Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 35
  1. #1
    Εγγραφή
    01-09-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    καλημερα σας προχτες κολησα τον ιο τις αστυνομιας και παλι καλλα καταφερα μονος μου
    και ξεκολησα τον υπολογιστη μου τωρα το πως το εκανα δεν το πολυκαταλαβα απλα κατεβαζα οτι δωρεαν αντιβαιρους εβρισκα και τα δοκιμαζα ενα ενα και τελικα καποιο απο αυτα επιασε αλλα εχω την ηποψια οτι κρυβετα ακομα καπου στο συστημα του υπολογιστη μου παρολο που λειτουργει κανονικα απλα κανει κατι κουλα που και που και γιαυτο πιστευω οτι ειναι καπου εκει μεσα το ολο θεμα με εχει θορυβησει ιδιαιτερα καθως οι τυποι ειχαν ενεργοποιησει την καμερα μου και ειχαν τραβηξει φωτογραφια το δωματιο μου την ωρα που δεν ειμουν εγω μπροστα αυτο σημαινει οτι απλα ειχαν μπει στο συστημα και περιμεναν ποτε να δρασουν ετσι μολις εκλεισα τον υπολογιστη μου και την επομενη μερα πηγα να τον ανοιξω να σου το μνμ η μας δινεις 100 ευρω η αλλιως δεν θα μπορεις να ανοιξεις τον υπολογιστη σου κτλ κτλ που εμφανιζει αυτος ο ιος και καλα να ειχα μπει σε τιποτα πονηρα σαιτ το καταλαβαινω αλλα βλεποντας βιντεο στο υτουβε αυτο δεν περιμενα να το παθω εφταιγε βεβαια και το οτι ειχα απενεργοποιημενο το τειχος προστασιας των windows αλλα σημοσιευω αυτο το θεμα μηπως ξερει κανεις να μου πει κανενα προγραμμα για την απολυτη προστασια και για να ειμαι σιγουρος οτι ολα ειναι καλλα καθως και αμα κανενας εχει το ιδιο προβλημα να του δωσω τα λινκ που κατεβασα και ελυσα το προβλημα

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βρές ένα υπολογιστή καθαρό απο ιούς, και κάνε ό,τι λέει εδώ : Οδηγός δημιουργίας - χρήσης του Avira Rescue CD.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    579
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το "απόλυτο" πρόγραμμα προστασίας είναι το sandboxie.
    Παρέχει πολύ ισχυρότερη ασπίδα προστασίας από οποιοδήποτε antivirus και καταναλώνει πολύ λιγότερους πόρους.
    Εδώ και πάνω από 5 χρόνια είναι απαραβίαστο από τα π ά ν τ α.
    (Όποιος ξέρει ιό που να το έχει παραβιάσει, ας το γράψει.)
    Bάλτο και πήγαινε όπου θες χωρίς κανέναν φόβο.
    Ξέχνα τα antivirus, στις περισσότερες περιπτώσεις δεν κάνουν δουλειά.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A.N.T. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "απόλυτο" πρόγραμμα προστασίας είναι το sandboxie.
    Παρέχει πολύ ισχυρότερη ασπίδα προστασίας από οποιοδήποτε antivirus και καταναλώνει πολύ λιγότερους πόρους.
    Εδώ και πάνω από 5 χρόνια είναι απαραβίαστο από τα π ά ν τ α.
    (Όποιος ξέρει ιό που να το έχει παραβιάσει, ας το γράψει.)
    Bάλτο και πήγαινε όπου θες χωρίς κανέναν φόβο.
    Ξέχνα τα antivirus, στις περισσότερες περιπτώσεις δεν κάνουν δουλειά.
    Τα ''απόλυτα'' και τα ''ξέχνα τα'' είναι πολύ προσωπικές εκτιμήσεις. Εδώ έχουν διαφορετική γνώμη.
    Stay away from suspicious file or web page, never open them. If you still wanted to open it, use a completely isolated environment such as virtual machine and perhaps with network function disabled. If you want to use sandboxie to test suspicious file, block access to sensitive file, folder or registry by opening sandbox settings. Also, read the Sandboxie FAQ to understand how sandboxie works, how can it protect your system and what it cannot protect. Don't forget to use antivirus and firewall.

    Όλα μαζί λοιπόν και τον σταυρό σου μαζί για να ζείς επικινδύνως..........
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    579
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τα εισαγωγικά τα είδες ("απόλυτο"); κάτι υπονοούσαν :
    ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα πραγματοποιεί όσα υπόσχεται χωρίς καμιά έκπτωση, τίποτε περισσότερο ή λιγότερο.
    Από το 2008 (ή νωρίτερα), δεν έχει αναφερθεί ιός που να το παραβίασε - ποτέ και κανένας.
    Οι πορωμένοι το χρησιμοποιούν για να δοκιμάζουν ιούς από το openMalware.
    Kανείς δεν τολμά να το κάνει αυτό με οποιοδήποτε antivirus...

    Από κει και πέρα, έχω δηλώσει ρητά εδώ μέσα ότι το antivirus είναι απαραίτητο αλλά ως δευτερεύον εργαλείο προστασίας.
    Τα προγράμματα light virtualization προστατεύουν - εμμέσως βέβαια - πολύ καλύτερα.
    Το κοντινότερο παράδειγμα είναι ο t.s.: αν είχε ένα τέτοιο, τώρα δεν θα πάθαινε τίποτε....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος A.N.T. : 08-12-13 στις 02:12.

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A.N.T. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα εισαγωγικά τα είδες ("απόλυτο"); κάτι υπονοούσαν :
    ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα πραγματοποιεί όσα υπόσχεται χωρίς καμιά έκπτωση, τίποτε περισσότερο ή λιγότερο.
    Από το 2008 (ή νωρίτερα), δεν έχει αναφερθεί ιός που να το παραβίασε - ποτέ και κανένας.
    Οι πορωμένοι το χρησιμοποιούν για να δοκιμάζουν ιούς από το openMalware.
    Kανείς δεν τολμά να το κάνει αυτό με οποιοδήποτε antivirus...

    Από κει και πέρα, έχω δηλώσει ρητά εδώ μέσα ότι το antivirus είναι απαραίτητο αλλά ως δευτερεύον εργαλείο προστασίας.
    Τα προγράμματα light virtualization προστατεύουν - εμμέσως βέβαια - πολύ καλύτερα.
    Το κοντινότερο παράδειγμα είναι ο t.s.: αν είχε ένα τέτοιο, τώρα δεν θα πάθαινε τίποτε....
    Χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου ποιο πάνω λές να ξεχάσουμε τα antivirus. Τώρα λές είναι απαραίτητο...... τέλος πάντων. Θεωρώ ότι ένας απλός χρήστης δεν μπορεί, και κυρίως δεν θέλει να κάθεται να ασχολήται με πολύπλοκα προγράμματα και διαδικασίες. Θέλει κάτι απλό και σίγουρο και να ξεχάσει ότι υπάρχει. Οσον αφορά τα antivirus έχω το Κaspersky αρκετά χρόνια χωρίς να με έχει προδώσει ποτέ από εκεί που μπαίνω αλλά δεν σημαίνει ότι έχω κάνει και συμβόλαιο με το Θεό. Βάζει το χεράκι του και ο χρήστης πολλές φορές για τα κακά που παθαίνει.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    579
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kοίταξε, δεν εκφράστηκα σωστά.
    Γράφω στον t.s. ξέχνα τα antivirus με την έννοια ότι άπαξ και μολυνθεί ο υπολογιστής
    είναι δύσκολο να τον καθαρίσουν ή κι αν το κάνουν, συχνά αφήνουν υπολλείματα.
    Τώρα βέβαια την έπαθε αλλά ας το ξέρει για το μέλλον.

    Για τα προγράμματα light virtualization έχω γράψει αλλού τη γνώμη μου.
    Δεν είναι antivirus και δεν ανιχνεύουν κακόβουλο λογισμικό.
    Ο υπολογιστής με αυτά θα μολυνθεί.
    Ωστόσο, δεν επιτρέπουν η μόλυνση να είναι μόνιμη. Λόγω της αρχής λειτουργίας τους,
    σε αυτό τα καταφέρνουν γενικώς πολύ καλύτερα από οποιοδήποτε antivirus.

    Tο sandboxie δεν το έχω, έχω όμως διαβάσει τις γνώμες και τα test άλλων.
    Πουθενά δεν υπάρχει αναφορά ότι παραβιάστηκε εδώ και πολλά χρόνια -
    και χωρίς την προσπάθεια να είναι πάντα ενημερωμένο για τις τελευταίες απειλές
    (πράγμα που επιβάλλεται στα AV για να είναι ασφαλή).
    Το συγκεκριμενο πρόγραμμα σταματά τους ιούς κατά 100% - κανένα ΑV δεν έχει
    τέτοια επίδοση (όσο μπορούν να συγκριθούν αφού κάνουν διαφορετικά πράγματα).

    Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το shadow defender (και βέβαια έχω και ένα free antivirus).
    Προσφάτως μολύνθηκα από τον συγκεκριμένο ιό.
    Έκανα απλώς restart και ο υπολογιστής επανήλθε δίχως κανέναν κόπο. Ούτε σκαναρίσματα, ούτε τίποτε άλλο.

    Τέλος, όσοι είναι ανασφαλείς δεν βασίζονται μόνον σε ένα antivirus, όσο καλό κι αν είναι.
    Προστατεύουν τον υπολογιστή τους με τουλάχιστον δύο (διαφορετικές) τεχνικές εκ των οποίων
    η μια είναι av και η άλλη σχεδόν πάντα light virtualization πρόγραμμα.
    Αν κάποιος πει ότι είναι παρανοϊκός με την προστασία και δεν το κάνει αυτό, είναι άσχετος επί του θέματος ή/και ψεύτης...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος A.N.T. : 08-12-13 στις 03:16.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A.N.T. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kοίταξε, δεν εκφράστηκα σωστά.
    Γράφω στον t.s. ξέχνα τα antivirus με την έννοια ότι άπαξ και μολυνθεί ο υπολογιστής
    είναι δύσκολο να τον καθαρίσουν ή κι αν το κάνουν, συχνά αφήνουν υπολλείματα.

    Για τα προγράμματα light virtualization έχω γράψει αλλού τη γνώμη μου.
    Δεν είναι antivirus και δεν ανιχνεύουν κακόβουλο λογισμικό.
    Ο υπολογιστής με αυτά θα μολυνθεί.
    Ωστόσο, δεν επιτρέπουν η μόλυνση να είναι μόνιμη. Λόγω της αρχής λειτουργίας τους,
    σε αυτό τα καταφέρνουν γενικώς πολύ καλύτερα από οποιοδήποτε antivirus.

    Tο sandboxie δεν το έχω, έχω όμως διαβάσει τις γνώμες και τα test άλλων.
    Πουθενά δεν υπάρχει αναφορά ότι παραβιάστηκε εδώ και πολλά χρόνια -
    και χωρίς την προσπάθεια να είναι πάντα ενημερωμένο για τις τελευταίες απειλές
    (πράγμα που επιβάλλεται στα AV για να είναι ασφαλή).
    Το συγκεκριμενο πρόγραμμα σταματά τους ιούς κατά 100% - κανένα ΑV δεν έχει
    τέτοια επίδοση (όσο μπορούν να συγκριθούν αφού κάνουν διαφορετικά πράγματα).

    Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το shadow defender (και βέβαια έχω και ένα free antivirus).
    Προσφάτως μολύνθηκα από τον συγκεκριμένο ιό.
    Έκανα απλώς restart και ο υπολογιστής επανήλθε δίχως κανέναν κόπο. Ούτε σκαναρίσματα, ούτε τίποτε άλλο.

    Τέλος, όσοι είναι ανασφαλείς δεν βασίζονται μόνον σε ένα antivirus, όσο καλό κι αν είναι.
    Προστατεύουν τον υπολογιστή τους με τουλάχιστον δύο (διαφορετικές) τεχνικές εκ των οποίων
    η μια είναι av και η άλλη απαραιτήτως light virtualization πρόγραμμα.
    Αν κάποιος πει ότι είναι παρανοϊκός με την προστασία και δεν το κάνει αυτό, είναι άσχετος επί του θέματος ή/και ψεύτης...
    Επειδή είμαι παρανοικός με την προστασία αλλά δεν είμαι ούτε άσχετος με το θέμα αλλά ούτε και ψεύτης θα σου πώ την απόλυτη, χωρίς εισαγωγικά βέβαια, προστασία. Back-up και πάλι Back-up, όλα τα άλλα είναι θεωρίες δικές μας και των εταιριών. Φύλαγε λοιπόν τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά, που λέει και η παροιμία.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #9
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    579
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν διαφωνώ σ' αυτό.
    Πάντα λέω ότι "αν δεν έχεις backup των δεδομένων σου, δεν έχεις δεδομένα".

    Από κει και πέρα, αν δει κάποιος τις υπογραφές ατόμων που είναι υπερβολικοί (ή παρανοικοί) με την προστασία,
    θα επιβεβαιώσει αυτό που έγραψα για τα πολλαπλά στρώματα. Π.χ. από σχετικά forums :

    Sandboxie, TinyWall Windows firewall controller, Avast free, MBAM on demand, NoScript extension in Firefox. Windows 7 64 bit home prem.

    Online Armor 7, Emsisoft Anti-Malware, Sandboxie paid, Firefox and Pale Moon with NoScript and Adblock Plus, Shadow Defender and Hitman Pro (on demand), Macrium Reflect Free

    Security = WinXPproSP3 Firewall + Anti-Executable + DefenseWall HIPS * Recovery = ShadowProtect + FirstDefense-ISR
    Malware Survival Rate = 0.00%, but each malware has my sympathy.

    Comodo Firewall (HIPS, Sandbox-untrusted), WSA IS (Max settings), Qihoo 360 IS, K9 Web protection. (malware, phishing and HTTPS force) Norton DNS

    Sandboxie + AppGuard 4 (medium) + Qihoo 360AV (low) + Win7 built-in FW.


    και ο κατάλογος δεν τελειώνει....

  10. #10
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A.N.T. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαφωνώ σ' αυτό.
    Πάντα λέω ότι "αν δεν έχεις backup των δεδομένων σου, δεν έχεις δεδομένα".

    Από κει και πέρα, αν δει κάποιος τις υπογραφές ατόμων που είναι υπερβολικοί (ή παρανοικοί) με την προστασία,
    θα επιβεβαιώσει αυτό που έγραψα για τα πολλαπλά στρώματα. Π.χ. από σχετικά forums :

    Sandboxie, TinyWall Windows firewall controller, Avast free, MBAM on demand, NoScript extension in Firefox. Windows 7 64 bit home prem.

    Online Armor 7, Emsisoft Anti-Malware, Sandboxie paid, Firefox and Pale Moon with NoScript and Adblock Plus, Shadow Defender and Hitman Pro (on demand), Macrium Reflect Free

    Security = WinXPproSP3 Firewall + Anti-Executable + DefenseWall HIPS * Recovery = ShadowProtect + FirstDefense-ISR
    Malware Survival Rate = 0.00%, but each malware has my sympathy.

    Comodo Firewall (HIPS, Sandbox-untrusted), WSA IS (Max settings), Qihoo 360 IS, K9 Web protection. (malware, phishing and HTTPS force) Norton DNS

    Sandboxie + AppGuard 4 (medium) + Qihoo 360AV (low) + Win7 built-in FW.


    και ο κατάλογος δεν τελειώνει....
    Αυτοί δεν ανήκουν σε ομάδα normal χρηστών, και δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα για το τι πρέπει να κάνουμε. Αυτοί κάνουν Τest για πάρτη τους...... καλό βράδυ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #11
    Εγγραφή
    01-09-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    καλησπερα σας και παλι σε ολους ποτε δεν περιμενα οτι απλα ανοιγοντας ενα θεμα με αυτο που επαθα θα διαβαζα τοσες πολλες αποψεις και γνωμες καθως και οτι λετε για μενα ειναι η ανακαλυψη τις αμερικης καθως ειμαι σε νηπιακο σταδιο γνωσης περι των υπολογιστων δηλαδη περα απο τα βασικα τιποτα αλλο τωρα εχω αρχισει και προσπαθω να μαθω οσα πιο πολλα γινεται σε πιο πρωχορημενο επιπεδο οι γνωσεις μου βασιζονται μονο σε οτι εχω μαθει απο οταν πηγαινα στο σχολειο και απο αυτα που μαθαινα τα περισοτερα τα εχω ξεχασει θα διαβασω ολα τα σχολια και τις αποψεις εκτενως θα τα ψαχνω στο ιντερνετ ολα αυτα τα προγραμματα που διαβασα στα γρηγορα και αμα δεν καταλαβαινω κατι θα ρωταω για τυχον αποριες

  12. #12
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A.N.T. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαφωνώ σ' αυτό.
    Πάντα λέω ότι "αν δεν έχεις backup των δεδομένων σου, δεν έχεις δεδομένα".

    Από κει και πέρα, αν δει κάποιος τις υπογραφές ατόμων που είναι υπερβολικοί (ή παρανοικοί) με την προστασία,
    θα επιβεβαιώσει αυτό που έγραψα για τα πολλαπλά στρώματα. Π.χ. από σχετικά forums :

    Sandboxie, TinyWall Windows firewall controller, Avast free, MBAM on demand, NoScript extension in Firefox. Windows 7 64 bit home prem.

    Online Armor 7, Emsisoft Anti-Malware, Sandboxie paid, Firefox and Pale Moon with NoScript and Adblock Plus, Shadow Defender and Hitman Pro (on demand), Macrium Reflect Free

    Security = WinXPproSP3 Firewall + Anti-Executable + DefenseWall HIPS * Recovery = ShadowProtect + FirstDefense-ISR
    Malware Survival Rate = 0.00%, but each malware has my sympathy.

    Comodo Firewall (HIPS, Sandbox-untrusted), WSA IS (Max settings), Qihoo 360 IS, K9 Web protection. (malware, phishing and HTTPS force) Norton DNS

    Sandboxie + AppGuard 4 (medium) + Qihoo 360AV (low) + Win7 built-in FW.


    και ο κατάλογος δεν τελειώνει....
    και θα χρειάζεσαι τουλάχιστον 8πύρηνο σε πάνω απο 3GHZ, >8GB RAM, για να τρέχεις επαρκώς κάποιον browser.

  13. #13
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    579
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Προφανώς, έχεις πλήρη άγνοια του θέματος.
    Πάρε για παράδειγμα την τελευταία υπογραφή : sandbox + antivirus + MBR guard
    Σε 32bit και 4 GB, ο browser τρέχει χωρίς καμιά δυσκολία.

    Τα sandbοx και τα LV προγράμματα είναι πανάλαφρα - καμιά σχέση με τα antivirus.
    Λες οι συγκεκριμένοι χρήστες που είναι τόσο ψαγμένοι, να κάνουν το μηχάνημά τους να τρέχει σαν σαλιγκάρι ;

  14. #14
    Εγγραφή
    30-03-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    SNR / Attn
    9(dB) / 49(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα γράφω εδώ.Κόλλησα τον ιο και εγώ.Έκλεισα αμέσως τον chrome απο το ctrl-alt-del(στο google έλεγε οτι συνήθως δεν δουλεύει)και αμέσως το πισι.
    1)Ακολούθησα τις οδηγίες για το avira και ο υπολογιστής κολλάει στο βήμα 3(μαύρη οθόνη με τα γράμματα).Περίμενα 15 λεπτά χωρίς να κάνει κάτι.
    2)Έτρεξα το avg και δεν έβγαλε κάτι.Τρέχω και το mbam τώρα.Στις οδηγίες της αστυνομίας προτείνονταν αυτά που κάνω,θα βοηθήσουν;
    3)Ο ιος είναι τόσο σοβαρός όσο λένε;Από όσο πρόλαβα να δω δεν είχε ΠΟΥΘΕΝΑ κουμπί για να πληρώσεις,άρα μήπως δεν ήταν ο πραγματικός ιος;

  15. #15
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsad92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα γράφω εδώ.Κόλλησα τον ιο και εγώ.Έκλεισα αμέσως τον chrome απο το ctrl-alt-del(στο google έλεγε οτι συνήθως δεν δουλεύει)και αμέσως το πισι.
    1)Ακολούθησα τις οδηγίες για το avira και ο υπολογιστής κολλάει στο βήμα 3(μαύρη οθόνη με τα γράμματα).Περίμενα 15 λεπτά χωρίς να κάνει κάτι.
    2)Έτρεξα το avg και δεν έβγαλε κάτι.Τρέχω και το mbam τώρα.Στις οδηγίες της αστυνομίας προτείνονταν αυτά που κάνω,θα βοηθήσουν;
    3)Ο ιος είναι τόσο σοβαρός όσο λένε;Από όσο πρόλαβα να δω δεν είχε ΠΟΥΘΕΝΑ κουμπί για να πληρώσεις,άρα μήπως δεν ήταν ο πραγματικός ιος;
    Μπες με Live CD ή USB για να δείς αν τα αρχεία σου είναι εντάξει για αρχή.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-13, 16:28
  2. Μπλόκα αστυνομίας σε οδηγούς
    Από kourampies στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-13, 10:14
  3. ιος σε sms απο whats app εχει κλειδωσει τα παντα πως επαναφερω το κινητό μου ?
    Από tektonarhos στο φόρουμ Άλλες πλατφόρμες και συσκευές
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-13, 17:54
  4. μπλοκάρισμα υπολογιστή - ιός - €100
    Από johnyb98 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-13, 02:11
  5. Πορτα 1433 ιος
    Από astratos στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-13, 20:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας