Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Το avatar του μέλους yolanda_av
    yolanda_av Guest
    Καλησπέρα σε όλους.Μόλις γράφτηκα στο site ψάχνοντας για βοήθεια για NAT...Με πέταξε σε ένα δικό σας παλιό θέμα στο forum (το οποίο δυστυχώς έχασα) και σκεφτηκά μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε.Χρησιμοποιώ τον Azureus..Δεν μου εμφανίζει ποτέ πράσινο ανθρωπάκι και κατά συνέπεια Δεν κάνω σωστό seeding kai leeching.Επίσης κάθε φορά που το ανοίγω μου εμφανίζει μήνυμα UPnp: Mapping Incoming Peer Data Port failed.Προσπάθησα να βρω άκρη από τη βοήθεια της σελίδας αλλα δε μπόρεσα.Κάποια άλλα site μου προτείναν να κάνω σταθερή IP αλλά δυστυχώς δε μπορώ γιατι εχω φοιτητικο DSl Otenet και δε μ'αφήνει.Έχω απελπιστεί.Όποιος μπορεί παρακαλώ να με βοηθήσει.με εκτίμηση, Γιολάντα

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλώς ήρθες,
    δώσε μας λεπτομέρειες για το modem σου.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Το avatar του μέλους yolanda_av
    yolanda_av Guest
    Καλημέρα.Το router μου ειναι SAGAEM Fast 1500WG.Ευχαριστώ προκαταβολικά..

  4. #4
    Εγγραφή
    20-01-2007
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    D-Link
    Άσχετο με το παρών πρόβλημα αλλά έχεις κάνει αναβάθμιση στο firmware του sagem;

  5. #5
    Το avatar του μέλους yolanda_av
    yolanda_av Guest
    Αν καταλαβαίνω καλά τι εννοείς ναι.Επειδή το DSL μου είναι ασύρματο και στην αρχή είχα καποια προβληματάκια είχα επικοινωνήσει με την εταιρεία και μου είχε πει να ρυθμίσω μέσω internet κάτι στο router.και του έκανα αναβάθμιση.Είχε οδηγίες τις οποίες κατέβασα και την έκανα.Άλλα πάνε τρεις μήνες τώρα...

  6. #6
    Εγγραφή
    20-01-2007
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    D-Link
    Συνεχίζω να μην βοηθάω άμεσα με το πρόβλημά σου αλλά σκέφτηκες καθόλου να παρατήσεις τα torrents να το ρίξεις σε rapid share;

  7. #7
    Το avatar του μέλους yolanda_av
    yolanda_av Guest
    Έχει περιορισμό και στο upload και στο download από όσο ξέρω.Και εκτός αυτού δε ξέρω να το χειρίζομαι πολύ καλά.2-3 φορές έχω ασχοληθεί και βαρέθηκα να ανοιγοκλείνω το router έτσι ώστε να αλλάζει η IP μου για να μην περιμένω...Εσύ το προτιμάς?

  8. #8
    Εγγραφή
    20-01-2007
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    D-Link
    Δεν έχει χρειαστεί να κάνω ποτέ upload μέχρι τώρα. Έχει περιορισμό στα 100MB. Δεν ανοιγοκλείνω το ρούτερ περιμένω να περάσει μια ώρα, όμως σκέφτομαι να ανοίξω λογαριασμό. Απο την άλλη έχει σταθερές ταχύτητες και το θεωρώ πιο ασφαλές γιατί δεν έρχεσαι σε άμεση επαφή με αυτόν που κάνει το uploading. Πάντως δεν είναι πολύπλοκο στο χειρισμό. Χρησιμοποιώ torrents μόνο σε περίπτωση που δεν βρίσκω παραπομπή για κάτι που με ενδιαφέρει για το rs. Επίσης σκέψου οτι ο χρόνος την υπομονής για το επόμενο εισιτήριο εξισώνεται με το χρόνο που χάνεις κάθε φορά στα torrents όταν δεβρίσκεις πολλούς seeders. Το πραγματικό μειονέκτημα είναι οτι όταν δεν έχεις λογαριασμό δεν μπορείς να κατεβάσεις συγχρόνωςπολλά πράγματα και πρέπει να είσαι παρών κάθε φορά

  9. #9
    Το avatar του μέλους yolanda_av
    yolanda_av Guest
    Να προσθέσω κάτι μήπως χρειάζεται..Χθες είχα απελπιστεί τόσο πολύ που πήρα τηλέφωνο την Otenet και απλά τους ζήτησα να με βοηθήσουν στο να δημιουργήσω πύλη στο router ώστε να μπορεί ο pc να λαμβάνει δεδομένα.Έκανα κάποιες ρυθμίσεις και από τότε δεν μου έχει ξαναεμφανίσει ο Azureus σφάλμα για την αντιστοίχηση πύλης όταν τον ανοίγω.Ωστόσο κανένα ανθρωπάκι δεν είναι πράσινο και το κυκλάκι του NAT στην αρχή είναι άσπρο και μετά κοκκινίζει.Πράσινο δε πρέπει να είναι?Το κακό είναι ότι έχω αρχεία μόνο για seeding γιατί το ratio μου είναι πολύ χαμηλό και μου έχει βάλει ήδη περιορισμό 12 ωρών...Δε ξέρω τι γίνεται...Όποια βοήθεια δεκτή...

    Αυτό θα έλεγα...Είναι μειονέκτημα γιατί μπορεί να μη μπορώ να είμαι τόση ώρα μπροστά από τον pc και απλά να θέλω να κατεβάζει...

    Να ρωτήσω κάτι?Άμα πχ είναι ένα βίντεο μεγαλύτερο από 100ΜΒ και το κατεβάσεις από το Rapidshare σε κομμάτια πρέπει μετά εσύ να τα κολλήσεις με πρόγραμμα?(Ας πούμε ότι δε γίνεται συμπίεση)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Re-Ti-Re : 16-02-07 στις 15:37. Αιτία: merge posts

  10. #10
    Εγγραφή
    20-01-2007
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    D-Link
    Επειδή στο πρόβλημα με το ΝΑΤ δεν μπορώ να σε βοηθήσω σίγουρα αλλά κι επειδή δε βλέπω κανέναν ακόμα που να γνωρίζει να έχει απαντήσει ας πω την παπάρα μου. Δοκίμασες να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα (π.χ) Bit Comet μπας και έχεις κάνει κανα λάθος στις ρυθμίσεις του Azureus;

    Ναι υπάρχουν προγραμματάκια που είναι δωρεάν και κάνουν αυτή τη δουλειά. Πχ το hj split. Αλλά εξαρτάται όμως σε τι μορφή το κατεβάζεις. Το παραπάνω πρόγραμμα χρησιμοποιείται για αρχεία που έχουν κατάληξη ...001. Για τα avi αρχεία που είναι playable με το που τα κατεβάζεις και χρειάζονται ένωμα χρησιμοποιείς το virtualdubmod αλλά δε στα συνιστώ αυτά γιατί θέλουν αρκετή διαδικασία σε περίπτωση που έχουν διαφορετικό bitrate στον ήχο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nickaraxnos : 16-02-07 στις 13:43.

  11. #11
    Το avatar του μέλους yolanda_av
    yolanda_av Guest
    Η αλήθεια είναι πως όχι.Αν δε βρω λύση σύντομα κάτι τέτοιο θα κάνω.Αλλά λέω να περιμένω ακόμα λίγο.Τις ρυθμίσεις στο Azureus τις έχω κάνει από την αρχή τις τελευταίες μέρες αμέτρητες φορές μπας και έχω κάνει τπτ λάθος αλλά τελικά δε νομίζω.Κάτι άλλο θα φταίει

  12. #12
    Εγγραφή
    20-01-2007
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    D-Link
    http://www.adslgr.com/forum/showthre...3%E5%E9%F2+NAT
    Για πάνε εδώ μήπως βοηθηθείς

  13. #13
    Το avatar του μέλους yolanda_av
    yolanda_av Guest
    Ευχαριστώ θα το κοιτάξω

    Το έχω δει ήδη...Χθες...Ευχαριστώ πάντως
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Re-Ti-Re : 16-02-07 στις 15:40. Αιτία: merge posts

  14. #14
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    κοίτα εδώ , εδώ και κάνε και λίγο search εντός του φορουμ




  15. #15
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν το έκανες ήδη πέρασε του το τελευταίο firmware και ψάξε λίγο στο Forum υπάρχουν σχετικά θέματα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Sagem] Sagem F@st 1500 Update problem
    Από takis_act στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-08, 11:36
  2. [Sagem] sagem 1500
    Από metelas στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-07, 20:57
  3. [Sagem] Lan Sagem F@st 1500
    Από thanos84 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-07, 21:49
  4. [Sagem] Sagem F@st 1500 Wg
    Από ZISSIS στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-06, 19:16
  5. [Sagem] Τι παίζει με το Sagem 1500?
    Από dopey στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-06, 20:09

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας