Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 56
  1. #16
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.501
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Επίσης δεν υπάρχει όριο στους χαρακτήρες ανα σχόλιο.

    Μπορείς να κάνεις copy-paste ολόκληρο βιβλίο σε ένα σχόλιο.

    Μερικοί έχουν ανεβάσει ολόκληρο το κείμενο της διακύρηξης της ανεξαρτησίας :P

  2. #17
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet

  3. #18
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    το να αναγκάζεσαι να κάνεις λογαριασμό σε κοινωνικό δίκτυο (ενώ δεν έχεις πουθενά) για να κάνεις σχόλιο στο youtube, εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε με το έτσι θέλω.

    Αναγκάστικα να κάνω + για να σχολιάζω σε κάποια βίντεο που με αφορούν/ενδιαφέρουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexcxvtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά σε όλους εμάς που σιχαινόμαστε G+ και Facebook και τα συναφή μάς έχει κάνει τη ζωή δύσκολη.
    Ούτε μια ερώτηση δεν μπορούμε να κάνουμε πια.

    - - - Updated - - -
    Συμφωνώ...

    Αηδία έχει καταντήσει να σε βάζουν με το έτσι θέλω να έχεις επαφή με τα "social nets".

  4. #19
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για να μην ξεχνιόμαστε...
    http://i.imgur.com/LFzBkgr.png
    H Google προκειμένου να πετύχει το σκοπό της δεν υπολογίζει τίποτα.

    Παλιά προέτρεπε τους χρήστες να μη χρησιμοποιούν το αληθινό τους όνομα (και πολύ σωστά).
    Τώρα όμως θέλουμε G+ και real names. Με το ζόρι να βάλουμε τα γίδια στο μαντρί.
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Είναι πράγματι ενοχλητικό. Αν και από παλιά χρησιμοποιώ μια δεύτερη διεύθυνση μέιλ (αυτή που κάνω εγγραφές σε σάιτ κλπ) με ψεύτικο όνομααλλά και πάλι με εκνευρίζει που το ψευδώνυμο που θέλω να χρησιμοποιώ στο ίντερνετ πρέπει ντε και καλά να το αντικαταστήσει με το "αληθινό" μου όνομα...

  5. #20
    Εγγραφή
    15-08-2013
    Περιοχή
    Λαμια
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΜΟΣΧΟΧΩΡΙ
    Router
    Netfaster 2
    Παντα οταν σε ενα σαιτ οταν αλλαζει κατι δραστικα, υπαρχουν πολλες αντιδρασεις. Δεν εχει νοημα να παραπονιεσαι, σε δυο-τρεις μηνες που θα εχει περασει η μεταβατικη περιοδος και οι χρηστες θα εχουν συνηθισει, κανενας δε θα νοιαζεται. Οπως οταν το φεισμπουκ εβαλε το χρονολογιο, πολλες οι αντιδρασεις, τελικα ομως βολευτηκαμε κι ετσι..

  6. #21
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από R0n1S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντα οταν σε ενα σαιτ οταν αλλαζει κατι δραστικα, υπαρχουν πολλες αντιδρασεις. Δεν εχει νοημα να παραπονιεσαι, σε δυο-τρεις μηνες που θα περασει η μεταβατικη περιοδος και οι χρηστες θα εχουν συνηθισει, κανενας δε θα νοιαζεται. Οπως οταν το φεισμπουκ εβαλε το χρονολογιο, πολλες οι αντιδρασεις, τελικα ομως βολευτηκαμε κι ετσι..
    Δεν συμφωνώ, το facebook είναι κάτι διαφορετικό και πολλοί από εμάς μπορεί να μην έχουμε ή να μην ασχολούμαστε ιδιαίτερα με αυτό. Όμως στο youtube μ' άρεσε να μπαίνω και να κάνω μια λίστα που παρακολουθούσα, αργότερα για να φτιάξω μια Playlist έπρεπε να δημιουργήσω λογαριασμό. Τώρα σιγά σιγά θα πρέπει να δίνουμε και στοιχεία για το ποιοι είμαστε, που μένουμε κλπ. Δηλαδή δεν είναι θέμα απλώς αλλαγών του πως το χρησιμοποιούμε και τι εμφάνιση έχει αλλά αλλαγών που αφορούν την πολιτική που έχει η google πάνω στα προσωπικά μας δεδομένα.

  7. #22
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από R0n1S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντα οταν σε ενα σαιτ οταν αλλαζει κατι δραστικα, υπαρχουν πολλες αντιδρασεις. Δεν εχει νοημα να παραπονιεσαι, σε δυο-τρεις μηνες που θα εχει περασει η μεταβατικη περιοδος και οι χρηστες θα εχουν συνηθισει, κανενας δε θα νοιαζεται. Οπως οταν το φεισμπουκ εβαλε το χρονολογιο, πολλες οι αντιδρασεις, τελικα ομως βολευτηκαμε κι ετσι..
    Καμία σχέση. Η αλλαγή στο facebook ήταν εσωτερική, δε σε ανάγκασε να εγγραφείς σε κάποια άλλη υπηρεσία. Απλώς άλλαξε το layout. Εδώ η Google χρησιμοποιεί τη βάση χρηστών του youtube για να σπρώξει το αποτυχημένο G+ και στα @@ τους. Μιλάμε για ένα μεγάλο και ενεργό community που ουσιαστικά θέλουν να μεταφέρουν στο ψόφιο G+. Όσο για τα λειτουργικά προβλήματα του νέου συστήματος, εδώ τα εξηγεί πολύ καλά...
    http://www.youtube.com/watch?v=wqaLXlfA94s

  8. #23
    Εγγραφή
    15-08-2013
    Περιοχή
    Λαμια
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΜΟΣΧΟΧΩΡΙ
    Router
    Netfaster 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν συμφωνώ, το facebook είναι κάτι διαφορετικό και πολλοί από εμάς μπορεί να μην έχουμε ή να μην ασχολούμαστε ιδιαίτερα με αυτό. Όμως στο youtube μ' άρεσε να μπαίνω και να κάνω μια λίστα που παρακολουθούσα, αργότερα για να φτιάξω μια Playlist έπρεπε να δημιουργήσω λογαριασμό. Τώρα σιγά σιγά θα πρέπει να δίνουμε και στοιχεία για το ποιοι είμαστε, που μένουμε κλπ. Δηλαδή δεν είναι θέμα απλώς αλλαγών του πως το χρησιμοποιούμε και τι εμφάνιση έχει αλλά αλλαγών που αφορούν την πολιτική που έχει η google πάνω στα προσωπικά μας δεδομένα.

    Καλα ομως τα λες ειναι, συμφωνω. Ομως, εσυ που ειναι υπερ της ανωνυμιας μπορεις παντας να δινεις ψευδη στοιχεια. Για εκει σε βλεπω, γτ το να αποχωρησεις απ'το youtube υπερβολικα μεγαλη θυσια. Εμεις παλι, που εχουμε ηδη φακελωθει στο ΦΒΙ, δεν υπαρχει λογος για αντιδρασεις. Τι google τι facebook, ολοι στο NSA δινουν λογο..

  9. #24
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από R0n1S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα ομως τα λες ειναι, συμφωνω. Ομως, εσυ που ειναι υπερ της ανωνυμιας μπορεις παντας να δινεις ψευδη στοιχεια. Για εκει σε βλεπω, γτ το να αποχωρησεις απ'το youtube υπερβολικα μεγαλη θυσια. Εμεις παλι, που εχουμε ηδη φακελωθει στο ΦΒΙ, δεν υπαρχει λογος για αντιδρασεις. Τι google τι facebook, ολοι στο NSA δινουν λογο..
    Έχω λοιπόν το gmail μου με το πραγματικό μου όνομα, και για να παραμείνω ανώνυμος στο yt πρέπει να κάνω άλλο Google account, ή να κάνω κανάλι με ξεχωριστό G+ page...
    Γενικά η Google τα έχει σκατώσει, και είναι αχρείαστα πολύπλοκη η διαχείριση των λογαριασμών/G+ προφίλ.
    Προσωπικά έκανα forward το gmail μου σε outlook και σιγά σιγά ενημερώνω τις επαφές μου.
    Λόγος αντίδρασης υπάρχει πάντα. Δεν είσαι γίδι να σε κάνουν ότι θέλουν, ούτε είσαι χωρίς επιλογές.

  10. #25
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Netgear D6200
    Έχει καταντήσει αηδία η Google με την ξενδιάντροπη (αστεία πλέον) προώθηση του g+. Εδώ και εβδομάδες, μου ζήτησε να κάνω ένα g+ profile για να μπορώ να κάνω login στο κανάλι μου στο youtube. Οπότε έκανα μια κενή σελίδα profile αναγκαστικά (αν θέλω να συνεχίσω να χρησιμοποιώ το yt). Ευτυχώς στο συγκεκριμένο mail δεν έχω το πραγματικό μου όνομα. Το καλό είναι ότι από το gmail φαίνεται σαν να μην έχω καν g+ profile, οπότε προφανώς έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους.

    Τα δε σχόλια στο youtube είναι αχαρακτήριστα. Απλά δεν τα διαβάζω πλέον, γιατί δεν έχουν νόημα. Επίσης, έχουν αρχίσει να εμφανίζουν μόνο κόσμια σχόλια, ή είναι η ιδέα μου;

    BTW, το yahoo mail μετά και το τελευταίο redesign είναι πολύ ελκυστική εναλλακτική. Πλέον χρησιμοποιώ yahoo και gmail 50-50.

    ΥΓ: Περιμένω πότε θα κάνουν υποχρεωτικό το g+ για την ενεργοποίηση android κινητού, για να φύγω τρέχοντας...

  11. #26
    Εγγραφή
    18-04-2010
    Περιοχή
    VY Canis Majoris
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.664
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.90 Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    Αποχαιρέτησα το youtube.
    Τώρα θα είμαι απλός guest χρήστης.

  12. #27
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    εγω βρήκα λύση πάντως δεν θα σχολιάζω ξανά το gmail το ειχα ετσι και αλλιώς μόνο και μονο για το android και γενικός από όλες της υπηρεσίες της google μονο playstore εχω τπτ άλλο και στο youtube ανέβαζα κάτι χαζό video από κινιτο τώρα τέλος

    το G+ το σιχαίνομαι οσο δεν πάει (και οσο το προωθεί με το ζόρι το σιχαίνομαι ποιο πολύ) το fb το εχω μόνο και μόνο να κρατάω επαφή με κάποιους που είναι μακριά (μια φοτο εχω εκεί όλο και όλο) αυταααααααααααααα

  13. #28
    Εγγραφή
    29-06-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5/μισό
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spelljammer Εμφάνιση μηνυμάτων

    ΥΓ: Περιμένω πότε θα κάνουν υποχρεωτικό το g+ για την ενεργοποίηση android κινητού, για να φύγω τρέχοντας...

    Μη τους βάζεις ιδέες !!

    Πλάκα πλάκα μάλλον είναι το επόμενο βήμα τους !

  14. #29
    Εγγραφή
    13-11-2011
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000 / 4500
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    Απαιτεί λογαριασμό Google το οποίο σε υποχρεώνει σχεδόν να έχεις G+.. Άρα δίπλα είναι, έρχεται το να γίνει υποχρεωτικό...

  15. #30
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath

    o george ειναι τρομερος

    διαβαζα . ο ιδρυτης της amazon ειχε ενα κτημα (κληρονομια στο τεξας) , 101 τετραγωνικα χιλιομετρα.
    μονο με σκλαβους διατηρεις ενα τετοιο κτημα (μεγαλυτερο απο οση ειναι η αθηνα )
    και η διαδοχη των καταστασεων ... συνεχιζεται ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 14-11-13 στις 20:13.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-13, 18:40
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-13, 00:52
  3. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-13, 23:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας