν υπάρχει για καμία εταιρεία/τεχνικό τμήμα.

    Αισιοδοξώ ότι δεν θα προκύψει κάποιο πρόβλημα στα ξαφνικά από το πουθενά. Και να προκύψει, τουλάχιστον δε θα χρυσοπληρώνω για το προνόμιο του να μου σπάνε τα νεύρα οι αναμονές και οι άσχετοι που προσλαμβάνονται με το κιλό. Θα μπορώ να εκνευρίζομαι και να τραβάω τα μαλλιά μου μόνο με 19.90 το μήνα.

  14. #59
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    πάντως στα αθλητικά έχουν 5 πολύ καλές διοργανώσεις αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι για ποίο λόγω δεν γεμίζουν το πρόγραμμα τους με ποδόσφαιρο και καλαθοσφαίρισης που και τα 2 είναι λαοφιλή αθλήματα. Η ΕΣΑΚΕ πούλησε 200,000 κάρτες διαρκείας δεν το θεωρώ αμελητέα ποσότητα ξέρετε και αυτό είναι για μένα παράπονο στην forthnet/nova

  15. #60
    Εγγραφή
    17-05-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19600/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΡΗΣ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποσώς με απασχολεί το αθλητικό πρόγραμμα της Nova. Έβαλα Nova μία φορά και πλήρωσα αδρά το λάθος μου. Δεν βλέπω καν τηλεόραση πλέον, το ποδόσφαιρο και ειδικά το Ελληνικό το έχω γραμμένο εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Εμένα με απασχολεί να έχω internet και τηλέφωνο σε λογικές τιμές μετά κάποιας σχετικά ποιοτικής εξυπηρέτησης. Όλα τα υπόλοιπα είναι άσχετα με το θέμα.

Σελ. 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-13, 12:59
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-13, 16:25
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-13, 02:42
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-13, 13:44
  5. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-13, 17:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας