Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 28
  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καλημέρα σε όλους και καλή Μεγάλη Εβδομάδα!
    Θα ήθελα να ρωτήσω το εξης...
    Έχω τα Windows Xp, βασικά τα είχα αγοράσει τότε... Έληξαν όπως γνωρίζεται αλλά δουλεύουν κανονικά! Εκτός απο κάποια πραγματάκια όπως windows essestial κτλ... Αυτη την στιγμή δεν εχω χρήματα και χρόνο να ασχοληθώ περισσότερο με τον Υπολογιστή μου! Τον υπολογιστή τον έχω περισσότερο να ακούω μουσική και να διαβάζω... Άντε και κανα Facebook! Μπορώ να τα κρατήσω ως έχει εφόσον μου δουλεύει μια χαρά και να κατεβάσω ένα δωρεαν Αντιβιωτικό? Επίσης ποιο θεωτέιται καλό δωρεαν αντιβιωτικό με σκανάρισμα και πραγματικό χρόνο?
    Φιλικά,
    Αγγελος!

  2. #2
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.795
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath

  3. #3
    Εγγραφή
    23-10-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Σ' ευχαριστώ πολυ!!!!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    FRITZ!BOX 7590
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χρειάζεσαι κάτι ελαφρύ, προτίμησε το Panda Cloud.
    Case: Cooler Master Silencio 650 Pure - Τροφοδοτικό: Thermaltake TR2 QFan 500W - CPU: Intel Core i3-10100 - RAM: 2X8GB - GPU: Intel HD Graphics - M/B: Gigabyte B560M DS3H (rev. 1.0) - SSD: SanDisk SDSSDXPS240G - KINGSTON SKC2500M8250G - HDD: WDC WD10EADS-00L5B1 - DVD-RW: Samsung DVD-RW SH-224BB - Monitor: Dell U2412M - Λειτουργικό: Windows: 11 Pro X64.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-10-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Η αληθεια ειναι οτι το αβαστ μου γονατιζει λιγο το συστημα και σερνεται! Θα δοκιμασω και το panda cloud. Ελπιζω να ειναι καλο! Σας ευχαριστώ πολυ για το αμεσο ενδιαφερον!

  6. #6
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.707
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enigma Εμφάνιση μηνυμάτων
    [...]Έληξαν όπως γνωρίζεται αλλά δουλεύουν κανονικά![...]
    Δεν έληξαν, σταμάτησαν απλώς να βγάζουν ενημερώσεις, δεν είπε κανείς ότι θα σταματήσουν να δουλεύουν. Για antivirus δες και το Comodo.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  7. #7
    Εγγραφή
    08-09-2006
    Περιοχή
    ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    975
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8191/1021
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ZTE ZXHN H208N
    SNR / Attn
    8,3(dB) / 32,9(dB)
    Κι εγώ έχω τα XP και βρήκα την υγειά μου με το avg free. Πιο ελαφρύ από το avast που είχα δοκιμάσει. Μήπως παρατήρησε κανείς να έχει απενεργοποιηθεί το firewall των windows XP; Ίσως κάτι έκανα εγώ, ίσως λόγω της μη υποστήριξης της microsoft; Όσοι τυχόν έχουν τα ΧΡ ας ενημερώσουν αν αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα.
    Ευχαριστώ.
    ΥΓ Έβαλα ένα free firewall. Στην αρχή το Comodo αλλά μου γονάτισε το pc. To έβγαλα και εγκατάστησα ένα που λέγεται Privatefirewall 7.0 Ελαφρύ και αποτελεσματικό αν κρίνω από το ότι χωρίς firewall έπηζα στα sites που ξεπετιόνταν από παντού μόλς άνοιγα τον browser ενώ τώρα μόνο αραιά και πού. Πάντως θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται με το μαμίσιο firewall.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    FRITZ!BOX 7590
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ δεν παρετήρησα κανένα τέτοιο πρόβλημα. Το Firewall των Windows λειτουργεί κανονικά.
    Case: Cooler Master Silencio 650 Pure - Τροφοδοτικό: Thermaltake TR2 QFan 500W - CPU: Intel Core i3-10100 - RAM: 2X8GB - GPU: Intel HD Graphics - M/B: Gigabyte B560M DS3H (rev. 1.0) - SSD: SanDisk SDSSDXPS240G - KINGSTON SKC2500M8250G - HDD: WDC WD10EADS-00L5B1 - DVD-RW: Samsung DVD-RW SH-224BB - Monitor: Dell U2412M - Λειτουργικό: Windows: 11 Pro X64.

  9. #9
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.795
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    λογικα το firewall των windows απενεργοποιηθηκε όταν εβαλες καποιο AV.

  10. #10
    Εγγραφή
    05-11-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Σαν τεχνικός μου σκάνε διάφορα παραπονάκια τις τελευταίες μέρες από χρήστες με Windows XP. Το πιο τρανταχτο και σημαντικό, ένας χρήστης πήγε να κάνει χρήση ebanking και δεν μπόρεσε να κάνει update την java.. Δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα εκείνη την ώρα και του πρότεινα να το κάνει απο μηχανάκι με 7άρια..
    Πιστεύω ότι θα σκάνε διάφορα προβλήματα από δω και πέρα, πολλά από αυτά τεχνητά από τους διάφορους βέντορες, υπέρ πίστεως και της συνεργασίας-ποσοστών με την Microsoft!!!!
    Μην ξεχνάτε, τα λεφτά είναι πολλά...

  11. #11
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    FRITZ!BOX 7590
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πρόβλημα με το update της java το αντιμετώπισα και εγώ. Πρέπει να οφείλεται στη java και όχι στα ΧΡ.
    Λύθηκε εύκολα με Fix-It από τη Microsoft.
    Case: Cooler Master Silencio 650 Pure - Τροφοδοτικό: Thermaltake TR2 QFan 500W - CPU: Intel Core i3-10100 - RAM: 2X8GB - GPU: Intel HD Graphics - M/B: Gigabyte B560M DS3H (rev. 1.0) - SSD: SanDisk SDSSDXPS240G - KINGSTON SKC2500M8250G - HDD: WDC WD10EADS-00L5B1 - DVD-RW: Samsung DVD-RW SH-224BB - Monitor: Dell U2412M - Λειτουργικό: Windows: 11 Pro X64.

  12. #12
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.707
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikomas50 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα με το update της java το αντιμετώπισα και εγώ. Πρέπει να οφείλεται στη java και όχι στα ΧΡ.
    Λύθηκε εύκολα με Fix-It από τη Microsoft.
    Βασικά από ότι διάβασα κάπου, η Java αυτή καθεαυτή δεν έχει κάποια ασυμβατότητα με τα XP, απλώς στις τελευταίες εκδόσεις χρησιμοποιούν ανανεωμένο installer ο οποίος δεν είναι συμβατός με XP. Κάπου είχα διαβάζει ότι με διάφορα κολπάκια μπορεί να εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση Java με διαφορετικό τρόπο. Έδειναν και οδηγείες αλλά επειδής δεν είχα χρονο, δεν έχω μπει ακόμη στον κόπο να τις δω.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #13
    Εγγραφή
    05-11-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Άρα???? Η ασυμβατότητα με νεους installers δεν αρκεί? ο απλός χρήστης θα ψάχνει τα fixit της Microsoft νομίζετε?
    Νομίζω ότι είναι ηλίου φαεινότερο που οδηγούνται τα πράγματα για τον απλό-φοβισμένο χρήστη που έχει XP

  14. #14
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.460
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Ο γράφων γράφει από Windows XP.... Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τίποτα ! Μετά το τέλος της υποστίριξης των XP δεν έπαθα τίποτα και όλα τρέχουν ρολόι !

    Τώρα σαν Antivirus δεν έχω το AVG αλλά ESET με 20 Ευρώ την άδεια !! Γενικά το AVG όπου το έχω δεί μου φάνηκε βαρύ ! Πολύ βαρύ όμως !
    Πριν από κάτι μέρες μου έβγαλε update για την Java και το έκανε κανονικά το installation με τον installer... Δεν είχα πρόβλημα !

    Αυτό που θα συστήσω γενικά στα antivirus είναι μακριά από Panda .... ΚΑλύτερα AVG/Avast/Comodo (που δεν το έχω δει) παρά "Φάντα-Panta"... Βάλτε Avast/Avira !

    Τα προβλήματα που έχετε ή θα έχετε δεν οφείλονται στην Microsoft που πείραξε το PC σας... λόγω τέλους της υποστίριξης ! Ακόμα και τώρα να τα κάνετε install μια χαρά θα έιναι ! Εν καιρό βέβαια θα έχετε πρόβλημα όπως ο Firefox που δεν τρέχει πλέον σε 2003 χωρίς καν Service Pack.. Κάποια στιγμή θα πρέπει να μεταφρεθήτε σε άλλο λειτουργικό γιατί κάτι δεν θα τρέχει που θα βάλετε...και δεν θα είναι συμβατό με τα XP ! Αλλά όχι ακόμα... Ας περάσει κανας χρόνος και τα λέμε πάλι !

    Αυτάααααααααα

  15. #15
    Εγγραφή
    05-11-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Οκ συμφωνώ εν μέρει, και ξέρω ότι σχεδόν το 1/4 παγκοσμίως συνεχίζει να τρέχει XP. Αλλά η διακοπή τη υποστήριξης αρχίζει και με προβληματίζει σιγά-σιγά.. Πάντως πιστεύω και ξαναλέω ότι επειδή το παιχνίδι ενέχει χρήμα, οι βέντορες θα τα ''βρουν'' με την Microsoft και την απόφαση της διακοπής της υποστήριξης των Xp.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-14, 01:18
  2. Η Microsoft διακόπτει την υποστήριξη και του Security Essentials για τα Windows XP
    Από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 76
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-14, 14:28
  3. Ερώτηση για Windows Professional x64
    Από ObiGoSu στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-13, 21:22
  4. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-13, 13:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας