Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 30
  1. #1
    Εγγραφή
    26-03-2013
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    Καλησπερα σε ολους,ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα να σας πω και εγω το δραμα που περασα..
    τον νοεμβριο που μας περασε μετακομισα σε ενα αλλο σπιτι ενα οικοδομικο τετραγωνο ποιο κατω απο το προηγουμενο...με αποτελεσμα να πρεπει να κανω αιτηση για μετακομιση..εχω forthnet adsl 24mbps και επειδη ειχαν κανει μια καλη προσφορα ειχα κανει προπληρωμη τον σεπτεμβριο για συμβολαιο ενως χρονου....τελος παντων...πηγα στις 14 νοεμβριου να κανω αιτηση για μετακομιση....ολα καλα ωραια κανενα προβλημα με αυτο....μου ειπαν οτι πρεπει να περασει ενα χρονικο διαστημα 20 ημερων...και το ποσο πληρωμης 70 ευρω για την ενεργοποιηση.μετα απο 21 μερες πηγα σε ενα καταστημα forthnet λογο το οτι δεν ειχα δει κανεναν τεχνικο να ερχεται..πηγα εκει και μου ειπαν πως η αιτηση ειχε ακυρωθει στις 27 νοεμβριου λογο το οτι δεν βρισκαν την διευθυνση...περιμενα οτι κατι τετοιο θα συμβει λογο το οτι ειναι μεσα σε ενα στενο το σπιτι και δεν φαινεται..μετα ξαναεστειλαν το αιτημα ομως με χαρτη και που ειναι ακριβως το διευθυνση...ο οτε ειδε το αιτημα στις 13 δεκεμβριου....ειχε περασει ενας μηνας...ειχα παρει αμετρητα τηλεφωνα ειχα παει αμετρητες φορες σε καταστημα για να μου λενε οτι περιμενουμε να μας απαντηση ο οτε..αναγκαστηκα να παω στα κεντρικα του οτε εδω στην περιοχη μου (καματερο) και μου ειπαν οτι εμεις δεν βρισκουμε κανενα αιτημα σε αυτη την οδο...μετα απο αλεπαληλα τηλεφωνα και τσακωμους με δινουν ημερομηνια για το ποτε θα περασει ο τεχνικος του οτε.μου ειπαν οτι 15 ιανουαριου θα ερθει..αυτο ομως δεν συνεβει..ξαναπηρα τηλεφωνο αρχισα να τσακωνομαι και μου ειπαν οτι δεν φταιμε εμεις και οτι φταιει ο οτε και οτι θα δωσει αυτος καινουργια ημερομηνια..μου εδωσε για 4 φεβρουαριου αυτου του ΧΡΟΝΟΥ και τελικα ο τεχνικος ηρθε 1 φεβρουαριου εδω και δυο μηνες και κατι δεν εχω ιντερνετ και το κακο ειναι οτι εχω προπληρωση αλλιως θα ειχα φυγει απο αυτην την εταιρια...περιμενω αυτην την εβδομαδα να δω αν θα σκασει μυτη ο τεχνικος της forthnet για να κανει την συνδεση

  2. #2
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    155
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Είναι συχνό φαινόμενο ο οτε να μην βρίσκει τις διευθύνσεις, όταν η ενεργοποίηση του βρόγχου είναι για πελάτη άλλου παρόχου.
    Αν δεν το έχεις κάνει ήδη κάνε μια ερώτηση και στο support της forthnet να σου πουν κι αυτοί σε τι στάδιο βρίσκεται το θέμα.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-03-2013
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    αυτο το εχω κανει ποσες φορες εχω παρει τηλεφωνο και εχω ρωτησει και μου λενε οτι περιμενουμε τον οτε να μας δωσει ημερομηνια...πως γινετε να καθυστερηση 3 μηνες για δει ενα αιτημα που του εδειχνε που ακριβως ειναι η διευθυνση..αφου δεν ειχε κανενα προβλημα με αυτο γιατι αργησε τοσο;

  4. #4
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Βασικά το πρόβλημά της μετακόμισης είναι καθαρά γραφειοκρατικό το τεχνικό λύνεται σε 2 ημέρες απλά το πιάνουν σαν νέο αριθμό και όλα ξεκινάν από την αρχή

  5. #5
    Εγγραφή
    10-01-2014
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Αν τσεκάρεις τα διάφορα thread, θα δεις πως υπάρχει ένα θέμα με τον εντοπισμό των διευθύνσεων από τον οτε, γιατί χρησιμοποιούν ένα σύστημα, μάλλον σε επίπεδο συστήματος και όχι σε επίπεδο τεχνικών, γιατί ο τεχνικός είναι πολύ απλό να ανοίξει ένα gmaps και να βρει το σπίτι ή να σε πάρει τηλέφωνο και να συνεννοηθήτε, αλλά το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να επαληθεύσει την διεύθυνση το σύστημα για να στείλει την εντολή στους τεχνικούς να κάνουν την σύνδεση.

  6. #6
    Εγγραφή
    26-03-2013
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    ωραια καταλαβαινω για την διευθυνση οτι δεν μπορουσαν να την βρουν αλλα πως γινεται να μου δινουν ημερομηνια 15 ιανουαριου και να μην ερχονται να δινουν καινουργια ημερομηνια 4 φεβρουαριου και να ερχονται στις 1 φεβρουαριου;

  7. #7
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theodore2013 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραια καταλαβαινω για την διευθυνση οτι δεν μπορουσαν να την βρουν αλλα πως γινεται να μου δινουν ημερομηνια 15 ιανουαριου και να μην ερχονται να δινουν καινουργια ημερομηνια 4 φεβρουαριου και να ερχονται στις 1 φεβρουαριου;
    Τυχερός είσαι να πετάς στα ουρανιά

  8. #8
    Εγγραφή
    26-03-2013
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    δεν λες καλα που ηρθαν... απλος ο οτε ενδιαφερεται πολυ περισσοτερο για τους πελατες του παρα για τους πελατες αλλων εταιριων..

  9. #9
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theodore2013 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν λες καλα που ηρθαν... απλος ο οτε ενδιαφέρεται πολυ περισσοτερο για τους πελατες του παρα για τους πελατες αλλων εταιριων..
    νομίζεις, ούτε για τους πελάτες του ενδιαφέρεταιχθες μετά από 1 μήνα έφτιαξε καλωδιακή βλάβη στα Μέγαρα

  10. #10
    Εγγραφή
    26-03-2013
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    ετσι ειναι φιλε μου απο την στιγμη που οτε πουληθηκε σε γερμανους αρχισε να καταστρεφεται...

  11. #11
    Εγγραφή
    03-01-2014
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theodore2013 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ετσι ειναι φιλε μου απο την στιγμη που οτε πουληθηκε σε γερμανους αρχισε να καταστρεφεται...
    κάποια στιγμή στο μέλλον σε κάμποσα χρόνια μπορεί να αλλάξει η κατάσταση στον οτε

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Συγνώμη ρε παλικάρια, η forthnet όταν έλαβε το οτι ο ΟΤΕ δεν βρίσκει την διεύθυνση τι έκανε;
    Ενα τηλέφωνο στον πελάτη για να το πει; ενα κάτι τέλος πάντων
    Πως είστε σίγουροι ακόμα οτι η forthnet ξαναεστείλε την 2η αίτηση άμεσα;

  13. #13
    Εγγραφή
    26-03-2013
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    η Forthnet δεν εκανε τπτ απολυτως.Εγω πηγα σε καταστημα γιατι αναρωτηθηκα γιατι δεν εχει περασει ο τεχνικος και τοτε μου ειπαν οτι εχει γινει ακυρωση.
    Η αιτηση σταλθηκε αμεσα εκεινη την ημερα που πηγα στο καταστημα για να δω για ποιον λογο δεν ειχε περασει ο τεχνικος.

  14. #14
    Εγγραφή
    18-04-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Το μεγάλο πρόβλημα, το οποίο αποδεικνύει το χαμηλό επίπεδο, είναι ότι δεχόμαστε σαν πιθανότητα το 2014, ο οτε να μην μπορεί να βρει μία διεύθυνση.
    Και άντε εγώ σου λέω ήταν κανένα ξεχασμένο στενό και δεν το είχαν οι χάρτες τους. Η αντίδραση της εταιρίας που είναι χονδρέμπορος γραμμών, αντί να πάρει τηλέφωνο είτε τον τελικό πελάτη είτε την εταιρία που θέλει να νοικιάσει τις γραμμές για να διευθετύσουν το θέμα, είναι να ακυρώση την αίτηση;

  15. #15
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Με αυτά που γράφουμε δεν πρέπει να αναρωτιόμαστε για ποίο λόγο πτώχευσε η χώρα, δεν μπορούνε να βρούνε ούτε μια διεύθυνση και μιλάμε για τον Οργανισμός Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος με 2 εκατομμύρια πελάτες και την forthnet που έχει 1 εκατομμύριο πελάτες και αυξάνονται. Ο ένας δεν μπόρεσε να βρει την διεύθυνση η άλλη δεν μπόρεσαν καν να συνεννοηθούν με τον πελάτη τους, απορώ πως υπάρχουν ακόμα

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ hol ΣΕ forthnet
    Από ddelo στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-14, 23:24
  2. Tρομερή καθυστέρηση από vivodi σε ον.
    Από giannistrsl στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-13, 20:56
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-13, 03:13
  4. Μεταφορά σε Forthnet?
    Από jimger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-13, 20:56
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-13, 13:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας