Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 61
  1. #31
    Εγγραφή
    03-11-2013
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Draytek Vigor2760n
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PGouv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω συχρονιζα στα 22,5 και τωρα 14,5 -15 . Δε ξερω τι μπορει να φταιει
    Κατι φταιει...δεν μπορει να ειναι συμπτωσεις...

  2. #32
    Εγγραφή
    19-01-2005
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    18(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και εγώ παιδιά συγχρόνιζα 12,5 για πολλά χρόνια στον ΟΤΕ.
    Αποσυνδέθηκα από το δίκτυο τους πριν 1 μήνα, πήγα forthnet me 15 ξαναγύρισα λόγω καλύτερης προσφοράς στον ΟΤΕ.
    Συγχρόνιζα στα 7 και με δήλωση βλάβης, κατάφερα να πάω στα 9.
    Περιοχή Χαριλάου Θεσσαλονίκη.

  3. #33
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Χαλανδρι-Μαρουσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Και πανω που ελεγα α τι ωραια, επανηλθα τουλαχιστον στα προηγουμενα, ισως οχι σε ικανοποιητικα επιπεδα αλλα τουλαχιστον οχι χειροτερα, βλεπω το ωραιο μου ρουτερακι να συγχρονιζει σημερα το πρωι στα 9mbps, απο 12 που ημουνα προχτες. Το διαπιστωνω και λεω κατσε να κανω ενα ρεσταρτ να στρωσει, ΑΜ ΔΕ... εγινε χειροτερα, απο 9+ πηγε στα 6.8mbps. Ε συγγνωμη κιολας αλλα εχει και η υπομονη και η καλοσυνη τα οριας της, δε θα καθομαι να πληρωνω 40 ευρω στον ΟΤΕ για να με δουλευει καθε τρεις και λιγο με την ταχυτητα. Ειναι προφανες οτι ειτε εχει προβλημα η γραμμη η το καφαο ειτε η πορτα, δεχνικος δεν ειμαι δε ξερω τι μπορει να εχει προβλημα, ειτε μειωνουν με πολυ υπουλο τροπο τις ταχυτητες των γραμμων.

    - - - Updated - - -



    ADSL Link Downstream Upstream
    Link Rate 7787 Kbps 1023 Kbps
    Line Attenuation 18.0 dB 12.2 dB
    Noise Margin 10.9 dB 11.3 dB

    Τωρα για καποιο λογο συγχρονισε στα 7+ μετα απο ενα ακομα ρεσταρτ...

    Και σκεφτομαι τωρα εγω, να ξανακαλεσω το 13888 να μου πει τι? να μου ξαναφερει τεχνικο να προσπαθει να αλλαξει τις διαφορες πορτες στο καφαο μπας και βρει καποια αξιολογη (που δε νομιζω να υπαρχει διαθεσιμη κιολας)? Δεν ειναι πραγματα αυτα... γελοιοτητες ειναι, μια εταιρια την οποια την χρυσοπληρωνουμε χρονια τωρα σαν ελληνικος λαος της οποια τα βηματα προοδου και αναπτυξης ειναι τοσο απελπιστηκα αργα. 40 ευρω για ταχυτητες της ταξεως των 7Mbps με την δικαιολογια οτι το δικτυο ΑΥΤΟ μπορει να παρεχει στη συγκεκριμενη περιοχη. Ε και τι με νοιαζει εμενα τι μπορει να παρεχει το δικτυο. Αν δε μπορει να παρεχει αξιολογες υπηρεσιες η αναβαθμισε το η μη βαζεις αλλους. Αλλα αναβαθμισε το πριν δημιουργηθουν προβληματα. Αλλα τι λεω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fcuk : 17-11-13 στις 12:58.

  4. #34
    Εγγραφή
    19-01-2005
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    18(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Συμφωνώ απόλυτα με τον fcuk. Αν δεν μπορούν να δώσουν υπηρεσίες ανάλογες της χρέωσης τους θα πρέπει να κατεβάσουν τις τιμές τουλάχιστον.
    Εγώ πάντως λέω να φύγω από οτε. Αλλά τώρα μου λένε ότι πρέπει να πληρώσω πέναλτυ οπότε θα έχουμε νέες περιπέτειες!

  5. #35
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Χαλανδρι-Μαρουσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eudel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απόλυτα με τον fcuk. Αν δεν μπορούν να δώσουν υπηρεσίες ανάλογες της χρέωσης τους θα πρέπει να κατεβάσουν τις τιμές τουλάχιστον.
    Εγώ πάντως λέω να φύγω από οτε. Αλλά τώρα μου λένε ότι πρέπει να πληρώσω πέναλτυ οπότε θα έχουμε νέες περιπέτειες!
    ηταν σιγουρα εκτος περιοχης, δεν ειναι πεναλτυ... !

  6. #36
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eudel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απόλυτα με τον fcuk. Αν δεν μπορούν να δώσουν υπηρεσίες ανάλογες της χρέωσης τους θα πρέπει να κατεβάσουν τις τιμές τουλάχιστον.
    Εγώ πάντως λέω να φύγω από οτε. Αλλά τώρα μου λένε ότι πρέπει να πληρώσω πέναλτυ οπότε θα έχουμε νέες περιπέτειες!
    αφου απ' οτι διαβαζω στο ιδιο θεμα και αλλοι παροχοι κοβουν ταχυτητες εκτος αν εχουν αλλες τιμες, οποτε κανε υπομονη ... εγω εδω (για την ωρα) δεν εχω τετοιο προβλημα οποτε μαλλον ειναι κατα περιοχες που ειναι υπερφορτωμενες

  7. #37
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Χαλανδρι-Μαρουσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου απ' οτι διαβαζω στο ιδιο θεμα και αλλοι παροχοι κοβουν ταχυτητες εκτος αν εχουν αλλες τιμες, οποτε κανε υπομονη ... εγω εδω (για την ωρα) δεν εχω τετοιο προβλημα οποτε μαλλον ειναι κατα περιοχες που ειναι υπερφορτωμενες
    και κατα ποσον εισαι νομιμο να κοβουν ταχυτητες? δε καταλαβα, τι σοι μοδα ειναι αυτη? οταν αγοραζεις ενα προιον απο καποιο καταστημα-εμπορο-κλπ κλπ περιμενεις να ειναι ολοκληρωμενο, να δουλευει σωστα και να δικαιολογει τα λεφτα που ξοδεψες για να το αποκτησεις. Αν ειναι ελλατωματικο το πας πισω. Μου φαινεται οτι οι εταιριες τηλεπικοινωνιας (οτε + εναλλακτικοι) εχουν βρει εναν πολυ κομψο τροπο να κρυβονται πισω απο τα πολλα προβληματα τους.

  8. #38
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fcuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    και κατα ποσον εισαι νομιμο να κοβουν ταχυτητες? δε καταλαβα, τι σοι μοδα ειναι αυτη? οταν αγοραζεις ενα προιον απο καποιο καταστημα-εμπορο-κλπ κλπ περιμενεις να ειναι ολοκληρωμενο, να δουλευει σωστα και να δικαιολογει τα λεφτα που ξοδεψες για να το αποκτησεις. Αν ειναι ελλατωματικο το πας πισω. Μου φαινεται οτι οι εταιριες τηλεπικοινωνιας (οτε + εναλλακτικοι) εχουν βρει εναν πολυ κομψο τροπο να κρυβονται πισω απο τα πολλα προβληματα τους.
    Τα 1024kbps (μισθωμένο) με εγγύηση κάνουν μόνο 750 με 850 τον μήνα, εκεί πάντα λαμβάνουν τα 1024

    το adsl το πουλάνε για εως και χωρίς καμιά εγγύηση , όχι 24αρι βρέξει χιονίσει, θα πρέπει και εμείς να ξέρουμε τι αγοράζουμε
    ΥΓ δεν κόβουν ταχύτητες, η ίδια η τεχνολογία που γίνεται χρήση έχει περιορισμούς, πχ crosstalk, μοίρασμα τις σύνδεσης μεταξύ των χρηστών, πχ ενα dslam με 100 χρήστες έως 24 δεν έχει 100 * 24 συνήθως έχει 10 * 24 ή και λιγότερο

  9. #39
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 1024kbps (μισθωμένο) με εγγύηση κάνουν μόνο 750 με 850 τον μήνα, εκεί πάντα λαμβάνουν τα 1024

    το adsl το πουλάνε για εως και χωρίς καμιά εγγύηση , όχι 24αρι βρέξει χιονίσει, θα πρέπει και εμείς να ξέρουμε τι αγοράζουμε
    ΥΓ δεν κόβουν ταχύτητες, η ίδια η τεχνολογία που γίνεται χρήση έχει περιορισμούς, πχ crosstalk, μοίρασμα τις σύνδεσης μεταξύ των χρηστών, πχ ενα dslam με 100 χρήστες έως 24 δεν έχει 100 * 24 συνήθως έχει 10 * 24 ή και λιγότερο
    γινεται κατνομη απο το κομβο οπως το λεει ο Moderator. Το ασχημο ειναι οτι αν γεμισει προσθετουν και αλλους (δεν ειμαστε σιγουροι οτι ισχυει το ιδιο & σε ολους η σε εσενα) αλλα δυστυχως αυτο γινεται και Αγγλια που ημουν
    Αλλιως παμε σε μισθωμενες γραμμες, αποκλειστικα για εμας αλλα κοστιζουν

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    γινεται κατνομη απο το κομβο οπως το λεει ο Moderator. Το ασχημο ειναι οτι αν γεμισει προσθετουν και αλλους (δεν ειμαστε σιγουροι οτι ισχυει το ιδιο & σε ολους η σε εσενα) αλλα δυστυχως αυτο γινεται και Αγγλια που ημουν
    Αλλιως παμε σε μισθωμενες γραμμες, αποκλειστικα για εμας αλλα κοστιζουν
    Για Αγγλία που λες, το φυσιολογικό είναι 1:50 δηλαδή έχουμε 50 χρήστες έως 24 έχουμε μια γραμμή 24 με το δίκτυο, στην Ελλάδα κάποτε που υπήρχε η αναφορά ήταν 1:20, τώρα είναι μάλλον ποιο κοντά στο 1:50 όπως και στον υπόλοιπο κόσμο

  11. #41
    Εγγραφή
    19-04-2008
    Μηνύματα
    456
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2333/956
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δεν αξιζει καν να εισαι στον οτε..να πω οτι θες καποια τηλεφωνα τσαμπα αν εχει καποιο προγραμμα που δε το εχουν αλλοι οκ..αλλα να πληρωνεις 40 ευρω μονο για το ιντερνετ ενω μπορεις να το εχεις τουλαχιστον στη μιση τιμη τοτε εισαι κοροιδο..
    για μενα η adsl 24/1 δεν αξιζει ουτε 10 ευρω.

  12. #42
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_nut18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αξιζει καν να εισαι στον οτε..να πω οτι θες καποια τηλεφωνα τσαμπα αν εχει καποιο προγραμμα που δε το εχουν αλλοι οκ..αλλα να πληρωνεις 40 ευρω μονο για το ιντερνετ ενω μπορεις να το εχεις τουλαχιστον στη μιση τιμη τοτε εισαι κοροιδο..
    για μενα η adsl 24/1 δεν αξιζει ουτε 10 ευρω.
    H αληθεια ειναι οτι τον βρισκω λιγο ακριβο αλλα οχι και 10 ευρω ... τωρα θα δωσει ο Σαμαρας τζαμπα

  13. #43
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Χαλανδρι-Μαρουσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αληθεια ειναι οτι τον βρισκω λιγο ακριβο αλλα οχι και 10 ευρω ... τωρα θα δωσει ο Σαμαρας τζαμπα
    στην βουλγαρια τα 100Mbps με οπτικες ινες κοστιζουν 20 ευρω το μηνα. Και αν δε μας αρεσει η βουλγαρια επειδη ειναι ακραιο παραδειγμα το αλλο παραδειγμα ειναι η σουηδια που τα 100Mbps επισης κοστιζουν περιπου 22ευρω το μηνα. Α ναι, εχουν και γραμμες 500Mbps...

  14. #44
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καθηστε ρε παιδια 10 & 20 ευρω ... υπαρχει καποιο λινκ??
    μηπως εννοειται χωρις το παγιο ... αν ναι συμφωνω η εκτος αν υπαρχουν καποιες περιορισμενου χρονου προσφορες ... ουτε και εγω αγγλια δεν πηγαινε με το παγιο 10 & 20 ευρω ... το SKY ειχε το ιντερνετ για 8 λιρες απεριοριστο και η Talk Talk με 4 λιρες στα 40 GB χρηση το μηνα αλλα οταν πηγαινες στην σελιδα τους εκαναν προσθεση την γραμμη τηλεφωνου με παγιο γραμμης και εβγαινε απο 25αρα και πανω αλλα οχι 10-20 ... τωρα οπως ειπα 40 στο συνολο με τον ΟΤΕ η αληθεια το βρισκω λιγο ακριβο

    και στην Αγγλια εχουν 360μβ και ηδη κανουν δοκιμες με 1 GB αλλα αυτες ειναι αλλες τιμες αλλο σερβις ... δεν το βαζουν δωρεαν οπως το adsl/vdsl ... χρειαζεται το συνεργειο να σκαψει δρομους να βαλει κολονες κλπ να φερουν την οπτικη ινα στο σπιτι για μας μονο ... μιλαμε για καθε 100 μετρα μια 100σταρα λιρες (απο το local noodle) & μια 500ασα για τον κοπο του συνεργειου ... αυτοι που μενουν στο χιλιομετρο πανε πανω απο 1500 λιρες μονο η συνδεση και 2-3 χρονια (δεν θυμαμε) συμβολαιο ... κατι αναλογο πιστευω θα ειναι και εδω και στο καναδα/βουλγαρια

    βεβαια υπαρχει αλλο ενα σερβις που μοιραζετε και δεν γινονται περετερω εξοδα μεχρι το 1GB FTTB (to the building) αλλα δεν κοστιζει 10-20 ... αλλα τελευταια φορα που κοιταξα περσι ηταν στις 80 λιρες χωρις τηλεφωνο αυτο
    Αυτο ομως οταν ηταν πολλοι χρηστες μεσα μπορουσε να πεσει και στα 200 μβ οποτε με τα λεφτα που πληρωνες υπηρχαν παραπονα οπως εμεις εδω με το adsl που υπαρχουν πολλοι πανω στις γραμμες και προφανως οι υποδομες μικροτερες

    Συμπερασμα παντου με οποιο σερβις τα ιδια εκτοσ αν πας για αποκλειστικα δικη σου γραμμη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 18-11-13 στις 13:16.

  15. #45
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Χαλανδρι-Μαρουσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Βεβαιως και υπαρχει λινκ, δες ΕΔΩ το βουλγαρικο ιντερνετ και ΕΔΩ το Σουηδικο

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-13, 18:56
  2. Πτώση ταχύτητας internet
    Από fearhome21 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-13, 19:50
  3. Πτώση ταχύτητας - Ρύθμιση ζεύγους
    Από nanas στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-13, 21:03
  4. Υποχρεωτικη πτωση ταχυτητας
    Από mv_b στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-13, 02:07
  5. Ξαφνική πτώση συγχρονισμού στο μισό
    Από Gianniskriti στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-12, 01:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας