Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χρόνια πολλά σε όλους.

    Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα και ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.

    Είμαι στη διαδικασία ανανέωσης του συμβολαίου μου με τη HOL, ενώ η γραμμή μου έχει μόνιμο πρόβλημα με υπέρμετρο αριθμό FEC errors, η οποία μας αναγκάζει να κλείνουμε και να ανοίγουμε το ρούτερ για να παίξει το ίντερνετ, παρά το ότι δείχνει συγχρονισμένο. Η εταιρεία αναγνωρίζει ότι δεν ευθύνεται η δική μου καλωδίωση για το ζήτημα, αλλά το δίκτυο.

    Μετά από έντονα παράπονα στη HOL, όντας πελάτης για 5 χρόνια, ενημερώθηκα ότι έγινε συνδυαστικό ραντεβού με τον ΟΤΕ και η απάντηση ήταν ότι λόγω απόστασης από το ΑΚ (Καραολή και Δημητρίου στο λιμάνι) και λόγω κακής ποιότητας δικτύου, αυτό είναι το καλύτερο που μπορούμε να έχουμε. Δυστυχώς όμως, τις τελευταίες δύο ημέρες, άρχισαν και οι αποσυνδέσεις ανά δεκάλεπτο, αυξήθηκε πολύ το attenuation για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω, και η μόνιμη απάντηση της HOL πλέον είναι ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι καθώς έχουν λάβει από τον ΟΤΕ την απάντηση ότι το πρόβλημα της γραμμής μου είναι χωρίς επίλυση. Επιπλέον, μου διευκρίνισε το τμήμα προσφορών ότι ίσως θα πρέπει να σκεφτώ να επιστρέψω στον ΟΤΕ (που σημαίνει διπλάσιο κόστος για μένα), υποστηρίζοντας ότι και ο ΟΤΕ θα ήθελε να λυθεί το ζήτημα, αλλά δεν τους δίνει λεφτά το κράτος για να αναβαθμίσουν τις γραμμές, μιας και το βάρος έχει δοθεί στο VDSL κι ότι ίσως, αν γίνω πελάτης του ΟΤΕ που διαχειρίζεται το δίκτυο, να ασχοληθούν περισσότερο με το πρόβλημά μου. Εφόσον οι κλήσεις καταγράφονται, όλα αυτά μπορούν να ελεγχθούν.

    Αυτό που ρωτώ είναι το πού μπορώ να απευθυνθώ για να μου δώσουν λύση. Δεν νομίζω ότι είναι αποδεκτό μέσα στον Πειραιά, να μην παίζει καθόλου το internet και να μην υπάρχει λύση, ούτε ότι φταίει ο ΟΤΕ και τα καλώδια του ΚΑΦΑΟ, ΑΚ, κλπ, για τα οποία μου λένε ότι οι υπόλοιπες γραμμές είναι ακόμα χειρότερες.

    Εγώ είμαι έτοιμος να στείλω επιστολή διαμαρτυρίας ζητώντας το αυτονόητο.Δηλαδή να λειτουργεί η υπηρεσία την οποία πληρώνω. Η HOL αρνείται ότι μπορεί να κάνει κάτι, κι έτσι εγώ δεν ξέρω πού θα πρέπει να απευθυνθώ, δηλαδή σε ποιον αρμόδιο.

    Εδώ να σημειώσω ότι μιλώντας με τους υπόλοιπους κατοίκους της πολυκατοικίας, διαπιστώνω ότι είμαι ο μόνος που έχει πρόβλημα.



    Update
    :




    Μόλις μίλησα και πάλι με το τεχνικό τμήμα της HOL για τις αποσυνδέσεις. Ο άνθρωπος με τον οποίο μίλησα σήμερα, μου έδωσε περισσότερες πληροφορίες, πιστεύοντας ότι τις γνωρίζω. Μου είπε, λοιπόν, ότι το πρόβλημα έγκειται συνολικά σε προβληματικό ΚΑΦΑΟ αρχικά, και έπειτα στο άκρο κάλυψης του Αστικού Κέντρου. Δεν ξέρω τι είναι το άκρο κάλυψης, απλά γράφω τι μου είπε. Αυτό που έκανε για τις αποσυνδέσεις, είναι να μου χαμηλώσει πολύ την ταχύτητα συγχρονισμού (από περίπου 9 στα 5,6), ενώ διέψευσε την αλλαγή στο attenuation, λέγοντας ότι τους τελευταίους δύο μήνες είναι περίπου το ίδιο σε αριθμό. Ρωτώντας τον πού θα μπορούσα να στείλω επιστολή αναφέροντας το πρόβλημα, μου είπε να στείλω στην αρχή τηλεπικοινωνιών αλλά και στον ΟΤΕ, καθώς η HOL από την πλευρά της έκανε όλες τις απαραίτητες ενέργειες που της επιτρέπονται, αλλά δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο καθώς διαχειριστής-ιδιοκτήτης του δικτύου είναι ο ΟΤΕ από τον οποίο έχουν λάβει απάντηση ότι δεν γίνεται τίποτα, αλλά μάλλον δεν πρόκειται να έχω καλύτερη γραμμή σε όποιον πάροχο κι αν πάω, καθώς το κόστος αλλαγής ΚΑΦΑΟ είναι μεγάλο και δεν θα το κάνει ο ΟΤΕ. Τα υπόλοιπα ελεύθερα καλώδια είναι ακόμα χειρότερα, σύμφωνα με τη HOL. Τέλος, μου πρότεινε να περιμένω μέχρι να μπει vdsl για να λυθούν τα προβλήματά μου, ελέγχοντας καθημερινά το site της HOL.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος britgreek : 28-12-13 στις 16:41.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Με βάση αυτά που μας αναφέρεις είτε

    α) αποδέχεσαι την απάντηση της hol και μένεις όπως είσαι (φαντάζομαι στο είπαν ευθέως ότι δεν είναι επιλύσιμο το πρόβλημα)
    β) επιστροφή στον ΟΤΕ & πίεση ως άμεσος πλέον πελάτης του ΟΤΕ με την ελπίδα (αλλά χωρίς εξασφάλιση) ότι θα γίνει κάτι καλύτερο.

  3. #3
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με βάση αυτά που μας αναφέρεις είτε

    α) αποδέχεσαι την απάντηση της hol και μένεις όπως είσαι (φαντάζομαι στο είπαν ευθέως ότι δεν είναι επιλύσιμο το πρόβλημα)
    β) επιστροφή στον ΟΤΕ & πίεση ως άμεσος πλέον πελάτης του ΟΤΕ με την ελπίδα (αλλά χωρίς εξασφάλιση) ότι θα γίνει κάτι καλύτερο.

    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Εκ πείρας έχω καταλάβει ότι ούτε ο ΟΤΕ μπορεί πια να λύσει βασικά προβλήματα πρόσβασης, όχι γιατί δεν θέλει, αλλά γιατί δεν υπάρχουν χρήματα και επαρκής αριθμός τεχνικού προσωπικού, σύμφωνα με το 13888 (και εκεί οι κλήσεις καταγράφονται). Η επαγγελματική μου γραμμή είναι στον ΟΤΕ σε περιοχή της Ανατολικής Αττικής και η βλάβη μου είναι απλά ανοικτή εδώ και 2,5 μήνες χωρίς να έχει λυθεί.

    Εγώ λέω να στείλω μια γραπτή καταγγελία, αφού και η HOL μου επιτρέπει να συμπεριλάβω σ' αυτή το πρόβλημα δικτύου της περιοχής και τα γεγονότα, και να δω τι μπορεί να γίνει. Σήμερα, αποσυνδέεται κάθε 10λεπτο όπως είπα στο αρχικό μου ποστ.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από britgreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Εκ πείρας έχω καταλάβει ότι ούτε ο ΟΤΕ μπορεί πια να λύσει βασικά προβλήματα πρόσβασης, όχι γιατί δεν θέλει, αλλά γιατί δεν υπάρχουν χρήματα και επαρκής αριθμός τεχνικού προσωπικού, σύμφωνα με το 13888 (και εκεί οι κλήσεις καταγράφονται). Η επαγγελματική μου γραμμή είναι στον ΟΤΕ σε περιοχή της Ανατολικής Αττικής και η βλάβη μου είναι απλά ανοικτή εδώ και 2,5 μήνες χωρίς να έχει λυθεί.

    Εγώ λέω να στείλω μια γραπτή καταγγελία, αφού και η HOL μου επιτρέπει να συμπεριλάβω σ' αυτή το πρόβλημα δικτύου της περιοχής και τα γεγονότα, και να δω τι μπορεί να γίνει. Σήμερα, αποσυνδέεται κάθε 10λεπτο όπως είπα στο αρχικό μου ποστ.
    Οταν λες επαγγελματική μιλάς για την γραμμή που κανονικά έχει ο κόσμος και στο σπίτι;
    ή για κάποια με πάνω απο 1000 ευρώ τον μηνα πάγιο;

  5. #5
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν λες επαγγελματική μιλάς για την γραμμή που κανονικά έχει ο κόσμος και στο σπίτι;
    ή για κάποια με πάνω απο 1000 ευρώ τον μηνα πάγιο;
    Όχι. Αναφέρομαι σε double-play το οποίο έχω στην επιχείρησή μου. Έχει καμία σχέση αυτό με την αναγκαιότητα επίλυσης βλαβών σε ίση βάση;

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από britgreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Αναφέρομαι σε double-play το οποίο έχω στην επιχείρησή μου. Έχει καμία σχέση αυτό με την αναγκαιότητα επίλυσης βλαβών σε ίση βάση;
    Τότε δεν είναι επαγγελματική γραμμή, χωρίς sla

  7. #7
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να σου επιβεβαιώσω κι εγώ απο την πλευρά μου οτι και πελάτης ΟΤΕ να γίνεις δεν υπάρχει περίπτωση να σου φτιάξει το πρόβλημα ο ΟΤΕ. Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα μ' εσενα, με ταχύτητα ως 2 (με τον ΟΤΕ να υποστηριζει οτι δεν πάει παραπάνω). Επέλεξα να φύγω απο τον ΟΤΕ διότι στη γειτονιά μόνο εγω ειχα θέμα, και τελικά ως δια μαγείας και καλύτερο ιντερνετ έχω και υψηλότερη ταχυτητα. Το πώς και το γιατι δεν το ξέρω, ούτε θα καθήσω να το αναλύσω με τον καθε πορωμένο οτετζή εδώ να υποστηρίζει το αντίθετο

  8. #8
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε δεν είναι επαγγελματική γραμμή, χωρίς sla
    O OTE, πάντως για επαγγελματική την παρέχει (business double-play). Τώρα τι σχέση έχει αυτό φίλε μου με την επίλυση βλαβών; Γράφει πουθενά στους όρους σύμβασης ότι οι φτηνές γραμμές δεν φτιάχνονται ενώ αυτές με sla (που δεν ξέρω καν τι είναι) φτιάχνονται ή έχουν προτεραιότητα; Επειδή είμαι από νησί, και έχω ανοίξει θέματα για τη σύνδεσή μου και στα δύο νησιά στα οποία έχω γραμμές, γράφω ξεκάθαρα ποια πραγματικότητα αντιμετωπίζουμε όταν κάτι χαλάσει εκεί, αφού περνά μέχρι και μήνας για να έρθει τεχνικός. Έχει μειωθεί τόσο πολύ το προσωπικό και οι υποδομές είναι τόσο μέτριες, που πιστεύω ότι οι τελευταίοι που φταίνε είναι οι τεχνικοί. Ακόμα και το 13888 σε ότι αφορά στον ΟΤΕ, σου λέει για τις δύσκολες βλάβες ότι θα πρέπει να δείξεις κατανόηση ως προς την καθυστέρηση επίλυσης βλαβών ή τη μόνιμη αδυναμία επιδιόρθωσής τους λόγω έλλειψης χρημάτων.


    Εγώ είμαι τελικός χρήστης/καταναλωτής, και πελάτης της HOL στη συγκεκριμένη περίπτωση. Η HOL μου λέει ότι στον ΟΤΕ δεν δίνουν λεφτά για να αλλάξει το ΚΑΦΑΟ ή να διορθώσει το δίκτυο, άρα κι εγώ κάτι πρέπει να κάνω, γιατί η συγκεκριμένη γραμμή χρησιμοποιείται και για τηλεϊατρική λόγω των δικών μου που είναι και οι δύο χειρουργημένοι με πολλά bypass και έχουμε θέματα.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Και πέρυσι τα ίδια ακριβώς πόσταρες... απλά αλλάζεις πάροχο η συμβιβάζεσαι

    Δεν είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι και όλα αυτά μόνο για 23€ μιας προσφοράς ;

  10. #10
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ingenius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πέρυσι τα ίδια ακριβώς πόσταρες... απλά αλλάζεις πάροχο η συμβιβάζεσαι

    Δεν είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι και όλα αυτά μόνο για 23€ μιας προσφοράς ;
    Όχι μόνο πέρυσι, αλλά και πριν από 2 χρόνια. Ο πάροχος είχε δεσμευτεί ότι το πρόβλημα θα λυνόταν, ανεξάρτητα με το ότι αυτό δεν έγινε ποτέ. Και επίσης, δεν ξέρω αν αλλάζοντας πάροχο θα είναι τα πράγματα καλύτερα, ούτε έχω την πολυτέλεια να πειραματιστώ, από τη στιγμή που η γραμμή χρησιμοποιείται για συγκεκριμένο σκοπό (ιατρική ανάγκη) και ο ΟΤΕ λέει ότι το πρόβλημα δεν μπορεί να επιλυθεί, επισημαίνοντας ότι τα ελεύθερα ζεύγη είναι ακόμα χειρότερα.

  11. #11
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Το διαδίκτυο δεν είναι καθολική υπηρεσία οπότε αναζητάς άλλη λύση! Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω που μας οδηγεί η συζήτηση αναμασώντας κάθε χρόνο τα ίδια!

  12. #12
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ingenius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το διαδίκτυο δεν είναι καθολική υπηρεσία οπότε αναζητάς άλλη λύση! Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω που μας οδηγεί η συζήτηση αναμασώντας κάθε χρόνο τα ίδια!
    O τρόπος που γράφεις μου φαίνεται επιθετικός με τα θαυμαστικά που χρησιμοποιείς. Αν ενοχλείσαι για κάποιο λόγο, μπορείς απλά να μην απαντήσεις στο θέμα μου. Όσο για το "topic closed", αφήνω τα όποια συμπεράσματα, στο σύνολο του forum. Καλή χρονιά και σε σένα.

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από britgreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    O OTE, πάντως για επαγγελματική την παρέχει (business double-play). Τώρα τι σχέση έχει αυτό φίλε μου με την επίλυση βλαβών; Γράφει πουθενά στους όρους σύμβασης ότι οι φτηνές γραμμές δεν φτιάχνονται ενώ αυτές με sla (που δεν ξέρω καν τι είναι) φτιάχνονται ή έχουν προτεραιότητα; Επειδή είμαι από νησί, και έχω ανοίξει θέματα για τη σύνδεσή μου και στα δύο νησιά στα οποία έχω γραμμές, γράφω ξεκάθαρα ποια πραγματικότητα αντιμετωπίζουμε όταν κάτι χαλάσει εκεί, αφού περνά μέχρι και μήνας για να έρθει τεχνικός. Έχει μειωθεί τόσο πολύ το προσωπικό και οι υποδομές είναι τόσο μέτριες, που πιστεύω ότι οι τελευταίοι που φταίνε είναι οι τεχνικοί. Ακόμα και το 13888 σε ότι αφορά στον ΟΤΕ, σου λέει για τις δύσκολες βλάβες ότι θα πρέπει να δείξεις κατανόηση ως προς την καθυστέρηση επίλυσης βλαβών ή τη μόνιμη αδυναμία επιδιόρθωσής τους λόγω έλλειψης χρημάτων.


    Εγώ είμαι τελικός χρήστης/καταναλωτής, και πελάτης της HOL στη συγκεκριμένη περίπτωση. Η HOL μου λέει ότι στον ΟΤΕ δεν δίνουν λεφτά για να αλλάξει το ΚΑΦΑΟ ή να διορθώσει το δίκτυο, άρα κι εγώ κάτι πρέπει να κάνω, γιατί η συγκεκριμένη γραμμή χρησιμοποιείται και για τηλεϊατρική λόγω των δικών μου που είναι και οι δύο χειρουργημένοι με πολλά bypass και έχουμε θέματα.

    Και το Business dp είναι με όρους Home, δηλαδή δεν σου δίνει κάποια εγγύηση οτι θα δουλέψει, απλά επειδή ποιο πάνω το αναφέρεις το επαγγελματικό και ότι δεν στο φτιάχνουν.

    Απο την στιγμή που σου λένε οτι αυτό είναι δεν γίνεται κάτι δεν μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω

  14. #14
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από britgreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    O τρόπος που γράφεις μου φαίνεται επιθετικός με τα θαυμαστικά που χρησιμοποιείς. Αν ενοχλείσαι για κάποιο λόγο, μπορείς απλά να μην απαντήσεις στο θέμα μου. Όσο για το "topic closed", αφήνω τα όποια συμπεράσματα, στο σύνολο του forum. Καλή χρονιά και σε σένα..
    Εχει ομως ενα δίκιο. Εφόσον είχες ενημερωθεί και σε προηγουμενη χρονια για την αδυναμία δικτύου που υπήρχε , δεν ειναι λογικό να ψάχνεσαι παλι, ενα χρονο μετα, ακομα τι θα κανεις, αν θα στειλεις επιστολη η κατι άλλο. Δεν εχει νοημα. Εσυ ταλαιπωρεισαι χωρις λόγο. Η αδυναμια δικτυου δεν θα φυγει με καποιο μαγικο τροπο. Εαν μπορουσε να φτιαχτει, θα ειχε γινει. Πρωτα απ'ολους , συμφερον να φτιαξει έχει η ιδια η hol για να μην της φυγει πελατης. Εφοσον αυτο δεν γινεται, όπως ανεφερα και προηγουμένως, ειτε αποδέχεσαι την γραμμη όπως ειναι και παραμένεις, ή πας αλλου. Το να επιμενεις να φτιαχτει η γραμμη σε μια εταιρεια που σε εχει ενημερωσει οτι δεν φτιαχνεται και οτι δεν μπορει να γινει κατι αλλο, ειναι τουλαχιστον παραλογο.

  15. #15
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει ομως ενα δίκιο. Εφόσον είχες ενημερωθεί και σε προηγουμενη χρονια για την αδυναμία δικτύου που υπήρχε , δεν ειναι λογικό να ψάχνεσαι παλι, ενα χρονο μετα, ακομα τι θα κανεις, αν θα στειλεις επιστολη η κατι άλλο. Δεν εχει νοημα. Εσυ ταλαιπωρεισαι χωρις λόγο. Η αδυναμια δικτυου δεν θα φυγει με καποιο μαγικο τροπο. Εαν μπορουσε να φτιαχτει, θα ειχε γινει. Πρωτα απ'ολους , συμφερον να φτιαξει έχει η ιδια η hol για να μην της φυγει πελατης. Εφοσον αυτο δεν γινεται, όπως ανεφερα και προηγουμένως, ειτε αποδέχεσαι την γραμμη όπως ειναι και παραμένεις, ή πας αλλου. Το να επιμενεις να φτιαχτει η γραμμη σε μια εταιρεια που σε εχει ενημερωσει οτι δεν φτιαχνεται και οτι δεν μπορει να γινει κατι αλλο, ειναι τουλαχιστον παραλογο.

    Μα η εταιρεία λέει ότι δεν φτιάχνεται, επειδή δεν είναι εκείνη που διαχειρίζεται το δίκτυο, αλλά ο ΟΤΕ. Ο ίδιος ο ΟΤΕ λοιπόν, τους λέει ότι δεν θα παίζει γιατί είναι προβληματικό το ΚΑΦΑΟ και τα άλλα που έγραψα σε προηγούμενο post. Στην τελευταία επικοινωνία μου επεσήμαναν ότι σε όποιον πάροχο και να πάω, ο χαλκός και τα καλώδια είναι τα ίδια και ότι το διαπίστωσαν στο συνδυαστικό με τον ΟΤΕ.

    Τέλος πάντων, σταματάω και δεν ξαναγράφω επί του θέματος, γιατί προφανώς κάποιοι ενοχλούνται και κάποιους κούρασα.

    Με συγχωρείτε.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. μονιμη λεζαντα-τιτλος σε αρχειο βιντεο
    Από jmk5 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-13, 08:57
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-13, 02:17
  3. Περίεργο πρόβλημα με κάρτα δικτύου, torrents και HOL.
    Από akilleas στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-13, 00:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-13, 13:37
  5. Κάτι που ο μέσος Έλληνας διανοούμενος δεν θα δεχτεί. Η Φιλοσοφία είναι κακής ποιότητας Επιστήμη.
    Από thinker στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-12, 16:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας