Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    20-12-2013
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα, καλές γιορτές να έχουμε, καλώς σας βρήκα στο φόρουμ

    Επειδή το aceraki μου βγήκε off (οθόνη τέζα, συνέβαλα και εγώ στην ζημιά βέβαια, αλλά μου φαίνεται πολύ εύκολα χάλασε, έπειτα τα έπαιξε όλο το λάπτοπ, θαρρώ κάτι μεταξύ μητρικής και σκληρού παίζει δεν το χω κοιτάξει, ελπίζω να είναι το πρώτο γιατί θέλω να ανακτήσω τα αρχεία του τελευταίου), αν και βέβαια τα είχε φάει τα ψωμιά του 4+ χρόνια, είμαι στο ψάξιμο ενός νέου λάπτοπ.

    Ας σας διαφωτίσω λίγο με την χρήση για την οποία το θέλω (με σειρά προτεραιότητας, αν και τα 1 και 2 τα θεωρώ σχεδόν ισοδύναμα ως προς την προτίμηση):

    1. για προγραμματισμό, λόγω σχολής (eclipse, visual studio, netbeans, sql και μελλοντικές γλώσσες που θα θέλω να μάθω στην πορεία) και χρήση libreoffice (που λεφτά για την κυρά MS)
    2. για προβολή ταινιών, μουσική και γενικά κάθε είδους ψυχαγωγίας
    3. φυσικά σερφάρισμα στο διαδίκτυο, youtube κλπ (γενικά πολλές καρτέλες) και
    4. παιχνίδια (κατά κύριο λόγο LoL, football manager και περιστασιακά κάνα άλλο, max δηλαδή 3-4 παιχνίδια)
    5. ενδεχομένως και για χρήση προγραμμάτων όπως ableton, reaper, virtual dj, fl studio (optional)

    Αγορά: Γνωρίζω πως πιο πολύ συμφέρει να κάνω ένα ταξίδι προς Ε.Ε. και να πάρω από κει λάπτοπ ή να παραγγείλω online, παρά να αγοράσω από δω (διαφορές μέχρι και 300 ευρώ, περιορισμένα μοντέλα τα οποία είναι και ελαφρώς ξεπερασμένα, συγκριτικά με Η.Π.Α κλπ), αλλά η αγορά θα γίνει με δόσεις (τα μετρητά... δεν υπάρχουν ) οπότε προτιμώ μαγαζί τύπου Κωτσόβολος, Mediamarkt, Πλάισιο (φυσικά πλην των Turbo X) και τα σχετικά (e-shop δεν το χω σε ιδιαίτερη εκτίμηση).

    Προτεραιότητα θέλω να έχουν λάπτοπ που θα μπορώ να το πάρω με άτοκες δόσεις (εκτός και αν προκύψει μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ευκαιρία value for money, ώστε να το πάρω με απλές δόσεις), για αυτό και στο μυαλό μου αυτή την στιγμή παίζει ο Κωτσό (βέβαια πιστεύω υπάρχουν εξαιρέσεις, π.χ. αν πάω και τους ζητήσω σε ένα μαγαζί άτοκες δόσεις, αλλιώς παίρνω το καπέλο μου και φεύγω, ίσως μου κάνουν μια προσφορά)

    Ενδεικτικά, έπειτα από ένα ψάξιμο κατέληξα σε αυτό:
    http://www.kotsovolos.gr/site/comput...d5#prettyPhoto
    οπότε ψάχνω πάνω κάτω στα 800 ευρώ, με παρόμοια χαρακτηριστικά (τώρα αν δεν είναι ο επεξεργαστής i7 quad core και είναι i5 ή αν δεν είναι haswell και είναι ivy bridge δεν χάθηκε ο κόσμος), ανεξάρτητη κάρτα γραφικών, καλή σχεδίαση - ομορφιά - σωστή θέρμανση του λαπτοπ (ο λόγος που προσωπικά απέρριψα αρκετά dell, αλλά είναι optional και αυτό, όποτε προτάσεις dell καλοδεχούμενες), αν παίρνει και 2ο σκληρό ακόμα καλύτερα (για ssd δεν μιλάω καν δεν πρόκειται να βρω με ssd, πλην ultrabook, και να κάνει ένα κάρο δουλείες, στο μέλλον του κοτσάρω έναν ssd πιθανότατα) , ram από 4 και πάνω (φυσικά επεκτάσιμη τουλάχιστον στα 8 ή ακόμα καλύτερα στα 16), χμμ αυτά πάνω κάτω.

    Ξέρω κούρασα Κάθε πρόταση δεκτή

    υ.γ. για το toshiba που αναφέρω, στο φυλλάδιο του Κωτσό έχει ένα αστεράκι στις τιμές των δόσεων και από κάτω με ψιλά γράμματα στο περιθώριο γράφει για αγορά με πακέτα 360, δεν πιστεύω να ισχύει τέτοια που(στια ) ε?

    edit: Θα προτιμούσα και μια οθόνη 17+" και ανάλυση full hd, αλλά για τα λεφτά που διαθέτω δεν νομίζω να βρω κάτι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mrslowflow : 20-12-13 στις 16:55.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΙΑΣ
    Router
    usr 9108
    SNR / Attn
    24(dB) / 31(dB)
    Βλέπε τα μηχανάκια όχι το μαγαζί (απλά από εκεί έχω ψωνίσει, είμαι ευχαριστημένος και έχω εξοικειωθεί και με το site)

    Lenovo
    1)http://www.mgmanager.gr/lenovo_ideap.../el/pid/15636/
    2)http://www.mgmanager.gr/lenovo_think.../el/pid/15818/

    Και τα 2 παραπάνω έχουν επεκτάσιμη RAM μέχρι 16gb και ξεχωριστές κάρτες γραφικών

    Dell
    1)http://www.mgmanager.gr/dell_inspiro.../el/pid/15607/ i7, ήδη 8gb ram (τοπαρισμένη) και ξεχωριστές κάρτες γραφικών (στα μείον η έλλειψη Windows, αλλά αν είσαι φοιτητής δες τα δωρεάν προγράμματα που πιθανώς να δικαιούσε η βάλε το λειτουργικό από το παλιό σου λάπτοπ)
    2)http://www.mgmanager.gr/dell_inspiro.../el/pid/15604/ ομοίως με τις κάρτες γραφικξών και το λειτουργικό)


    Γιατί απέρριψες τα Dell; είχες dell θερμάστρα; 2 σκληρό παίρνει και το δικό μου Dell απλά πρέπει να αλλάξω μια κάρτα (με γνήσιο ανταλλακτικό). Επίσης τα Dell έχουν και On site εγγύηση και γενικά έχουν καλά σχόλια όσον αφορά το support.

    Aν μπορείς να ξεφύγεις σε budget δες και αυτό αλλά πρόσεξε κατά την συνεννόηση να είναι διαθέσιμο με την Full HD οθόνη.
    http://www.mgmanager.gr/dell_inspiro.../el/pid/15562/
    Έτσι να κάνουμε καμιά σχιζοφρένεια που και που να γουστάρουμε.

    Βοηθείστε μας στην μάχη κατά των ασθενείων σε όλο τον κόσμο


    "Α Dirty Mind Is A Joy Forever" Oscar Wylde

  3. #3
    Εγγραφή
    12-09-2005
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8961NB
    SNR / Attn
    7.7(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Προσοχή θέλει στην επιλογή του επεξεργαστή αν θα ειναι M ή U (δηλ. ισχύς εναντίων φορητότητας). Τα Dell και τα Sony βγαίνουν δυστυχώς μονο με U οπως και κάποιες καλές σειρές των άλλων εταιρειών...

  4. #4
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΙΑΣ
    Router
    usr 9108
    SNR / Attn
    24(dB) / 31(dB)
    Εμένα πάντως είναι Dell με τον 3210Μ επεξεργαστή.
    Έτσι να κάνουμε καμιά σχιζοφρένεια που και που να γουστάρουμε.

    Βοηθείστε μας στην μάχη κατά των ασθενείων σε όλο τον κόσμο


    "Α Dirty Mind Is A Joy Forever" Oscar Wylde

  5. #5
    Εγγραφή
    20-12-2013
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bmwe30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπε τα μηχανάκια όχι το μαγαζί (απλά από εκεί έχω ψωνίσει, είμαι ευχαριστημένος και έχω εξοικειωθεί και με το site)

    Lenovo
    1)http://www.mgmanager.gr/lenovo_ideap.../el/pid/15636/
    2)http://www.mgmanager.gr/lenovo_think.../el/pid/15818/

    Και τα 2 παραπάνω έχουν επεκτάσιμη RAM μέχρι 16gb και ξεχωριστές κάρτες γραφικών

    Dell
    1)http://www.mgmanager.gr/dell_inspiro.../el/pid/15607/ i7, ήδη 8gb ram (τοπαρισμένη) και ξεχωριστές κάρτες γραφικών (στα μείον η έλλειψη Windows, αλλά αν είσαι φοιτητής δες τα δωρεάν προγράμματα που πιθανώς να δικαιούσε η βάλε το λειτουργικό από το παλιό σου λάπτοπ)
    2)http://www.mgmanager.gr/dell_inspiro.../el/pid/15604/ ομοίως με τις κάρτες γραφικξών και το λειτουργικό)


    Γιατί απέρριψες τα Dell; είχες dell θερμάστρα; 2 σκληρό παίρνει και το δικό μου Dell απλά πρέπει να αλλάξω μια κάρτα (με γνήσιο ανταλλακτικό). Επίσης τα Dell έχουν και On site εγγύηση και γενικά έχουν καλά σχόλια όσον αφορά το support.

    Aν μπορείς να ξεφύγεις σε budget δες και αυτό αλλά πρόσεξε κατά την συνεννόηση να είναι διαθέσιμο με την Full HD οθόνη.
    http://www.mgmanager.gr/dell_inspiro.../el/pid/15562/
    σε ευχαριστώ για την απάντηση.

    ο λόγος που τα απέρριψα με μια πρώτη ματιά ήταν λόγω design (ομοίως και τα Lenovo). Απλά ψάχνω ένα καλό μηχάνημα, δεν κολλάω στο design, αλλά αν μπορώ να το έχω και αυτό... (εξάλλου, μόνο τα καλύτερα έχω ακούσει για τα dell και το after shales τους). Στις προτάσεις σου, τα λαπτόπια είναι αξιόλογα στα χαρακτηριστικά, το ThinkPad Edge E43 δεν μου άρεσε η σχεδίαση, τα 3 dell μου άρεσαν (πρέπει να κοίταγα άλλη σειρά μου φαίνεται, οπότε αναθεωρώ για τα dell ως προς την γενική άποψη για την σχεδίαση )

    όσο για το μαγαζί, εξήγησα για ποιο λόγο ψάχνω σε μαγαζιά τύπου Κωτσόβολο, Mediamarkt κλπ. Ψάχνω για άτοκες δόσεις κυρίως, γιατί με απλές δόσεις ξεφεύγει το πράγμα (π.χ. για το πρώτο dell που μου ποστάρεις στις 36 δόσεις πάει 1000+ από τα αρχικά 800). Θα μου πεις και τι περίμενες; Απλά προσπαθώ να γλιτώσω όσα περισσότερα χρήματα μπορώ. Εξάλλου αν είχα την δυνατότητα θα έπαιρνα κάτι σε μετρητά, αλλά... Πάντως σαν τιμές, κομπλέ το μαγαζί

    Για το λειτουργικό δεν έχω θέμα με τα Linux (στο προηγούμενο είχα dual boot Mint με windows 8), απλά θέλω κυρίως windows και ,αν και όντως είμαι φοιτητής πληροφορικής, μας έκοψαν τα OS από το Dreamspark Premium λόγω έλλειψης χρημάτων (πιστεύω).

    Σε ευχαριστώ για τις προτάσεις σου και συγνώμη αν σε κούρασα με την απάντηση μου

  6. #6
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΙΑΣ
    Router
    usr 9108
    SNR / Attn
    24(dB) / 31(dB)
    Προσωπικά σε όλες μου τις αγορές κοιτάζω τις γνώμες των χρηστών για την αξιοπιστία και το after sales της εταιρείας της οποίας το προϊόν πάω να αγοράσω.

    Το design ποτέ δεν με απασχόλησε.

    Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση του καταστήματος αλλά αυτό το κομμάτι των δόσεων το είδες; Εγώ 2 - 3 ερωτήσεις που είχα κατα καιρούς συμπλήρωσα την φόρμα δεξιά και σε 1 - 2 εργάσιμες μου απάντησαν. Επίσης αν δεν χρησιμοποιείς resource heavy προγράμματα ή να παίζεις τρελά παιχνίδια δεν βρίσκω το λόγο να πας σε i7 καθώς σχεδόν ποτέ δεν θα χρησιμοποιήσεις την πλήρη ισχύ του (εγώ αυτό το βλέπω σαν πεταμένα χρήματα).
    Ναι τα lenovo ίσως να μην έχουν design αλλά είναι σκύλοι πραγματικά σαν μηχανήματα!

    Και το μηχανάκι που πρότεινες είναι ένα μικρό κτηνάκι αλλά δεν έχω ιδέα από toshiba όσον αφορά εγγυήσεις κτλ ώστε να σου πω την γνώμη μου.
    Έτσι να κάνουμε καμιά σχιζοφρένεια που και που να γουστάρουμε.

    Βοηθείστε μας στην μάχη κατά των ασθενείων σε όλο τον κόσμο


    "Α Dirty Mind Is A Joy Forever" Oscar Wylde

  7. #7
    Εγγραφή
    20-12-2013
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bmwe30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά σε όλες μου τις αγορές κοιτάζω τις γνώμες των χρηστών για την αξιοπιστία και το after sales της εταιρείας της οποίας το προϊόν πάω να αγοράσω.

    Το design ποτέ δεν με απασχόλησε.

    Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση του καταστήματος αλλά αυτό το κομμάτι των δόσεων το είδες; Εγώ 2 - 3 ερωτήσεις που είχα κατα καιρούς συμπλήρωσα την φόρμα δεξιά και σε 1 - 2 εργάσιμες μου απάντησαν. Επίσης αν δεν χρησιμοποιείς resource heavy προγράμματα ή να παίζεις τρελά παιχνίδια δεν βρίσκω το λόγο να πας σε i7 καθώς σχεδόν ποτέ δεν θα χρησιμοποιήσεις την πλήρη ισχύ του (εγώ αυτό το βλέπω σαν πεταμένα χρήματα).
    Ναι τα lenovo ίσως να μην έχουν design αλλά είναι σκύλοι πραγματικά σαν μηχανήματα!

    Και το μηχανάκι που πρότεινες είναι ένα μικρό κτηνάκι αλλά δεν έχω ιδέα από toshiba όσον αφορά εγγυήσεις κτλ ώστε να σου πω την γνώμη μου.
    Καλά και εγώ μην νομίζεις το design το βάζω προς το τέλος (εννοείται την εξωτερική εμφάνιση-ομορφιά-σχεδίαση και όχι το στήσιμο ώστε να μην υπάρχει υπερθέρμανση, σκόνη κλπ).

    Όσον αφορά το κατάστημα, δεν θεωρώ (προσωπικά) ότι κάνεις διαφήμιση, προς θεού , λογικό είναι αν ένας είχε μια καλή εμπειρία από ένα κατάστημα, να το προτείνει και σε άλλους (για αυτό άλλωστε και άνοιξα το τόπικ). Τώρα για τις δόσεις, είδα στα δεξιά που έχει μέχρι 36, αλλά απλές (για αυτό και ανεβαίνει η τιμή, κάτι που προσπαθώ να αποφύγω). Τώρα αν έπειτα από επικοινωνία μαζί τους, δω ότι μπορούν να μου προσφέρουν άτοκες, τότε αλλάζει το πράμα. Και αφού λες ότι απαντάνε σε εύλογο χρονικό διάστημα, τότε δεν χάνω κάτι να τους στείλω ένα email ή να τους πάρω ένα τηλ.

    Για την ισχύ που λες, ισχύει το ότι πιθανότατα να μην χρησιμοποιήσω το λάπτοπ στο 100% των δυνατοτήτων του, αλλά πιστεύω πως επειδή στο μέλλον δεν ξέρεις τι θα σου τύχει και επειδή δεν αγοράζεις κάθε μέρα λαπτοπ (το συγκεκριμένο που θα αγοράσω, όποιο και αν είναι αυτό, σκοπεύω να το κρατήσω, θεού θέλοντος για καμιά 5ετία), κοιτάω να έχω κάτι που θα κάνει την δουλειά του σήμερα και κάτι παραπάνω ίσως στο μέλλον.

    Γενικά από τα lenovo (όσα είδα), στο κομμάτι του design, δεν μου κέντρισαν το ενδιαφέρον, και στις προδιαγραφές τους βρίσκω αντίστοιχα μοντέλα της dell ή toshiba. Με ενδιαφέρει όμως να είναι και σκυλί να "δαγκώνει", όχι να είναι τσιουαουα

    Και τέλος για τα toshiba έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια σαν εταιρία και στο after sales.

    υ.γ. Μιας και κάνουμε κουβέντα για το mgmanager, ας υποθέσουμε ότι παίρνω ένα λάπτοπ με linux os, και μετά κάνω format ή dual boot με windows. Με την εγγύηση τι παίζει? Γιατί όταν είχα πάρει το μακαρίτικο το acer πριν 5 χρόνια και ήθελα να του κάνω φορμάτ, μου λέγαν πως με το format αυτόματα θα γίνει void και η εγγύηση, τώρα δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα

  8. #8
    Εγγραφή
    13-10-2013
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    αν θέλεις για ποιοτικό laptop με τετραπύρηνο i7 και δεύτερη θέση για σκληρό δίσκο δες και το dell inspiron 7720 http://www.e-laptops.gr/product.php?prd=2368

  9. #9
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrslowflow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τέλος για τα toshiba έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια σαν εταιρία και στο after sales.
    Toshiba service.
    Eπεσε καφές στο πληκτρολόγιο laptop φίλου. Αναλαμβάνω να το φτιάξω. Παραγγελία πληκτρολογίου στην IDEAL. Στην ερώτηση μου για χρόνο αναμονής η απάντηση: 3-5 εργάσιμες. Μετά από 10 ημέρες παίρνω τηλέφωνο και μου λένε τώρα τα εκτελωνίζουν. Μετά από 15 μέρες μου έρχεται το πληκτρολόγιο με σουηδικούς!!!!!! χαρακτήρες. Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε έγινε λάθος στο serial. To στέλνω πίσω και μετά από άλλες 15 μέρες μου έρχεται άλλο μόνο με αγγλικούς χαρακτήρες. Το στέλνω πίσω χωρίς να τους πάρω τηλέφωνο και δεν πήρανε να πούνε ούτε ένα συγγνώμη. Τελικά το παρήγγειλα και το πήρα από μαγαζί με υπολογιστές.
    Toshiba service
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #10
    Εγγραφή
    20-12-2013
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Toshiba service.
    Eπεσε καφές στο πληκτρολόγιο laptop φίλου. Αναλαμβάνω να το φτιάξω. Παραγγελία πληκτρολογίου στην IDEAL. Στην ερώτηση μου για χρόνο αναμονής η απάντηση: 3-5 εργάσιμες. Μετά από 10 ημέρες παίρνω τηλέφωνο και μου λένε τώρα τα εκτελωνίζουν. Μετά από 15 μέρες μου έρχεται το πληκτρολόγιο με σουηδικούς!!!!!! χαρακτήρες. Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε έγινε λάθος στο serial. To στέλνω πίσω και μετά από άλλες 15 μέρες μου έρχεται άλλο μόνο με αγγλικούς χαρακτήρες. Το στέλνω πίσω χωρίς να τους πάρω τηλέφωνο και δεν πήρανε να πούνε ούτε ένα συγγνώμη. Τελικά το παρήγγειλα και το πήρα από μαγαζί με υπολογιστές.
    Toshiba service
    Έλα ρε χαχαχαχαχα Κοίτα να δεις εγώ από όσους έχω μιλήσει που έχουν toshiba μου λένε δεν έχουν πρόβλημα και ένας φίλος που χρειάστηκε το service τους (αν θυμάμαι καλά για τον δέκτη του wifi) του το φτιάξαν χωρίς πολλά πολλά (δεν θυμάμαι να μου είχε πει για προβλήματα στην διαδικασία).

    υ.γ. τώρα δεν ξέρω γιατί είχες πρόβλημα με το αγγλικό πληκτρολόγιο (αφού edit: δεν υπάρχουν πολλές διαφορές) αλλά το σουηδέζικο φαντάζομαι θα ήταν το κάτι άλλο (έχει ένας φίλος μου toshiba που το πήρε από Κωνσταντινούπολη και έχει το τούρκικο πληκτρολόγιο και όποτε το χρησιμοποιώ το λαπτοπ του χάνομαι

  11. #11
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrslowflow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα ρε χαχαχαχαχα Κοίτα να δεις εγώ από όσους έχω μιλήσει που έχουν toshiba μου λένε δεν έχουν πρόβλημα και ένας φίλος που χρειάστηκε το service τους (αν θυμάμαι καλά για τον δέκτη του wifi) του το φτιάξαν χωρίς πολλά πολλά (δεν θυμάμαι να μου είχε πει για προβλήματα στην διαδικασία).

    υ.γ. τώρα δεν ξέρω γιατί είχες πρόβλημα με το αγγλικό πληκτρολόγιο (αφού edit: δεν υπάρχουν πολλές διαφορές) αλλά το σουηδέζικο φαντάζομαι θα ήταν το κάτι άλλο (έχει ένας φίλος μου toshiba που το πήρε από Κωνσταντινούπολη και έχει το τούρκικο πληκτρολόγιο και όποτε το χρησιμοποιώ το λαπτοπ του χάνομαι
    Kαθένας παραθέτει τις δικές του εμπειρίες από αυτά που του συμβαίνουν με τις εταιρίες. Εγώ έχω Dell laptop, και παλιά,προ.....αμνημονεύτων ετών, είχα και Desktop, και δεν αλλάζω την τεχνική τους υποστήριξη με τίποτα. Το πληκτρολόγιο ήταν άλλου αλλά και δικό μου να ήταν δεν καταλαβαίνω γιατί να βάλω αγγλικό αφού είχε ελληνικό;;; Για να κάνω τον μ@@@@@α στους άσχετους και τους αγενείς της Τοshiba. Aυτά δεν τα ανεχόμουν όταν ήμουν και ποιό μικρός όχι τώρα στα 50φευγα. Δικά σου είναι τα λεφτά εσύ αποφασίζεις........αν εσένα σου αρέσει εμένα μου περισσεύει που λένε και στο χωριό μου.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #12
    Εγγραφή
    20-12-2013
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαθένας παραθέτει τις δικές του εμπειρίες από αυτά που του συμβαίνουν με τις εταιρίες. Εγώ έχω Dell laptop, και παλιά,προ.....αμνημονεύτων ετών, είχα και Desktop, και δεν αλλάζω την τεχνική τους υποστήριξη με τίποτα. Το πληκτρολόγιο ήταν άλλου αλλά και δικό μου να ήταν δεν καταλαβαίνω γιατί να βάλω αγγλικό αφού είχε ελληνικό;;; Για να κάνω τον μ@@@@@α στους άσχετους και τους αγενείς της Τοshiba. Aυτά δεν τα ανεχόμουν όταν ήμουν και ποιό μικρός όχι τώρα στα 50φευγα. Δικά σου είναι τα λεφτά εσύ αποφασίζεις........αν εσένα σου αρέσει εμένα μου περισσεύει που λένε και στο χωριό μου.
    Αν μη τι άλλο, δεν είμαι φαν μπόυ της toshiba, θα πάρω το μηχανάκι που θα με καλύψει περισσότερο, θα κρατήσει καιρό, και (ελπίζω όχι) αν χρειαστώ το service η εταιρία να με καλύψει, είτε το μηχανάκι λέγεται dell, είτε λέγεται toshiba, είτε ΜάρκαΜέκαψες

    Καλά κάνεις και παραθέτεις την εμπειρία σου, άλλωστε βοηθάει να έχω άποψη από όλες τις μεριές για ένα λάπτοπ/εταιρία (είτε θετικά, είτε αρνητικά)

    Τώρα για το πληκτρολόγιο, εντάξει γούστα είναι αυτά, στην ανάγκη θα χρησιμοποιούσα το αγγλικό, αν μου λέγαν δεν έχουμε ελληνικό, βέβαια η περίπτωση σου είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, μια, δύο φορές, εεε σου έδειξαν ότι σε θεωρούν χαζό (κατά την γνώμη) με το να μην σου δίνουν αυτό που ζήτησες

    Φιλικά

Παρόμοια Θέματα

  1. αγορα λαπτοπ ως 450 ευρω
    Από lazy13 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-13, 01:36
  2. 2-3 προτάσεις για άμεση αγορά λαπτοπ
    Από Gianniskriti στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-13, 17:17
  3. Αγορά Λάπτοπ Έως 450€
    Από kostakiss στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-13, 23:36
  4. Βοήθεια σε αγορά λάπτοπ!
    Από demie στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-13, 22:25
  5. αγορά λάπτοπ από το εξωτερικό
    Από vachris στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-13, 12:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας