Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 61
  1. #31
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αν πηρες τα φιλτρα πρεπει να εχεις διακοπες αλλα πιο λιγες αναφερε σε κανα δυο μερες να δουμε απο περιεργεια

  2. #32
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.321
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 220 ↑ 22
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Ναι εχω παρει και τα φιλτρα. Ειμαι στα 8.6mbit με το snr στο -1 (auto). Για να δουμε...

  3. #33
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.321
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 220 ↑ 22
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Μετα απο μιαμιση μερα εφαγα dc με καλωδιο και φιλτρα belkin και με χωρις πειραγμα snr. Νομιζω οτι δεν παιζει και τοσο καλα το billion στη γραμμη μου τελικα. Εφοσον τρωω dc καθε τοσο χωρις να πειραξω κατι ας το δουλεψω με snr στο 1 (11mbps down χτυπαω) και ας τρωω dc καθε τοσο... Θα κανω και μια δοκιμη με το zte του οτε και βλεπουμε.

  4. #34
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οπως σου ειπα αν η γραμμη (οτε η στο σπιτι) δεν ειναι καλη θα εχεις παλι αποσυνδεσεις αλλα με αυτα τα φιλτρα πιστευω πιο λιγες, σε εμενα βοηθησαν
    αν θυμαμαι καλα με τα αλλα μοντεμ (νομιζω ασος) και τα απλα φιλτρα ειχες καθε ωρες ... οποτε στην μια και μιση μερα ειναι σχεδον το διπλασιο

    Με το default -1 στο billion και τα απλα φιλτρα καθε ποσο σε εκοβε?

    κανονικα επρεπε να ανεβασεις σνρ (να πεσει ταχυτητα) για να ειναι πιο σταθερη η γραμμη ... εκτος αν κατεβαζεις μουσικες, προγραμματα κλπ και χρειαζεσε 2-3 mbps πιο πανω παση θυσια

    Οπως ειπα παλι σε προηγουμενο ποστ θα εβαζα ( και ετσι το εχω) αυτο που δουλευε πιο καλα σαν απλο μοντεμ (θα το εβαζα καπου χαμηλα να μην φαινεται) και πισω του (πανω ψηλα στο τραπεζακι να δινει σημα παντου) ενα καλο ρουτερακι (οπως το ασος που ειχες) να κανει ολα τα υπολοιπα (καλο wifi, δυνατη μνημη να μην κολλαει σε κατεβασματα κλπ)

    EDIT

    εδω μια φωτο απο την τελευταια δοκιμη / συνυασμο που εκανα σε ενα καινουριο λογισμικο του draytek σαν ραουτερ πανω (εχει φοβερο wifi) να δινει παντου και κατω το netgear 2200n3 για την γραμμη μονο (που ειχες και εσυ)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2760n routering.jpg 
Εμφανίσεις:  40 
Μέγεθος:  436,7 KB 
ID: 139171
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 12-05-14 στις 07:52.

  5. #35
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ετσι για να φαινεται ... Αρχισατε να κοβεται ταχυτητα τωρα κ ΟΤΕ ... νομιζω σιγα σιγα θα ξαναρχισουμε τα ιδια

  6. #36
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ειδα και αυτο
    Δεν το γραφω παραπονο αλλα δεν μου εχει ξαναπετυχει κατι τετοιο

    Χτες επεσε η γραμμη για λιγο, μολις επανσυνδεθηκε (εκτος που κλειδωσε πιο χαμηλα στα 9 απο συνηθως 13mbps) το σνρ down ανεβηκε απο 9 στο 16 (το ξερω ειναι φυσιολογικο να πεσει η ταχυτητα αφου ανεβηκε το σνρ αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα)
    Το σνρ up ηταν στο 7 περιπου

    ξανφνικα παλι πεφτει η συνδεση και τα μονιτορ πρακολουθησης γραμμης κατεγραψαν αυτο
    snr UP 97
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  snr up 97.png 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  12,0 KB 
ID: 141399
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  snr 20+.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  14,5 KB 
ID: 141400

    μετα οταν ξανασυνχρονισε ολα ηρθαν στο κανονικο τους
    Μπας και πεθαινει το δσλαμ

    EDIT
    Αλλα σοβαρα τωρα μπορει να φταιει γιατι αυτη τη στιγμη επικρατει πολυ δυνατος αερας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 27-06-14 στις 20:23.

  7. #37
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.321
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 220 ↑ 22
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Απο εχθες το βραδυ εχω κι εγω κατι τετοια κουλα αποσυνδεσεις και χαλια ταχυτητες (2mb, 5mb, 7mb) και οτι να ναι σνρ. Σε καποια ριμπουτ πιάνει τη σωστη ταχυτητα αλλα δεν το κραταει. Δηλωσα βλαβη. Εβαλα και το ασυρματο στη πρωτη πριζα μαζι με το σταθερο μπας και γλιτώσω από καμιά παρεμβολη.

    Πρεπει να συμβιβαστω οτι για την γραμμη μου ενα ειναι το προφιλ οπως μου ειπαν απο τον οτε. Το iptv4 inp2-0 έτσι μου το ειπαν. Όλη η περιοχη σε αυτο το προφιλ είναι ειπαν. Αν ομως συνεχισω να εχω αποσυνδεσεις θα στεκει να ζητησω να μου αλλάξουν ζευγος στο καφαο ?

  8. #38
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο εχθες το βραδυ εχω κι εγω κατι τετοια κουλα αποσυνδεσεις και χαλια ταχυτητες (2mb, 5mb, 7mb) και οτι να ναι σνρ. Σε καποια ριμπουτ πιάνει τη σωστη ταχυτητα αλλα δεν το κραταει. Δηλωσα βλαβη. Εβαλα και το ασυρματο στη πρωτη πριζα μαζι με το σταθερο μπας και γλιτώσω από καμιά παρεμβολη.

    Πρεπει να συμβιβαστω οτι για την γραμμη μου ενα ειναι το προφιλ οπως μου ειπαν απο τον οτε. Το iptv4 inp2-0 έτσι μου το ειπαν. Όλη η περιοχη σε αυτο το προφιλ είναι ειπαν. Αν ομως συνεχισω να εχω αποσυνδεσεις θα στεκει να ζητησω να μου αλλάξουν ζευγος στο καφαο ?
    Zητα το εμενα το αλλαξαν πριν καιρο (εδω στο ιδιο thread), τωρα αν σε ακουσουν αλλο θεμα

  9. #39
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.321
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 220 ↑ 22
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Με το τελευταιο λογισμικο στο zte h108ns του οτε και με προφιλ γραμμης στα 11 snr, δεν μπορω να κρατησω γραμμη πανω απο μιαμιση ημερα.. Δοκιμασα φιλτρα, αλλα μοντεμ, αλλες συσκευες τηλεφωνου, οι τεχνικοι ειπαν οτι η γραμμη ειναι μια χαρα ομως τιποτα..

    Παιρνω τηλ την πρωτη φορα τους εξηγω οτι εχω δοκιμασει τα παντα και οτι το φαινομενο ειναι επαναλαμβανομενο και μου λεει να δω ποιο λαμπακι αναβοσβηνει ή κοκκινιζει οταν εχω dc. Δεν νομιζω οτι μπορω ή εχω τον χρονο να καθομαι πανω απ το μοντεμ μεχρι να φαω dc.

    Παιρνω τηλ την δευτερη φορα αλλη μερα τους εξηγω μπλα μπλα μπλα και μου λεει να βγαλω το ενα τηλεφωνο μηπως φταιει το φιλτρο. Το εχω δοκιμασει κι αυτο ομως.. Επισης ειπε οτι οι αποσυνδεσεις μου ειναι φυσιολογικες δλδ μεχρι δυο αποσυνδεσεις σε καποιο χρονικο διαστημα ειναι οκ και για να το περασει σαν βλαβη θα επρεπε να εχω απο 7 και πανω..

    Δεν νομιζω οτι μπορει να συνεχιστει αυτη η κατασταση, εκει οπου με το ζτε ειχα 5 μερες uptime και επρεπε να το κανω reboot επειδη κολλουσε!! 11 snr εχω ελεος..

  10. #40
    Εγγραφή
    15-08-2014
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλησπερα και απο εμενα,φρεσκος στην παρεα σας.

    μετα απο 6 χρονια χωρις κανενα προβλημα,την προηγουμενη παρασκευη ξεκινησε η 1η μου περιπετεια,αποτι βλεπω ο φιλος andresalonika μενει και αυτος στην νεαπολη.

    καταρχην να πω οτι ειμαι λιγο ασχετος με αυτα που διαβαζω πιο πανω περι snr,dmz κτλ κτλ,στο θεμα μας τωρα,την προηγουμενη παρασκευη οπως ειπα παρατηρησα το upload μου να ειναι τραγικα πεσμενο,εχω 4αρα οτε,το upload ειχε παει στο 0,15 και σε pingtest που εκανα το ping ηταν στα 200-250, αυτο μου προκαλουσε σοβαρο θεμα στο να κανω sign in και να παιξω online στο ps3.

    μετα απο πολλα τηλεφωνα το φτιαξανε,προχθες ηρθε και τεχνικος στο σπιτι οπου μετρησε και τα βρηκε ολα καλα,οταν ρωτησα τι εχει γινει,μου ειπε για καποιο προβλημα στο dsl στην περιοχη νεαπολης.

    εδω και 2 μερες ομως ζω για 1η φορα και το φαινομενο τον αποσυνδεσεων,δλδ,πεφτει ξαφνικα το ιντερνετ,το λαμπακι στο zte σβηνει και ειτε θα γινει κοκκινο ειτε απλα θα σβησει και θα επανερθει αμεσα,επισεις το λαμπακι του dsl αναβοσβηνει για λιγα δευτερολεπτα,το ρουτερακι το πηρα το σαββατο μιας και στην υποστηριξη του οτε μου ειπαν να παω να το κανω αντικατασταση μηπως ειχε προβλημα το προηγουμενο zte.

    σημερα το πρωι ξαναπηρα τηλεφωνο μιας και μεσα σε 2 ωρες εχασα την συνδεση 4-5 φορες και μου ειπε το παιδι οτι αποσυγχρονιζεται και οτι σε διαστημα 24 ωρων αυτος βλεπει 17 φορες να εχει πεσει το ιντερνετ,τα περισσοτερα στην διαρκεια της νυχτας,δηλωσε βλαβη και θα το δουν.

  11. #41
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.321
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 220 ↑ 22
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Γεια σου φιλε καλως ηρθες στη παρεα!! Ενημερωσε οταν εχεις νεοτερο για να ξερουμε τι παιζεται διοτι προσωπικα μ εχει σπασει τα νευρα το ολο θεμα... Κατι πρεπει ανα συμβαινει εκει στην νεαπολη δεν εξηγειται αλλιως..

  12. #42
    Εγγραφή
    15-08-2014
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    εδω στην γειτονια δεν υπαρχει μερα που να μην εχει ερθει αμαξι του οτε να κανει μετρησεις,σημερα το πρωι παλι ηρθαν,προσωπικα οι αποσυνδεσεις εχουν γινει 1 η 2 την ημερα.

  13. #43
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.321
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 220 ↑ 22
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Λοιπον με τα πολλα ηρθε παλι τεχνικος του οτε μετρησανε τη γραμμη μου και βρηκαν κατι στο ζευγος μου στο καφαο. Μου αλλαξανε ζευγος ολα καλα και μετα ηρθε το παιδι σπιτι με τον μετρητη και ειδε οτι μαζευω πολλα errors οταν μιλαω στο τηλεφωνο. Ζητησε απο τον συνεργατη του να αλλαχτει το σπλιτερ του ζευγους μου ομως του απαντησαν οτι δεν γινεται να αλλαχτει διοτι το φιλτρο ειναι φιξ. Μου ειπε να δοκιμασω να αλλαξω φιλτρο στο τηλεφωνο. Τελος ξαναπηγε κατω στον κατανεμητη της πολυκατοικιας αλλα τιποτα. Του λεω τι γινεται αν αλλαξω φιλτρο και δεν διορθωθει; Και μου λεει δεν ξερω....

    Πηγα πηρα δυο καινουργια φιλτρα και μετα απο 5 ωρες γυρναω σπιτι σηκωνω το ακουστικο και βλεπω το σνρ να πεφτει στο 6. Μετα απο μερικα δευτερολεπτα μπουμ τρωω dc. Καμια γνωμη παιδια;;

  14. #44
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πηγα πηρα δυο καινουργια φιλτρα και μετα απο 5 ωρες γυρναω σπιτι σηκωνω το ακουστικο και βλεπω το σνρ να πεφτει στο 6. Μετα απο μερικα δευτερολεπτα μπουμ τρωω dc. Καμια γνωμη παιδια;;
    To ρούτερ το έχεις κατευθείαν στην πρίζα και βάζεις μόνο φίλτρο στο τηλέφωνο;;;

    H γραμμή σου κατά τα άλλα είναι σταθερή και μόνο με το τηλέφωνο έχεις πρόβλημα;;;

    Tα φίλτρα από που τα έχεις πάρει;;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #45
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    βαλε 2 φιλτρα σε σειρα απο την μερια (εξοδο) του τηλεφωνου, νομιζω θα βοηθησει στα ερρορς
    η φωτο ειναι λαθος εσυ δοκιμασε απο την μερια του τηελφωνου, αν εχεις πολλες μπριζες δοκιμασε και σε αυτες που χρησιμοποεις

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-14, 12:44
  2. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-14, 20:08
  3. Αποτελέσματα ομίλου ΟΤΕ 2ου τριμήνου 2013
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-13, 13:43
  4. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-13, 10:00
  5. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-13, 11:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας