Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    30-04-2007
    Περιοχή
    ΚΥΨΕΛΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μιας και είδα ότι πολλοί ρωτάνε και δεν υπάρχει απάντηση θα σας την δώσω εγώ....Εντός κάποιων ημερών.

    Έκανα αίτηση για VDSL στην Wind μιας και είναι η μόνη που το υποστηρίζει με συμφέρον προς τον πελάτη. Και εξηγούμε!

    Μέχρι να μου το κόψουν λοιπόν είμαι ακόμα πελάτης της Forthnet. Η Forthnet δεν υποστηρίζει στην Κυψέλη γιατί λέει πρέπει να είμαι το πολύ 800 μέτρα από το αστικό κέντρο. Εγώ είμαι 796 με την μέτρηση που έκανα αλλά όχι δεν με υποστηρίζουν. Ο ΟΤΕ που με πήρε μου είπε ότι με υποστηρίζει αφού όντος είμαι εντός της εμβέλειας τους! Αλλά σιγά μην πάω στον ΟΤΕ με της εξωφρενικές τιμές που έχει χωρίς να προσφέρει τίποτα. Δυστυχώς ΟΤΕ=Συνταξιούχοι, πιο εύκολα τους κόβεις τα 100 ευρό από την σύνταξη παρά να τους πάρεις τον ΟΤΕ και ας βγήκε η Μέρκελ καμαρωτή να λέει πως τον αγόρασε η Ντόιτσε τέλεκομ και πλέον δεν είναι Ελληνικός. Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα....
    Η CYTA από την άλλη δουλεύει με voip! Τι σημαίνει? Πως αν κοπεί το ρεύμα νεκρώνουν τα πάντα αφού όλα είναι μέσω ίντερνετ! Θα μου πείτε καλά ρε μεγάλε αν σου κοπεί το ρεύμα τι το θες το ίντερνετ? Εκτός ότι έχω ups που κρατάνε πάαααρα πολύ εκτός από το ίντερνετ νεκρώνει και το τηλέφωνο! Η τουλάχιστον αυτά έχω διαβάσει από της έρευνες μου εκ τον έσω.... Και εκτός από ασύρματο έχω και κανονικό τηλέφωνο που δεν το επηρεάζει η διακοπή.

    Έτσι λοιπόν διάλεξα την wind γιατί με τα ίδια λεφτά που δίνω στην forthent (50 ευρό τον μήνα) θα έχω 8 ώρες στα πάντα αστικά υπεραστικά και κινητά προς όλους απο το κινητό μου, δωρεάν αστικά υπεραστικά στο σταθερό ίντερνετ στο κινητό και 30 sms προς όλους. Και στην forthent είχα 17ρι ιντερνέτ αστικά υπεραστικά καθόλου κινητά και αν έπαιρνα κινητά με έσκιζε (εξού και τα 50 ευρό από 24 που είναι κανονικά). Η Wind μου είπε πως έχει οπτικές ίνες στην περιοχή μου και πλήρη υποστήριξη για το 50ρι. Βέβαια όπως ξέρετε μεγάλο ρόλο παίζει και η εγκατάσταση του κτιρίου. Η πολυκατοικία είναι πολύ παλιά (του 77) και ελπίζω να μην έχω προβλήματα, αν έχω θα δω τι θα κάνω αλλάζοντας καμιά καλωδίωση στο διαμέρισμα μου αν αυτό είναι εφικτό και φέρει αποτέλεσμα. Αν κάποιος ξέρει επί τούτου ας μου πει.

    Να μην πλατειάζω άλλο η αίτηση έγινε σήμερα την παρασκευή έρχεται κούριερ να υπογράψω και σε 10-15 μέρες είμαι έτοιμος σε όλα επίσημα, γιατί ανεπίσημα έχω ακούσει και για 5 εργάσιμες. Μόλις λοιπόν τα έχω όλα θα σας γράψω αμέσως να σας πω εντυπώσεις. Το ρούτερ που δίνουν είναι ειδικό για VDSL είπαν έτσι θα αποφύγω το ρημάδι ΖΤΕ ADSL που έχω διαβάσει τα χειρότερα, βέβαια και του VDSL ΖΤΕ είναι, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα είναι ρημάδι μιας και είναι ολοκαίνουργιο μοντέλο.

    Για την ιστορία μένω επί τους Δρακοπούλου αν κάποιος είναι κυψελιώτης ας μου πει να πούμε λεπτομέρειες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aposperittis : 10-01-13 στις 00:04.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.418
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Τελικά φίλε μου τι έγινε με το VDSL και τη Wind; Όλα καλά;

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-12, 22:20
  2. Πρωτοβρόχια και ADSL Wind
    Από Βασίλειος Τ στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-12, 00:06
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-12, 14:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας