Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Θελω να φτιαξω μια εφαρμογη σε javascript και εχω ορισμενες αποριες.

    Θελω να δινω καποια δεδομενα στο προγραμμα και αυτο να εκτελει διαφορες ενεργειες οπως στοιχειωδεις υπολογισμους.

    Ας πουμε οτι το φτιαχνω και το τρεχω offline σε ενα browser οπως ο Mozilla. Βλεπω οτι τρεχει κανονικα. Εαν αυτο το προγραμμα το βαλω σε ενα web server και υπαρχει online χρειαζεται να κανω κατι επιπλεον ή θα τρεχει με τον ιδιο ακριβως τροπο που ετρεχε offline?

    Πως μπορω να δημιουργησω το Inerface με τον πιο ανωδυνο τροπο , δηλαδη μια φορμα που θα μπορει ο χρηστης να εισαγει τα δεδομενα και να εκτελουνται οι υπολογισμοι που χρειαζονται. Δηλαδη εναν wysiwyg builder ωστε να επιταχυνω την σχεδιαση των φορμων? Ξερετε καποιον?

    Δεν ξερω εαν τα παραπανω τα ρωταω με το σωστο τροπο , ελπιζω να γινομαι κατανοητος στο τι ζηταω.

    Για να γινω πιο αναλυτικος εχω πχ το κυριως προγραμμα πες a.js , εχω 2-3 βιβλιοθηκες πες jquery.js mplampla.js κλπ την main.html σελιδα μου και καποιους υποφακελλους οπως css για css files.

    Απο την στιγμη που υπαρχει στην main.html ο κωδικας που χρειαζεται για να τρεξει η συγκεκριμενη ιστοσελιδα με ολα οσα χρειαζεται oflline λογιkα δεν θα τρεχει και εαν την ανεβασω σε ενα webserver?

  2. #2
    Εγγραφή
    28-09-2012
    Μηνύματα
    860
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Όταν τα ανεβάσεις σε ένα web server θα τρέχει ακριβώς με τον ίδιο τρόπο όπως έτρεχε και offline, καθώς ο client κώδικας εκτελείται ανεξαρτήτου τοποθεσίας της σελίδας.

    Όσον αφορά την σχεδίαση της φόρμας υπάρχουν αρκετά εργαλειάκια online που σχεδιάζουν φόρμες και σου δίνουν τον κώδικα, με ένα απλό search θα τα βρείς, αν και με το χέρι να την φτιάξεις είναι κάτι σχετικά απλό.

    Αν έχεις περισσότερες απαιτήσεις όσον αφορά την σχεδιάση μπορείς να χρησιμοποιήσεις το DreamWeaver.
    None of our beliefs are quite true; all have at least a penumbra of vagueness and error.
    Bertrand Russell

Παρόμοια Θέματα

  1. Απορίες σχετικά με την LG 42LS5600
    Από Stavrospartakos στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-13, 12:38
  2. Ερωτηση σχετικα με κατασκευη τσατ
    Από kourkos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-13, 02:11
  3. απορίες σχετικά με microsoft sidewinder x4 keyboard
    Από skel στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-13, 23:12
  4. Βλαβες σχετικα με το Ιντερνετ
    Από Mary2 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-13, 22:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας