Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    13-02-2014
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Είμαι συνδρομητής της forthnet και είχα forthnet telephony. Πριν από 2 βδομάδες πήγα και έκανα αίτηση για 2play να έχω και internet. Θέλω να κάνω μια ερώτηση, καθώς δεν ξέρω και πολλά πράγματα, για να καταλάβω κατά πόσο με κοροϊδεύουν στη forthnet. Όταν πήγα στο κατάστημα μου έδωσαν το router και μου είπαν ότι η ενεργοποίηση γίνεται κατευθείαν, δηλαδή πάω συνδέω το router και έχω internet. Το οποίο μου φάνηκε πολύ καλό για να είναι αληθινό και όντως είχα δίκιο. Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι θέλει καμία βδομάδα. Μετά από μια βδομάδα τους παίρνω ξανά γιατί δεν είχε ενεργοποιηθεί και τους ρώτησα γιατί καθυστερεί και μου λένε ότι "πρέπει να γίνουν κάποιες διεργασίες γιατί είστε συνδεδεμένοι σε ένα αστικό κέντρο τηλεφωνίας και πρέπει να σας αλλάξουμε σε ένα αστικό κέντρο τηλεφωνίας και internet και θέλει λίγο χρόνο". Περνάει άλλη μια βδομάδα και τους ξαναπαίρνω και μου λένε αυτή τη φορά ότι "πρέπει να γίνει αλλαγή του ορίου του λογαριασμού σας και αυτό παίρνει κάποιο χρόνο". Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί αργεί τόσο και ποια είναι η διαδικασία για να έχω και internet στην ίδια γραμμή? Και αν ισχύει κάτι από αυτά που μου λένε? Γιατί θέλω να πάω από το κατάστημα να τους πιέσω να γίνει πιο σύντομα και θέλω να ξέρω τι μου γίνεται. Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    22-04-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ανοίξεις ένα thread στο support που έχουν εδώ μέσα και θα σου πουν όλα όσα θες να μάθεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-05-2009
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3.627
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εκτός από το να ανοίξεις thread στο support, μπορείς να μπεις και εδώ: http://www.forthnet.gr/BroadbandStatus.aspx?a_id=4357, να δεις την πορεία της αίτησής σου !

  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2014
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ναι το ξέρω το site αλλά εδώ και 2 βδομάδες λέει ότι η αίτηση μου καταχωρήθηκε επιτυχώς. Τ συμπέρασμα να βγάλω από αυτό?

  5. #5
    Εγγραφή
    16-01-2014
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michelson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το ξέρω το site αλλά εδώ και 2 βδομάδες λέει ότι η αίτηση μου καταχωρήθηκε επιτυχώς. Τ συμπέρασμα να βγάλω από αυτό?
    λογικά θα είσαι οκ αλλά για να είσαι σίγουρος όπως έχουν πει και οι προηγούμενοι στείλε ένα μύνημα στο support forthnet σου πουν συγκεκριμένα τι πραγματικά γίνεται

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας