Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 32
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια νέα οικονομικότερη συνδρομή στο Office 365 την Personal subscription ανακοίνωσε η Microsoft με Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Selection_001.png 
Εμφανίσεις:  264 
Μέγεθος:  3,1 KB 
ID: 138186ετήσιο κόστος 69,99$ ή 6,99$ ανά μήνα με μόνο περιορισμό πως η χρήση μπορεί να γίνει από έναν υπολογιστή ή Mac και έναν tablet, σύνολο 2 συσκευών δηλαδή.


    Choose your Office

    Office gives you the freedom to get work done virtually anytime, anywhere, and on any device.
    Office 365 Home



    Office for families.
    Get installed applications plus online storage and more.


    $9.99 per month
    Office 365 Personal



    Office for you.
    Get installed applications plus online storage and more.


    $6.99 per month


    Office Online



    Collaborate in real-time on shared projects. Works great with Office 365.




    Full installed Office applications
    Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, and Access
    5 PCs or Macs 1 PC or Mac
    Tablets
    Stay in touch on the go with Windows tablets and iPads®
    5 tablets 1 tablet
    Smartphones
    Easy access on Android phones, iPhones®, and Windows Phones
    Online versions of Office
    Word, Excel, PowerPoint, and OneNote
    Offline storage
    Save documents to your PC
    Online storage
    7 GB of free online storage
    20 GB extra storage each for up to 5 users 20 GB extra storage for 1 user
    Skype
    60 world minutes of calling per month to 60+ countries

    $9.99 per month

    |
    $6.99 per month



    Πηγή : The Nextweb

  2. #2
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Libreoffice.
    Τα κοροιδα ας πληρωνουν μηνιαιες συνδρομες.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, αν δε θέλει κάποιος να πληρώνει ας μην το κάνει, δεν είναι υποχρεωμένος. Αλλά όχι να εξισώνουμε την ποιότητα του τελευταίου Microsoft Office με LibreOffice...

  4. #4
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    5.619
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xtrim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, αν δε θέλει κάποιος να πληρώνει ας μην το κάνει, δεν είναι υποχρεωμένος. Αλλά όχι να εξισώνουμε την ποιότητα του τελευταίου Microsoft Office με LibreOffice...
    Γι' αυτό και πρέπει να "γλυκάνουν" την προσφορά με 60' χρόνο ομιλίας στο skype.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι' αυτό και πρέπει να "γλυκάνουν" την προσφορά με 60' χρόνο ομιλίας στο skype.
    Να σου πω, εγώ δεν τυχαίνει να χρησιμοποιώ skype για κλήσεις σε αριθμούς, και νομίζω οι περισσότεροι δε θα το χρηισμοποιούσαν ούτως ή άλλως, οπότε δύσκολα να γλυκαθείς από το πακετάκι 60' που περιλαμβάνεται στη συνδρομή... Αλλά ναι, τουλάχιστον προσπαθούν να το "γεμίσουν" με ό,τι έχουν και δεν έχουν μπας και...

  6. #6
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    5.619
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xtrim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω, εγώ δεν τυχαίνει να χρησιμοποιώ skype για κλήσεις σε αριθμούς, και νομίζω οι περισσότεροι δε θα το χρηισμοποιούσαν ούτως ή άλλως, οπότε δύσκολα να γλυκαθείς από το πακετάκι 60' που περιλαμβάνεται στη συνδρομή... Αλλά ναι, τουλάχιστον προσπαθούν να το "γεμίσουν" με ό,τι έχουν και δεν έχουν μπας και...
    Τα προϊόντα office365 και libreoffice δεν είναι συγκρίσιμα, γιατί το office365 είναι online software services. Τα κλασικά προϊόντα λογισμικού γράφονται μία φορά και πωλούνται σαν αντίγραφα σε πολύ κόσμο, οι online υπηρεσίες χρειάζονται υποστήριξη (υποδομές, προσωπικό, λειτουργικά κόστη) συνέχεια 24/7.

    Επειδή λοιπόν στην MS θέλουν να μετασχηματιστούν από εταιρία πώλησης λογισμικού σε εταιρία παροχής διαδικτυακών υπηρεσιών, μας προέκυψε το office365. Θα δείξει στο μέλλον πόσο απήχηση και ζήτηση θα έχει από τον κόσμο

  7. #7
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Ένας σημερινός υπολογιστής έχει διάρκεια ζωής για δουλειά γραφείου office ίντερνετ κτλ αρκετά πάνω από 3 χρόνια (δε μιλάω για gaming κτλ που αλλάζουν τα πράγματα). Μία άδεια office 2013 έχει $139.99. Σε τρία χρόνια με το office 365 θα έχω δώσει $69.99x3=$209.97 και δεν θα μπορώ να σώσω ένα word σε 3 χρόνια και μία ημέρα.

    Ποιος ο λόγος να πάει κανείς σε office 365, πέρα ότι το cloud είναι trendy; Δε μιλάω για τα άλλα που δίνει μαζί το office365 (60 λεπτά skype, αποθηκευτικός χώρος κτλ) γιατί δεν έχουν σχέση με το office, είναι εκεί για να χρυσώσουν το χάπι...

  8. #8
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ σαν κορόιδο που είμαι πληρώνω την έκδοση 365 Home κι έτσι 5 PC's έχουμε τη πλήρη σουίτα Office με όλα τα συν (SkyOneDrive space, mobile access, Skype κλπ..). Ειδικά τα 60' του Skype είναι για μένα άκρως χρήσιμα αφού έτσι κάνω τις κλήσεις μου στο εξωτερικό στις διάφορες χώρες χωρίς να πληρώνω επιπλέον στο λογαριασμό του σταθερού. Βέβαια, το OneDrive πια έχει μείνει μόνο σαν backup storage επειδή πέρασα σε Google Apps κι έχει κάθε λογαριασμός 30GB στο Google Drive αλλά ΟΚ..

  9. #9
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    5.619
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας σημερινός υπολογιστής έχει διάρκεια ζωής για δουλειά γραφείου office ίντερνετ κτλ αρκετά πάνω από 3 χρόνια (δε μιλάω για gaming κτλ που αλλάζουν τα πράγματα). Μία άδεια office 2013 έχει $139.99. Σε τρία χρόνια με το office 365 θα έχω δώσει $69.99x3=$209.97 και δεν θα μπορώ να σώσω ένα word σε 3 χρόνια και μία ημέρα.

    Ποιος ο λόγος να πάει κανείς σε office 365, πέρα ότι το cloud είναι trendy; Δε μιλάω για τα άλλα που δίνει μαζί το office365 (60 λεπτά skype, αποθηκευτικός χώρος κτλ) γιατί δεν έχουν σχέση με το office, είναι εκεί για να χρυσώσουν το χάπι...
    Γιατί μπορείς να δουλέψεις ταυτόχρονα και από το tablet στο καφενείο, δεν χρειάζεται να πας σπίτι Πάντως πιστεύω πως η τιμολόγηση είναι όπως το βλέπουν αυτοί (1pc +1/2pc (tablet)=209.97) και όχι πελατοκεντρικά, δηλ. 139,99 και να έχεις το tablet for free

    Σε κάθε περίπτωση το 365 home έχει πιο πολύ value.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Σε κανένα pc δε τα έχεις, μη το ξεχνάς αυτό. Η ms τα έχει για σένα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί μπορείς να δουλέψεις ταυτόχρονα και από το tablet στο καφενείο, δεν χρειάζεται να πας σπίτι Πάντως πιστεύω πως η τιμολόγηση είναι όπως το βλέπουν αυτοί (1pc +1/2pc (tablet)=209.97) και όχι πελατοκεντρικά, δηλ. 139,99 και να έχεις το tablet for free
    Με τη διάρκεια ζωής που έχουν οι υπολογιστές γραφείου (μην ξεχνάμε την χτεσινή είδηση περί IRS και Windows xp) ακόμα και πολλές άδεις να αγοράσεις, στην τελική είσαι πολύ χαμένος.

    Μιλάμε για υπολογιστές το λιγότερο 7ετίας, μπορεί και 12ετίας. Κάνε τη σούμα και θα δεις...

  11. #11
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κανένα pc δε τα έχεις, μη το ξεχνάς αυτό. Η ms τα έχει για σένα.
    Η Microsoft έχει το πρόγραμμα κι εγώ τα αρχεία. Κανένα πρόβλημα εκ μέρους μου. Σημασία για μένα έχει πως χρησιμοποιώ μια εξαιρετική σουίτα νόμιμα και με μικρό κόστος αφού δε χρειάζεται να πληρώσω 400 δολάρια (Office Professional) για να έχω άδεια για 1 PC που σημαίνει πως θα έπρεπε να δώσω 400 δολάρια επί 5 ίσον 2000 δολάρια ή 1447 ευρώ. Με 1447 ευρώ όταν πληρώνω 99.9 δολάρια/ έτος ή καλύτερα 73 ευρώ περίπου περνάω 19 χρόνια;;;

  12. #12
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ σαν κορόιδο που είμαι πληρώνω την έκδοση 365 Home κι έτσι 5 PC's έχουμε τη πλήρη σουίτα Office με όλα τα συν (SkyOneDrive space, mobile access, Skype κλπ..). Ειδικά τα 60' του Skype είναι για μένα άκρως χρήσιμα αφού έτσι κάνω τις κλήσεις μου στο εξωτερικό στις διάφορες χώρες χωρίς να πληρώνω επιπλέον στο λογαριασμό του σταθερού. Βέβαια, το OneDrive πια έχει μείνει μόνο σαν backup storage επειδή πέρασα σε Google Apps κι έχει κάθε λογαριασμός 30GB στο Google Drive αλλά ΟΚ..
    Είσαι κορόιδο φυσικά διότι με 2€ το μήνα έχεις ΌΛΟ το office στα χέρια σου. Δηλαδή 24€ το χρόνο. Μάλιστα. Ένα delivery να παραγγείλεις απ' έξω τα έφτασες τα ετήσια έξοδά σου.

    Να ρωτήσω; Η retail έκδοση πόσες άδειες δίνει; το professional με τα 500€ είναι για ένα υπολογιστή ή για 5;

    Δεν ξέρω για εσάς αλλά προσωπικά και λόγω της κρίσης στρέφομαι όλο και περισσότερο στις cloud-based υπηρεσίες. Καλό το cash αλλά δεν υπάρχει πλέον. Ενώ τα 2 και τα 5 ευρώ λίγο πολύ τα καταφέρνεις κάθε μήνα.

  13. #13
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Μια εξαιρετική σουίτα γραφείου που μπορείς να την χρησιμοποιήσεις μόνο όσο έχεις πρόσβαση στο internet. Στη σημερινή εποχή του broadband (δεν αντιλέγω) αλλά και της φορτικότητας.
    Εγώ μπορώ να γράφω στο γραφείο, στο σπίτι, στην παραλία και στο αεροπλάνο. Το office είναι εργαλείο δουλειάς. Εσύ αγοράζεις στικάκι mobile internet όπου αυτό επιτρέπεται. βάλε και αυτό το κόστος και κάνε πάλι τη σούμα.

    Ποιος έχεις το πρόγραμμα; Εσύ ή η ms;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι κορόιδο φυσικά διότι με 2€ το μήνα έχεις ΌΛΟ το office στα χέρια σου. Δηλαδή 24€ το χρόνο. Μάλιστα. Ένα delivery να παραγγείλεις απ' έξω τα έφτασες τα ετήσια έξοδά σου.

    Να ρωτήσω; Η retail έκδοση πόσες άδειες δίνει; το professional με τα 500€ είναι για ένα υπολογιστή ή για 5;

    Δεν ξέρω για εσάς αλλά προσωπικά και λόγω της κρίσης στρέφομαι όλο και περισσότερο στις cloud-based υπηρεσίες. Καλό το cash αλλά δεν υπάρχει πλέον. Ενώ τα 2 και τα 5 ευρώ λίγο πολύ τα καταφέρνεις κάθε μήνα.
    Στην εποχή της κρίσης που το cash δεν υπάρχει πλέον, το cloud είναι ένα ημίμετρο για να σε καλύψει μερικώς.

  14. #14
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι κορόιδο φυσικά διότι με 2€ το μήνα έχεις ΌΛΟ το office στα χέρια σου. Δηλαδή 24€ το χρόνο. Μάλιστα. Ένα delivery να παραγγείλεις απ' έξω τα έφτασες τα ετήσια έξοδά σου.

    Να ρωτήσω; Η retail έκδοση πόσες άδειες δίνει; το professional με τα 500€ είναι για ένα υπολογιστή ή για 5;

    Δεν ξέρω για εσάς αλλά προσωπικά και λόγω της κρίσης στρέφομαι όλο και περισσότερο στις cloud-based υπηρεσίες. Καλό το cash αλλά δεν υπάρχει πλέον. Ενώ τα 2 και τα 5 ευρώ λίγο πολύ τα καταφέρνεις κάθε μήνα.
    Που ακριβώς δίνω 2 ευρώ το μήνα κι έχω όλο το Microsoft Office στα χέρια μου; Αντί να με λες κορόιδο (εγώ το είπα για τον εαυτό μου ως ειρωνεία στο 1ο σχόλιο) δε μου δίνεις το σύνδεσμο;

    Το Professional των 400 δολαρίων (μιλάω για αγορά απευθείας από τη σελίδα της Microsoft) είναι για 1 PC.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellenicsun : 16-04-14 στις 21:42. Αιτία: Παρεξήγησης.

  15. #15
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Θα τα δοκιμαζα αλλα μου έχει δωσει ο θειος μου μια αδεια κλασσικου office και για οικιακη χρηση δεν χρειαζεται το 365.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-14, 18:03
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-13, 23:29
  3. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-13, 22:56
  4. Πρόβλημα με crashάρισμα του Microsoft Outlook (Office 365)
    Από hellenicsun στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-13, 14:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας