Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    07-05-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εν συντομία,αποσυνδέσεις πολλές, και υπάρχουν μέρες που είμαι με 1200kbps down και 300kbps up ότι και να κάνω restart reset filtra on off καλώδια μένει εκεί κλειδωμένο, και μετά από ώρες και από ακόμα μια τυχαία αποσύνδεση κλειδώνει στα 9000kbps που είναι και το normal.Και Φυσικά όταν βρέχει εδώ δεν έχω ούτε τηλέφωνο, αλλαά μετά, μόλις βγει ο ήλιος όλα καλά ξανάρχεται το τηλέφωνο και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Έχω επικοινωνήσει πάνω από 20 φόρες με αναμονές κάτι 30 λεπτά,και μετά από 40 ΗΜΕΡΕΣ που άκουσα ότι ηλιθιότητα μπορεί να ακούσει κάποιος από τα φιντάνια της Τ.Υ ήρθε ένας τεχνικός στο σπίτι τσέκαρε την γραμμή και την βρήκε εντάξει, μετά έστειλαν τον ΟΤΕ που με ειδοποίησε ότι η βλάβη διορθώθηκε τώρα ποια βλάβη εννοούσαν δεν ξέρω, γιατί μετά από 2 μέρες ξανά άρχισαν τα ίδια, μέχρι προχθές, ενάμιση μήνα μετά δηλαδή,που δεν είχε φανεί τεχνικός, ήρθε ένα μήνυμα από forthnet ότι το πρόβλημα αποκαταστάθηκε,στο μυαλό τους μάλλον γιατί το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.Τι άλλο πρέπει να κάνω πραγματικά,και γιατί δεν μου λένε αν είναι ότι θέλουν να αλλάξω εταιρία μετά από 10 χρόνια, και αν το κάνω τα τέλη ενεργοποίησης θα τα πληρώσει η forthnet γιατί άλλο λογαριασμό δεν παίζει να πληρώσω, κανονικά πρέπει να μου δώσουν αποζημίωση για τις δουλειές που έχω χάσει,σαν web developer και δεν συζητάω για broadcasting έχει καταντήσει ανέκδοτο.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-04-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Είναι γενικό το πρόβλημα στην περιοχή όταν βρέχει; Μήπως υπάρχουν τίποτα ακάλυπτα καλώδια; Αν είναι γενικό θα πρέπει να το τσεκάρει ο οτε, αλλά δεν πολυτρέχει για τους συνδρομητές των άλλων εταιριών.
    Κάνε και μια ερώτηση στο support της forthnet, στο subforum. Είναι βολικό και βοηθάνε από όσο έχω δει.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    φιλε μου αφου δεν φτιαχτηκε 3 μηνες τωρα,μην περιμενεις να φταχτει....
    διακοπη της συνδεσης με δικη τους υπαιτιοτητα,καταγγελια στην εεττ και αλλαγη παροχου μηπως και βρεις την υγεια σου,
    γιατι η ψυχικη υγεια ειναι πανω απ ολα

  4. #4
    Εγγραφή
    03-06-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αν το πρόβλημα είναι στην υποδομή του οτε, η αλλαγή παρόχου, μόνο ταλαιπωρία μπορεί να του προσφέρει.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-13, 18:10
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-13, 12:56
  3. Internet για 3 μηνες;
    Από nikelodeon στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-13, 18:58
  4. Πρόβλημα με αποσυνδέσεις
    Από energy88 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-13, 20:06
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-13, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας