Σελ. 40 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 20303538394041 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 586-600 από 603
  1. #586
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iznodur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά 10/06 λήγει το συμβόλαιο μου στην HOL, είμαι στα 30€ με Hol tv, απεριόριστα σταθερά και 300' σε κινητά. Μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο λέτε;... σκέφτομαι το 3PLAY της Wind για φορητότητα...Εφόσον λήγει το συμβόλαιο μου 10/06 να ξεκινήσω διαδικασίες από τώρα;
    με τι δεν εισαι ευχαριστημενος στο πακετο που εχεις αυτην την στιγμη,εχω την εντυπωση πως γινεσαι υπερβολικος.

  2. #587
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπορείς να κατέβεις στα 25€ πιστεύω. Στη wind θα χάσεις την τηλεόραση.

  3. #588
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56319/5639
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    32(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    20,50 το μήνα με τα παραπάνω αντί μόνο για 300 min σε κινήτα έχω 240+16 ευρώ δώρο κάθε μήνα για ενοικίασεις ταινίων(τα οποία γίνονται 8 ευρώ αν φύγω απο vodafone).
    root

  4. #589
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από siemos Εμφάνιση μηνυμάτων
    20,50 το μήνα με τα παραπάνω αντί μόνο για 300 min σε κινήτα έχω 240+16 ευρώ δώρο κάθε μήνα για ενοικίασεις ταινίων(τα οποία γίνονται 8 ευρώ αν φύγω απο vodafone).
    Super!! Εμένα μου δώσανε το hol tv δώρο μέσω κλήρωσης που έγινε εδώ στο φόρουμ, και απο τότε μου το ανανεώνουν δωρεαν. Βέβαια αν θέλω να νοικιάσω το πληρώνω εξτρα, αλλά και τα δωρεάν αξίζουν, πάντα υπάρχει κάτι να δεις

  5. #590
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Εκεί θέλω να το πάω και εγώ όλο το πακέτο στα 20€, με μια πρώτη εποικινωνία που έκανα μαζί τους μου είπαν 25 με την αφαίρεση των λεπτών στο εξωτερικό που έχω ... θα πάω για φορητότητα..

  6. #591
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πηγαινε , αλλα θα πληρωσεις 36 ευρω για φορητοτητα συνεπως 3 ευρω τον μηνα παραπανω....αρα αξιζει να πας σε αλλον παροχο για 3-4 ευρω διαφορα που θα τα εχεις πληρωσει στην φορητοτητα???εκτος αν σου εχει κανει καποια τρομερη προσφορα

  7. #592
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Μα φορητότητα θα κάνω για να πάρω καλύτερη τιμή όπως κάνουν δεκάδες εδώ μέσα

  8. #593
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster WLAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηγαινε , αλλα θα πληρωσεις 36 ευρω για φορητοτητα συνεπως 3 ευρω τον μηνα παραπανω....αρα αξιζει να πας σε αλλον παροχο για 3-4 ευρω διαφορα που θα τα εχεις πληρωσει στην φορητοτητα???εκτος αν σου εχει κανει καποια τρομερη προσφορα
    Τα συμβολαια πλεον, με την χαμηλοτερη τιμη γινονται για 2 χρονια, οποτε είναι 1 ευρω και κατι το μηνα. Στις περισσοτερες περιπτώσεις βγαινει λιγοτερο το τελικο ποσο από το συμβολαιο που ηδη εχει ο καθενας στην εταιρια που είναι.
    Και 99% το πακετο που θα παρεις στην εταιρια που θα πας είναι καλυτερο από αυτό που ειχες.
    Εγω ημουν στη hol στο ευελικτο 300 και από 16,50 που πληρωνα με εκπτωση , μου το πηγαινε 21 ευρω παλι με εκπτωση (μετα από πολλα παζαρια και απειλες ότι θα φυγω)αλλα με συμβολαιο για 2 χρονια υποχρεωτικα.
    Πηγα στη wind και τωρα εχω το full πακετο 2play + αυτά που δεινει στο f2g κινητο μου, με 21 το μηνα για 2 χρονια παλι.
    Η κανονικη τιμη είναι 20 ευρω το μηνα, αλλα προσθετοντας και τα 35 ευρω , βγαινει 21 και κατι ψιλα, το μηνα. Αρα με τα ιδια λεφτα που θα εδεινα στη hol τωρα εχω ένα πολύ καλυτερο πακετο. Μιας και εχω απεριόριστα σε σταθερα, 5 ωρες σε κινητα από το σταθερο + 120' το μηνα στο f2g κινητο μου + 1 gb Mobile Broadband το μηνα.
    Στη Hol με τα ιδια χρηματα το μονο που ειχα ηταν 300 λεπτα σε σταθερα και κινητα.
    Δεν αναφερω το Internet μιας και στις 2 εταιριες είναι 24αρα συνδεση.

    Οποτε βλέπεις τι πληρωνεις εκει που εισαι, τι σου ζητανε οι άλλες εταιριες και αποφιζεις τι σε συμφερει.

  9. #594
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Πριν λίγες μέρες τους έκανα τηλέφωνο για να ανανεώσουμε κλπ κλπ μου είπαν με 25€ και πολύ λιγότερες παροχές από αυτές που έχω τώρα, δεν δέχτηκα. Από 30/05/15 ταυτόχρονα έστειλα στην HOL καταγγελία της σύμβασης και αίτηση ηλεκτρονικά στην forthnet. Χθες με πήραν από HOL να μου πουν ότι είμαι ελεύθερος να φύγω κλπ κλπ χωρίς τέλη και ποινή χωρίς να μου δώσουν προσφορά για να μείνω. Στην Forthnet σήμερα βλέπω το status να είναι "Προωθήθηκε επιτυχώς το αίτημα του τηλεφωνικού σας αριθμού" Θα με ξαναπάρουν από HOL λέτε;;;

  10. #595
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Πρεπει να βρεις καποιον παροχο να δουνε πως φευγεις και μετα!
    Βιαστηκες λιγο ...Παιζει και να ξαναπαρουν αλλα ξανακανε καπου καμια νεα αμα δε στενευουν τα χρονικα περιθωρια...

    - - - Updated - - -

    α και τα μνμ ειναι αυτοματοποιημενα συνηθως και μπορει να μην ισχυει ...Λογικα θα σε καλεσουν και απο την Forthnet αρα μπορει να παιζει ακομα "παιχνιδι"

  11. #596
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iznodur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες μέρες τους έκανα τηλέφωνο για να ανανεώσουμε κλπ κλπ μου είπαν με 25€ και πολύ λιγότερες παροχές από αυτές που έχω τώρα, δεν δέχτηκα. Από 30/05/15 ταυτόχρονα έστειλα στην HOL καταγγελία της σύμβασης και αίτηση ηλεκτρονικά στην forthnet. Χθες με πήραν από HOL να μου πουν ότι είμαι ελεύθερος να φύγω κλπ κλπ χωρίς τέλη και ποινή χωρίς να μου δώσουν προσφορά για να μείνω. Στην Forthnet σήμερα βλέπω το status να είναι "Προωθήθηκε επιτυχώς το αίτημα του τηλεφωνικού σας αριθμού" Θα με ξαναπάρουν από HOL λέτε;;;
    Όταν υπογράψεις με τη Forthnet, τότε η HOL θα σε πάρει για προσφορά... Θα σου τα φέρουν τα συμβόλαια από 4NET σπίτι. Το έχω ξανακάνει και μόλις πήρα την προσφορά από τη HOL, αμέσως πήγα κι έστειλα Υπαναχώρηση στη Forthnet, από κατάστημα Vodafone... Η Forthnet σταμάτησε τη διαδικασία φορητότητας (ενημέρωση μέσω SMS) και όσο και να με έπαιρνε για αντιπροσφορά, δεν απάντησα ποτέ... Μου τα έπρηζαν για 10 μέρες και μετά σταμάτησαν...

  12. #597
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iznodur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες μέρες τους έκανα τηλέφωνο για να ανανεώσουμε κλπ κλπ μου είπαν με 25€ και πολύ λιγότερες παροχές από αυτές που έχω τώρα, δεν δέχτηκα. Από 30/05/15 ταυτόχρονα έστειλα στην HOL καταγγελία της σύμβασης και αίτηση ηλεκτρονικά στην forthnet. Χθες με πήραν από HOL να μου πουν ότι είμαι ελεύθερος να φύγω κλπ κλπ χωρίς τέλη και ποινή χωρίς να μου δώσουν προσφορά για να μείνω. Στην Forthnet σήμερα βλέπω το status να είναι "Προωθήθηκε επιτυχώς το αίτημα του τηλεφωνικού σας αριθμού" Θα με ξαναπάρουν από HOL λέτε;;;
    Πες μας τι ειχες, και τι σου προσεφεραν με 25 ευρω.?
    Εγω ανανεωσα με 22,20 ευρω και εχω 300΄ ευελικτο + hol tv

  13. #598
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Χτύπησε τηλέφωνο από hol και συμφωνήσαμε στα 20,50€ με 250 λεπτά προς κινητά, απεριόριστα σταθερά και hol tv! Νομίζω είναι καλά, θα πρέπει τώρα να στείλω κάτι στην Forthnet? Ξέρετε πως να μην μπλέξω με το τηλεφωνικό τους κέντρο;ή υπάρχει ακόμα περιθώριο για παιχνίδι;

  14. #599
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Αφου ειναι ανανεωση λογικα θα τα κανονισουν απο τη χολ
    (Τωρα θεωρητικα παντα υπαρχει περιθωριο για παιχνιδι... αλλα δεν ξερω τιμες για τα πακετα με tv μεσα
    -Θα σου πουνε αυτοι που εχουν παρομοια)...

  15. #600
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iznodur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτύπησε τηλέφωνο από hol και συμφωνήσαμε στα 20,50€ με 250 λεπτά προς κινητά, απεριόριστα σταθερά και hol tv! Νομίζω είναι καλά, θα πρέπει τώρα να στείλω κάτι στην Forthnet? Ξέρετε πως να μην μπλέξω με το τηλεφωνικό τους κέντρο;ή υπάρχει ακόμα περιθώριο για παιχνίδι;
    Μην παίξεις άλλο κατ' εμέ, κάνε αίτημα ακύρωσης της αίτησης φορητότητας.Πήγαινε σε κατάστημα vodafone και θα σε εξυπηρετήσουν. Φωτοτυπία η ταυτότητα, θα σου πούνε το κείμενο, βάλε ημερομηνία, τόπο, χρόνο και υπογράφεις. Τους το δίνεις και το στέλνουν στην forthnet, σου δίνουν και αποδεικτικό.

    Το έχω κάνει εγώ πριν κανά 4μηνο και μου ίπαν πως είναι πρακτική τους.

Σελ. 40 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 20303538394041 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-14, 15:32
  2. Διακοπη συμβολαιου ote doubleplay
    Από palmer στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-14, 20:23
  3. προβλημα (?) με οθονη led 22' samsung
    Από InsertCoin στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-13, 14:08
  4. [Other] προβλημα με Bridge ZTE ZXHN H168N HOL VDSL
    Από morris13 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-13, 18:18
  5. Φορητότητα HOL... με το ζόρι!
    Από lkalam στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-13, 08:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας