Σελ. 581 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 561571576579580581582583586591601 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.701-8.715 από 12572

Θέμα: Kodi media center

  1. #8701
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pit_hal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κατάλαβα σωστά εσύ προτείνεις π.χ απο ενα addon όπως το Tempest να προσθέτω μια σειρά που θέλω να δώ στο library και το library να συγχρονίζει με το Trakt μεσω το Trakt addon και τέλος. Σωστά?
    Σωστά. Έτσι το είχα και εγώ.
    Το open meta γιατί το θες αφού έχεις το tempest;

  2. #8702
    Εγγραφή
    05-02-2020
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά. Έτσι το είχα και εγώ.
    Το open meta γιατί το θες αφού έχεις το tempest;
    To Open Meta το θελω γιατι ότι προσθέσεις στο Trakt απο οποιδήποτε πρόσθετο, το Open Meta το τραβάει απο το Trakt και ενημερώνει το Library. Έτσι όταν πατας το Library σου βγαζει παντα να επιλέξεις μεταξύ όλων των πρόσθετων με ποιο θέλεις να το ανοίξεις.

    Απο ότι εχω καταλάβει μεχρι τώρα υπαρχουν 2 βασικοί τρόποι :

    1) Πρόσθετο --> Library -->Trakt (μονο που σε αυτη την υλοποίηση δεν ξέρω πως απο το Trakt μπορείς να ενημερώσεις την Library π.χ μετα απο φορματ?πώς κατεβαζεις στην Library ότι εχεις ήδη στο Trakt?

    2) Οποιδήποτε πρόσθετο -->Add to Trakt Collection --> ενεμερώνει Open Meta --> προσθέτει στην Library (αυτό έχει το καλό οτι και απο το site αν βαλεις κάτι στο Trakt πάλι θα φανεί μετα στην Library. Εχει το κακό αν θες να σβήσεις κάτι δεν αρκεί να το σβήσεις απο την Library ή το Collection του Trakt. Πρέπει να πας μεσα απο file manager και να σβήσεις τον φακελο του και απο το Open Meta.

  3. #8703
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Το 1 το βλέπω πολύ καλύτερη λύση. Γλυτώνεις διπλές εγγραφές και δεν πρέπει να μπαίνεις στον file manager να σβήνεις αρχεία. Ειδικά στις σειρές αυτό μπορεί να είναι πολύ σπαστικό.
    Για το ότι δεν μπαίνουν αυτόματα στο library οι νέες ταινίες ή οι νέες σειρές που βάζεις στο trakt (τα νέα επεισόδια από τις υπάρχουσες σειρές μπαίνουν έτσι και αλλιώς) μπορείς απλά να βάλεις στα kodi favorites μία συντόμευση το "import movie watchlist" του tempest (ή όπως αλλιώς το λέει) και να το τρέχεις όταν αλλάξεις κάτι στο trakt ή πχ μια φορά την βδομάδα αν δεν θες την νέα ταινία άμεσα στην βιβλιοθήκη.

  4. #8704
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.524
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παλι τα ιδια χαλια με το opensubtitles. Εμαθα επισης οτι και στο popcorntime δεν δινει πια προσβαση χωρις username και password...
    Για οποιον θελει, βρηκα αυτα τα credentials καπου και φαινεται να δουλευουν
    Spoiler:
    Κώδικας:
    opensubsSUCKDICK
    opensubsSUCKDICK

    Παρακαλω να μην διαγραφει το μηνυμα, δεν εφτιαξα εγω τα συγκεκριμενα credentials, γιαυτο δεν ευθυνομια για τις λεξεις που χρησιμοποιηθηκαν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα παρατήρησα πως το opensubtitles_by_opensubtitles δεν δουλεύει με κανέναν user agent.
    Για να το κάνουμε να δουλέψει ξανά, πρέπει να προσθέσουμε στο παραπάνω αρχείο, κάτω απ'την γραμμή 22 το εξής:
    Κώδικας:
        if (login["status"] == "200 OK"):
          self.osdb_token  = login[ "token" ]
    Δεν ξέρω γιατί λείπει αυτός ο κώδικας απ'το αρχείο, αφού πιο κάτω το ζητάει το self.osdb_token, και δεν ορίζεται πουθενά.
    Το opensubtitles add-on του kodi repo το έχει.
    Αυτο εδω επισης δεν δουλευει. Ποσταρω τις γραμμες 20 ως 24 να το τσεκαρει οποιος ξερει να δει αν το εκανα καλα
    Κώδικας:
      def __init__( self, *args, **kwargs ):
        self.server = xmlrpclib.Server( BASE_URL_XMLRPC, verbose=0 )
        login = self.server.LogIn(__addon__.getSetting( "OSuser" ), __addon__.getSetting( "OSpass" ), "en", "%s_v%s" %(__scriptname__.replace(" ","_"),__version__))
        if (login["status"] == "200 OK"):
        self.osdb_token  = login[ "token" ]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 07-04-20 στις 09:58.
    ديميتريس

  5. #8705
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    και ο smplayer μες στο σκ έλεγε login error ή κάτι τέτοιο και μάλιστα δεν έχει επιλογή για username/password

  6. #8706
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    To opensubtitles_by_opensubtitles απο ποιο repo είναι προτιμότερο να το κατεβάζουμε/αναβαθμιζουμε ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος leros2004 : 06-04-20 στις 17:10.

  7. #8707
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλι τα ιδια χαλια με το opensubtitles. Εμαθα επισης οτι και στο popcorntime δεν δινει πια προσβαση χωρις username και password...
    Για οποιον θελει, βρηκα αυτα τα credentials καπου και φαινεται να δουλευουν
    Spoiler:
    Κώδικας:
    opensubsSUCKDICK
    opensubsSUCKDICK

    Παρακαλω να μην διαγραφει το μυνημα, δεν εφτιαξα εγω τα συγκεκριμενα credentials, γιαυτο δεν ευθυνομια για τις λεξεις που χρησιμοποιηθηκαν.
    Δουλεύει!

  8. #8708
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο εδω επισης δεν δουλευει. Ποσταρω τις γραμμες 20 ως 24 να το τσεκαρει οποιος ξερει να δει αν το εκανα καλα
    Κώδικας:
      def __init__( self, *args, **kwargs ):
        self.server = xmlrpclib.Server( BASE_URL_XMLRPC, verbose=0 )
        login = self.server.LogIn(__addon__.getSetting( "OSuser" ), __addon__.getSetting( "OSpass" ), "en", "%s_v%s" %(__scriptname__.replace(" ","_"),__version__))
        if (login["status"] == "200 OK"):
        self.osdb_token  = login[ "token" ]
    Σου διέφυγαν 4 κενά στη αρχή της τελευταίας γραμμής, αλλά αν έχεις το os_by_os απ'το GitHub τους δεν χρειάζεται τελικά το παραπάνω fix.
    Όταν έγραφα το παραπάνω μήνυμα είχα μια εγκατάσταση του add-on από κάποιο άλλο repo, που είχε προφανώς προβληματική έκδοση.
    Οπότε κάνε το ξανά εγκατάσταση απ'το original zip (το έχω και στο repo μου αν το έχεις).

    Δοκίμασες με αλλαγή του user agent που είχα πει πιο πριν?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pit_hal Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Open Meta το θελω γιατι ότι προσθέσεις στο Trakt απο οποιδήποτε πρόσθετο, το Open Meta το τραβάει απο το Trakt και ενημερώνει το Library. Έτσι όταν πατας το Library σου βγαζει παντα να επιλέξεις μεταξύ όλων των πρόσθετων με ποιο θέλεις να το ανοίξεις.

    Απο ότι εχω καταλάβει μεχρι τώρα υπαρχουν 2 βασικοί τρόποι :

    1) Πρόσθετο --> Library -->Trakt (μονο που σε αυτη την υλοποίηση δεν ξέρω πως απο το Trakt μπορείς να ενημερώσεις την Library π.χ μετα απο φορματ?πώς κατεβαζεις στην Library ότι εχεις ήδη στο Trakt?

    2) Οποιδήποτε πρόσθετο -->Add to Trakt Collection --> ενεμερώνει Open Meta --> προσθέτει στην Library (αυτό έχει το καλό οτι και απο το site αν βαλεις κάτι στο Trakt πάλι θα φανεί μετα στην Library. Εχει το κακό αν θες να σβήσεις κάτι δεν αρκεί να το σβήσεις απο την Library ή το Collection του Trakt. Πρέπει να πας μεσα απο file manager και να σβήσεις τον φακελο του και απο το Open Meta.
    Το openmeta θα ήταν ιδανική επιλογή, ΑΝ δούλευε σωστά. Τελευταία φορά που το δοκίμασα, υπολοιποταν η υλοποίηση του library integration σε σχέση με αυτήν ενός exodus fork. Πχ δεν είχε πρόβλεψη για αποφυγή διπλών εισαγωγών στην library, και νομίζω δεν είχε αναβαθμιστεί ώστε να προσαρμοστεί στις πρόσφατες αλλαγές του tvdb.
    To openmeta είναι πλέον εγκατελειμενο, παρόμοιο πρόσθετο είναι το themoviedb Helper, στο Kodi repo/video add-ons, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.
    Players γι'αυτό θα βάλεις αυτό το link στις ρυθμίσεις του: http://bit.ly/tmdbplayers
    Υποστηριζόμενοι players: https://github.com/a4k-openproject/j...ree/tmdbhelper

  9. #8709
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.524
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Την τελευταια γραμμη την εχει χωρις κενα στην αρχη στο github. Εγω την απο πανω εβαλα, που ξεκιναει με if. Να το ξαναπερασω να γινει οπως ηταν?
    https://github.com/opensubtitles/ser...ilities.py#L23

    User agent δεν θελω να αλλαξω, γιατι μετα δεν θα μπορω να κανω undo, μιας και δεν εχω ιδεα απο python :P
    ديميتريس

  10. #8710
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ναι αλλά κάτω απ'το if πρέπει να μπει και ένα indentation level.
    Το original δεν έχει την γραμμή με το if (δουλεύει κι έτσι), γι'αυτό δεν έχει κενό.
    Τεσπά μη σε μπερδεύω, πέρνα ξανά το original απ'το zip.

    Για την αλλαγή του user agent, έγραψα εδώ πώς, έβαλα και την original γραμμή για rollback.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...39#post6785839
    Μπορείς αντί να την σβήσεις/αντικαταστήσεις, να προσθέσεις ένα # στην αρχή της, και να προσθέσεις από κάτω την νέα γραμμή (στο ίδιο indentation level, με κενά, όχι tabs).

    Θα δοκιμάσω σε λίγο να δω αν ο useragent του subloader είναι ακόμα whitelisted.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα δοκιμάσω σε λίγο να δω αν ο useragent του subloader είναι ακόμα whitelisted.
    Δουλεύει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος host505 : 06-04-20 στις 19:44.

  11. #8711
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    To filmnet υπαρχει εκτος του γκρεκο να το δοκιμασουμε?
    VAMOS ARIS

  12. #8712
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά κάτω απ'το if πρέπει να μπει και ένα indentation level.
    Το original δεν έχει την γραμμή με το if (δουλεύει κι έτσι), γι'αυτό δεν έχει κενό.
    Τεσπά μη σε μπερδεύω, πέρνα ξανά το original απ'το zip.

    Για την αλλαγή του user agent, έγραψα εδώ πώς, έβαλα και την original γραμμή για rollback.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...39#post6785839
    Μπορείς αντί να την σβήσεις/αντικαταστήσεις, να προσθέσεις ένα # στην αρχή της, και να προσθέσεις από κάτω την νέα γραμμή (στο ίδιο indentation level, με κενά, όχι tabs).

    Θα δοκιμάσω σε λίγο να δω αν ο useragent του subloader είναι ακόμα whitelisted.

    - - - Updated - - -


    Δουλεύει
    Τώρα δεν υπάρχει user-agent block να αλλά κατέβασμα μόνο με λογαριασμό στο opensubtitles γίνεται. Δεν ξέρω τι ισχύει πχ σε mx player

  13. #8713
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.524
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    To filmnet υπαρχει εκτος του γκρεκο να το δοκιμασουμε?
    Υπαρχει εδω
    (deleted)

    Η διαδικασια εινια γνωστη. Κατεβαζεις το zip για το repo, το βαζεις με το χερι και μετα βαζεις το filmnet απο αυτο το repo.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 07-04-20 στις 12:18.
    ديميتريس

  14. #8714
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει εδω


    Η διαδικασια εινια γνωστη. Κατεβαζεις το zip για το repo, το βαζεις με το χερι και μετα βαζεις το filmnet απο αυτο το repo.
    Εσύ το έχεις δοκιμάσει αυτό και σου δουλεύει?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kandilak : 07-04-20 στις 13:00.

  15. #8715
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.524
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το repo ή το filmnet? Εγω ειμαι με elementum για βασικο απο τη μερα που υπαρχει, αλλα εχω βαλει το filmnet σε 2-3 φιλους και κανεις δεν μου εχει παραπονεθει. Το ιδιο και για το theoath,
    Πριν καιρο ειχα ζητησει το zip του απο τον bugatsinho εδω μεσα και μου το εστειλε με πμ. Μετα εκανα bookmark το ιδιο το repo στο bitbucket και τερμα.
    Βεβαια... πριν 1 βδομαδα που το ηθελα δεν το εβρισκα στα bookmarks μου γιατι δεν θυμομουν το ονομα του, αλλα τελικα το βρηκα το Σαββατο :P
    ديميتريس

Σελ. 581 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 561571576579580581582583586591601 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας