Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Wind Hellas
    Σύμφωνα με πληροφόρηση από το site της Wind, με κάθε ενεργοποίηση συμβολαίου Wind W online για διάρκεια 18 ή 14 μήνες, προσφέρεται δωρεάν για 12 μήνες Premium συνδρομή στην μουσική υπηρεσία AKAZOO και παράλληλα δωρεάν streaming της μουσικής για το ίδιο διάστημα.

    Μετά τους 12 μήνες θα ισχύει κανονικά η χρέωση τιμοκαταλόγου και θα ισχύει κανονικά η κατανάλωση δεδομένων για την χρήση της.

    Περισσότερες πληροφορίες εδώ

    Επιμέλεια adslgr.com

  2. #2
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Χαίρομαι που επιτέλους τους τελευταίους μήνες άρχισαν να έρχονται προς τα εδώ ανταγωνιστικές υπηρεσίες streaming.

    Αρνητικό ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση υποχρεούται σε σύναψη συμβολαίου ο καταναλωτής.
    Θα μπορούσαν να έχουν και την επιλογή, αν μη τι άλλο, για επιπλέον μηνιαία χρέωση για παροχή της υπηρεσίας.

    Λέτε στο μέλλον να δούμε μέχρι και (!) Netflix;;;

  3. #3
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Και εγω χαιρομαι επίσης, αλλά με στεναχωρεί το γεγονός οτι για 2η φορά θα αναγκαστώ ξανά να σπάσω το συμβόλαιο με την WIND αν και κοντά στην λήξη του να το κάνω F2G γιατί απλά δεν έχει καλό σήμα τοσο στο σπιτι μου αλλά και στην δουλειά μου και έχω σοβαρα προβλήματα επικοινωνίας. Κριμα τέτοιες υπηρεσίες για χαραμίζονται, είτε να ειναι για λίγους τυχερούς που κινούνται σε μέρη με καλό σήμα, είτε να θες και να μην μπορείς να έχεις. Προσωπικά θα προτιμούσα να είχαν παντού καλύτερη κάλυψη για να μιλάμε έστω και δεδομένα και μετά όλες οι άλλες υπηρεσίες, γιατί όπως είναι τώρα το δίκτυο είναι για λίγους και μετρημένους και φυσικά δεν αναφέρομαι καν στο θέμα του κοστους των παγίων, εγώ εσκαγα 50 τον μήνα πριν την έκπτωση, για να μην το κανω καρτοκινητό. Εγώ έχω το WIND M απο πριν βγει το W!

  4. #4
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    χαιρομαι με το στριμινγκ,δε χαιρομαι καθολου με τα 2ετη συμβολαια...πως τα δεχονται μερικοι δε μπορω να καταλαβω
    VAMOS ARIS

  5. #5
    Εγγραφή
    31-01-2012
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για ποιο λογο η προσφορα ισχυει μονο για ονλαιν ενεργοποιησει; Μπορει κανεις να μου το εξηγησει; (και γενικα οι ονλαιν παραγγελιες εχουν προσφορες, για ποιο λογο; )

  6. #6
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαιρομαι με το στριμινγκ,δε χαιρομαι καθολου με τα 2ετη συμβολαια...πως τα δεχονται μερικοι δε μπορω να καταλαβω
    14 ή 18 μηνες δεν λέει? αστα μια φορα την πατησα με 18μηνο σε cosmote που παλι δεν ειχαμε σημα, δεν το ξανακανω το λαθος!

  7. #7
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    14 ή 18 μηνες δεν λέει? αστα μια φορα την πατησα με 18μηνο σε cosmote που παλι δεν ειχαμε σημα, δεν το ξανακανω το λαθος!
    Κι εγώ, μόλις τελειώσει το συμβόλαιό μου, με βλέπω με ελαφρά από Cosmote.
    Η κάλυψη εδώ που είμαι είναι το λιγότερο αμφίβολη και αν μου τύχει καλή προσφορά, δε νομίζω να το σκεφτώ.

    Βέβαια, είμαι ήδη συνδρομητής σε μία τέτοια υπηρεσία, όπως αυτή στην οποία αναφέρεται η είδηση, οπότε αυτό μόνο του δε θα με έλκυε στη Wind.

  8. #8
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    αστα να πανε dual sim κινητο και εχω και whats up και αυτο δεν εχει καλο σημα στο εξοχικο μου!!!! τι να τις κανω τετοιες υπηρεσιες σε οποιαδηποτε εταιρια οταν δεν φτιαχνουν το σημα? και μαλιστα για την WIND μου ειπαν οτι δεν προβλεπεται κιολας να κανουν κατι για το σημα, και "αυτό είναι"....τι να πω κριμα πραγματικα! η πλακα ειναι οτι ενα χλμ ποιο πανω ή ποιο κατω απο το σπιτι μου σημα καμπανα και Η+. Μηπως ειμαι καντεμης? :P

  9. #9
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Θέλω να πιστεύω ότι, μιας κι εγώ αντιμετωπίζω πάνω κάτω το ίδιο, δεν είναι θέμα τύχης αλλά αμέλειας από μεριά της Cosmote...

    Όπως και να έχει, αυτό ήταν το point μου, ότι μπορεί να είναι καλό οι εταιρίες να δίνουν πρόσβαση (με τον έναν ή τον άλλον τρόπο και με τη μία ή την άλλη δέσμευση) σε τέτοιες υπηρεσίες, αλλά το τελικό αποτέλεσμα είναι ένα: αδυνατούν να τραβήξουν πελατεία (κατά τη γνώμη και τις προτιμήσεις μου) ή να διατηρήσουν την ήδη υπάρχουσα... Οπότε, so long.

  10. #10
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    H300s
    Path Level
    Interleaved
    Άσχετο με το θέμα αλλά σχετικό με τα σχόλια. Όπως καταλαβαίνουμε - και γνωρίζουμε - καμία εταιρεία προσφέρει την τέλεια κάλυψη παντού οπότε, το να γενικεύουμε και να λέμε δεν έχει σήμα και είναι χάλια, δεν έχει νόημα. Σε σημεία δεν έχουν και ισχύει για όλες ανεξαιρέτως.

    Όσο για ο Akazoo, μου δίνει την αίσθηση χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει κάποια απο τις υπηρεσίες του είδους, φτωχής σε σχέση με τον αριθμό τραγουδιών.

  11. #11
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Νομίζω όμως ότι είναι καίριο θέμα η εξασφάλιση της παροχής των υπηρεσιών σε μια συνδρομή που δεσμεύεται από συμβόλαιο (όπως αυτά της κινητής). Αν όχι εξασφάλιση, τότε δυνατότητα διακοπής του συμβολαίου. Ακούτε κυρία επίτροπος ΕΕ;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #12
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω όμως ότι είναι καίριο θέμα η εξασφάλιση της παροχής των υπηρεσιών σε μια συνδρομή που δεσμεύεται από συμβόλαιο (όπως αυτά της κινητής). Αν όχι εξασφάλιση, τότε δυνατότητα διακοπής του συμβολαίου. Ακούτε κυρία επίτροπος ΕΕ;
    ναι καλα.....
    VAMOS ARIS

  13. #13
    Εγγραφή
    12-08-2009
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14600/1021
    ISP
    Wind
    Router
    thomsonV8 585
    απορω σημερα ποιος κανει streeming στο akazzo και σε αλλα σαν και δαυτο οταν υπαρχει το youtube που ακους και βλεπεις τα παντα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Malei Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λογο η προσφορα ισχυει μονο για ονλαιν ενεργοποιησει; Μπορει κανεις να μου το εξηγησει; (και γενικα οι ονλαιν παραγγελιες εχουν προσφορες, για ποιο λογο; )
    για αυτονοητους λογους λιγοτερα εξοδα της εταιριας (χαρτια λιγοτεροι υπαλληλοι ικα μικα σικα κτλπ :P κτλπ κτλπ πρωθηση on line υπηρεσιων (αρα λιγοτερο κοστος για την εταιρια διαφημηση ευκολια αμεσοτητα πλασαρισμα προσφορας ) κτλπ κτλπ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christopheroeo : 07-02-14 στις 03:13.

  14. #14
    Εγγραφή
    12-02-2014
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    εγώ πάντως όταν πάω στην σελίδα του akazoo το wot μου βγάζε.... ιhttp://cubeupload.com/im/XYc2Ik.png και για την πλακα δεν το βγάζει ...και αυτό που ξέρω ότι το βγάζει συνήθως όταν συνβαίνει κάτι με την σελίδα όπως ιός - κακόβουλος κώδικας- spam - scam.... κτλ

    περίμενα να κάνουν κίνηση MAT με κάποιο από τα pandora - rdio.... αντί να φέρουν πιο γνωστες υπηρεσίες πιο μεγάλες και πιο πλήρες τουλάχιστον σε ξένη μουσική έφεραν το akazoo..... που από ότι είδατε έχει φάει και πόρτα από το wot

    χασμουρισου τώρα wind όλο το μετρητό θα πάει προς cosmote και στο spotify αυτή είχαν το μυαλό να το βάζουν και 5ευρώ είτε με κάρτα είτε σε σύνδεση και εσύ θες 50 το μηνα και μας το κανεις δώρο το akazoo χίλιες φορες να κάνω cosmote 65 να πάρω to spotify δώρο


    και φυσικά δεν κάνω διαφήμιση αλλα πρέπει να καταλάβουν επιτέλους ότι θέλουμε πιο σωστές υπηρεσίες όταν πληρώνουμε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος oxxy : 13-02-14 στις 07:46.

  15. #15
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αμέσως κράξιμο.
    Όποιος θέλει, το δοκιμάζει. Όποιος δεν θέλει, δεν το δοκιμάζει. Σωστό;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 153
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-15, 23:22
  2. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-14, 14:22
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-13, 20:13
  4. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-13, 13:51
  5. Μικρότερο συμβόλαιο απο 12 μηνες??
    Από Hellhamah στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-13, 04:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας