Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Κάνατε αίτηση για CableTV ?

Ψήφισαν
214. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι , ήμουν full llu .

    57 26,64%
  • Ναι , ήμουν shared llu .

    45 21,03%
  • Nαι , ήμουν ΑΡΥΣ (οποιουδήποτε ISP) .

    44 20,56%
  • Ναι , είχα τηλεφωνική γραμμή καθαρή από aDSL .

    18 8,41%
  • Ναι , έκανα αίτηση για νέα γραμμή .

    50 23,36%
Σελ. 1 από 87 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 1300
  1. #1
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να δούμε εδώ πόσοι έχουν κάνει / θα κάνουν αίτηση για CableTV .

    Ενας φίλος μου έκανε την Παρασκευή αίτηση στα κεντρικά της Βιβόντι και τον πηραν τηλέφωνο σήμερα Τρίτη από την Βιβόντι να τον ρωτήσουν για ένα στοιχείο που είχε συμπληρώσει στην αίτηση και να του πουν ότι ήδη φτιάχτηκε ο φάκελος του και προχωράει η αίτηση του .

    Εγω θα πάω μεθαύριο Πέμπτη στα γραφεια τους να κάνω αίτηση (ως ήδη συνδρομητης είναι το νωρίτερο που μπορώ) και εν ευθετω χρόνω (ίσως και μεθαύριο) να κάνει και ένας φίλος μου .

    Ψηφίστε αφού έχετε κάνει αίτηση για να ξέρουμε που βρισκόμαστε .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.002
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Εγω μαλλον θα κανω αιτηση.Το μονο που με "κραταει" ειναι για το αν θα εχω οντως 20αρα ή οχι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Giorgos18 : 28-02-07 στις 01:10.

  3. #3
    Εγγραφή
    27-03-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    216
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Conn-x & Conn-x TV
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    SpeedTouch 780WL
    SNR / Attn
    9(dB) / 14,5(dB)
    Εγώ έχω κάει αίτηση απο share σε full LLU...και έπειτα καρφι Cable TV!!!
    www.epiplo4u.gr
    Ο μεγαλύτερος κατάλογος επίπλου!!

  4. #4
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Εμένα πάλι πέρασε το κούριερ την προηγούμενη εβδομάδα, αλλά μετά από σημερινή επικοινωνία με το CS έμαθα πως η αίτηση δεν έχει φτάσει ακόμα στην Vivodi.
    Ας όψετε η αναμονή των μόλις 2 λεπτών που είχα στο τηλέφωνο (τμήμα 3, όχι το κλασικό 8 που απαντάει αμέσως) , αλλιώς...

  5. #5
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έχω κάνει αίτηση από την προηγούμενη Τρίτη και περιμένω...30 εργάσιμες είναι αυτές...ελπίζω να μην το μετανιώσω γιατί έκανα συμβόλαιο ενός χρόνου και από αυτά που ακούω για τις περιπτώσεις βλαβών της Vivodi έχω πάθει πλάκα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Damian : 28-02-07 στις 02:35.

  6. #6
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1019/253
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    Draytek Vigor2600Ge
    Εχθές ήρθε και από εμένα ο courier και πήρε την αίτηση, μάλιστα μου έκανε και εντύπωση που με κάλεσαν από το Τμήμα των Courier και καλά αν πέρασε να την πάρει. Είμαι Χαλάνδρι, πριν είχα κάποιον άλλο πάροχο για χρόνια που προβλήματα δεν είχα ποτέ (μέσω ΑΡΥΣ), μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος.

    Αυτό που με αγχώνει τώρα είναι για το αν θα πιάσουμε ποτέ την ταχύτητα αυτή.

    Βέβαια εχθές δοκίμασα και εγώ το cs της Vivodi, σημειώστε και εμένα στα 52 λεπτά αναμονής και απαντήσεις του στυλ "Δεν το γνωρίζω εγώ" να σας συνδέσω εδώ, να σας συνδέσω εκεί, και κατέληξα να στείλω mail, γράφοντας τα παράπονα για την αναμονή και ζητώντας λεπτομέρειες για:

    Τα κανάλια που θα υπάρχουν
    Εάν πάρει π.χ. 3 μήνες η ενεργοποίηση, ποιος ο λόγος να βάζουν μέχρι 30/04/2007 ότι θα είναι δωρεάν μια υπηρεσία (κανάλια, ταινίες) από τη στιγμή που δεν θα ξέρει κανείς τι θα περιέχει και από τη στιγμή που το 30/04 είναι εντελώς άκυρο αν κάποιος δεν ενεργοποιηθεί μέχρι εκείνο το διάστημα...

    Επίσης παραθέτω μια παράγραφο από τους όρους που θα ήθελα να σχολιάσουμε:
    6.7. Η παροχή υπηρεσίας εικόνας που περιγράφεται ανωτέρω εξαρτάται από την κατάσταση της τηλεφωνικής γραμμής του ΠΕΛΑΤΗ και τούτο δύναται να πιστοποιείται κατόπιν της ενεργοποίησης της
    Τηλεπικοινωνιακής Σύνδεσης VIVODI. Σε περίπτωση που η σύνδεση δεν υποστηρίζει την υπηρεσία εικόνας, τότε ο ΠΕΛΑΤΗΣ θα λαμβάνει μόνο υπηρεσίες σταθερής τηλεφωνίας και ADSL/INTERNET
    και η VIVODI δύναται να αναπροσαρμόσει τις χρεώσεις της ανάλογα με την εκάστοτε τιμολογιακή πολιτική της. Σε κάθε περίπτωση ο ΠΕΛΑΤΗΣ έχει το δικαίωμα να ζητήσει την αποσύνδεση χωρίς να
    επιβαρύνεται με τα σχετικά τέλη ή άλλες χρεώσεις, σύμφωνα με την παρούσα. Το εν λόγω δικαίωμα δύναται να ασκηθεί το αργότερο εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την ημερομηνία ενεργοποίησης της
    Τηλεπικοινωνιακής Σύνδεσης VIVODI.
    Ποιος μου λέει εμένα ότι για ένα μήνα από την ενεργοποίηση μπορεί να παίζουν όλα καλά και μετά το μήνα και στην ουσία την πάροδο των 15 ημερών πέσουμε στη “λούμπα” των χαμηλών ταχυτήτων?

    Είναι ρίσκο, αλλά συμφωνώ και με πολλούς γράφοντες εδώ μέσα, και 10 να πάρεις στην τιμή αυτή, από τη στιγμή που σου δίνει τη δυνατότητα να το κόψεις είτε σε 15 ημέρες είτε με την πάροδο έτους, συμφέρει. Άλλωστε κάποιος – οι θα το δοκίμαζαν. Για να δούμε τι θα γίνει!!!


    Φιλικά
    Νίκος.

  7. #7
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Αν θα αποφασίσει η vivodi να επεκταθεί και να υποστηρίξει περιοχές εκτός συνόρων (βλέπε Θεσσαλονίκη και υπόλοιπη επαρχία ) με LLU, ναι θα κάνω αίτηση.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #8
    Εγγραφή
    18-12-2006
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109852
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Fritz!box 7490
    SNR / Attn
    19(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλημερα παιδια. μολις τωρα εφερρε το κουριερ την αιτηση για υπογραφη cable tv. δεν την υπεγραψα διοτι εγω εκανα αιτηση τηλεφ. (13880) για νεα γραμμη με νεο αριθμο. και το κουριερ μου εφεραν να υπογραψω αιτηση φορητοτητασ και ενεργου τοπικου βραγχου για τον αριθμο 210-000000. τραβηξα και εγω ενα μεγαλο χ δεν υπεγραψα τιποτα και τους εγραψα 'να δω σε ποιον αριθμο θα κανετε φορητοτητα!!!

  9. #9
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    χαιρετω παιδια.και εμενα σημερα μου ηρθε η αιτηση με κουριερ.Ειμαι τωρα χωρις ιντερνετ απο 22/2.τωρα ομως τα εχω παιξει.ελπιζω να παρει ενα μηνα οπως λενε.Εντωμεταξυ το κουριερ δεν ειναι ατομο που γνωριζει απο αιτησεις.εγω νομιζα πως θα ειναι ανθρωπος της vivodi.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dream-maniac : 28-02-07 στις 12:55.

  10. #10
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Και επιπλέον, η Vivodi θέλει καμιά 10-αριά μέρες για να συγκεντρώσει τις αιτήσεις από τους κούριερ. Αμα τό'ξερα έτσι, να είχα πάει ο ίδιος στα γραφεία τους να έκανα άιτηση.

  11. #11
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    615
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    4288/448
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Speed touch 536
    η βόλτα από το Χαλάνδρι είναι η πιο σίγουρη λύση ...

  12. #12
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nvs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης παραθέτω μια παράγραφο από τους όρους που θα ήθελα να σχολιάσουμε:

    <...>


    Ποιος μου λέει εμένα ότι για ένα μήνα από την ενεργοποίηση μπορεί να παίζουν όλα καλά και μετά το μήνα και στην ουσία την πάροδο των 15 ημερών πέσουμε στη “λούμπα” των χαμηλών ταχυτήτων?

    Είναι ρίσκο, αλλά συμφωνώ και με πολλούς γράφοντες εδώ μέσα, και 10 να πάρεις στην τιμή αυτή, από τη στιγμή που σου δίνει τη δυνατότητα να το κόψεις είτε σε 15 ημέρες είτε με την πάροδο έτους, συμφέρει. Άλλωστε κάποιος – οι θα το δοκίμαζαν. Για να δούμε τι θα γίνει!!!


    Φιλικά
    Νίκος.


    Η παραγραφος αυτή αναφέρεται στην ταχύτητα συγχρονισμού (ονομαστική) και όχι στην πραγματικη , δλδ 'με πόσο θα κατεβαζεις' .

    Και προφανώς η ταχύτητα συγχρονισμού παραμένει (κατα βάση) ίδια στο aDSL2+ για πάντα , απλά μπορεί να γίνει ένα fine tuning και να ανέβεις κομματακι ...
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  13. #13
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    Χαλανδρι.
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.277
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    206/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Nokia
    SNR / Attn
    9(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγω θα την στειλω αυριο με fax λογικα με συμφερει ποιο πολυ απο την παρουσα τιμη που εχω για τα 2024,οτι και να ναι θα εχω και παλι 2μβ (και απεριοριστα τηλ) και θα δινω λιγοτερα,οποτε γιατι οχι...Ελπιζω βεβαια να ανεβει η ταχυτητα μου περα απο τα 2μβ...

  14. #14
    Εγγραφή
    22-11-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    γεια σας παιδια.. αυριο θα ερθει ο τυπος απ την κουριερ για να υπογραψω την αιτηση.. ΑΛΛΑ.. σημερα πηρα τηλ την vivodi κ ακουσα καποια πραγματακια τα οποια δεν μου αρεσαν.. δλδ.. Η ονομαστικη ταχυτητα των 20 θα ειναι μονο στην σκεψη μας κ οχι στο router μας. δλδ.. 2mb πανε ετσι κ αλλιως στην καλωδιακη tv οποτε για το νετ ειμαστε στα 18. μειον 128kb για το τηλεφωνο ( που ειναι over ip.. με τα γνωστα προβληματα..) συν την απωλεια της ταξεως του min 20-30% ειτε λογω κακης καλωδιοσης ειτε λογω οποιασδηποτε αλλης μ.. Οταν ρωτησα αν μπορω να στειλω φαξ μου ειπαν πως δεν γινεται.. Υστερα απ ολα αυτα λοιπον.. εγω το ξανασκεφτομαι...

  15. #15
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15.054 / 952
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 780i WL
    SNR / Attn
    4(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aν η tv πιάνει 2 mbit τότε για να έχεις 20 στο ιντερνετ πρέπει h γραμμή σου να έχει δυνατότητα για 22-24 mbit. Εγώ έτσι κατάλαβα ότι λειτουργεί το θέμα...Διότι αναφέρει ότι υπάρχει κλειδώμενο bandwith για κάθε υπηρεσία και το ιντερνετ ξεχωριστά μπορεί να είναι έως 20...

Σελ. 1 από 87 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας