Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 69
  1. #31
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bl4zz0r Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε εμένα παρόμοια φάση παίχτηκε. Αφού τους ζήτησα έκπτωση (δίναμε 40 ευρώ για 24mbps+σταθερά+60' κινητά), μου είπαν ότι το μέγιστο που μπορούν να κάνουν είναι -5 ευρώ το μήνα, και αν φύγω πιο νωρίς πληρώνω για κάθε μήνα που είχα την έκπτωση, τα 5 ευρώ (δίνω πίσω τις προφορές δηλαδή). Ύστερα από ψάξιμο για VDSL, κατέληξα στην forthnet με 35 ευρώ το μήνα VDSL με απεριόριστα σταθερά + κινητά με χρονοχρέωση, η οποία όμως είναι 3 λεπτά το λεπτό (με την κλασική μαγκιά της χρονοχρέωσης που σε χρεώνουν με το που καλείς), και άρα έβγαινε max 37.20 ευρώ το μήνα με βάση το πόσο μιλάμε. Προφανώς πολύ καλύτερο deal γιατί έτσι έχω VDSL πιο φτηνά. Ενώ γίνεται η διαδικασία με καλούν από HOL και λένε στον πατέρα μου 20 ευρώ το μήνα το ίδιο πακέτο. Λέω LOL OK. Είπαμε να μην το κάνουμε, οπότε σε κάποια φάση κολάει η διαδικασία γιατί ήταν λάθος ένας αριθμός βρόγχου. Καλώ εγώ προσωπικά την HOL και αφού πάλι κλαίνε γιατί φεύγουμε, μου κάνουν προσφορά 17 ευρώ το μήνα + 3(!) ώρες κινητά. Δηλαδή...οκ ρε παιδιά... Με τις εξελίξεις αυτές μάλλον θα μείνουμε στην HOL.
    Vdsl η adsl σου προσφέρει η hol με 17 το μήνα?

  2. #32
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bl4zz0r Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε εμένα παρόμοια φάση παίχτηκε. Αφού τους ζήτησα έκπτωση (δίναμε 40 ευρώ για 24mbps+σταθερά+60' κινητά), μου είπαν ότι το μέγιστο που μπορούν να κάνουν είναι -5 ευρώ το μήνα, και αν φύγω πιο νωρίς πληρώνω για κάθε μήνα που είχα την έκπτωση, τα 5 ευρώ (δίνω πίσω τις προφορές δηλαδή). Ύστερα από ψάξιμο για VDSL, κατέληξα στην forthnet με 35 ευρώ το μήνα VDSL με απεριόριστα σταθερά + κινητά με χρονοχρέωση, η οποία όμως είναι 3 λεπτά το λεπτό (με την κλασική μαγκιά της χρονοχρέωσης που σε χρεώνουν με το που καλείς), και άρα έβγαινε max 37.20 ευρώ το μήνα με βάση το πόσο μιλάμε. Προφανώς πολύ καλύτερο deal γιατί έτσι έχω VDSL πιο φτηνά. Ενώ γίνεται η διαδικασία με καλούν από HOL και λένε στον πατέρα μου 20 ευρώ το μήνα το ίδιο πακέτο. Λέω LOL OK. Είπαμε να μην το κάνουμε, οπότε σε κάποια φάση κολάει η διαδικασία γιατί ήταν λάθος ένας αριθμός βρόγχου. Καλώ εγώ προσωπικά την HOL και αφού πάλι κλαίνε γιατί φεύγουμε, μου κάνουν προσφορά 17 ευρώ το μήνα + 3(!) ώρες κινητά. Δηλαδή...οκ ρε παιδιά... Με τις εξελίξεις αυτές μάλλον θα μείνουμε στην HOL.
    Να υποθέσω ότι στο hol double-play ευέλικτα 300 + hol tv = 16 euro/μήνα πληρώνω και πάλι πολλά;;

  3. #33
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθέσω ότι στο hol double-play ευέλικτα 300 + hol tv = 16 euro/μήνα πληρώνω και πάλι πολλά;;
    Αμα δουλεύει χωρίς προβλήματα, η τιμή είναι καλούτσικη

    Μήπως δόσανε την τιμή επειδή καταργήσανε την τεχνική υποστήριξη?

  4. #34
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgea Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Εγώ: Οκ.. ούτως ή άλλως είχε προβλήματα και δεν το χρησιμοποιω. Πείτε μου που θα το στείλω
    -Πωλητής: Δεν είναι εκεί το θέμα το θέμα είναι να σας κρατήσουμε για πελάτη
    Πες μου οτι αυτη ηταν οντως η απαντηση του agent!!

    XAXAXAXAXAXA!!!

  5. #35
    Εγγραφή
    05-07-2010
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    MediaAccess TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vdsl η adsl σου προσφέρει η hol με 17 το μήνα?
    adsl. Αν μου εδινε vdsl + όλα αυτά με 17 ευρώ θα ήταν λίγο paradise land.

  6. #36
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    δεν είναι και τοσο δυσκολο κάποιοι δίνουν 12 ευρώ οπότε με άλλα 5-10 πιστεύω οτι γίνετε να έχεις vdsl

  7. #37
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ δίνω κάτι παραπάνω από 20 ευρώ το μήνα για doubleplay unlimited, με τις διεθνείς κλήσεις, το οποίο φέτος δεν μου ανανεώνουν στην ίδια τιμή, και μου ζητούν 31.

  8. #38
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από britgreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δίνω κάτι παραπάνω από 20 ευρώ το μήνα για doubleplay unlimited, με τις διεθνείς κλήσεις, το οποίο φέτος δεν μου ανανεώνουν στην ίδια τιμή, και μου ζητούν 31.
    Ζήτα διακοπή της σύνδεσης και οτι θα πας αλλού και μετά τα λέμε ξανά αν στο ανανεώνουν ή οχι!

  9. #39
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζήτα διακοπή της σύνδεσης και οτι θα πας αλλού και μετά τα λέμε ξανά αν στο ανανεώνουν ή οχι!

    To έχω κάνει ήδη και μου είπαν ότι η HOL φέτος δεν μπορεί να δώσει τις ίδιες εκπτώσεις που έδινε παλιά, με αποτέλεσμα να μου προτείνει το ίδιο το τμήμα προσφορών να αλλάξω πάροχο αν κρίνω ότι δεν με συμφέρει. Για φέτος, το καλύτερο που μπορούν να μου κάνουν είναι να δίνω 31 αντί για 20,50.

  10. #40
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πιστεύω οτι μπορείς να βρεις με €20 αλλού. Θα σου προτεινα να κανεις αίτηση φορητότητας σε ενα παροχο που να σε ενδιαφερει και είμαι σίγουρος οτι η hol θα κανει τα αδύνατα δυνατα να σε κρατήσει.....αν οχι, δική τους χασούρα αν αφήνουν τον κάθε πελάτη να φευγει έτσι.....απο το να συνεχίσει να σου κάνει 10€ εκπτωση το μήνα, είναι καλύτερα να σε χάσει απο πελάτη;; Δεν το καταλαβαινω αυτο...

  11. #41
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω οτι μπορείς να βρεις με €20 αλλού. Θα σου προτεινα να κανεις αίτηση φορητότητας σε ενα παροχο που να σε ενδιαφερει και είμαι σίγουρος οτι η hol θα κανει τα αδύνατα δυνατα να σε κρατήσει.....αν οχι, δική τους χασούρα αν αφήνουν τον κάθε πελάτη να φευγει έτσι.....απο το να συνεχίσει να σου κάνει 10€ εκπτωση το μήνα, είναι καλύτερα να σε χάσει απο πελάτη;; Δεν το καταλαβαινω αυτο...
    Το ενδεχόμενο να τον είχε 1 χρόνο με χασούρα, γιατί έλπιζε ότι μετά απο ένα χρόνο θα κάτσει με 31ευρώ και θα αρχίσει να κερδίζει κανένα φράγκο και η HOL, είναι τόσο απίθανο?
    Μάλλον το πιθανότερο είναι.
    Συνεπως, αν ειναι να συνεχίσει εφόρου ζωής να τον έχει με χασούρα, καλύτερα να φύγει ο πελάτης.

  12. #42
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα δηλώνει κέρδη η hol! Προσωπικά ειναι τρίτος χρόνος που απολαμβάνω εκπτωση στο πακετο μου.Αν ήτανε χασούρα, πολύ απλά δεν θα έκανε σε κανένα εκπτωση τιμής. Η εκπτωση στον πελατη είναι πολύ καλύτερο απο τα μηδέν εσοδα σε εποχή κρίσης. Και για ποιά χασούρα μιλάμε ακριβώς;; Όταν ο κόσμος δουλευει για €300 και €400 το μήνα και με τα χρήματα αυτα πρεπει να επιβιώσει, οφείλεις κι εσυ να κατεβάσεις τις τιμολογησεις σου σαν εταιρεια αν θες να εχεις πελατεια και να μην το κλεισεις το μαγαζι!

  13. #43
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ενδεχόμενο να τον είχε 1 χρόνο με χασούρα, γιατί έλπιζε ότι μετά απο ένα χρόνο θα κάτσει με 31ευρώ και θα αρχίσει να κερδίζει κανένα φράγκο και η HOL, είναι τόσο απίθανο?
    Μάλλον το πιθανότερο είναι.
    Συνεπως, αν ειναι να συνεχίσει εφόρου ζωής να τον έχει με χασούρα, καλύτερα να φύγει ο πελάτης.
    Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα με τη HOL. Επειδή έχουμε όλοι στην οικογένεια το ίδιο πακέτο, κανένας δεν πληρώνει περισσότερο από εμένα. Αυτή η πολιτική των εκπτώσεων εφαρμόζεται κανονικότατα σε όποιον κάνει αίτημα φορητότητας. Δεν μου έκαναν κάποια χάρη. Απλά θέλουν να βλέπουν το αίτημα φορητότητας και σου το λένε και ευθέως όταν σε καλούν μετά από ένα τέτοιο αίτημα, ότι και καλά μετά από αυτό έχουν μεγαλύτερα περιθώρια έκπτωσης. Εξακριβωμένο εδώ και χρόνια. Το ίδιο και η vodafone, η οποία μόλις δει αίτημα φορητότητας σου κάνει 50% έκπτωση στο πάγιο χωρίς πολλά πολλά. Λέω κάτι πρωτόγνωρο ή είμαι ο μόνος που το ξέρει;

    Απλά νομίζω ότι αυτή τη φορά η HOL δεν θέλει να ανανεώσω γιατί έχει πρόβλημα η γραμμή μου και τους ενημερώνω όσο πιο συχνά μπορώ γι' αυτό γιατί πολύ απλά πληρώνω για μια υπηρεσία που δεν υπάρχει.

  14. #44
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συμφωνώ μαζί σου για τις εκπτωσεις και την πολιτική αυτή. Αν έχεις θέματα με την υπηρεσία σου, τότε όντως θα τους ειναι ασύμφορο διοτι κάθε φορα που θα τους δηλώνεις βλαβη και στέλνουν τεχνικό ή δηλώνουν βλάβη στον ΟΤΕ, η εταιρεία πρεπει να πληρώσει τον τεχνικό για να σε επισκεφτεί. Τώρα τι να σου πω.....προσωπικά εχω πολλα χρονια να τους ενοχλησω, πληρώνονται μεσω πάγειας εντολής στην ώρα τους, οπότε τους είμαι μαλλον ενας βολικός πελάτης οποτε μου κάνουν κι εμενα τη χαρη στην τιμολόγηση, να υποθέσω;; Πάντως αν έχεις θέματα με την υπηρεσία σου, ίσως θα επρεπε ή να συμφωνήσετε να σου διορθώσουν όσο γίνεται το πρόβλημα, ή αν δεν γίνεται, να πας σε άλλο πάροχο. Η αίσθηση μου ομως είναι οτι δεν εχεις πρόβλημα σε τόσο μεγάλο βαθμό, διαφορετικα απλά θα εφευγες, αν πληρωνες κάτι χωρίς να το έχεις καθόλου. Υποθέτω οτι απλα δεν εισαι πλήρως ικανοποιημένος με αυτό που παίρνεις. Σε αυτη την περιπτωση δυστυχώς ή πας αλλου ελπίζοντας να βρεις κατι καλυτερο ή συμβιβάζεσαι και παραμένεις χωρίς να δημιουργείς θέματα και καποια στιγμη ζητας μια γενναια εκπτωση

  15. #45
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ μαζί σου για τις εκπτωσεις και την πολιτική αυτή. Αν έχεις θέματα με την υπηρεσία σου, τότε όντως θα τους ειναι ασύμφορο διοτι κάθε φορα που θα τους δηλώνεις βλαβη και στέλνουν τεχνικό ή δηλώνουν βλάβη στον ΟΤΕ, η εταιρεία πρεπει να πληρώσει τον τεχνικό για να σε επισκεφτεί. Τώρα τι να σου πω.....προσωπικά εχω πολλα χρονια να τους ενοχλησω, πληρώνονται μεσω πάγειας εντολής στην ώρα τους, οπότε τους είμαι μαλλον ενας βολικός πελάτης οποτε μου κάνουν κι εμενα τη χαρη στην τιμολόγηση, να υποθέσω;; Πάντως αν έχεις θέματα με την υπηρεσία σου, ίσως θα επρεπε ή να συμφωνήσετε να σου διορθώσουν όσο γίνεται το πρόβλημα, ή αν δεν γίνεται, να πας σε άλλο πάροχο. Η αίσθηση μου ομως είναι οτι δεν εχεις πρόβλημα σε τόσο μεγάλο βαθμό, διαφορετικα απλά θα εφευγες, αν πληρωνες κάτι χωρίς να το έχεις καθόλου. Υποθέτω οτι απλα δεν εισαι πλήρως ικανοποιημένος με αυτό που παίρνεις. Σε αυτη την περιπτωση δυστυχώς ή πας αλλου ελπίζοντας να βρεις κατι καλυτερο ή συμβιβάζεσαι και παραμένεις χωρίς να δημιουργείς θέματα και καποια στιγμη ζητας μια γενναια εκπτωση

    Όχι φίλε μου. Δεν είναι έτσι. Είμαι 5 χρόνια πελάτης σε συγκεκριμένη γραμμή και κάθε χρόνο η κατάσταση επιδεινώνεται από άποψη παρεχόμενων υπηρεσιών. Δεν πληρώνω μόνο γι' αυτή τη γραμμή, καθώς HOL έχω και στο άλλο μου σπίτι (στο οποίο δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα). Στην ουσία, για να έχουμε πρόσβαση στο internet, πρέπει κάθε φορά να κλείνουμε και να ανοίγουμε το router το οποίο μας είπαν ότι μπουκώνει από τα λάθη. Έχω ανοίξει και ανάλογο θέμα. Αυτό είναι μια μόνιμη κατάσταση, από την αρχή της σύνδεσης. Έστω ότι αυτό παλευόταν και απλά έκλεινες και άνοιγες το ρούτερ, και μετά από 2-3 ώρες πάλι το ίδιο. No big deal δηλαδή. Τώρα πια έχω αποσυνδέσεις ανά δεκάλεπτο. Όμως, η HOL είπε ότι πλέον δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα το οποίο αναγνωρίζει, δεν κάνει την έκπτωση που είχαμε μέχρι και τώρα (το συμβόλαιό μου λήγει σε λίγες ημέρες) και βάζει μπροστά τον ΟΤΕ, λέγοντας ότι εκείνος διαχειρίζεται το δίκτυο, και από τη στιγμή που τους απαντά ότι δεν υπάρχει δυνατότητα επίλυσης του προβλήματος, δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορούν να κάνουν, επειδή δεν φταίνε εκείνοι που το δίκτυο είναι τόσο παλιό και το ΚΑΦΑΟ χαλασμένο/προβληματικό. Αν παραμείνω, λοιπόν, στη HOL δεν θα μπορώ να δηλώσω καν βλάβη καθώς στο σύστημά τους έχει καταχωρηθεί ως μη επιλύσιμο και παρόλα αυτά μου ζητούν να πληρώνω και μεγαλύτερο πάγιο.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. θα κανουν οι μνημες?
    Από ks1981 στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-13, 19:29
  2. Τα xp δεν κανουν boot [solved]
    Από gabrianna στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-13, 16:29
  3. Πόσο κάνουν τα μελάνια του εκτυπωτή σας?
    Από NeuroN στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-13, 14:26
  4. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-13, 22:36
  5. GPS usb dongle + λάπτοπ -> Κάνουν δουλειά;
    Από sadako στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-13, 13:57

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας