Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 64
  1. #46
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανυπομονώ για ένα μίνι-review και περισσότερες εντυπώσεις....

    Ο λόγος είναι πως βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση που βρισκόσουν.... έχω επίσης την ΕΙΖΟ S1910 και βγήκα στο ..."κυνήγι" για άλλη οθόνη που θα μου προσφέρει την ίδια εικόνα αλλά σε περισσότερο χώρο (ανάλυση)...
    Επειδή πλέον μπορώ να πω ότι την συνήθισα.

    Ειδικά αφότου στο text preset έβαλα το brightness στο 25 (από 50 που ήταν απ' τη μάνα του) και πλέον έχω το ίδιο text preset που είχα και στην EIZO.

    Τα άλλα presets (βασικά το photo) δεν τα έχω ψάξει, αλλά και σε αυτά αν μειώσεις την φωτεινότητα θα είσαι εντάξει.

    Προσανατολιζόμουν σε αυτή -> http://www.e-shop.gr/dell-ultrasharp...k-p-PER.161961 ώσπου έπεσα πάνω στο θέμα σου και άρχισα να αναρωτιέμαι μήπως θα πρέπει να πάω σε 27'' (φοβάμαι μην κοιτάω σαν τις μπροστινές θέσεις στο σινεμα!!! το κεφάλι δεξια-αριστερα!!)

    Όχι βέβαια. Για 2 λόγους:

    - Θα έχεις IPS που πάλι είναι σαφώς αισθητά κατώτερο σε απόδοση / γκάμα χρωμάτων και ξεκούραστη εικόνα, από το xVA. Εξάλλου έχεις ήδη συνηθίσει σε xVA.

    - Θα στραβωθείς κυριολεκτικά από το μικρό pixel size:

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  monitor-pixel-size.png 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  77,9 KB 
ID: 140401


    Μέχρι τώρα είσαι στην γραμμή 4 (α/α 5) -> δηλαδή -> pixel size -> 0.294mm

    Αν πας να κάνεις αυτό που πας να κάνεις θα μεταπέσεις στην γραμμή 9 (α/α 7) -> δηλαδή -> pixel size -> 0.277mm

    Δηλαδή μείωση του pixel size κατά 5.7%.

    (για την ακρίβεια θα πέσεις και ακόμα πιο κάτω διότι 23.8<24 οπότε κάνεις τα παραπάνω νούμερα της Dell επί (23.8/24))

    Από την άλλη, αν πας στην ίδια ανάλυση και aspect ratio σε 27, όχι μόνο δεν μεταπίπτεις, αλλά βελτιώνεσαι κιόλας, στην γραμμή 12 (α/α 10) -> δηλαδή -> pixel size -> 0.311mm.

    Δηλαδή αύξηση του pixel size κατά 5.7% (η πλάκα είναι ότι βγαίνει σχεδόν ακριβώς το ίδιο σε αύξηση, με την παραπάνω μείωση).

    Και όλα τα παραπάνω ισχύουν, ό,τι κουταμάρες και να σου πούνε διάφοροι άσχετοι. Η απλή τριγωνομετρία και αναλογίες και το απλό πυθαγόρειο θεώρημα, γυμνασίου, ΔΕΝ κάνουν λάθος.



    ΥΓ: Για το δεξιά-αριστερά δεν θα έχεις πρόβλημα. Ύστερα από μια βδομάδα την έχεις συνηθίσει.

    Μέτρα όμως την τωρινή απόσταση της τωρινής οθόνης από τα μάτια σου (βασικά από την άκρη του τραπεζιού σου) (όπως μέτρα και το ύψος του κάτω περιθωρίου από το τραπέζι σου) και σημείωσέ τα σε ένα χαρτί.

    Και με την καινούρια οθόνη, βάλε την αρχικά στα ίδια. Το πολύ να χρειαστεί να την πας πολύ λίγο πιο πίσω (εγώ την πήγα 3 πόντους πιο πίσω, από 44 -> 47). Ούτως ή άλλως μην ξεχνάς, ότι και μέχρι (περίπου) 7% να αυξήσεις την απόστασή της από τα μάτια σου, πάλι δεν πέφτεις σε μικρότερο pixel size γιατί ξεκινάς από +7%.

  2. #47
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Μηνύματα
    1.003
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Fastpath
    @WAntilles ευχαριστώ για την ανάλυση.

    Όσον αφορά το μέγεθος του Pixel, όντως θα μ΄ενδιέφερε να μη μειωθεί, αλλά χωρίς να καθήσω να το υπολογίσω, θεώρησα πως η μείωση αυτή (στις 24'') δεν είναι και πολύ σοβαρή.
    Αυτή η εντύπωση (πως η μείωση του Pixel δε θα είναι μεγάλη) προέκυψε από το γεγονός πως κάποιες ώρες της ημέρας δουλεύω σε μια φτηνή LG 22'' Full HD και κατάφερα
    να συνηθίσω το Pixel , οπότε θεώρησα πως στις 24'' θα ήμουν εντάξει.
    Όπως και να 'χει το σκέφτομαι σοβαρά πλέον για τις 27''...

    Χρωματικά μοιάζει καθόλου με την EIZO; ένοιωσες καθόλου ..."οικεία";

  3. #48
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρωματικά μοιάζει καθόλου με την EIZO; ένοιωσες καθόλου ..."οικεία";
    Από τη στιγμή που έφτιαξα τις φωτεινότητες στα επίπεδα που τις είχε η ΕΙΖΟ, δεν βλέπω κάποια διαφορά στα χρώματα.

  4. #49
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Question
    [Για να μην ανοίγω νέο thread]
    Σκοπεύω να αντικαταστήσω την υπάρχουσα -και ιδιαιτέρως δημοφιλή στο αγοραστικό κοινό- Dell 2209WA (που φέρει e-IPS panel το οποίο ΔΕΝ με ικανοποιεί), με μία μεγαλύτερων διαστάσεων και panel xVA.

    Κυριότερος λόγος αλλαγής της Dell, η απόδοση του μαύρου [πιθανόν να οφείλεται στο γεγονός ότι πρόκειται για economic IPS για συμπίεση κόστους κλπ] η οποία υπολείπεται κατά πολύ σε σχέση με οποιοδήποτε VA monitor.
    Πρωταρχική χρήση λοιπόν, η παρακολούθηση HD ταινιών/σειρών κλπ (συμπεριλαμβανομένου και ενός TV Tuner εν όψει Mundial) και αμέσως επόμενη το scanάρισμα CD artwork.
    Στον τομέα του browsing/reading δεν νομίζω πως υστερεί κάποια τεχνολογία...

    Ο αριθμός των -διαθέσιμων στην ελληνική αγορά- VA μοντέλων δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλος σε σχέση με τα επιεικώς απαράδεκτα TN και τα απλώς ανεκτά IPS.
    Αν δε, κάνουμε εξαιρέσουμε όσα υπερβαίνουν τα €300, που είναι και το μέγιστο budget που μπορώ να διαθέσω, μένουν 8 στις 24" και 7 στις 27".

    Από όλα όσα εξέτασα, αυτό που μου τράβηξε περισσότερο την προσοχή είναι το Philips 241P4QRYES.
    [Prad.de link | σχετική παρουσίαση στο YouTube | Leaflet | User Manual]
    Το θέμα είναι ότι με λιγότερα χρήματα υπάρχουν 3 μοντέλα στις 27 ίντσες από την BenQ (GW2760 / GW2760ΗΜ / GW2760HS) η οποία σαν brand name θεωρείται (;) εξίσου καλή => Ας αποφανθούν οι ειδήμονες.

    Λοιπές παράμετροι.
    Ηχεία: Όχι απλώς δεν με ενδιαφέρουν, αλλά θα προτιμούσα να ΜΗΝ υπάρχουν καν (πιθανότητα παρεμβολών κλπ)
    Stand: Swivel (περιστροφή στον οριζόντιο άξονα) & Tilt ΥΠΕΡαπαραίτητα, Pivot 90º (μετατροπή του landscape σε portrait) όχι και τόσο.
    Συνδέσεις/USB ports/κέρατα: Μάλλον αδιάφορα. Αν είναι καλής ποιότητας και ΔΕΝ αυξάνουν το κόστος, καλοδεχούμενα.
    ErgoSensor [Πατέντα της Philips]: Ευρηματική ιδέα που καλό θα ήταν να υιοθετηθεί κι από άλλες εταιρείες.

    Τι λέτε;
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  5. #50
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    4.154
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Με τα κριτήρια που χεις βάλει τότε, Iiyama XB2783HSU.-
    Έχει κάποια ψεγάδια στο πάνελ αλλά παίζει να είναι αυτή τη στιγμή η καλύτερη mva 27άρα συνολικά. Με εγγύηση δεν ξέρω τί γίνεται...
    Φαντάζομαι ότι με κάποια Benq όσον αφορά αυτό το θέμα θα είναι καλύτερα τα πράγματα (3 χρόνια εγγύηση και ο πρώτος χρόνος onsite).

    Benq τρώνε άκυρο εξαρχής λόγω βάσης, εκτός αν αγοράσεις κάποιο vesa mount arm. Η 'απλή' 2760 + βάση βγαίνει αρκετά κάτω από την Iiyama.
    H Philips φαίνεται καλή αν πας σε 24άρα αλλά προσωπικά θα περίμενα να κοινοποιηθεί το review του prad πρώτα πριν αποφάσιζα να την αγοράσω.

  6. #51
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μιας και υπάρχει ήδη θέμα ας ρωτήσω και εγώ.

    Ψάχνω οθόνη η οποία θα χρησιμοποιηθεί στο PC για autocad, photoshop και
    ως τηλεόραση στο σαλόνι για ταινίες 720p και Digea. Μέγεθος τουλάχιστον
    27'', ανάλυση 1440, βάση της προκοπής, εγγύηση 2-3 χρόνια+ και γύρω
    στα 500-600 Ευρώ.

    ΥΓ: Από panel είμαι αμόρφωτος οπότε δεν έχω ιδέα τι και πως να ψάξω.

  7. #52
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hodad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα κριτήρια που χεις βάλει τότε, Iiyama XB2783HSU.-
    Έχει κάποια ψεγάδια στο πάνελ αλλά παίζει να είναι αυτή τη στιγμή η καλύτερη mva 27άρα συνολικά. Με εγγύηση δεν ξέρω τί γίνεται...
    Φαντάζομαι ότι με κάποια Benq όσον αφορά αυτό το θέμα θα είναι καλύτερα τα πράγματα (3 χρόνια εγγύηση και ο πρώτος χρόνος onsite).

    Benq τρώνε άκυρο εξαρχής λόγω βάσης, εκτός αν αγοράσεις κάποιο vesa mount arm. Η 'απλή' 2760 + βάση βγαίνει αρκετά κάτω από την Iiyama.
    H Philips φαίνεται καλή αν πας σε 24άρα αλλά προσωπικά θα περίμενα να κοινοποιηθεί το review του prad πρώτα πριν αποφάσιζα να την αγοράσω.
    Ευχαριστώ για το feedback.
    Η διαφορά μεγέθους διαγωνίου αποτελεί δευτερεύον κριτήριο - το monitor βρίσκεται σε αρκετά κοντινή απόσταση σε σχέση με τη θέση, ≤60cm, οπότε...
    Πιο πολύ με απασχολεί το θέμα του pixel pitch και για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει αν τα 0,276mm επαρκούν ή θα «μου βγαίνουν τα μάτια».
    Με την 22άρα Dell στα 0,282mm δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Δεν έχω δουλέψει όμως ποτέ με 27αρα στα 0,311mm για να κάνω την σύγκριση...

    Αν το panel της Philips υπερέχει ποιοτικά, θα την προτιμήσω.
    VESA mount δεν προτίθεμαι να αποκτήσω ποτέ καθώς προϋποθέτει τρύπες στον τοίχο τον οποίο και προτιμώ να αφήσω ανέπαφο.
    Οπότε και οι 3 BenQ, παρότι έχω γενικά καλή εντύπωση για την εταιρεία, απορρίπτονται λόγω ελλιπούς εργονομίας (είπαμε, ΔΕΝ μπορώ να ζήσω χωρίς Tilt & Swivel)
    Η Iiyama απ' την άλλη μεριά μου είναι εντελώς άγνωστη. Όχι σαν όνομα, αλλά σαν φήμη. Δεν έχω και κάποιο κοντινό πρόσωπο που να έχει/είχε για να ρωτήσω.
    Θεωρούνται ποιοτικές;

    Ευτυχώς που ανέφερες το θέμα της εγγύησης γιατί το είχε αμελήσει τελείως.
    Έχουμε πάψει εδώ και καιρό να ασχολούμαστε με dead/stuck pixels και τα συναφή. Υποθέτω γιατί με το πέρασμα του χρόνου ελαχιστοποιήθηκαν (ιδανικά εξαλείφθηκαν) τέτοιου τύπου αστοχίες και πλέον δεν είναι (;) ιδιαίτερα πιθανό να παρουσιαστεί τέτοιο πρόβλημα.
    Μετά λύπης μου διαπιστώνω πως -σύμφωνα με το σχετικό άρθρο του User Manual- ο κάτοχος παραμένει μάλλον απροστάτευτος.
    Ειδικά σε σχέση με άλλες εταιρείες που παρέχουν 0-dead pixel guarantee - όχι όμως πάντα και *bright* pixel.

    Ιδού ο αναλυτικός πίνακας με τους όρους της εγγύησης:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Philips LCD 24 Monitor 241P4QRYES_00 Warranty.png 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  93,3 KB 
ID: 140536

    Αυτό περιπλέκει την κατάσταση. Φανταστείτε μόνο την περίπτωση dead pixel on arrival!
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  8. #53
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Και μισό bright subpixel να έχει απ'την αρχή (ή και τίποτα βασικά) δεν έχεις πρόβλημα. Αν δεν έχει πολύ δύσκολο να αποκτήσει μετά.
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...%BF%CF%85-2014

  9. #54
    Εγγραφή
    24-03-2014
    Μηνύματα
    793
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eaglos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και υπάρχει ήδη θέμα ας ρωτήσω και εγώ.

    Ψάχνω οθόνη η οποία θα χρησιμοποιηθεί στο PC για autocad, photoshop και
    ως τηλεόραση στο σαλόνι για ταινίες 720p και Digea. Μέγεθος τουλάχιστον
    27'', ανάλυση 1440, βάση της προκοπής, εγγύηση 2-3 χρόνια+ και γύρω
    στα 500-600 Ευρώ.

    ΥΓ: Από panel είμαι αμόρφωτος οπότε δεν έχω ιδέα τι και πως να ψάξω.
    Κοίτα μεταξύ:
    1. https://www.skroutz.gr/s/4009214/Iiy...-XB2779QS.html (3 χρόνια εγγύηση)
    2. https://www.skroutz.gr/s/2387993/Asus-PB278Q.html (3 χρόνια εγγύση)
    3. https://www.skroutz.gr/s/2304051/Del...p-U2713HM.html (3 χρόνια εγγύηση από dell που είναι κορυφαία από υποστήριξη, πιό οικονομική λύση, αλλά με μεγαλύτερο χρόνο απόκρισης που δεν σε νοιάζει και πολύ, αφού είναι για δουλειά και όχι για παιχνίδια κ.λπ.)

    Τα reviews καλά είναι. Ίσως η iiyama να είναι η πιό πλήρης σαν οθόνη, αλλά η υποστήριξη της dell είναι ένα μεγάλο κίνητρο.

  10. #55
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    4.154
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    @-21grams

    Υπάρχουν και επιτραπέζιοι vesa compatible βραχίονες οπότε δε νομίζω να χεις πρόβλημα. Τώρα αν γενικά δε σε ψήνει πρόσθετος βραχίονας, πάω πάσο.
    Spoiler:
    Ενδεικτικό, μερακλίδικο, σενάριο:
    Benq 2760 + Arctic DZ2 με την Del σου σα δεύτερη τελώντας υποχρεώσεις dedicated τηλεόρασης (μιας και έχεις tuner) ή ό,τι άλλο σε βοηθά στην παραγωγικότητά σου.


    Από χαρακτηριστικά και μόνο δε βλέπω κάτι ιδιαίτερο όσον αφορά το panel (πιθανότερο κάποιο της AUO που ήδη έχει κυκλοφορήσει και υπάρχει και σε άλλα μοντέλο, μακάρι όχι πάντως) της Philips.
    Στα υπόψη μέχρι να βγει κάποιο review...

    Η Iiyama δε φοριούνται πολύ εδώ Ελλάδα (λόγω αντιπροσωπίας/μεταπωλητή μάλλον) οπότε και δε νομίζω να έχουν την υποστήριξη π.χ. της Dell ούτε καν της BenQ.
    Χώρια που δεν έχεις και το feedback μεγάλης χρήσης, γιατί οκ τα reviews καλά είναι αλλά αυτό το πράγμα δε μπορούν να το αξιολογήσουν πρακτικά.
    Ποιοτική η συγκεκριμένη είναι αλλά ακόμα και οι Eizo/NEC κτλ χαλάνε...

    Τώρα για το zero pixel όπως τα λες είναι αλλά πάλι κι εκεί για να έχεις μια ασφάλεια πρέπει να τα σκάσεις.
    Από την άλλη στα VA panels για τέτοια αστοχία είναι αισθητά μικρότερο το ποσοστό να σου κάτσει γιατί δεν είναι τόσο εμπορικό το panel. Το ίδιο ισχύει και για τις εταιρίες (δες π.χ. τον αριθμό ελαττωματικών της Dell).

    Κοινώς όσο και να το ψάξεις το θέμα, όσο και να λιγοστέψεις την πιθανότητα να γίνει μ@λ%@#%, αυτή η πιθανότητα εξακολουθεί να υπάρχει

  11. #56
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eaglos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και υπάρχει ήδη θέμα ας ρωτήσω και εγώ.

    Ψάχνω οθόνη η οποία θα χρησιμοποιηθεί στο PC για autocad, photoshop και
    ως τηλεόραση στο σαλόνι για ταινίες 720p και Digea. Μέγεθος τουλάχιστον
    27'', ανάλυση 1440, βάση της προκοπής, εγγύηση 2-3 χρόνια+ και γύρω
    στα 500-600 Ευρώ.

    ΥΓ: Από panel είμαι αμόρφωτος οπότε δεν έχω ιδέα τι και πως να ψάξω.
    Η απόσταση θέασης για τις ταινίες στο σαλόνι ποιά είναι;

  12. #57
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απόσταση θέασης για τις ταινίες στο σαλόνι ποιά είναι;
    Η απόσταση είναι στα 2,5 μέτρα αλλά δεν με ενδιαφέφει να έχω "σωστή" απόσταση
    σε σχέση με διαγώνιο και ποιότητα εικόνας. Αυτή τη στιγμή βλέπω τα 720p σε φο-
    ρητό 15'' wide από τα 2 μέτρα οπότε σε ότι και να πάω...

    @nmn
    Ευχαριστώ για τις προτάσεις, θα τις μελετήσω.

  13. #58
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εξέτασε σοβαρά το ενδεχόμενο να δώσεις π.χ. €200 για μία καλή οθόνη, και π.χ. €500 για μία 46 ή 50 τηλεόραση.

    Επειδή μέχρι τώρα έβλεπες σε βιουμάστερ, το να πας σε ημι-βιουμάστερ, δεν είναι επιχείρημα, ούτε λύση.

  14. #59
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε ολους σας. Για να μην ανοιγω νεο θεμα, γραφω εδώ.

    Αρχιζει να ψοφαει η οθονη μου (εχει αρχιζει να τρεμοπαιζει ο φωτισμος). Η οθονη που ειχα ήταν αυτή εδω.

    Σκεφτομουν να πάρω αυτη εδώ. Πιστευω οτι μια 24αρα οθονη ειναι ικανοποιητικη. Η χρηση της ειναι κυριως δουλεια (γραψιμο σε stata, matlab και office), σερφαρισμα και καμια ταινιουλα περιστασιακα (εχω και 50αρα τηλεοραση στο σαλονι). Καποτε επαιζα και video games αλλα πλεον εχω πολυ περιορισμενο χρονο οποτε αυτο το κοιταω σε δευτερη μοιρα. Τα ενσωματωμενα ηχεια και δεκτης τηλεορασης με αφηνουν αδιαφορο.

    Το ταβανι μου ειναι 200 ευρω.

  15. #60
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για την ιστορία πηρα την S24D300HS . Αλλα πολυ Ghosting, δεν το περιμενα.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ποια οθονη απο τις 2 ειναι καλυτερη?
    Από vasilis pantazis στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-13, 11:09
  2. Ποιά τηλεόραση μου προτείνετε;
    Από georgios στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-13, 19:26
  3. Ποια ψυκτρα μου προτεινετε για Intel Core 2 Quade Q8200??
    Από UberMaverick στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-13, 21:01
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-13, 23:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας