Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Γραφή

Ψήφισαν
56. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Σωστά Ελληνικά & σύνταξη (τόνοι, κενά μετά τις στίξεις, παράγραφοι σε μεγάλα κείμενα)

    38 67,86%
  • Απλα Ελληνικα & συνταξη (οπως το 1. αλλα χωρις τονους)

    8 14,29%
  • Οχου...τορα βαριεμε...Ελινηκα να'νε κι οποσ να'νε,αρκυ να βγενι νοημα

    10 17,86%
Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 62
  1. #1
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    924
    Uploads
    141
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Cisco Meraki/Zyxel
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έτσι για να δούμε όλοι μας τι προτιμάμε, καθώς παρατήρησα το τελευταίο διάστημα ότι υπάρχουν αντιρρήσεις κι διαφωνίες τόσο μεταξώ των χρηστών, όσο κι μεταξύ χρηστών κι moderators, κι επειδή δεν αστυνομεύουμε, αλλά προσπαθούμε να βελτιώσουμε το forum, μας ενδιαφέρει ειλικρινά η άποψη της πλειοψηφίας, καθώς θέλουμε ν'αποφύγουμε το να γίνει άναρχο το forum, ο καθένας να γράφει όπως θέλει αγνοώντας τους υπολοίπους, κι να μην μπορούμε στο τέλος να συνεννοηθούμε.

    Για τα greeklish υπάρχει ήδη σχετικός κανόνας, κι ούτε καν θα αναφερθώ.



    Εμένα προσωπικά σε άλλα post μου βγαίνουν τα μάτια για να τα διαβάσω, κι γι'αυτό τα προσπερνώ, και σε άλλα βλέπω κάτι του στυλ "πωσ θα βαλο τα στιχια τησ σινδεσισ στον router;" που μου δείχνουν οτι προέρχεται από greeklish και έχει ξεχάσει τελειως τα Ελληνικά (επιλόγη Νο 3), κι επίσης τα προσπερνώ και δεν συμμετάσχω σε τέτοιο thread.

    Σαφώς και δεν μιλάμε να κάτσουμε να ψειρίζουμε την ορθογραφία, όλοι κάνουμε λάθη κατά καιρούς. Ούτε και είναι σχολίο να διορθώσουμε γραπτά. Όχι όμως να ισοπεδώσουμε την γλώσσα και να μην έχουμε τον στοιχειώδη σεβασμό να βάζουμε το τελικό "s" και να γράφουμε τα πάντα με ιώτα και με όμικρον.

    Προτείνω να γίνει μια συλλογική προσπάθεια όλων που και κοινό όφελος είναι, αλλά και θα βοηθήσει κάποιους να μάθουν να γράφουν καλύτερα. Στο κάτω κάτω όπως έχω πει, εγώ έχοντας ζήσει έξω για χρόνια, στην άρχη έγραφα χωρίς τόνους αλλά έκανα ηθελημένη προσπάθεια και τώρα γράφω με τόνους γρήγορα και απρόσκοπτα.

    Δεν νομίζω οτι είναι κάτι το δύσκολο, και δεν νομίζω οτι υπάρχει "δεν μπορώ" υπάρχει μάλλον "δεν θέλω".
    Σπαταλείστε 1-2 λεπτά παραπάνω και EΛΕΓΞΤΕ/ΤΡΟΠΟΠΟΙΕΙΣΤΕ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ!

    Τέλος να πω αν και έχει συζητηθεί ξανά οτι το καλύτερο είναι η ορολογία να μένει επί το πλείστον στα Αγγλικά, όπως έχει συνηθιστεί, π.χ. server αντί εξυπηρετητής, router αντί δρομολογητής, ADSL αντί ΑΡΥΣ για να μπορούμε να καταλαβαινόμαστε.

    Φυσικά όποιος θέλει μπορεί να σχολιάσει την ψήφο του...
    "What is faith then but a persistent hope in the face of relentless doubt."

  2. #2
    Εγγραφή
    15-06-2002
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    4.582
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Άρθρα
    20
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Alcatel Speedtouch 585v5
    SNR / Attn
    8(dB) / 33,5(dB)
    Ψήφισα την 1η επιλογή γιατί εκτός του ότι κατ' αυτό τον τρόπο δεν συνεργώ στην κακοποίηση της γλώσσας (τουλάχιστον όχι σε πρώτο βαθμό) είναι πολύ πιο ευανάγνωστο το κείμενο, κι άρα μπορώ να συμμετέχω.

    (Καλό παράδειγμα για το πόσο ευανάγνωστο γίνεται έτσι ένα κείμενο είναι αυτό του aesir παραπάνω).

  3. #3
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    Σαν πας στη Καλαμάτα
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Εγώ ψήφισα τη τρίτη επιλογή γιατί η απάντηση σε ένα μήνυμα δεν είναι υποχρεωτική, ούτε και η συμμετοχή στο forum άλλωστε. Αν κάποιος κουράζεται να διαβάσει κάποιο μήνυμα επειδή είναι κακογραμμένο, τότε ας το αγνοεί. Έτσι οι χρήστες που γράφουν πιο προσεκτικά θα επιβραβεύονται σε σχέση με τους τσαπατσούληδες, ΧΩΡΙΣ να προσθέσουμε άλλο ένα κανόνα στο foroum. Τώρα θα μου πείτε ότι έτσι θα κουράζονται οι moderators που πρέπει να διαβάζουν τα μηνύματα, αλλά από αυτούς έχουμε μπόλικους. Ξεκαθαρίζω ότι αν το forum αφορούσε κυρίως π.χ. τέχνη και λογοτεχνία, θα είχα πολύ μεγαλύτερες απαιτήσεις από τους χρήστες.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.247
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19130/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Siemens CL-110/USR 9106
    SNR / Attn
    6(dB) / 20.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zouzouni
    Ψήφισα την 1η επιλογή γιατί εκτός του ότι κατ' αυτό τον τρόπο δεν συνεργώ στην κακοποίηση της γλώσσας (τουλάχιστον όχι σε πρώτο βαθμό) είναι πολύ πιο ευανάγνωστο το κείμενο, κι άρα μπορώ να συμμετέχω.
    Συμφωνώ,

    Για μένα δεν είναι "καλή" αυτή η ψηφοφορία.
    Δηλαδή δεν είναι δυνατόν να συζητάμε για την κατάργηση των τόνων.
    Σωστά Ελληνικά ή greeklish.
    Τα greeklish ειναι
    οπότε μένουν τα σωστά ελληνικά

  5. #5
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    924
    Uploads
    141
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Cisco Meraki/Zyxel
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    teacake, Eίδες; Την 3 ψήφισες και μέτρησε σαν 1, ούτε το poll δεν την θέλει...
    "What is faith then but a persistent hope in the face of relentless doubt."

  6. #6
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    Σαν πας στη Καλαμάτα
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Έκανα μαμακία και δεν πάτησα υποβολή ψήφου. Τεσπά...

  7. #7
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Ευνόητο είναι τί ψήφισα.

    Προτείνω μάλιστα οργανωμένο μποϊκοτάζ στα posts & threads αυτών που βαριούνται και γράφουν σαν κούτσουρα.

    Να μην τους απαντά κανείς, και να μην λυθούν ποτέ τα προβλήματά τους.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  8. #8
    Εγγραφή
    06-06-2004
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πάντως με έχω πιάσει πάρα πολλές φορές να προσπερνάω ολόκληρα posts αν είναι κακογραμμένα. Τώρα τελευταία μάλιστα δεν διαβάζω σχεδόν καθόλου μηνύματα με greeklish (σε κανένα από τα fora που είμαι μέλος).

    Χωρίς πλάκα το θεωρώ κάπως σαν «έλλειψη σεβασμού». Ο αναγνώστης είναι αυτός που πολλές φορές θα αφιερώσει χρόνο για να δώσει μία απάντηση και για να εξυπηρετήσει αφιλοκερδώς. Άρα είναι λογικό να υπάρχει «τυπικά» ως αντάλλαγμα, από αυτόν που θα κάνει το πρώτο post, να δείξει το ενδιαφέρον του αφιερώνοντας λίγο παραπάνω χρόνο και να κάνει το post του ευανάγνωστο. Υποσυνείδητα δηλαδή, εγώ πάντα ερμηνεύω ένα post με greeklish ως post κάποιου που δεν ενδιαφέρεται για τα υπόλοιπα μέλη ενός forum αλλά παρόλαυτα θέλει άμμεσα μία λύση/απάντηση στο πρόβλημά/post του. Μην με φάτε. Προφανώς δεν είναι όλοι έτσι. Απλά εγώ έτσι λειτουργώ.

    Παλιά υπήρχε πρόβλημα συμβατότητας κλπ, αλλά πια αυτό δεν έχει σημασία. Είναι καιρός νομίζω να δωθούν κίνητρα στον κόσμο να γράφει με ελληνικά και η αλήθεια είναι ότι όταν μπήκα στο adsl.gr θαύμασα πάρα πολύ το γεγονός ότι γίνονται παρατηρήσεις στα greeklish posts.

    Τώρα μην το πάμε στο άλλο άκρο. Αν γράφεις ελληνικά γράφεις ελληνικά. Θες να δανειστείς τους όρους, θες να τους μεταφράσεις δική σου δουλειά. Θες να κάνεις και λίγη πλάκα ας κάνεις. Μην αρχίσουμε δηλαδή παρατηρήσεις σε συγκεκριμένες λέξεις, φράσεις, παραγράφους κλπ. Ακόμα και στο κενό μετά το κόμμα θα ήμουν ελαστικός. Απλά στα βασικά βρε παιδί μου: Ελληνικά, τόνοι, παράγραφοι

  9. #9
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    924
    Uploads
    141
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Cisco Meraki/Zyxel
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    WAntilles, Eγώ ήδη το κάνω, σαν mod κάνω παρατήρηση, και τα προσπερνώ χωρίς να συμβάλλω στο thread. Μάλιστα όπως είπε και ο JohnGR σε ένα άλλο post, ούτε καν έχουν την ευγένεια να κάνουν για 2 λεπτά ένα edit το post....


    Nuperibo, Εχεις απόλυτο δίκιο σε όλα. Πάντως στην μετάφραση/παράφραση των όρων πιστεύω πως όλοι θα επιτρέψουμε μια εξαίρέση, τον Παπιάρχοντα, γιατί έχει τον δικό του μοναδικό τρόπο να εκφράζεται, που είναι ταυτόχρονα και χιουμοριστικός.
    "What is faith then but a persistent hope in the face of relentless doubt."

  10. #10
    Εγγραφή
    16-06-2003
    Περιοχή
    (3834) Zappafrank
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    715
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz!Box 7590
    Πολύ το έχουμε βασανίσει το θέμα παιδιά εγώ πιστεύω...

    Ας αποφασίσουν οι υπεύθυνοι του forum τους κανόνες και με πόση αυστηρότητα θα επιβάλλονται και τελείωσε το θέμα...

    Δεν έχει σημασία πως θέλει να γράφει ο καθένας (εκτός απο ειδικές περιπτώσεις (έλλειψη ελληνικής γραμματοσειράς, ανορθογραφία, ανωτέρα βία) που δεν θα καταστρέψουν και το forum, μην τρελαθούμε κιόλας... Απλώς όταν ξεφεύγει η κατάσταση ή είναι εκτεταμένο το φαινόμενο να λαμβάνονται σωστά και οχι υπερβολικά μέτρα...) αλλά πως ορίζουν οι υπεύθυνοι οτι πρέπει να γράφει...

    Κατα τι γνώμη μου δεν τρέχει και τίποτα αν ξεχάσει ο άλλος 5 τόνους, ούτε θα με πείραζε να διαβάσω ένα greeklish κείμενο. Αν με πείραζε δεν θα το έκανα...

    Παρόλα αυτά όμως και να μην υπήρχε κανένας κανόνας πάλι έτσι θα έγραφα γιατί εγώ νομίζω πως είναι αισθητικά καλύτερο...

    Αλλα απο ότι καταλαβαίνετε δεν οδηγούμαστε πουθενά με τις προσωπικές απόψεις του καθενός...

    Κατα τι δική μου κρίση, όπως αναφέρω και παραπάνω, θα πρέπει να γνωστοποιηθούν οι κανόνες και να επιβάλλονται με σχετική πάντα ελαστικότητα ώστε να διασφαλίζεται η εύρωστη λειτουργία του forum...

    ...Χωρίς όμως να υπάρχουν οι τραγικότητες (κατα τη γνώμη μου) που βλέπω κατα καιρούς...

    π.χ. Εγω πιστεύω οτι είναι χειρότερο με το που υπάρξει κάποιο post το οποίο δεν ανταποκρίνεται στους κανόνες στο ακεραιο να πέφτουν πάνω του 3 mods και να τον επιπλήττουν έντονα (μετά ειρωνιών μερικές φορές) και μάλιστα δημόσια. Μετά απαντάει και αυτός, έρχονται και άλλοι 5 και γίνετε το έλα να δείς...

    Πολύ μεγαλύτερη ζημιά (κατα τη γνώμη μου πάντα) απο ότι ένα "σκάρτο" post...

    P.S. Μιλάτε συνέχεια μόνο για τόνους, κενά μετά τις στίξεις, ορθογραφία και παραγράφους (αφού βέβαια αναλύσαμε διεξοδικά το θέμα greeklish) Για τα έρμα τα κόμματα (,) δεν μιλάει κανείς... Ελάχιστοι τα χρησιμοποιούν!!! Εμένα με πειράζει περισσότερο να μην έχει κόμματα παρά τελείες!!! :P :P :P




  11. #11
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    924
    Uploads
    141
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Cisco Meraki/Zyxel
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    PReD, Κανείς μας δεν έφτασε ποτέ σε ακρότητες να απαιτήσει τόνους, αν και πιστεύω οτι η γλώσσα μας το δικαιούται αν μη τι άλλο. Οπως και ποτέ δεν θα κάναμε παρατήρηση για μερικά ορθογραφικά λαθάκια.

    Από κει και πέρα ο στραγγαλισμός της γλώσσας όπως στο Νο 3, είναι απαράδεκτος. Επίσης ας δουν όλοι από το πρώτο μου μήνυμα και από το δικό σου που είναι μεγάλα, αλλά και από άλλα, πόσο εύκολα διαβάζονται αν είναι σωστά "γραμμένα". Aκόμα και μικρότερα όπως αυτό του WAntilles, διαβάζονται με την πρώτη, επειδή έχει "σπάσει" τις γραμμές.

    Ας το φανταστούμε αυτό τώρα αν έχεις να σκρολάρεις μια ολόκληρη σελίδα με μηνύματα του ενός τύπου, ή μια σελίδα με μηνύματα του άλλου τύπου...
    "What is faith then but a persistent hope in the face of relentless doubt."

  12. #12
    Εγγραφή
    06-06-2004
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pred, γενικά θα έλεγα ότι δεν θα ήταν σωστό να «διορθώνουμε» τους άλλους, όπως π.χ. στη σχέση δασκάλου-μαθητή. Στα λάθη ας είμαστε ανεκτικοί και όταν αυτά γίνονται συστηματικά, ας γίνονται φιλικές παρατηρήσεις. Στο κάτω κάτω, έτσι βελτιωνόμαστε όλοι μας

    Επίσης, συμφωνώ απόλυτα, θα πρέπει πάντα να δίνεται προτεραιότητα στο να μην χάνεται το topic αυτού που έκανε το post. Στο κάτω κάτω όλα τα καινούργια μέλη δεν είναι δυνατό να προσαρμοστούν από τη μία στιγμή στην άλλη.


    Εξάλλου, από κεκκτιμαίνη ταχύτητα σου φεύγει και κανένα τραγικώ λάθος. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ξέρεις ωρθωγραφεία έτσι δεν είναι; :P

  13. #13
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    924
    Uploads
    141
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Cisco Meraki/Zyxel
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Nuperibo, Σωστά και πρέπει να είμαστε ανεκτικοί με τους νέους χρήστες, αν και υπάρχουν και οι "φωτοβολίδες". Αυτοί που μπαίνουν για να πάρουν κάποια απάντηση σε πρόβλημα/ερώτημα τους και μετά εξαφανίζονται αδιαφορώντας για τυχόν παρατηρήσεις.

    Eγώ πολλές φορές έχοντας κάνει ήδη κάποιο post, αν δω κάποιο λάθος μου, ή κάτι δεν μου αρέσει στο layout, πάω και κάνω edit.
    "What is faith then but a persistent hope in the face of relentless doubt."

  14. #14
    Εγγραφή
    16-06-2003
    Περιοχή
    (3834) Zappafrank
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    715
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz!Box 7590
    Συμφωνώ μαζί σου (όσον αφορά το σπάσιμο και γενικά όλους τους κανόνες)' ποτέ δεν είπα το αντίθετο...

    Για το μόνο που αντέδρασα είναι οι ακρότητες...

    Και πίστεψε με υπάρχουν...

    Και που ακόμη το συζητάμε είναι ακρότητα (έχουμε πολύ καλύτερα πράγματα να πούμε)

    Παρένθεση: Κατα τη γνώμη μου αυτό το forum είναι το κορυφαίο στην Ελλάδα (εκτός φυσικά για θέματα που αφορούν adsl' αυτό εννοείτε) για όλον τον κόσμο τον υπολογιστών...

    Αυτό που λέω ισχύει, κυρίως γιατί απαρτίζεται απο άτομα "σχετικά" με πολλά θέματα, και ειδικά λόγω της φύσης της dsl τεχνολογίας με την οποία δεν ασχολούνται άσχετοι...

    Αυτό το έχω "νιώσει" σε πολλές περιπτώσεις που έχω βρει απάντηση εδω για άσχετα με την dsl θέματα, που μάλιστα ήταν και πολύ ειδικού ενδιαφέροντος και δεν μπόρεσα να βρω αλλού...

    Υπάρχουν ελάχιστα (απολύτως εξειδικευμένα) forum που μπορείς να βρείς απαντήσεις που δεν μπορείς να βρεις εδώ, και περισσότερο εξειδικευμένο υλικό, και πάλι όμως απο το forum μας μπορείς να βρεις έστω και αναφορά προς τα προαναφερθέντα (π.χ. πρόσφατα έμαθα για την ύπαρξη wireless networks ( ) και όμως βρήκα εδώ τον papashark...)

    Με τα παραπάνω δεν θέλω να σας κομπλιμεντάρω :P :P

    Απλώς ήθελα να καταλήξω στο ότι είναι τουλάχιστον γελοίο να αναλωνόμαστε σε τέτοια θέματα ενώ έχουμε πολύ καλύτερη δουλειά να κάνουμε...

    End of παρένθεση

    Όσο για τις ακρότητες που λέω παραπάνω (ειδικά για τόνους) μια ώρα ψάχνω το άτιμο το thread (το τελευταίο που είδα' υπάρχουν και άλλα...) και δεν το βρίσκω... :?




  15. #15
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    924
    Uploads
    141
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Cisco Meraki/Zyxel
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    PReD, Προσωπικά δεν θα προβώ στο να κάνω παρατήρηση περί τόνων, όμως δηλώνω οτι θα εκτιμούσα μια τέτοια προσπάθεια.

    Εχεις δίκιο οτι είναι γελοίο να αναλωνόμαστε σε τέτοια πράγματα, όμως έπρεπε πιστεύω να συζητηθεί ώστε όσοι έχουν αντίρρηση με τις "παρατηρήσεις" που κάνουμε σαν moderators, να κοιτάξουν το poll και το τι επιθυμεί η πλειοψηφία, ή να καταλάβουν οτι υπάρχει μια "ετικέτα".

    Δεν θέλω να νομίζει κανείς οτι κάνουμε τους θεούς, προσπαθούμε να διατηρήσουμε μια ποιότητα και μια σοβαρότητα στο forum, και πιστεύω οτι πολλοί είναι μέλη γι'αυτό τον λόγο, αλλά και για την ανταλλαγή γνώσεων/απόψεων. Φυσικά όσο αυξάνονται οι χρήστες και η database των μηνυμάτων, τόσο αυτό θα δυσκολεύει.

    Σαφώς και θα κάνουμε και τον χαβαλέ μας και θα πούμε και καμμιά μαμακία μερικές φορές...

    Από κει και πέρα, ελπίζω για να μην χρείαζεται να κλειδώνουμε threads, απλά να μην ασχολείται κανείς να απαντήσει σε τέτοια μηνύματα γιατί σαφώς φαίνεται να υπάρχει μια "ετικέτα" όπως είπα πριν.
    "What is faith then but a persistent hope in the face of relentless doubt."

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-07, 20:03
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-06, 00:02
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-05, 22:21
  4. Προβλήματα πρόσβασης στο portal ή στο forum!!
    Από wolfy στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-05, 19:48
  5. Γιατί θέλουμε DSL υπηρεσίες πρόσβασης στο Internet?
    Από beiker στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-03, 03:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας