Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Grete, Chania
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    D-Link 2640B
    SNR / Attn
    7.8(dB) / 7.7(dB)
    Κοιτάχτε να δείτε χτές μου είρθε ο λογαριασμός του ΟΤΕ ο οποίος και ήταν της κατηγορίας των 250,00 ευρώ, εκ των οποίων τα 130,00 ευρώ ήταν για κλήσεις σε άλλα σταθερά δίκτυα. Εγώ μόλις είδα το λογαριασμό έπαθα ένα κάτι... Πήγα στον ΟΤΕ αλλα το μόνο που μπορούσε ο φοβερός πάροχος σταθερής τηλεφωνίας ήταν ένας αναλυτικός λογαριασμός (τον οοποίο ξέραται οτι τον πληρώνεις 10 ευρώ, εγώ πάλι όχι). μέσα στον οποίο είδα οτι τα 130,00 ευρώ ήταν για κλέισεις στο νούμερο της HOL Any Time στο 801 400 0 400. Εγώ το μόνο νούμερο που πήρα ποτέ ήταν αυτο του ΟΤΕ. Και για να σας το κάνω ακόμα λίγο πιο δύσκολο στο τηλέφωνο μου έχω φραγή εξερχομένων κλήσεων. Περιτό να σας πώ ότι και ο προηγούμενος λογαριασμός μου είρθε στα 180,00 ευρώ το ίδιο σκηνικό με παραπάνω. Εγώ στην τελική τι να κάνω για να προστατευτώ. Δεν μπορώ να δουλεύω για τον ΟΤΕ επειδή αυτός δεν ξέρει τι του γίνεται. Όποιος μπορεί και θέλει ας με βοηθήσει λέγοντας μου την άποψη του.

    Ευχαριστώ Προκαταβολικά..

  2. #2
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Μήπως έχεις ασύρματη συσκευή ? Αν ναι τότε ο γείτονάς σου έχει βρει κόλπο να κάνει δωρεάν τηλέφωνα ...

  3. #3
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Grete, Chania
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    D-Link 2640B
    SNR / Attn
    7.8(dB) / 7.7(dB)
    Ναι έχω ασύρματη συσκευή ένα ασύρματο που το βρήκα με λογικά πλέον και κυριολεκτικα στα γαριδάκια. Ειναι ενα τηλέφωνο της BLuesky απ αυτα που δίνει ο Μαρινόπουλος δώρο... Παίζει κατι τέτοιο...Και αν γίνεται αυτο τότε πως καλεί και μπαίνει και στο INTERNET έλεος...

  4. #4
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Δοκίμασε για ένα δίμηνο να απενεργοποιήσεις την ασύρματη συσκευή και να κάνεις φραγή στα 801 ...

  5. #5
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Grete, Chania
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    D-Link 2640B
    SNR / Attn
    7.8(dB) / 7.7(dB)
    Θα το δοκιμάσω και αυτό φίλε Νικαετέ το πολύ πολύ να χάσω αλλα 250,00 ευρώ αλλα δεν το νομίζω...Σ' ευχαριστώ θα το κοιτάξω και θα σου στείλω ΠΜ να σου πώ τι έχει γίνει...Μακάρι να στρώσει το πράμα γιατί μας έχει γ@&%*@ ο ΟΤΕ ..

  6. #6
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Περιοχή
    Θάσος
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.581
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΘΑΣΟΥ
    Router
    BaudTec wireless
    SNR / Attn
    11,7(dB) / 27(dB)
    Φίλε mpempekos, η μόνη φορά που συνέβη στο πατρικό μου ακριβώς αυτό που περιγράφεις, ήταν όταν η αδερφή μου αγόραζε προπληρωμένες κάρτες για ίντερνετ, έχοντας βάλει το 801... μία φορά πριν καιρό (και μετά το ξέχασε ή, τουλάχιστον, έτσι μας είπε ) και μετά ανανέωνε με νέες κάρτες. Δεν ήξερε ότι αυτά τα τηλεφωνήματα χρεώνονται περισσότερο και μετά από ερωτήσεις δικές μου κατάλαβα ότι έφταιγε αυτό. Αν δεν είσαι μόνος στο σπίτι, κάνε μία καλή έρευνα!

  7. #7
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Η aria έχει δίκιο , εγώ θεώρησα αυτονόητο πως έχεις αποκλείσει κάθε πιθανότητα να συμβαίνει αυτό μέσα από το σπίτι σου

  8. #8
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Grete, Chania
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    D-Link 2640B
    SNR / Attn
    7.8(dB) / 7.7(dB)
    Στην συγκεκριμένη περίπτωση είμαι το μόνο άτομο στο σπίτι μαζί με την "κοπέλα μου"... Τα έχω ψάκσει όλα, το μόνο που δεν έχω κάνει ειναι αυτό που έιπε ο φίλος εδώ ο Νικαετός. Δηλαδή φραγή στα 801 και κατάργηση του ασύρματου τηλεφώνου αντίστοιχα.. Φυσικά και πήγα και έκανα φραγή στα νούμερα αυτά και πιο συγκεκριμένα έκανα γενική φραγή εξωτερικών κλήσεων. Τώρα δεν μπορώ να πάρω πουθενά τηλέφωνο. Επίσης έστειλα μήνυμα στην ΕΕΤΤ (Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών & Ταχυδρομείων) και περιμένω απάντηση καθώς έστειλα το μήνυμα σήμερα. Είμαι 99% πεποισμένος οτι είναι κάτι άλλο γιατί στο σπίτι έχω κανονικό ΕΠΑΚ της FORTHnet (89625 88888) και μόνο όταν έληξε η παροχή μετά από ένα χρόνο έκανα το Λάθος να μπώ με το τσαμπέ της ΟΤΕ και ΟΧΙ της HOL Any Time το τονίζω αυτό, καθώς είμαι πάντα προσεκτικός. Επιπλέον το PC είναι καθαρό απο Dialers και δεν έχει γίνει ούτε Hi Jack στην σύνδεση. Τελοσπάντων σας ευχαριστώ όλους σας για τις χρήσιμες συμβουλές σας και θα τις κοιτάξω αμέσως...Α και για τα πρακτικά μόνο έκανα μια σύνδεση ADSL στον ΟΤΕ και θα έχω πλέον το κεφάλι μου σίγουρο θέλω να πιστεύω...

Παρόμοια Θέματα

  1. Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας
    Από geletos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 22:59
  2. Πειτε μου τη γνωμη σας παρακαλω...
    Από vazelo στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-06, 16:40
  3. Πειτε Μου Σας Παρακαλω
    Από panos13 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-05, 18:04
  4. Γεια πείτε μου σας παρακαλώ...
    Από slow στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-04, 19:31
  5. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!
    Από PowerState~LoL στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-04, 13:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας