Σελ. 578 από 1221 ΠρώτηΠρώτη ... 558568573576577578579580583588598 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.656-8.670 από 18312

Θέμα: Ουκρανία

  1. #8656
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανθρώπων που έχουν μπει σε άλλη χώρα ως κατακτητές;
    Κάθε νεκρός Ρώσος στρατιώτης σήμερα μειώνει την πιθανότητα μελλοντικής επίθεσης της Ρωσίας στην Ουκρανία ή άλλη γειτονική της χώρα.
    Δηλαδή εσύ θέλεις να κλέψουν εδάφη της Ουκρανίας και να μην χάσουν στρατιώτες; Αν γίνει αυτό γιατί να μην το ξανακάνουν του χρόνου;
    Το θέμα στο μήνυμα σου είναι τι εύχεσαι εσύ όχι τι θέλω εγώ από έναν πόλεμο. Δεν μπορούμε να διατυμπανίζουμε τις δημοκρατικές ευαισθησίες μας και να ζητάμε θανάτους ανθρώπων. Με την λογική την δική σου η Γερμανία και οχι μόνο θα έπρεπε να είναι μια μαύρη τρύπα στον χάρτη.

  2. #8657
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Με τον Ρωσικό κόσμο μας συνδέουν πολλά, με τον κόσμο όμως του ναζιστή ηγέτη τους (και τη κλίκα του) τίποτα.

  3. #8658
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορούμε να διατυμπανίζουμε τις δημοκρατικές ευαισθησίες μας και να ζητάμε θανάτους ανθρώπων.
    Αυτό.
    Πολλώ δε μάλλον όταν οι περισσότεροι από αυτούς που σκοτώνονται και από τις 2 πλευρές (πλην κάποιων υπανθρωπων εκατέρωθεν) είναι νέα παιδιά που στάλθηκαν βιαιως στο μέτωπο.
    Έλεος κάπου όταν ευχόμαστε θανάτους 20χρονων που τους έστειλαν για κρέας στα κανόνια.

    Εντάξει να μιλάμε για νάζι, και για μαχαιροβγαλτες μισθοφόρους και για τον κάθε Πούτιν. Για αυτούς καμία ενσυναισθηση δεν μπορεί να υπάρχει, αλλά η πλειονότητα των εμπλεκομένων δεν είναι σε αυτή την κατηγορία.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  4. #8659
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.598
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Δεν ξέρω, κάπως μου φαίνεται αυτή η συνήθεια να καταδικάζετε περισσότερο κάποιον στο forum που θέλει να πληρώσει ακριβά η Ρωσία αυτόν τον πόλεμο, από όσο καταδικάζετε τον Πούτιν που ξεκίνησε τον πόλεμο και έστειλε αυτά τα 18χρονα στην Ουκρανία για να σκοτωθούν.

  5. #8660
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω, κάπως μου φαίνεται αυτή η συνήθεια να καταδικάζετε περισσότερο κάποιον στο forum που θέλει να πληρώσει ακριβά η Ρωσία αυτόν τον πόλεμο, από όσο καταδικάζετε τον Πούτιν που ξεκίνησε τον πόλεμο και έστειλε αυτά τα 18χρονα στην Ουκρανία για να σκοτωθούν.
    Να την πληρώσει ο Πούτιν και η παρέα του, όχι οι επιστρατεμενοι. Εμένα αυτές οι «ευχές» είναι που μου φαίνονται κάπως.

    - - - Updated - - -

    Σε τι τελικά διαφέρουμε από τον πουτιν τον ζελενσκι κοκ όταν αντιμετωπίζουμε τόσο κυνικά τους θανάτους των απλών στρατιωτών;
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  6. #8661
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να την πληρώσει ο Πούτιν και η παρέα του, όχι οι επιστρατεμενοι. Εμένα αυτές οι «ευχές» είναι που μου φαίνονται κάπως.

    - - - Updated - - -

    Σε τι τελικά διαφέρουμε από τον πουτιν τον ζελενσκι κοκ όταν αντιμετωπίζουμε τόσο κυνικά τους θανάτους των απλών στρατιωτών;
    Επιμένεις και επιμένουν κάποιοι να βάζουν τον Ζελένσκι στην ίδια κατηγορία με τον Πουτίν, κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

    Οι Ουκρανοί είναι αμυνόμενοι, μάλιστα οι Ουκρανοι που ζούσανε σε άλλες χώρες έχουν επιστρέψει στην χώρα τους για να πολεμήσουν για την άμυνα της χώρας τους.


    Αυτή την στιγμή απο την πλευρά της Ρωσίας έχουμε όχι μόνο 18χρόνα, έχουμε τσέτσενους, έχουμε μισθοφόρους, έχουμε στρατιώτες που βιάζουν, μην τους ξεπλένεις με το να μιλάς για αθώα 18χρόνα

  7. #8662
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιμένεις και επιμένουν κάποιοι να βάζουν τον Ζελένσκι στην ίδια κατηγορία με τον Πουτίν, κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

    Οι Ουκρανοί είναι αμυνόμενοι, μάλιστα οι Ουκρανοι που ζούσανε σε άλλες χώρες έχουν επιστρέψει στην χώρα τους για να πολεμήσουν για την άμυνα της χώρας τους.


    Αυτή την στιγμή απο την πλευρά της Ρωσίας έχουμε όχι μόνο 18χρόνα, έχουμε τσέτσενους, έχουμε μισθοφόρους, έχουμε στρατιώτες που βιάζουν, μην τους ξεπλένεις με το να μιλάς για αθώα 18χρόνα
    Για μενα στην ιδια κατηγορια ανηκουν (και ειναι δικαιωμα μου να εχω αυτη την αποψη). Στην κατηγορια δηλαδη των καθικιων που δεν ενδιαφερονται για τους πολιτες τους, αλλα τους θεωρουν αναλωσιμους.

    Αλλα δεν ειναι αυτο η ουσια της τοποθετησης μου. Ο στρατιωτης ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ναζι, ή τσετσενος μισθοφορος (που μιλησα ηδη για αυτους και ποσως με απασχολει αν δουν τα ραδικια αναποδα) κοκ, ο στρατιωτης που -εν ολιγοις- ΔΕΝ βρισκεται εκει γιατι γουσταρει να σφαζει κοσμο, ΕΙΝΑΙ και αυτος ΘΥΜΑ. Και ειναι θυμα ειτε ανηκει στην πλευρα της Ρωσιας ειτε της Ουκρανιας.
    Και οι προγονοι μας που εισεβαλαν στην Τουρκια για να φτασουν στην Αγκυρα και τους θερισαν κατα την μικρασιατικη εκστρατεια (με εξαιρεση οσους εκαναν εγκληματα πολεμου) ηταν και αυτοι ΘΥΜΑΤΑ.

    Οταν λεμε οτι βρισκομαστε απεναντι στις πολεμικες μηχανες δεν μπορει να ειμαστε απεναντι και στα θυματα τους, αλλα διπλα σε αυτα, και θυματα δεν ειναι μονο οι αμαχοι.

    Ναι να κατανοησω να κανει καποιος μια εκτιμηση οτι το καθικι ο Πουτιν ισως μονο αν εχει πολλες απωλειες σταματησει, ΑΛΛΑ αυτο ειναι τελειως διαφορετικο απο το να ευχεται καποιος να σκοτωθουν μαζικα οι Ρωσοι επιστρατευμενοι. ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  8. #8663
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μενα στην ιδια κατηγορια ανηκουν (και ειναι δικαιωμα μου να εχω αυτη την αποψη). Στην κατηγορια δηλαδη των καθικιων που δεν ενδιαφερονται για τους πολιτες τους, αλλα τους θεωρουν αναλωσιμους.

    Αλλα δεν ειναι αυτο η ουσια της τοποθετησης μου. Ο στρατιωτης ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ναζι, ή τσετσενος μισθοφορος (που μιλησα ηδη για αυτους και ποσως με απασχολει αν δουν τα ραδικια αναποδα) κοκ, ο στρατιωτης που -εν ολιγοις- ΔΕΝ βρισκεται εκει γιατι γουσταρει να σφαζει κοσμο, ΕΙΝΑΙ και αυτος ΘΥΜΑ. Και ειναι θυμα ειτε ανηκει στην πλευρα της Ρωσιας ειτε της Ουκρανιας.
    Και οι προγονοι μας που εισεβαλαν στην Τουρκια για να φτασουν στην Αγκυρα και τους θερισαν κατα την μικρασιατικη εκστρατεια (με εξαιρεση οσους εκαναν εγκληματα πολεμου) ηταν και αυτοι ΘΥΜΑΤΑ.

    Οταν λεμε οτι βρισκομαστε απεναντι στις πολεμικες μηχανες δεν μπορει να ειμαστε απεναντι και στα θυματα τους, αλλα διπλα σε αυτα, και θυματα δεν ειναι μονο οι αμαχοι.

    Ναι να κατανοησω να κανει καποιος μια εκτιμηση οτι το καθικι ο Πουτιν ισως μονο αν εχει πολλες απωλειες σταματησει, ΑΛΛΑ αυτο ειναι τελειως διαφορετικο απο το να ευχεται καποιος να σκοτωθουν μαζικα οι Ρωσοι επιστρατευμενοι. ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.

    Δεν το ξέρεις;

    Όταν ένας αριστερός έχει φασιστικές σκέψεις/ιδεολογίες και εύχεται θάνατο σε οποιονδήποτε δεν γουστάρει και με οποιονδήποτε δε συμφωνεί, είναι καλό, θεμιτό και είσαι εσύ τελικά ο φασίστας που δεν ασπάζεσαι αυτή την άποψη.

    Γιατί όταν θέλουμε να ψοφήσει κάποιος, ο οποίος είναι διαφορετικός από εμάς, δεν τρέχει τίποτα. Αντίθετη γνώμη είχε, ως φασίστας είναι στο μυαλό μας, όλα καλά, ας ψοφήσει. Αλλά αν πειραχτεί μισή τρίχα από τα μαλλιά αυτού που θεωρούμε "σύντροφο", το θέμα αλλάζει. Εκεί σκοτώνει το σύστημα, υπάρχει φασιστικός και ναζιστικός θύλακας που πρέπει να ξεριζωθεί, και λοιπά δημοκρατικά.

    Το περίεργο είναι ότι όλοι αυτοί που μιλάνε κατ'αυτόν τον τρόπο και έχουν τέτοιες απόψεις, είναι βαθιά φασιστικές φιγούρες και χαρακτήρες και έχουν φορέσει τον μανδύα του φιλάνθρωπου, φιλειρηνιστή, δικαιωματιστή, και λοιπών παράφρονων που προσπαθούν να επιβάλλουν τη δική τους διεστραμμένη λογική σε άλλους.

  9. #8664
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.598
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ναι να κατανοησω να κανει καποιος μια εκτιμηση οτι το καθικι ο Πουτιν ισως μονο αν εχει πολλες απωλειες σταματησει, ΑΛΛΑ αυτο ειναι τελειως διαφορετικο απο το να ευχεται καποιος να σκοτωθουν μαζικα οι Ρωσοι επιστρατευμενοι. ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.
    Μα για αυτό ακριβώς γράφω ότι θέλω να έχουν απώλειες οι Ρώσοι.
    Όχι γιατί χαίρομαι για τα νεκρά 18χρονα, αλλά γιατί μόνο έτσι θα σταματήσει ο Πούτιν και μόνο έτσι θα το σκεφτεί τριπλά την επόμενη φορά.

  10. #8665
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το ξέρεις;

    Όταν ένας αριστερός έχει φασιστικές σκέψεις/ιδεολογίες και εύχεται θάνατο σε οποιονδήποτε δεν γουστάρει και με οποιονδήποτε δε συμφωνεί, είναι καλό, θεμιτό και είσαι εσύ τελικά ο φασίστας που δεν ασπάζεσαι αυτή την άποψη.

    Γιατί όταν θέλουμε να ψοφήσει κάποιος, ο οποίος είναι διαφορετικός από εμάς, δεν τρέχει τίποτα. Αντίθετη γνώμη είχε, ως φασίστας είναι στο μυαλό μας, όλα καλά, ας ψοφήσει. Αλλά αν πειραχτεί μισή τρίχα από τα μαλλιά αυτού που θεωρούμε "σύντροφο", το θέμα αλλάζει. Εκεί σκοτώνει το σύστημα, υπάρχει φασιστικός και ναζιστικός θύλακας που πρέπει να ξεριζωθεί, και λοιπά δημοκρατικά.

    Το περίεργο είναι ότι όλοι αυτοί που μιλάνε κατ'αυτόν τον τρόπο και έχουν τέτοιες απόψεις, είναι βαθιά φασιστικές φιγούρες και χαρακτήρες και έχουν φορέσει τον μανδύα του φιλάνθρωπου, φιλειρηνιστή, δικαιωματιστή, και λοιπών παράφρονων που προσπαθούν να επιβάλλουν τη δική τους διεστραμμένη λογική σε άλλους.
    Και εγώ ως αριστερός αυτοπροσδιορίζομαι. Αλλά η μοναδική διάκριση μου αφορά στα θέματα ζωής και θανάτου είναι το ποιος είναι άνθρωπος και ποιος υπάνθρωπος. Οκ κάποιες λιγες γνωστες ιδεολογίες πάνε πακέτο με το δεύτερο (ναζί και άνθρωπος πχ. δεν συμβαδίζουν), αλλά το κριτήριο παραμένει αυτό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα για αυτό ακριβώς γράφω ότι θέλω να έχουν απώλειες οι Ρώσοι.
    Όχι γιατί χαίρομαι για τα νεκρά 18χρονα, αλλά γιατί μόνο έτσι θα σταματήσει ο Πούτιν και μόνο έτσι θα το σκεφτεί τριπλά την επόμενη φορά.
    Θυμήσου τι έγραψες ακριβώς. Και δεν αλλάζει βέβαια και πολύ από αυτό που γράφεις και τώρα, και τα δύο μου χτυπάνε πολύ άσχημα. Άλλο λέω είναι να κάνεις μια εκτίμηση, και άλλο το να εύχεσαι να συμβεί.

    Και θα σου μιλήσω λίγο πιο προσωπικά όχι για να στην πω αλλά για να σου εξηγήσω καλύτερα την λογική μου. Είμαστε και οι δύο χρόνια στο φόρουμ. Σε θυμάμαι και σε 1-2 συναντήσεις τις παλιές καλές εποχές που τις κάναμε. Σε έκοβα από τότε από τις τοποθετήσεις σου ως ασυμβίβαστο και προοδευτικό πνεύμα (πιο ασυμβίβαστος τότε από εμένα), που δεν δεχόσουν να υποταχτείς στις επιταγές του εγχώριου συστήματος. Και πολύ καλά έκανες. Αν δεν κάνω λάθος είσαι και αντιμιλιταλιριστής.
    Εδώ λοιπόν στην Ελλάδα θυμίζω ότι με κάποιες δυσκολίες ένα παιδί μπορεί να αποφύγει την στράτευση (όσο βέβαια βρισκόμαστε σε καιρό ειρήνης). Σε άλλες χώρες όμως δεν μπορεί. Εκτιμώ ότι δεν μπορεί ούτε στην Ρωσία ούτε στην Ουκρανία. Πες λοιπόν ότι δεν είχαμε γεννηθεί εδώ αλλά εκεί. Και ξαφνικά εμείς ή οι κολλητοί μας στέλνονταν από τον "τσάρο" να σκοτωθούμε στην Ουκρανία.
    Εγώ λοιπόν αυτά τα παιδιά δεν τα θεωρώ εχθρούς. Θύματα είναι και αυτά, που θα μπορούσε να βρεθεί οποισδήποτε από μας στην θέση τους χωρίς να είναι υπάνθρωπος με δολοφονικά ένστικτα. Δεν μπορώ λοιπόν να ευχηθώ τον θάνατο τους στην λογική του απώτερου σκοπού.

    Έτσι σκέφτονται αυτοί που τους στέλνουν στον πόλεμο, προς εξυπηρέτηση συμφερόντων, κάτι που σιχαίνομαι.

    Ξαναλέω ότι δεν έχω διάθεση να σου την πω, με στενοχωρεί ιδιαίτερα ο καφενειακός/οπαδικός τόνος σε τέτοια ευαίσθητα ζητήματα, οπότε δεν θα συμμετείχα σε αυτόν. Ακριβώς το αντίθετο θέλω, να καταλάβεις απλά την οπτική μου.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  11. #8666
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.606
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να την πληρώσει ο Πούτιν και η παρέα του, όχι οι επιστρατεμενοι. Εμένα αυτές οι «ευχές» είναι που μου φαίνονται κάπως.

    - - - Updated - - -

    Σε τι τελικά διαφέρουμε από τον πουτιν τον ζελενσκι κοκ όταν αντιμετωπίζουμε τόσο κυνικά τους θανάτους των απλών στρατιωτών;
    Τι δουλειά έχει ο Ζελένσκι στην παραπάνω πρόταση ? Από τον Πούτιν ελπίζω να διαφέρουμε πολύ. Από τον Ζελένσκι όχι.
    [edit]
    Κατάλαβα τι δουλειά έχει ο Ζελένσκι. Αυτοπροσδιορίζεσαι σαν αριστερός. Και η λογική είναι είμαστε με τον άνθρωπο αλλά όχι με τον υπάνθρωπο σύμφωνα με τα δικά μας κριτήρια.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  12. #8667
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι δουλειά έχει ο Ζελένσκι στην παραπάνω πρόταση ? Από τον Πούτιν ελπίζω να διαφέρουμε πολύ. Από τον Ζελένσκι όχι.
    Οπως την βρισκει κανεις.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  13. #8668
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.606
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως την βρισκει κανεις.
    40 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν αριστερά. Τα κάνει αόρατα.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  14. #8669
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω, κάπως μου φαίνεται αυτή η συνήθεια να καταδικάζετε περισσότερο κάποιον στο forum που θέλει να πληρώσει ακριβά η Ρωσία αυτόν τον πόλεμο, από όσο καταδικάζετε τον Πούτιν που ξεκίνησε τον πόλεμο και έστειλε αυτά τα 18χρονα στην Ουκρανία για να σκοτωθούν.
    "Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά θέλω να ηττηθεί ο Πούτιν, ή έστω να ταπεινωθεί έχοντας πληρώσει με τεράστιες απώλειες σε ρωσικές ζωές και εξοπλισμό τα όποια εδαφικά κέρδη."
    Σου το έχω επισημάνει. Χρόνια τώρα δε ξέρω το πρόβλημα σου με τη Ρωσία (όχι με τον Πουτιν) αλλά σε οδηγεί σε ατυχήματα οπως αυτό.

    Υπάρχουν απαράδεκτα πράγματα που συμβαίνουν από Ρώσους στη Ουκρανία? Φυσικά, όπως πχ στο Ιράκ υπήρξε το Άμπου γκραιμπ (τυχαίο παραδειγμα) αλλά αυτό αυτόματα δε θα έπρεπε να κάνει κάποιον να εύχεται τεράστιες απώλειες σε αμερικανικές ζωές όπως εσύ εύχεσαι.

    Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία. Δεν μπορείς να το σώσεις. Αυτό που θα έπρεπε να ζητάς (όπως όλοι) είναι δικαιοσύνη, να φέρουν τα καθίκια που κάνουν ότι κάνουν στη δικαιοσύνη

    Όμως όπως σου είπαν, οι Ρώσοι στρατιώτες (για αυτούς μιλάμε) είναι υπό διατεταγμένη υπηρεσία. Δεν τίθεται θέμα ανυποταξίας.

    Αυτά τα λίγα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να την πληρώσει ο Πούτιν και η παρέα του, όχι οι επιστρατεμενοι. Εμένα αυτές οι «ευχές» είναι που μου φαίνονται κάπως.

    - - - Updated - - -

    Σε τι τελικά διαφέρουμε από τον πουτιν τον ζελενσκι κοκ όταν αντιμετωπίζουμε τόσο κυνικά τους θανάτους των απλών στρατιωτών;
    Ακριβώς αυτό.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #8670
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.675
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    απο χτες περιμενω να ψαχνω αν το ανεβασει καποιος στο youtube , στο 0:50
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 578 από 1221 ΠρώτηΠρώτη ... 558568573576577578579580583588598 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας