Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 61
  1. #16
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ενας που εχει ταχυτητα απο 15 - 24μβ ειναι αρκετο και για μια οικογενεια αν το καλοσκεφτουμε ...

    ριχνουν την ταχυτητα για παρουμε VDSL (οπως βλεπουμε δεν ειναι μονο ο οτε) ... εχουν χαλαστει (ασχετα απο ποιον) πολλα χρηματα για την αναβαθμηση σε VDSL (ευρωπαικη οδηγια) οχι που ειναι ασχημο ... μακαρι να το ειχα ...

    το crosstalk συνηθως ισχυει οταν οι γραμμες ειναι γεματες ...ειναι???

    Παντως και εγω τελευταια εχω λιγο παραπανω latency και παιξιμο ταχυτητας με packet loss και ισως και να εχουν καποια προσωρινη πανελλαδικη βλαβη στις κεντρικες γραμμες τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 11-11-13 στις 01:51.

  2. #17
    Εγγραφή
    03-11-2013
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Draytek Vigor2760n
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Ειμαι σιγουρος πως κατι τρεχει μ΄αυτη τη αποτομη μειωση ταχυτητας και οι παροχοι το γνωριζουν πολυ καλα... αλλα το αποσιωπουν για καποιο λογο.
    Μετα πο ελεγχο των τεχνικων της Forthnet και του ΟΤΕ, η κατασταση ειναι ελαφρα βελτιωμενη, αλλα καμια σχεση με το προηγουμενο σταθερο κλειδωμα στα 18mbps, τωρα δυστυχως κλειδωνει στα 14mbps
    Η τεχνολογια προχωρα και εμεις κανουμε βηματα προς τα πισω... αν ειναι δυνατον!

  3. #18
    Εγγραφή
    30-05-2012
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Asus RT-AC68U - Speedport
    Μη τούς αφήνετε να σας κοροιδεύουν, πάρτε modem που μπορείτε να αλλάξετε το snr και ξανακερδίστε την ταχύτητα που σας εκλεψαν. Απο προσωπική εμπειρία απο 12 mbps με έριξαν στα 9 και μετά απο 1 χρόνο στα 4,5. Εχω adsl απο τότε που ήρθε στήν Ελλάδα και πάντα στη forthnet. Κατάφερα μετά απο μείωση του snr σε 0,2 db να πάω στα 9mbps οπου και είμαι πλέον σταθερά.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενας που εχει ταχυτητα απο 15 - 24μβ ειναι αρκετο και για μια οικογενεια αν το καλοσκεφτουμε ...

    ριχνουν την ταχυτητα για παρουμε VDSL (οπως βλεπουμε δεν ειναι μονο ο οτε) ... εχουν χαλαστει (ασχετα απο ποιον) πολλα χρηματα για την αναβαθμηση σε VDSL (ευρωπαικη οδηγια) οχι που ειναι ασχημο ... μακαρι να το ειχα ...

    το crosstalk συνηθως ισχυει οταν οι γραμμες ειναι γεματες ...ειναι???

    Παντως και εγω τελευταια εχω λιγο παραπανω latency και παιξιμο ταχυτητας με packet loss και ισως και να εχουν καποια προσωρινη πανελλαδικη βλαβη στις κεντρικες γραμμες τους
    Πάντα ισχύει το crosstalk απο την στιγμή που υπάρχει συγχρονισμός κέντρου - modem
    Είναι τέτοιος ο τρόπος που δουλεύει το σύστημα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adni18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι σιγουρος πως κατι τρεχει μ΄αυτη τη αποτομη μειωση ταχυτητας και οι παροχοι το γνωριζουν πολυ καλα... αλλα το αποσιωπουν για καποιο λογο.
    Μετα πο ελεγχο των τεχνικων της Forthnet και του ΟΤΕ, η κατασταση ειναι ελαφρα βελτιωμενη, αλλα καμια σχεση με το προηγουμενο σταθερο κλειδωμα στα 18mbps, τωρα δυστυχως κλειδωνει στα 14mbps
    Η τεχνολογια προχωρα και εμεις κανουμε βηματα προς τα πισω... αν ειναι δυνατον!
    Δεν τρέχει τίποτα, είναι φυσιολογικό.
    η μόνη λύση είναι να κόψεις το ρευμά σε όλη την γειτονιά (φτάνει να μην έχουν ups Οι γείτονες)

  5. #20
    Εγγραφή
    03-11-2013
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Draytek Vigor2760n
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Τι να πω sdikr...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicsid Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... πάρτε modem που μπορείτε να αλλάξετε το snr και ξανακερδίστε την ταχύτητα που σας εκλεψαν....
    @ nicsid Με ποιο modem/router μπορει κανεις να αλλαξει το snr???
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος adni18 : 12-11-13 στις 09:09.

  6. #21
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Χαλανδρι-Μαρουσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Περιμενοντας τον τεχνικο του ΟΤΕ, εκανε καποιες δοκιμουλες απο πριζα σε πριζα, με και χωρις φιλτρα στα τηλεφωνα κλπ μπας και υπαρχει καποια διαφορα αλλα γιοκ. Πως μπορω να δοκιμασω την γραμμη μου στην αρχη του κατανεμητη ? πως μπορω να βρω το ζευγος που αντιστοιχει στη γραμμη μου και να συνδεσω το ρουτερ μου εκει? μπορει καποιος να με διαφωτισει ?

    Υ.Γ. ωστοσο με την βροχη δεν ειμαι και πολυ σιγουρος αν θα ερθει τελικα ο τεχνικος παρολλο που εχουμε σημερα ραντεβου.

    - - - Updated - - -

    Ηρθε λοιπον ο τεχνικος, αλλαξαμε πορτες - πηγαμε στο καφαo - δοκιμασαμε διαφορα τελικα βρηκαμε μια ελευθερη πορτα που αντι για 7.8mbps που συγχρονιζα μεχρι τωρα, συγχρονιζει στα 10.5mbps. Χειροτερες πορτες (5-6mbps)υπαρχουν, αλλα οι καλυτερες (15mbps)ειναι κατειλημμένες. Η ουσια ειναι οπως μου ειπε και ο ιδιος ο ανθρωπος, οτι αμα δε μπουνε οπτικες ινες στη περιοχη θα συνεχισει να πεφτει και να χαλαει οσο φορτωνεται η περιοχη. Και απο οτι μου ειπε και καταλαβα δεν υπαρχει σχεδιο για να μπουν συντομα οπτικες ινες στη περιοχη καθως υπαρχουν αλλες περιοχες με πολυ χειροτερα νουμερα και γενικα ψαχνουν περιοχες "οχι τοσο εκτεταμμενες" οπως το χαλανδρι. Κοινως 10mbps Και πολλα ειναι...! Το αστειο βεβαια ειναι οτι με το φορητο μοντεμ που ειχε (νομιζω argus το ειπε) συγχρονιζε στα 12+ και εγω με το μοντεμ μου στα 10+ παρολλο που συμφωνα με τον ιδιο το argus συνηθως συγχρονιζει λιγοτερο απο τα μοντεμ επειδη ειναι πιο αυστηρο και ανεβαζει το attenuation. Θα παω να παρω και το ZTE Που δινει ο ΟΤΕ μπας και εχει διαφορα αλλα δε το κοβω. Ενα Netgear DGN2200v3 εχω αυτη τη στιγμη, παιζει να συγχρονιζει λιγοτερο απο το μηχανηματακι του τεχνικου και απο το ZTE?

  7. #22
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fcuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα Netgear DGN2200v3 εχω αυτη τη στιγμη, παιζει να συγχρονιζει λιγοτερο απο το μηχανηματακι του τεχνικου και απο το ZTE?
    To netgear γραφει καπου στο status το τσιπακι του dslam ... ποιο ειναι?δεν το εχω επανω να σου πω την ακριβες σελιδα

  8. #23
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Χαλανδρι-Μαρουσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    To netgear γραφει καπου στο status το τσιπακι του dslam ... ποιο ειναι?δεν το εχω επανω να σου πω την ακριβες σελιδα
    ειναι το Broadcom (BDCM - 0x92ef). τι πιστευεις?
    Επισης κατεβασα και εγκατεστησα ενα custom firmware για το DGN2200v3 και πειραξα το SNR στο ~7db και συγχρονισα στα 12νταν. Αλλα η γραμμη μου ειναι κλειδωμενη σε 12αρι προφιλ και οσο και να το κατεβασω δεν ανεβαινει η ταχυτητα που συγχρονιζει, απλα τους καλω στο 13888 και τους λεω να μου την ξεκλειδωσουν ? ευχαριστω

  9. #24
    Εγγραφή
    07-11-2008
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    mikrotik-ONT nokia
    μερικα σχολια γι'αυτα που διαβασα.

    το snr δεν αλλαζει στο modem με ρυθμιση, προγραμματισμο,ξορκια κλπ snr= signal to noise ratio.

    Συνεπως: αν δεν αλλαξεις τον δεκτη του modem ή αν δεν "καθαρισεις" την γραμμη απο θορυβο τοτε δεν πετυχαινεις καλυτερο ratio.

    Να αλλαξεις τον δεκτη δεν μπορεις- ειναι μεσα στο modem, να καθαρισεις την γραμμη απο θορυβο δεν μπορεις εσυ αλλα ο ΟΤΕ -(αν μπορει να σου δωσει αλλο ζευγαρι χαλκου (τρεχα γυρευε δλδ....)).

    Αυτο που μπορεις να κανεις εσυ αν σου το επιτρεπει το modem ειναι να μειωσεις το snr margin. Δες thread για dmt tool κλπ
    Μετα ομως η γραμμη σου θα ειναι πιο ευαισθητη σε αποσυγχρονισμους

    Επισης ουτε και το attenuation μπορεις να το αλλαξεις με ρυθμιση ή αλλαγη Modem . Ειτε αν αυτο ειναι χειρος ειτε φορητο ειτε οτι αλλο.Το attenuation μετριετε στον χαλκο απο το σημειο α (σπιτι σου) εως σημειο β (dslam) και αφορα συγκεκριμενες συχνοτητες δηλαδη σε καθε συχνοτητα ο χαλκος παρουσιαζει αλλο attn .
    Διαφορες σε τιμες attenuation στο χαλκο παρουσιαζονται απο υγρασιες-θερμοκρασιες-εξωτερικες παρεμβολες κλπ.

    Γενικα το μοντεμ ειναι ενας πομποδεκτης. ΑΝ θεωρητικα ευρισκες ενα πομπο που να εξεπεμπε περισσοτερη ισχυ απο αυτη που εκπεμπουν αυτα που εχουμε ΚΑΙ ειχε ενα δεκτη με μεγαλυτερη ευαισθησια απο αυτη που εχουν αυτα που εχουμε ΤΟΤΕ, ναι , θα ειχες ενα snr μεγαλο ΑΡΑ θα κλειδωνες σε μεγαλυτερο data rate ΑΛΛΑ θα δημιουργουσες cross talk σε ολες τις υπολοιπες dsl του καλωδιου σου ΑΛΛΑ και θα αποσυγχρονιζες με καθε μικρη παρεμβολη.

  10. #25
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fcuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι το Broadcom (BDCM - 0x92ef). τι πιστευεις?
    Επισης κατεβασα και εγκατεστησα ενα custom firmware για το DGN2200v3 και πειραξα το SNR στο ~7db και συγχρονισα στα 12νταν. Αλλα η γραμμη μου ειναι κλειδωμενη σε 12αρι προφιλ και οσο και να το κατεβασω δεν ανεβαινει η ταχυτητα που συγχρονιζει, απλα τους καλω στο 13888 και τους λεω να μου την ξεκλειδωσουν ? ευχαριστω
    δεν εχω ασχοληθει η να τυχει με τα φορητα μοντεμ των τεχνικων του οτε αλλα αν δεν κανω λαθος απο εμπιερια που ειχα απο επισκεψεις της ΒΤ στην Αγγλια που ειχε ο τεχνικος τους ειναι στυλ αυτοσεταρισματος δηλαδη εδειχναν το λιγοτερο και maximum log της γραμμης ... του ειχα ζητησει να παρω φωτο με το μηχανιμα και τα σταστικα της τοτε γραμμης και δεν με αφησε ...
    Πρεπει να ειναι ειδικες κατασκευες οποτε αν κλειδωνεις 12 εισαι οκ και ειναι οκ και το 2200ν3

    τωρα κανε μια προσπαθεια μεσω τηλεφωνου αν σε ξεκλειδωσουν δεν χανεις τιποτα

  11. #26
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Χαλανδρι-Μαρουσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zenith Εμφάνιση μηνυμάτων
    μερικα σχολια γι'αυτα που διαβασα.

    το snr δεν αλλαζει στο modem με ρυθμιση, προγραμματισμο,ξορκια κλπ snr= signal to noise ratio.

    Συνεπως: αν δεν αλλαξεις τον δεκτη του modem ή αν δεν "καθαρισεις" την γραμμη απο θορυβο τοτε δεν πετυχαινεις καλυτερο ratio.

    Να αλλαξεις τον δεκτη δεν μπορεις- ειναι μεσα στο modem, να καθαρισεις την γραμμη απο θορυβο δεν μπορεις εσυ αλλα ο ΟΤΕ -(αν μπορει να σου δωσει αλλο ζευγαρι χαλκου (τρεχα γυρευε δλδ....)).

    Αυτο που μπορεις να κανεις εσυ αν σου το επιτρεπει το modem ειναι να μειωσεις το snr margin. Δες thread για dmt tool κλπ
    Μετα ομως η γραμμη σου θα ειναι πιο ευαισθητη σε αποσυγχρονισμους

    Επισης ουτε και το attenuation μπορεις να το αλλαξεις με ρυθμιση ή αλλαγη Modem . Ειτε αν αυτο ειναι χειρος ειτε φορητο ειτε οτι αλλο.Το attenuation μετριετε στον χαλκο απο το σημειο α (σπιτι σου) εως σημειο β (dslam) και αφορα συγκεκριμενες συχνοτητες δηλαδη σε καθε συχνοτητα ο χαλκος παρουσιαζει αλλο attn .
    Διαφορες σε τιμες attenuation στο χαλκο παρουσιαζονται απο υγρασιες-θερμοκρασιες-εξωτερικες παρεμβολες κλπ.

    Γενικα το μοντεμ ειναι ενας πομποδεκτης. ΑΝ θεωρητικα ευρισκες ενα πομπο που να εξεπεμπε περισσοτερη ισχυ απο αυτη που εκπεμπουν αυτα που εχουμε ΚΑΙ ειχε ενα δεκτη με μεγαλυτερη ευαισθησια απο αυτη που εχουν αυτα που εχουμε ΤΟΤΕ, ναι , θα ειχες ενα snr μεγαλο ΑΡΑ θα κλειδωνες σε μεγαλυτερο data rate ΑΛΛΑ θα δημιουργουσες cross talk σε ολες τις υπολοιπες dsl του καλωδιου σου ΑΛΛΑ και θα αποσυγχρονιζες με καθε μικρη παρεμβολη.
    Με μπερδεψες λιγο με τα ΑΝ και τα ΙΣΩΣ και τα ΔΕΝ χαχα αλλα ναι εννοουσα οτι με το Custom firmware του συγκεκριμενου ρουτερ μπορεις να αλλαξεις ευκολα το SNR margin ,τυπου DMT tool. προφανως και θα το πειραξω ελενγχομενα ωστε να μην εχω αποσυνδεσεις κλπκλπ.

  12. #27
    Εγγραφή
    19-04-2008
    Μηνύματα
    456
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2333/956
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συνδεση forthnet 24/1
    12 Νοεμβριου 2012
    Upload:0.90 Mbps
    Download:10.10 Mbps
    12 Νοεμβριου 2013
    Upload:0.90 Mbps
    Download:7.80 Mbps


  13. #28
    Εγγραφή
    07-11-2008
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    mikrotik-ONT nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fcuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μπερδεψες λιγο με τα ΑΝ και τα ΙΣΩΣ και τα ΔΕΝ χαχα αλλα ναι εννοουσα οτι με το Custom firmware του συγκεκριμενου ρουτερ μπορεις να αλλαξεις ευκολα το SNR margin ,τυπου DMT tool. προφανως και θα το πειραξω ελενγχομενα ωστε να μην εχω αποσυνδεσεις κλπκλπ.
    Ενταξει, προσπαθησα νa ειμαι οσο πιο περιεκτικος και συντομος γινεται.

    Βασικα κολλησα με τις φρασεις:
    συμφωνα με τον ιδιο το argus συνηθως συγχρονιζει λιγοτερο απο τα μοντεμ επειδη ειναι πιο αυστηρο και ανεβαζει το attenuation.
    και
    Μη τούς αφήνετε να σας κοροιδεύουν, πάρτε modem που μπορείτε να αλλάξετε το snr
    τα οποια ειναι λαθος.

  14. #29
    Εγγραφή
    11-05-2010
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostol70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως φταίει καμιά αλλαγή σε ΚΑΦΑΟ λόγω VSDL;
    χτες κατι εκαναν οι τεχνικοι του οτε σε ενα καφαω εξω απο την πολυκατοικια μου και εκεινη την μερα δεν ειχα τηλεδωνο(!).. την επομενη μερα που φωναξα τον τεχνικο (μεσω του 13888) απο 12 mbps που κλειδωνα τωρα ειμαι στα 7+.. τεσπα αν συνεχιστει και αυριο-μεθαυριο θα ξαναπαρω στο 13888.....

  15. #30
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    DLINK 320B
    Και εγω συχρονιζα στα 22,5 και τωρα 14,5 -15 . Δε ξερω τι μπορει να φταιει

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-13, 18:56
  2. Πτώση ταχύτητας internet
    Από fearhome21 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-13, 19:50
  3. Πτώση ταχύτητας - Ρύθμιση ζεύγους
    Από nanas στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-13, 21:03
  4. Υποχρεωτικη πτωση ταχυτητας
    Από mv_b στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-13, 02:07
  5. Ξαφνική πτώση συγχρονισμού στο μισό
    Από Gianniskriti στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-12, 01:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας