Σελ. 805 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 785795800803804805806807810815825 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.061-12.075 από 12572

Θέμα: Kodi media center

  1. #12061
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάποια επιλογή στο Kodi που δειχνει και καθαρίζει την cache του;
    Ειναι πάνω σε Android TV και ότι έχω βρει αναφέρεται στο clean cache του app. Αλλά δεν θα ήθελα να χάσω τις ρυθμίσεις μου.
    Επίσης, στο ίδιο το Android η cache έχει πολύ μικρό χώρο αναλογικά.
    Μέσα απο τον GRecoTM Builds Wizard > Συντήρηση-Εργαλεία > Cleaning Tools > Clear Cache, Clear Packages, Clear Thumbnails, όπως και μέσα από το εκάστοτε πρόσθετο που βλέπεις αν υπάρχει η δυνατότητα πηγαίνοντας Tools > Clear cache και Clear providers.

    Το zip για τον wizard θα το βρεις στο site grecotm club

  2. #12062
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Η με τον επίσημο τρόπο του Texture Cache Maintenance utility
    https://kodi.wiki/view/Texture_Cache...enance_utility

    Τα cleaners απλά σβήνουν ότι βρουν μπροστά τους και μετά θα τα αρχίζει να κατεβάζει απ την αρχή το kodi ότι χρειάζεται. Άρα αχρείαστα rw
    Σε εμένα έκανε πολύ δουλειά
    https://www.adslgr.com/forum/threads...38#post7411638

  3. #12063
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η με τον επίσημο τρόπο του Texture Cache Maintenance utility
    https://kodi.wiki/view/Texture_Cache...enance_utility

    Τα cleaners απλά σβήνουν ότι βρουν μπροστά τους και μετά θα τα αρχίζει να κατεβάζει απ την αρχή το kodi ότι χρειάζεται. Άρα αχρείαστα rw
    Σε εμένα έκανε πολύ δουλειά
    https://www.adslgr.com/forum/threads...38#post7411638
    Όσο καιρό το χρησιμοποιώ, δεν εχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, ούτε μου μου έχει κατεβάσει από την αρχή το kodi.
    To χρησιμοποιώ και για back up. Πριν πάρω το back up, σβήνω cache, packages και thumbnails και μου μειώνει σημαντικά το μέγεθος των φακέλων του kodi.

    Οσο για το texture cache που προτείνεις, όποιος δεν ξέρει από γλώσσα προγραμματισμού, όπως εγώ, τότε τι κάνει;

  4. #12064
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάποια επιλογή στο Kodi που δειχνει και καθαρίζει την cache του;
    Ειναι πάνω σε Android TV και ότι έχω βρει αναφέρεται στο clean cache του app. Αλλά δεν θα ήθελα να χάσω τις ρυθμίσεις μου.
    Επίσης, στο ίδιο το Android η cache έχει πολύ μικρό χώρο αναλογικά.
    Επανέρχομαι στο θέμα και παραθέτω μερικά μηνύματα από άλλο νήμα που ειναι σχετικά


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ρωτάς εμένα όχι. Ένα από τα default

    Είμαι σίγουρος ότι έχει κατεβάσει το fanart της αρκούδας αν και το έχω από το Νοέμβρη.
    Αναρωτιέμαι όμως αν τα αρχεία που κατεβάζει για θέαση τα καθαρίζει.
    Κάποτε θυμάμαι κάποιες επιλογές σχετικά με αυτό αλλά δεν τις βρίσκω.

    Κανένα add-on υπάρχει; ή κάτι σε url administration;
    Γιατί 2GB από το αναφέρει το android ειναι πάρα πολλά

    - - - Updated - - -

    Υπάρχει κάποια εφαρμογή για storage management για Andoid TV?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρωτάω γιατί μερικά κατεβάζουν διάφορα και πολλά artworks. Πάνω σε αυτό, δεν ξέρω αν θα βοηθούσε και το να βάλεις σε χαμηλότερη ανάλυση το interface του kodi (π.χ. 1080p αντί για 4k). Όπως και να έχει νομίζω το script που έβαλε ο ranger στο άλλο νήμα ειναι καλή περίπτωση.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλάξα κάτι και ετοιμάζω ποστ στο νήμα του kodi

    Κανονικά θα μπορούσα να λύσω το πρόβλημα μου με πρόσβαση στο φάκελο Android/Data/...... αλλά το Android/Data θέλει ειδικά permission στην έκδοση 12 και στο Android TV δεν υπάρχει ο native explorer για να μπορέσει να δουλέψει. Διάβασα πολύ για αυτό χθες και χωρίς root δεν υπάρχει λύση εκτός από το clear data.
    Αν το ψάξετε θα δείτε ότι πχ Solid Explorer και άλλα το υποστηρίζουν αλλά χρειάζεται μια system app που λέγεται Files για να δουλέψουν. Από την πλευρά τους οι developers τα έχουν κάνει όλα σωστά αλλά δεν τρέχει σε Andoid TV γιατί λείπει η εφαρμογή.

    Κοινώς ότι μπορεί να γινει θα πρέπει να γίνει μέσα από το kodi
    Εν ολίγοις, το kodi δεν έχει native επιλογή, το Android TV στην έκδοση 12 και πάνω δεν υποστηρίζει την διαχείριση των αρχείων και η μόνες λύσεις ειναι
    Addon που θα δοκιμάσω αλλά μου φάνηκε πολύ φασαρία αυτά που είδα στο grecotm
    Clear data του App και φρέσκια εγκαστάση του Kodi.

    Μια σημαντική ρύθμιση που βρήκα ειναι μια επιλογή που ουσιαστικά λέει πόσο από το fanart θα πρέπει να κατεβάζει. Πχ εγώ δεν θα δω ποτέ τις φωτογραφίες των ηθοποιών συνεπώς αυτό μπόρεί να απενεργοποιηθεί. Από ότι κατάλαβα τα addon κατεβάζουν ανά επεισόδιο τις ίδες φωτογραφίες. Συνεπώς θέλω να καθαρίσω κάπως τα αρχεία (που δεν με αφήνει το android) να μειώσω το πόσο fanart κατεβαίνει για να μην γίνεται τόσο γρήγορα. Σε κάθε περίπτωση αυτό που έχει συμβεί είναι προδικασμένο γιατί ελάχιστα addon κάνουν καλή διαχείριση ή προσφέρουν clean λειτουργία. Εγώ χρησιμοποιώ το The Promise.

  5. #12065
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελάχιστα addon κάνουν καλή διαχείριση ή προσφέρουν clean λειτουργία.
    Τα add-ons (πρέπει να) σκέφτονται τις υπηρεσίες που χρησιμοποιούν για να τραβάνε την πληροφορία. Όταν ανοίγεις μια λίστα ταινιών από ένα add-on, αυτό πρέπει να αποθηκεύσει τις πληροφορίες που θα πάρει απ'το tmdb πχ για κάθε ταινία, γιατί την λίστα αυτή πιθανόν να την ξανανοίξεις σε σύντομο χρονικό διάστημα, ή να βρεις κάποιες απ'τις ταινίες αυτές σε άλλη λίστα. Δεν γίνεται να τραβάμε συνέχεια. Γι'αυτό τα add-ons καλά κάνουν και χρησιμοποιούν cache μακράς διαρκείας, για να μειώσουν το traffic στα sites/πλατφόρμες που μόνο δίνουν.
    Επίσης μερικά έχουν και ρυθμίσεις για το πόση πληροφορία θα κατεβάζουν, πχ τύπους artwork, ανάλυση.
    Το kodi δεν φτιάχτηκε γι'αυτό. Τα δεδομένα της library του kodi τα κατεβάζει μια φορά και τέλος, είναι διαφορετικό.
    Τέλοσπάντων, κάποτε, εκτός του texturecache, σε συστήματα που ήθελα ui, σαν "έξυπνο" cleaner χρησιμοποιούσα το kcleaner του dev Dalanik, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει πια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος host505 : 23-05-23 στις 00:41.

  6. #12066
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.531
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ο τυπος που φτιαχνει το scrubs συντηρει μια python3 εκδοση του kcleaner.
    ديميتريس

  7. #12067
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enterhere Εμφάνιση μηνυμάτων
    ούτε μου μου έχει κατεβάσει από την αρχή το kodi.
    Δεν είπα ότι κατεβάζει από την αρχή το ίδιο το kodi Το kodi ατο επόμενο ξεκίνημα κατεβάζει από την αρχή πολλά από αυτά αυτά που μόλις έσβησες, άρα δώρον άδωρον.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enterhere Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο για το texture cache που προτείνεις, όποιος δεν ξέρει από γλώσσα προγραμματισμού, όπως εγώ, τότε τι κάνει;
    Γλώσσα προγραμματισμού;
    Αν δεν ξέρεις γλώσσα προγραμματισμού κάνεις αυτό που κάνει και αυτός που ξέρει. Γιατί πολύ απλά δεν σου χρειάζεται.
    Κατεβάζεις το termux (αν μιλάμε για android), το ανοίγεις και γράφεις την εντολή που σου λέει το wiki
    Κώδικας:
    texturecache -p
    και περιμένεις 2-3 λεπτά

    Θα σβήσει μόνο ότι δεν χρειάζεται πλέον το kodi και όχι τα πάντα

  8. #12068
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.531
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Χωρις "-" και με κεφαλαιο p στο texturecache, ετσι
    Κώδικας:
    texturecache P
    Με μικρο p εινια για να δεις τι θα σβησει.

    Θα ελεγα για το πως θα τρεξει το texturecache remotely, αλλα εκει θα γινει πανικος αν δεν μπορει απλα να το τρεξει σκετο.
    ديميتريس

  9. #12069
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    σωστά, το έγραψα από μνήμης και μάλλον γερνάω
    Μπορεί να γίνει και remote αλλά όπως λες πολυτέλεια στην περίπτωση αυτή.
    Επίσης το kodi πρέπει να τρέχει. Άρα αφού κατεβάσουμε το αρχείο, ανοίγουμε kodi, πάμε στην αρχική οθόνη (home button, όχι exit), ανοίγουμε termux και
    Κώδικας:
    texturecache P
    την επόμενη φορά δεν χρειάζεται καν να γράψουμε την εντολή, την έχει κρατήσει το termux.
    Άρα kodi, home button, ανοίγουμε termux, το ↑ στο πληκτρολόγιο και enter. Τόσο δύσκολο, τόσο προγραμματισμό θέλει

  10. #12070
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα add-ons (πρέπει να) σκέφτονται τις υπηρεσίες που χρησιμοποιούν για να τραβάνε την πληροφορία. Όταν ανοίγεις μια λίστα ταινιών από ένα add-on, αυτό πρέπει να αποθηκεύσει τις πληροφορίες που θα πάρει απ'το tmdb πχ για κάθε ταινία, γιατί την λίστα αυτή πιθανόν να την ξανανοίξεις σε σύντομο χρονικό διάστημα, ή να βρεις κάποιες απ'τις ταινίες αυτές σε άλλη λίστα. Δεν γίνεται να τραβάμε συνέχεια. Γι'αυτό τα add-ons καλά κάνουν και χρησιμοποιούν cache μακράς διαρκείας, για να μειώσουν το traffic στα sites/πλατφόρμες που μόνο δίνουν.
    Επίσης μερικά έχουν και ρυθμίσεις για το πόση πληροφορία θα κατεβάζουν, πχ τύπους artwork, ανάλυση.
    Το kodi δεν φτιάχτηκε γι'αυτό. Τα δεδομένα της library του kodi τα κατεβάζει μια φορά και τέλος, είναι διαφορετικό.
    Τέλοσπάντων, κάποτε, εκτός του texturecache, σε συστήματα που ήθελα ui, σαν "έξυπνο" cleaner χρησιμοποιούσα το kcleaner του dev Dalanik, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει πια.
    Εννοείται caching και ξερό ψωμί. Κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να υπάρχει μηχανισμός με ttl από το kodi. Επίσης μου κάνει εντύπωση η συχνότητα που κατάλαβα ότι κατεβαίνει η φωτογραφία ενός πχ ηθοποιού. Κάθε επεισόδιο;

    Γενικά cache = expiration date.

  11. #12071
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μου κάνει εντύπωση η συχνότητα που κατάλαβα ότι κατεβαίνει η φωτογραφία ενός πχ ηθοποιού. Κάθε επεισόδιο;
    Όχι, τουλάχιστον στο theoath που συντηρούσα εγώ (άρα και στα promise, homelander, moria, shazam και ξέρω γω ποιο άλλο clone συγνώμη fork έχει βγει) τα metadata του κάθε επεισοδίου προέρχονταν απ'το season call του tmdb api.
    Δλδ όταν άνοιγες μια season ήταν ένα call μόνο, όχι όσα ήταν τα επεισόδεια. Το οποίο είχε τα αρνητικά του, πχ δεν είχε ξεχωριστές κάποιες πληροφορίες για κάθε επεισόδιο, όπως cast και runtime απ'ό,τι θυμάμαι, αλλά επαρκείς για να φτιάξεις το episodes list χωρίς πολλαπλά calls.

  12. #12072
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, τουλάχιστον στο theoath που συντηρούσα εγώ (άρα και στα promise, homelander, moria, shazam και ξέρω γω ποιο άλλο clone συγνώμη fork έχει βγει) τα metadata του κάθε επεισοδίου προέρχονταν απ'το season call του tmdb api.
    Δλδ όταν άνοιγες μια season ήταν ένα call μόνο, όχι όσα ήταν τα επεισόδεια. Το οποίο είχε τα αρνητικά του, πχ δεν είχε ξεχωριστές κάποιες πληροφορίες για κάθε επεισόδιο, όπως cast και runtime απ'ό,τι θυμάμαι, αλλά επαρκείς για να φτιάξεις το episodes list χωρίς πολλαπλά calls.
    Αυτό το api call δεν ήταν για το fanart όμως;
    Πάντως έτσι διαβασα ότι συμβαίνει. Ανά add-on και ανά επεισόδιο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η με τον επίσημο τρόπο του Texture Cache Maintenance utility
    https://kodi.wiki/view/Texture_Cache...enance_utility
    Για κάποιο λόγο ζητάνε πρόσβαση στο web server αλλά από ότι βλέπω από το script θέλει πρόσβαση και στα αρχεία τοπικά.
    Δυστυχώς σε google tv με android 12 δεν θα δουλέψει για τους λόγους που εξήγησα. Χωρίς ρουτ πάντα.

    Γενικά δεν υπάρχει τρόπος να αποκτήσεις πρόσβαση στο Android/Data που βρίσκονται και τα δεδομένα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enterhere Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσα απο τον GRecoTM Builds Wizard > Συντήρηση-Εργαλεία > Cleaning Tools > Clear Cache, Clear Packages, Clear Thumbnails, όπως και μέσα από το εκάστοτε πρόσθετο που βλέπεις αν υπάρχει η δυνατότητα πηγαίνοντας Tools > Clear cache και Clear providers.

    Το zip για τον wizard θα το βρεις στο site grecotm club
    Βρήκε μόλις 25MB δεδομένα να καθαρίσει. Το kodi ακόμα πιάνει 1.4GB.

  13. #12073
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το api call δεν ήταν για το fanart όμως;
    Όχι, το tmdb παρέχει όλα τα metadata.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως έτσι διαβασα ότι συμβαίνει. Ανά add-on και ανά επεισόδιο.
    Αναλόγως το add-on. Πάντως σε αυτά που ανέφερα παραπάνω είναι 1 call για όλα τα επεισόδια μιας σεζόν - το ξέρω γιατί εγώ έκανα το tmdb implementation σε όλο το tvshow section.

    - - - Updated - - -

    Και για να είναι πιο σαφές το τι συμβαίνει με τα add-ons και τις εικόνες που κατεβάζουν: Τα add-ons δεν κατεβάζουν τις εικόνες. Παρέχουν στο kodi την πληροφορία του πού βρίσκεται η εικόνα που πρέπει να προβάλει (ένα link δλδ).
    Το kodi κατεβάζει την εικόνα μόνο όταν πρόκειται να την προβάλει το skin.
    Πχ αν έχεις list view στις ταινίες, όταν ανοίξεις μια λίστα δεν θα κατέβουν τα posters από όλη την λίστα, αλλά μόνο από την ταινία που είναι focused.
    Έτσι και με τις εικόνες του cast: θα κατέβουν μόνο αν ανοίξεις το παράθυρο πληροφοριών, οπότε και θα προβληθούν.
    Όταν το kodi κατεβάσει μια εικόνα από ένα url, την ξαναχρησιμοποιεί. Πχ ταινία που προβάλλεται σε μια συγκεκριμένη λίστα, αν υπάρχει και σε άλλη λίστα, δεν θα ξανακατέβει το poster της, το kodi θα το προβάλει απ'την αποθηκευμένη εικόνα στην database του. Το ίδιο και με τις εικόνες του cast. Άρα δεν παίζει αυτό που τα add-ons κατεβάζουν τις ίδιες εικόνες cast ανά επεισόδιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος host505 : 24-05-23 στις 17:03.

  14. #12074
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, το tmdb παρέχει όλα τα metadata.

    Αναλόγως το add-on. Πάντως σε αυτά που ανέφερα παραπάνω είναι 1 call για όλα τα επεισόδια μιας σεζόν - το ξέρω γιατί εγώ έκανα το tmdb implementation σε όλο το tvshow section.

    - - - Updated - - -

    Και για να είναι πιο σαφές το τι συμβαίνει με τα add-ons και τις εικόνες που κατεβάζουν: Τα add-ons δεν κατεβάζουν τις εικόνες. Παρέχουν στο kodi την πληροφορία του πού βρίσκεται η εικόνα που πρέπει να προβάλει (ένα link δλδ).
    Το kodi κατεβάζει την εικόνα μόνο όταν πρόκειται να την προβάλει το skin.
    Πχ αν έχεις list view στις ταινίες, όταν ανοίξεις μια λίστα δεν θα κατέβουν τα posters από όλη την λίστα, αλλά μόνο από την ταινία που είναι focused.
    Έτσι και με τις εικόνες του cast: θα κατέβουν μόνο αν ανοίξεις το παράθυρο πληροφοριών, οπότε και θα προβληθούν.
    Όταν το kodi κατεβάσει μια εικόνα από ένα url, την ξαναχρησιμοποιεί. Πχ ταινία που προβάλλεται σε μια συγκεκριμένη λίστα, αν υπάρχει και σε άλλη λίστα, δεν θα ξανακατέβει το poster της, το kodi θα το προβάλει απ'την αποθηκευμένη εικόνα στην database του. Το ίδιο και με τις εικόνες του cast. Άρα δεν παίζει αυτό που τα add-ons κατεβάζουν τις ίδιες εικόνες cast ανά επεισόδιο.
    Ευχαριστώ και ήμουν σίγουρος ότι έτσι δουλεύει. Άλλωστε το add-on απλά δίνει δεδομένα για να γίνει populate το κάθε "folder" και μετά το kodi πιάνει δουλειά. Από όσο ξέρω τα cache items είναι tracked και καεπέκταση βρίσκω τελείως χαζό που το kodi δεν έχει την σχετική υλοποιήση. Βεβαια αν θεωρήσουμε ότι το kodi και καλά ειναι μόνο για το library τότε μπορώ να το καταλάβω.

    Εγώ πάντως είμαι πάντα σε list view και γενικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου το σκιν αρκεί να μην βγάζει μάτια. Δεν ξέρω πως σε 6 μήνες είχε φτάσει στα 2GB ότι ότι το τωρινό1.5 μου φαινεται λογικό. ΑΠλά βαριέμαι το setup ξανά. Όχι ότι έχω πολλά αλλά και πάλι. Αναρωτιέμαι μετά το first run πόσο είναι το kodi σε andoid? Μήπως το ίδιο κάνει τρελό expand και το σκίζει εξαρχής;

  15. #12075
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Δεν ξέρω πως σε 6 μήνες είχε φτάσει στα 2GB ότι ότι το τωρινό1.5 μου φαινεται λογικό. ΑΠλά βαριέμαι το setup ξανά. Όχι ότι έχω πολλά αλλά και πάλι. Αναρωτιέμαι μετά το first run πόσο είναι το kodi σε andoid?
    Δεν μπορείς να δεις με κάποιο app τι ακριβώς χρησιμοποιεί αυτά τα GB; Κάποιο disk map ίσως.
    Ή σε περιορίζει πάλι το google tv και δεν μπορείς ούτε να δεις τους φακέλους;

Σελ. 805 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 785795800803804805806807810815825 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας