απευθυνομαι στην κοινοτητα σας λογω της εμπιστοσονης που εχω
για τις σοβαρες απαντησεις που εχω παρει σε θεματα που εχω θεσει αλλα και εχω διαβασει σε προβληματα αλλων χρηστων.
Η περιπετεια μου εχει ξεκινησει εδω και περιπου ενα μηνα οταν σε μια συσκευη κινητου τηλεφωνου(αρχικα δεν χρειαζετε να αναφερω εταιρια) η οποια ειχε επιδοτηθει για ανανεωση συμβολαιου απο τον παροχο μου διαπιστωσα οτι υπαρχει προβλημα.
Η συσκευη ηρθε στα χερια μου πριν απο 7 περιπου μηνες αλλα λογω του οτι δεν την χρειαζομουν αμεσα παρεμεινε στο κουτι της για αρκετα μεγαλο διαστημα.Οταν αποφασισα να την χρησιμοποιησω διαπιστωσα οτι τοποθετοντας την καρτα sim η συσκευη δεν εβρισκε δικτυο η εβρισκε δικτυο με μια μολις γραμμη με αποτελεσμα μεσα σε 30 δευτερα η κληση να τερματιζεται μονη της.Αρχικα επικοινωνησα με τον παροχο και εξαντλησαμε ολες τις περιπτωσεις του να εχω ελλατοματικη καρτα sim πραγμα το οποιο δεν συνεβενε αφου η καρτα μου σε αλλη συσκευη λειτουργουσε κανονικα.επισης δοκιμασα και 2 επιπλεον καρτες στο ιδιο κινητο με ιδιο παντα αποτελεσμα εκτος δικτυου η δικτυο χωρις λειτουργικοτητα.Ξεχασα να αναφερω οτι του να βρισκομαι σε περιοχη με μη επαρκη καλυψη δεν υφιστατε.
Επομενο βημα εφοσον ανεφερα το προβλημα στο support line της εταιριας ηταν να στειλω την συσκευη στο service.Μετα απο 2 εβδομαδες η συσκευη επιστρεφει σε εμενα ανευ εξοδων ευτυχως με γνωματευση οτι δεν διαπιστωθηκε προβλημα επισυναπτεται δε και εγγραφο με μετρησεις οσον αφορα την ισχης σηματος και προτεινετε σε εμενα να επανελενξω την καρτα sim μου.βρισκομαι δηλαδη εκει ακριβως που ειμουν και πριν απο ενα μηνα (χωρις τηλεφωνο)
Επομενη κινηση εταιρια εμποριας κινητων τηλεφωνων η οποια το μονο που αναλαμβανει ειναι να στειλει την συσκευη και παλι πισω στο σερβις πραγμα το οποιο εμενα δεν με καλυπτει γιατι η συσκευη βρισκοταν ηδη δυο εβδομαδες εκει και επεστρεψε σε εμενα και μαλιστα και με συνοδευτικα εντυπα οτι λειτουργει κανονικα πραγμα το οποιο δεν συμβαινει.
Εδω θα ηθελα να ζητησω την δικη σας βοηθεια πως μπορω να ενεργησω ετσι ωστε να παρω η μια επισκευασμενη λειτουργικη συσκευη η μια καινουρια